» »

Nova mobilna aplikacija Listek

Nova mobilna aplikacija Listek

«
1
2 3 4

skidoo600 ::

Pozdravljeni,

s kolegico sva si zamislila in dizajnirala novo mobilno aplikacijo z imenom Listek, ki je namenjena vsakodnevnemu pisanju nakupovalnega listka, pregledovanju aktualnih kuponov in katalogov, ter shranjevanju kartic zvestobe. Zaenkrat je še v testni fazi, ker jo še vedno dopolnjujemo in popravljamo. Je pa sicer že na voljo na Google Play in Apple Store, če bi jo želel kdo preiskusiti. Vsako mnenje in predlogi nam bi prav prišli za nadaljne izboljšave. Spodaj pa še link, kjer je mogoče prenesti in malo bolj podroben opis funkcij. Hvala.

App Store: https://apple.co/3loVnjI
Google Play: https://bit.ly/31j4jzC

Funkcije aplikacije:
- ustvarjanje nakupovalnih seznamov po trgovinah
- pod seznami prikazana pripadajoča kartica zvestobe in kuponi
- deljenje nakupovalnih listkov s prijatelji ali družinskimi člani
- možnost shranjevanja priljubljenih izdelkov v "Mojo shrambo"
- vsi tedenski katalogi trgovcev
- aktualni kuponi trgovcev prikazani po dnevih za teden dni naprej
- "Samo zame" - prikaz ponudbe glede na tvoje interese

V-i-p ::

Na hitro. Lepa, pregledna aplikacija. Temna tema mogoče, ne vem ali bi prišla prav, pa opazil sem, ko shraniš kartico je prikazana v barvah trgovca, kot fizična, nima pa imena in priimka lastnika (pride prav, če imaš shranjeno svojo plus od punce recimo) ker lahko koristiš dvakrat kupon na -25% ;). Jaz načeloma ne uporabljam teh aplikacij, ampak to je moje mnenje. Zakaj? Preprosto zato, ker nobena nima nekega hitrega seznama. To mislim, ko se spomnim kaj moram vzet, kliknem app, vpišem in zaprem, shrani samodejno. To je en dva tri. Ne maram klikat pa tapkat, kot blesav, da zapišem kava sred parkinga, ko se spomnim (dodaj artikel, napiši, shrani, izberi, itd...). Ne govorim za dotično aplikacijo, ampak na splošno. Zato mi je app "hitra beležnica" super. Odpreš, ostane tam kjer si končal, samo dodaš, zapreš in je samodejno shranjeno. Katalogi in popusti so pa super ja. Na splošno, bravo, kar tako naprej, jo obdržim ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

rejven ::

Nisem fan te vrste appov niti ne uporabljam, sem pa probal (ker je ravno slo), pozitivno presenečen. Lepo in pregledno, če sharanje deluje kot je treba, zpohvale.

Edit: edino da moraš pri listku izbrat trgovino je zoprno, če že naj bo kategorija @futer, gate, itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rejven ()

šernk ::

Že dolgo iščem eno pametno aplikacijo v ta namen.

kaj me moti:
obvezen vnos trgovine....ko si delam listek napišem na en listek vse in kar rabim in ne delam 10 listkov. Potem pa ko opravim v eni trgovini pogledam kaj mi še manjka za kupit in grem do naslednje.

razvrščanje: idealno bi bilo da izdelek, ki ga kupiš se skrije ali odstrani v drugi seznam z enim klikom na ime izdelka. Če tak app ni enostaven in hiter izgubi vse dobre lastnosti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

vilonja ::

Ja ce imas dolg listek moras na koncu iskati oz. scrollati kaj ti se manjka in hitro kaj spregledas Loh bi bilo npr. v nastavitvah se en toggle skrij oznacene.

6bt9hmDwY ::

Dodajte še ocenjeno porabo (ki jo je možno prepisati) in vodenje domačih zalog za vsak artikel, notifikacije ob času, ko je potrebno replenishati. Da bi bilo povezano še z najugodnejšo/najbližjo trgovino in kuponov, bi bilo že kičasto?

Pa push na facebook/twitter/instagram. Mislim, najbolj pomembno stvar sta pa res skoraj izpustila, no, še dobr, da sta se oglasila.

mtech7 ::

Zakaj ima app 54mb, html page s temi funkcijami je pod 1mb? Kaj toliko nanese?

RockyS ::

Bi jo uporabljal, če bi nudila kaj več kot kombinacija google keep in random app za kartice.

Da bi jo uporabljal bi morala nuditi vsaj parsanje cen iz izbrane trgovine in ali ponuditi cenejšo alternativo.
Torej da bi mi poiskalo najnižjo ceno za izdelke.

giovanni_ ::

Jaz z ženo uporabljam Wunderlist že več let. Sedaj jo je kupil MS in se imenuje TO DO.
Bom poskusil tole slovensko in primerjal.

skidoo600 ::

V-i-p je izjavil:

Na hitro. Lepa, pregledna aplikacija. Temna tema mogoče, ne vem ali bi prišla prav, pa opazil sem, ko shraniš kartico je prikazana v barvah trgovca, kot fizična, nima pa imena in priimka lastnika (pride prav, če imaš shranjeno svojo plus od punce recimo) ker lahko koristiš dvakrat kupon na -25% ;). Jaz načeloma ne uporabljam teh aplikacij, ampak to je moje mnenje. Zakaj? Preprosto zato, ker nobena nima nekega hitrega seznama. To mislim, ko se spomnim kaj moram vzet, kliknem app, vpišem in zaprem, shrani samodejno. To je en dva tri. Ne maram klikat pa tapkat, kot blesav, da zapišem kava sred parkinga, ko se spomnim (dodaj artikel, napiši, shrani, izberi, itd...). Ne govorim za dotično aplikacijo, ampak na splošno. Zato mi je app "hitra beležnica" super. Odpreš, ostane tam kjer si končal, samo dodaš, zapreš in je samodejno shranjeno. Katalogi in popusti so pa super ja. Na splošno, bravo, kar tako naprej, jo obdržim ;).


Hvala za odgovor. Temna tema verjetno pride v prihodnosti. Ko vneseš kartico imaš možnost napisati ime lastnika, tako da jih potem med sabo ločiš. Seznam je narjen točno tako, kot opisuješ, da imaš najraje. Torej odpreš, napišeš in se samodejno shrani, brez nepotrebnih klikov.

skidoo600 ::

rejven je izjavil:

Nisem fan te vrste appov niti ne uporabljam, sem pa probal (ker je ravno slo), pozitivno presenečen. Lepo in pregledno, če sharanje deluje kot je treba, zpohvale.

Edit: edino da moraš pri listku izbrat trgovino je zoprno, če že naj bo kategorija @futer, gate, itd


Pri listku lahko izbereš tudi splošen listek, torej brez izbora trgovine. Nahaja se pod imenom "ostalo". Lahko narediš tudi listek za lekarno ali knjižnico. Trenutno je res nepregledno, je v nastajanju nov seznam za ustvarjanje listkov.

šernk je izjavil:

Že dolgo iščem eno pametno aplikacijo v ta namen.

kaj me moti:
obvezen vnos trgovine....ko si delam listek napišem na en listek vse in kar rabim in ne delam 10 listkov. Potem pa ko opravim v eni trgovini pogledam kaj mi še manjka za kupit in grem do naslednje.

razvrščanje: idealno bi bilo da izdelek, ki ga kupiš se skrije ali odstrani v drugi seznam z enim klikom na ime izdelka. Če tak app ni enostaven in hiter izgubi vse dobre lastnosti.


Splošen listek, brez izbora trgovine se nahaja pod imenom "ostalo". Bo urejeno v prihodnji verziji, da bo bolj pregledno.
Glede razvrščanja kupljenih izdelkov bomo premislili, kako bi implementirali to rešitev, ki si jo omenil.

vilonja je izjavil:

Ja ce imas dolg listek moras na koncu iskati oz. scrollati kaj ti se manjka in hitro kaj spregledas Loh bi bilo npr. v nastavitvah se en toggle skrij oznacene.


Tudi to je dobra ideja. Morda dodamo.

Zgodovina sprememb…

skidoo600 ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Dodajte še ocenjeno porabo (ki jo je možno prepisati) in vodenje domačih zalog za vsak artikel, notifikacije ob času, ko je potrebno replenishati. Da bi bilo povezano še z najugodnejšo/najbližjo trgovino in kuponov, bi bilo že kičasto?

Pa push na facebook/twitter/instagram. Mislim, najbolj pomembno stvar sta pa res skoraj izpustila, no, še dobr, da sta se oglasila.


Kako točno bi vnašali ocenjeno porabo? Ročno ob vsakem listku? Vodenje domačih zalog smo imeli v mislih, vendar je za uporabnika kar nekaj dela s tem. Notifikacije ob določenem času bomo dodali. Kaj točno pa misliš z najugodnejšo/najbližjo trgovino?
Push na FB misliš kot share listka v druge aplikacije?

RockyS je izjavil:

Bi jo uporabljal, če bi nudila kaj več kot kombinacija google keep in random app za kartice.

Da bi jo uporabljal bi morala nuditi vsaj parsanje cen iz izbrane trgovine in ali ponuditi cenejšo alternativo.
Torej da bi mi poiskalo najnižjo ceno za izdelke.


To zadevo imamo v mislih. Potrebno bi bilo dobiti baze izdelkov od vsakega trgovca. Potem ni problem implementirati tega.

Zgodovina sprememb…

6bt9hmDwY ::

skidoo600 je izjavil:

Kako točno bi vnašali ocenjeno porabo? Ročno ob vsakem listku? Vodenje domačih zalog smo imeli v mislih, vendar je za uporabnika kar nekaj dela s tem. Notifikacije ob določenem času bomo dodali. Kaj točno pa misliš z najugodnejšo/najbližjo trgovino?

Ja, saj to, če odštejemo zasebnostne ludiste, delo je za uporabnika, vendar bi se delo vložilo, če bi se izkazalo, da se izplača. Najugodnejša trgovina - pač za artikel, ob upoštevanju zadnjih cen in ugodnosti pa da ne hodiš iz Kopra v Lendavo, recimo, tako sem mislil.

Boobiz ::

Sem app pognal, se registriral, potrdil mail. Hočem nadaljevat v App in se sezuje. Kajpak zato, ker ni Play Servicov na telefonu. Ni to prvi app sicer, me pa vseeno moti, da sem se za brezveze registriral samo zato, da sem kasneje ostal s trdim v roki. Zdaj pa kaj, naj težim na support, da me brišete, ker app nima tega error handlinga? Ni preveč kul uporabniška izkušnja tole.

Škoda sicer, ker edini razlog, da sem app poskusil je, ker mi je všeč ideja, da je vse na enem mestu in se ne rabi večih namenskih aplikacij.
I'm drunk, what's your excuse?

skidoo600 ::

6bt9hmDwY je izjavil:

skidoo600 je izjavil:

Kako točno bi vnašali ocenjeno porabo? Ročno ob vsakem listku? Vodenje domačih zalog smo imeli v mislih, vendar je za uporabnika kar nekaj dela s tem. Notifikacije ob določenem času bomo dodali. Kaj točno pa misliš z najugodnejšo/najbližjo trgovino?

Ja, saj to, če odštejemo zasebnostne ludiste, delo je za uporabnika, vendar bi se delo vložilo, če bi se izkazalo, da se izplača. Najugodnejša trgovina - pač za artikel, ob upoštevanju zadnjih cen in ugodnosti pa da ne hodiš iz Kopra v Lendavo, recimo, tako sem mislil.


Morali bi dobiti baze izdelkov od vseh trgovcev. Imamo v mislih za prihodnost. Se strinjam, da bi bilo super uporabno.

Boobiz je izjavil:

Sem app pognal, se registriral, potrdil mail. Hočem nadaljevat v App in se sezuje. Kajpak zato, ker ni Play Servicov na telefonu. Ni to prvi app sicer, me pa vseeno moti, da sem se za brezveze registriral samo zato, da sem kasneje ostal s trdim v roki. Zdaj pa kaj, naj težim na support, da me brišete, ker app nima tega error handlinga? Ni preveč kul uporabniška izkušnja tole.

Škoda sicer, ker edini razlog, da sem app poskusil je, ker mi je všeč ideja, da je vse na enem mestu in se ne rabi večih namenskih aplikacij.


Kater telefon točno imaš? Načeloma je do sedaj delalo pri vseh.

Točno to je bil namen, vsi kuponi trgovcev na enem mestu.

Zgodovina sprememb…

Boobiz ::

Na telefonu teče LineageOS brez dodanih gappov (play services na telefonu ne obstaja). Telefon je Oneplus 6T.
I'm drunk, what's your excuse?

skidoo600 ::

Boobiz je izjavil:

Na telefonu teče LineageOS brez dodanih gappov (play services na telefonu ne obstaja). Telefon je Oneplus 6T.


Hja verjetno je tle problem. Če prav razumem ti ga naloži, se registriraš in šele pol crashne? Si se registriral klasično, brez fb ali googla?

Boobiz ::

Klasična registracija, mail in geslo ja. App sem naložil in ga odprl, pognal registracijo... in ko sem želel po potrditvi nadaljevat se je app samo zaprl in se ne odpre več. Odpre se šele, ko clearam appov storage. In če se poskusim vpisat z računom ista zgodba, app se zapre in niti errorja ne vrže oz. vrže error "app keeps stopping" šele, ko parkrat poskusim. In zgodba se ponavlja.
I'm drunk, what's your excuse?

eventyrer ::

skidoo600 je izjavil:

Pozdravljeni,

s kolegico sva si zamislila in dizajnirala novo mobilno aplikacijo z imenom Listek, ki je namenjena vsakodnevnemu pisanju nakupovalnega listka, pregledovanju aktualnih kuponov in katalogov, ter shranjevanju kartic zvestobe. Zaenkrat je še v testni fazi, ker jo še vedno dopolnjujemo in popravljamo. Je pa sicer že na voljo na Google Play in Apple Store, če bi jo želel kdo preiskusiti. Vsako mnenje in predlogi nam bi prav prišli za nadaljne izboljšave. Spodaj pa še link, kjer je mogoče prenesti in malo bolj podroben opis funkcij. Hvala.

App Store: https://apple.co/3loVnjI
Google Play: https://bit.ly/31j4jzC

Funkcije aplikacije:
- ustvarjanje nakupovalnih seznamov po trgovinah
- pod seznami prikazana pripadajoča kartica zvestobe in kuponi
- deljenje nakupovalnih listkov s prijatelji ali družinskimi člani
- možnost shranjevanja priljubljenih izdelkov v "Mojo shrambo"
- vsi tedenski katalogi trgovcev
- aktualni kuponi trgovcev prikazani po dnevih za teden dni naprej
- "Samo zame" - prikaz ponudbe glede na tvoje interese



Odlična ideja.

Aplikacija je zelo pregledna. Super izvedba.

Te pa sicer nočem kritizirati ampak vseeno me zanika zakaj je ta aplikacija boljša od kombinacije "google keep" in "stocard"?
v Google keep lahko ustvariš nakupovalni seznam za več trgovin hkrati in ga sharaš z ženo, v stocardu pa so vsi aktualni letaki in vse kartice.
Če želite konkurirati tej kombinaciji morate v prihodnje ustvariti tudi stvaritev generičnih nakupovalnih seznamov. Jaz si pač naredim seznam vsega kar rabim in grem po trgovinah..nimam niti volje niti časa klikat po trgovinah kaj bom kje kupil.

Fajn je da google keep lahko posodabljam tudi ko sem v službi in se spomnim da nekaj rabimo in to storim kar preko računalnika...da ne rabim svojega telefona odpirat.


edit.: možno je da imate to že narejeno..aplikacije si nisem dobro ogledal.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Boobiz je izjavil:

Na telefonu teče LineageOS brez dodanih gappov (play services na telefonu ne obstaja). Telefon je Oneplus 6T.


Imam enak setup. Zato tudi ne, ce res ni nujno, ne uporabljamo closed source appov. Je pa zabavno kako appi crashirajo kot po vrsti. Tipicen developer je res len in se jim ne da niti message napisati, da ni podprto.

eventyrer ::

kow je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Na telefonu teče LineageOS brez dodanih gappov (play services na telefonu ne obstaja). Telefon je Oneplus 6T.


Imam enak setup. Zato tudi ne, ce res ni nujno, ne uporabljamo closed source appov. Je pa zabavno kako appi crashirajo kot po vrsti. Tipicen developer je res len in se jim ne da niti message napisati, da ni podprto.


obskurnih setupov se pač ne podpira. Ni denarja za to :D

Zgodovina sprememb…

kow ::

Ja, samo potem tudi ni useful app. Uporabni appi so tisti, ki ne delajo mainstream zadev.

Sicer to ni noben strosek, dodati API check. Je samo izgovor, ker se nekomu ne da. To je nekaj minut dela - domnevam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

eventyrer ::

saj zato sem avtorja vprašal zakaj je ta aplikacija boljša od kombinacije google keep (ali bilokaterega drugega appa za izdelavo checkliste) in stocarda, ki ima 640.000 ocen in več kot 10 milijonov prenosov na google play storu.

Ne da bi rad kritiziral ampak...če želiš da produkt uspe mora produkt reševati nek nov problem, ki ni že rešen in sprejet v skupnosti.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Ali pa narediti nekaj kar je ze 1000x reseno, ni pa prilagojeno za relativno majhno slovensko okolje. Kar je verjetno tudi poanta appa.

eventyrer ::

nisem razumel kaj je tu prilagojenega slovenskemu trgu. Saj ne vidiš cen artiklov, zgolj dodajaš sezname trgovinam, tedenske prospekte trgovin pa vidiš tudi v stocardu (tudi slovenskih ala jager, mercator, merkur).

again, dobronamerno kritiziram.


edit.: ah kuponi so prilagojeni. Ok to je pa dobro, tega pa stocard nima. Fajn!

Zgodovina sprememb…

kow ::

Govorim v splosnem - nisem probal appa. Tudi jaz "kritiziram" dobronamerno.

Osebno bi se mi zdela dobra ideja - narediti tloris vseh polic v trgovini, da bi imel autosort nakupovalnega listka. Kako to storiti - verjetno kolektivno, je druga rec.
Vse ostalo je imo precej neuporabno, ker je navaden papiranti listek na hladilniku zadovoljiva zadeva. Ajde, sync morda edino. Poanta softwarea bi moralo biti, da pridobimo cas, ne da se ukvarjamo z njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Boobiz ::

kow je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Na telefonu teče LineageOS brez dodanih gappov (play services na telefonu ne obstaja). Telefon je Oneplus 6T.


Imam enak setup. Zato tudi ne, ce res ni nujno, ne uporabljamo closed source appov. Je pa zabavno kako appi crashirajo kot po vrsti. Tipicen developer je res len in se jim ne da niti message napisati, da ni podprto.


Dobro je to, da ti Goolag poenostavi pisanje appa, slabo pa to, da je končni rezultat takšen kot je. Če ne ližeš Goolagovih podplatov, je velika šansa, da app ne bo deloval. Anyway, tule imam logcat crasha, če kakorkoli pomaga.
 logcat

logcat



ps. Fuck me pa to lepljenje slik na ST. totalna pasja jajca.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

eventyrer ::

eventyrer je izjavil:

nisem razumel kaj je tu prilagojenega slovenskemu trgu. Saj ne vidiš cen artiklov, zgolj dodajaš sezname trgovinam, tedenske prospekte trgovin pa vidiš tudi v stocardu (tudi slovenskih ala jager, mercator, merkur).

again, dobronamerno kritiziram.


edit.: ah kuponi so prilagojeni. Ok to je pa dobro, tega pa stocard nima. Fajn!


sem pogledal, kupone lahko vidim tudi v stocardu.

skratka, OP, tale aplikacija je super, fina in fajn. Ampak jaz nimam absolutno nobenega razloga da bi jo začel uporabljati. Dodajte kakšne top funkcionalnosti, recimo notifikacije ob zanimivih akcijah, če se to da narediti ali pa sledenje določenim artiklom, če se to da narediti, da me obvesti ko bodo imeli znižano ceno (da ne bom rabil jaz slediti akcijam).


Ob primernem oglaševanju pa verjamem da boste dobili uporabnike saj ogromno ljudi ne uporablja checklist za nakupe.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Sem si jo danes namestil da preizkusim, vseeno cenim slovenske produkte. Če že v trgovinah nakupujem slovenske produkte zakaj ne bi še aplikacije.

Trenutno uporabljam keep + moje kartice, tako da verjamem da katera druga aplikacija nudi kaj več.

Pohvale:
Dizajn je super in sleek
Kuponi delujejo hitro, kar mi je pomembno na blagajni

Predlogi:
Če je izpolnjeno "imetnik" za kartico, bi bilo super da je prikazano na prvi strani (v primeru da uporabljaš kartice vec oseb)
Prikaz letakov/akcij samo za tiste trgovine za katere so dodane kartice
Prikaz vseh trenutno aktivnih letakov
Možnost da v seznamu listkov prikaže delno vsebino listka (X zadnjih dodanih produktov)
Datum/ura kdaj je bil listek modificiran in kdo ga je modificiral (ali pa ikona za prikaz podrobnosti)
Možnost da se "označeni" izdelki samodejno odstranijo (oziroma skrijejo, potem pa jih še zmeraj lahko prikažeš če želiš, tako kot keep)
Kaj točno naredi gumb znotraj seznama (ikona voziček s plus znakom) ? Meni se ne prikaže nič, samo "nazaj" in "potrdi" gumb


Glede cen izdelkov, od 2020 in covid situacije ima dosti trgovin APIje, mogoče se jih da scrapat. Pogleda se njihove aplikacije oz spletne trgovine.

krempelj ::

Firebase in tole ven umaknita in umaknita permissione za internet, pa bi lahko bila aplikacija cisto uporabna.

        <activity android:name="com.facebook.CustomTabMainActivity"/>
        <provider android:authorities="si.listek.app.FacebookInitProvider" android:exported="false" android:name="com.facebook.internal.FacebookInitProvider"/>


Za aplikacijo, kot je listek, ni nobene potrebe za dostop do interneta, dependancy na google framework je odvec, kolikor sem na hitro pogledal kodo ga app uporablja samo za firebase, ki je za samo funkcionalnost applikacije nepotreben.

Razumem, da rabi aplikacija pravice za kamero in flashlight, samo vsega ostalega pa ne potrebuje. Ce se hoce iti posteno aplikacijo, za katero se lahko tudi kaj placa. Ce pa imata poslovni model kraje osebnih podatkov, kraje podatkov o nakupih ipd., potem bi pa priporocal vsem, da jo obidejo.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

krempelj ::

Sicer naj kar takoj potolazim, je ena najmanj nasvinjanih slovenskih applikacij, kar sem jih videl (obicajno so 5/6 velikosti apkja razni advertising frameworki in ostali spyware). Mogoce je se v prenizki verziji in se se ni povampirila (razen facebooka seveda).
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

draciel ::

Firebase in tole ven umaknita in umaknita permissione za internet, pa bi lahko bila aplikacija cisto uporabna.


In developerji bodo delali zastonj? Glej obstajajo samo 3 možnosti:

1. Ali developer umakne vse tretje knjižnice iz aplikacije in dela zastonj
2. Ali developer umakne vse tretje knjižnjice iz aplikacije in zaračuna za prenos aplikacije
3. Ostanejo vse tretje knjižnice v aplikaciji in je le-ta ponujena zastonj

in umaknita permissione za internet


Ja pa ja de. In developer bo skozi kristalno kuglo videl kako userji uporabljajo app? Dejte že enkrat razumet da developer ni božiček ki prinaša dobrote zastonj na mizo.


Drugače pa zanimiva aplikacija in lep dizajn. Plus je ker je slovenska, ampak kot že rečeno zgoraj, je takih aplikacij ogromno. Sam uporabljam kar Applov notes (ima checklist in sync med družinskimi člani). Če uspeš še dodat nekaj kar bo doprineslo k vrednosti aplikacije jo bom mogoče začel uporabljat.

V kakšni obliki shranjuješ gesla in E-maile?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

Utk ::

Nujno bi bilo potrebno dodat urejanje vrstnega reda v seznamu (ali pa jaz tega ne najdem). Jaz si napišem seznam, potem si pa posortiram tako kot imajo stvari po policah v trgovini. Potem pa v trgovini samo gas...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

krempelj ::

draciel je izjavil:

Firebase in tole ven umaknita in umaknita permissione za internet, pa bi lahko bila aplikacija cisto uporabna.


In developerji bodo delali zastonj? Glej obstajajo samo 3 možnosti:

1. Ali developer umakne vse tretje knjižnice iz aplikacije in dela zastonj
2. Ali developer umakne vse tretje knjižnjice iz aplikacije in zaračuna za prenos aplikacije
3. Ostanejo vse tretje knjižnice v aplikaciji in je le-ta ponujena zastonj

in umaknita permissione za internet


Ja pa ja de. In developer bo skozi kristalno kuglo videl kako userji uporabljajo app? Dejte že enkrat razumet da developer ni božiček ki prinaša dobrote zastonj na mizo.


Sem developer 30 let, pa nisem se nikomur podatkov kradel, tako, da svoje pokvarjene izgovore obdrzi kar zase. Se vedno cakam, da GDPR uvedejo v Slovensko zakonodajo, ker vas bom zacel prijavljati. Pa temeljit bom, ce ne bo vprasanja ali dovolis in bo zavrnitev bolj komplicirana kot potrditev oz. zavrnitev ne bo izklopila spornih vsebin aplikacije bom samo prijavil z dekompajlirano kodo vred, ne bo treba nasim nesposobnezem nic kaj dosti vec narediti, samo odlocbo napisat. Samo zato ker ste pizde in si zasluzite.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

draciel ::

Sem developer 30 let, pa nisem se nikomur podatkov kradel


Ti veš kaj je kraja? To da uporabnika NE obvestiš o tem kakšne podatke boš zbiral, hranil in uporabljal.

To da si developer mi ne pomeni nič. Povej mi raje: Tržiš SVOJE produkte in kakšen je tvoj POSLOVNI model teh produktov IN kakšne podatke (če) zbiraš v teh appih. Nato lahko govoriva naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

krempelj ::

draciel je izjavil:

Sem developer 30 let, pa nisem se nikomur podatkov kradel


Ti veš kaj je kraja? To da uporabnika NE obvestiš o tem kakšne podatke boš zbiral.

To da si developer mi ne pomeni nič. Povej mi raje: Tržiš SVOJE produkte in kakšen je tvoj POSLOVNI model teh produktov. Nato lahko govoriva naprej.


Ne, kraja je to, da mu ne das moznosti, da ne dovoli zbiranja podatkov. In da ne preveris 3rd party knjiznic, ce ne zbirajo podatkov, za kar si odgovoren ti. Sicer pa preberi GDPR, imas vse napisano.

Trzim svoje produkte kot freeware ja in so 100% GDPR compliant. Nobenih call homov ali "rabim vedet kdaj se uporabnik coha po riti, ker sem sicer nesposoben ugotoviti kaj aplikacija rabi, da bi bila boljsa". Ves tisti koncept, ko das nekaj v uporabo brez koristoljublja. Si hotel kaj povedat?
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

draciel ::

Si hotel kaj povedat?


Da. Kako si plačan za svoj čas?

Ne, kraja je to, da mu ne das moznosti, da ne dovoli zbiranja podatkov


Seveda mu dam. Privacy Policy preden vstopi v app z možnostjo da app zapre če se s pogoji ne strinja. Do klika na "I Agree" se ne zbira noben podatek. Uporabnik ima možnost videti in vedeti kaj vse se zbira. Vse je transparentno in v skladu z GDPR.

Jaz sicer sem rad za svoje delo plačan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

krempelj ::

draciel je izjavil:

Si hotel kaj povedat?


Da. Kako si plačan za svoj čas?


Svetovalno.

draciel je izjavil:


Seveda mu dam. Privacy Policy preden vstopi v app z možnostjo da app zapre če se s pogoji ne strinja.


Krsenje GDPR.

European Data Protection Supervisor, Opinion 4/2017, 2.17:
There might well be a market for personal data, just like there is, tragically, a market for
live human organs, but that does not mean that we can or should give that market the blessing
of legislation.


Ali po domace, ne mores zahtevati dovoljenje za tvoje krsenje osnovnih clovekovih pravic kot zamenjavo za uporabo.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

eventyrer ::

aplikacija zagotovo ima potencial, samo iz vse solate boste morali izluščiti pametne predloge.

draciel je izjavil:

Nato lahko govoriva naprej.


kar govorita ampak svoje merjenje kurca preselita na privat pogovor.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Potencial za kaj? Trzni? Za kvaliteten app? Za "moralen" app?
Po napisanem ima OP imo tendenco za feature creep.

OP bo moral povedati kaj je njegov cilj.

draciel ::

Seveda mu dam. Privacy Policy preden vstopi v app z možnostjo da app zapre če se s pogoji ne strinja.


Krsenje GDPR.


Slabo sem se izrazil. Preden začne uporabljati funckionalnosti appa. On v app vstopi, v faco se mu prilima privacy policy in šele s klikom na "I Agree" se odprejo funckionalnosti ki jih lahko uporablja, podobno temu:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

eventyrer ::

kow je izjavil:

Potencial za kaj? Trzni? Za kvaliteten app? Za "moralen" app?
Po napisanem ima OP imo tendenco za feature creep.

OP bo moral povedati kaj je njegov cilj.


Potencial za trg.....če dodajo kaj, kar trgu manjka (zaenkrat niso nič takega dodali). To kar trgu manjka je morda že promocija na domačem trgu, da se ljudi prepriča da je to fajn uporabljat.

Kvaliteto in zaupanje v gotovost delovanja (in ne spreminjanja featerjev) stocarda in google keepa ne bodo zlahka dosegli. Šele po nekaj letih se bo pojavilo tudi to..do takrat pa pridno zbirat uporabnike!

Zgodovina sprememb…

krempelj ::

draciel je izjavil:

Seveda mu dam. Privacy Policy preden vstopi v app z možnostjo da app zapre če se s pogoji ne strinja.


Krsenje GDPR.


Slabo sem se izrazil. Preden začne uporabljati funckionalnosti appa. On v app vstopi, v faco se mu prilima privacy policy in šele s klikom na "I Agree" se odprejo funckionalnosti ki jih lahko uporablja, podobno temu:



Tega ne smes narediti. Ne za uporabo osebnih podatkov.

European Data Protection Supervisor, Opinion 4/2017, 2.17:
There might well be a market for personal data, just like there is, tragically, a market for
live human organs, but that does not mean that we can or should give that market the blessing
of legislation.


Ali po domace, ne mores zahtevati dovoljenje za tvoje krsenje osnovnih clovekovih pravic kot zamenjavo za uporabo. Skratka, ce se kjerkoli nanasas na osebne podatke (ki so definirani kot karkoli, kar oznacuje osebo, hash njegove telefonske postane osebni podatek - ker je unique), ne mores zavrniti uporabe, ker se uporabnik s tem ne strinja. In odgovarjas za vse kar 3rd party frameworki v tvoji aplikaciji pocnejo.

Pismo no, smo leta 2022, GDPR je v uporabi ze 4 leta... preberite si ga ze enkrat.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

eventyrer ::

draciel je izjavil:

Seveda mu dam. Privacy Policy preden vstopi v app z možnostjo da app zapre če se s pogoji ne strinja.


Krsenje GDPR.


Slabo sem se izrazil. Preden začne uporabljati funckionalnosti appa. On v app vstopi, v faco se mu prilima privacy policy in šele s klikom na "I Agree" se odprejo funckionalnosti ki jih lahko uporablja, podobno temu:



uporaba aplikacije ne sme biti pogojena s tem da ti lahko zbiraš osebne podatke.

Zgodovina sprememb…

draciel ::

O kakšnem kršenju človekih pravic ti? Če zbiram analitiko o uporabi appa in uporabljam Admob za prikaz reklam, to je pa tudi vse kar potrebujem.
s tem da ti lahko kradeš podatke.


Kakšna kraja če pa vse piše kaj se zbira ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

eventyrer ::

še enkrat:
uporaba aplikacije ne sme biti pogojena s tem da ti lahko karkoli zbiraš.

draciel ::

Jaz osebno ne zbiram in hranim nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

krempelj ::

draciel je izjavil:

O kakšnem kršenju človekih pravic ti? Če zbiram analitiko o uporabi appa in uporabljam Admob za prikaz reklam, to je pa tudi vse kar potrebujem.
s tem da ti lahko kradeš podatke.


Kakšna kraja če pa vse piše kaj se zbira ;((


Lej, ce mene ne bos poslusal, pa pojdi GDPR brat. Tvoj problem.

draciel je izjavil:

Jaz osebno ne zbiram in hranim nič.

Omogocas zbiranje 3rd partyu. In kot tak si odgovoren.

Aja si eden tiste generacije, ki ne znajo vec brati, na ti dam video.

Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

MalaLili ::

Hejla.

Prenesla aplikacijo, potestirala. Najprej vse pohvale za odličen dizajn in idejo. Kot so že ostali povedali, to ni nekaj novega. Kar pa me je navdušilo je to, da je prilagojena slovenskemu trgu. Končno lahko v eni sami aplikaciji preverim kateri kupon je veljaven in takoj ga lahko uporabim - kar je velik +.
Dobro je, ker je namenska. Sama trenutno uporablam aplikacijo StoCard, ki pa mi na enem mestu ne ponuja vsega. Zato mislim, da jo bo kmalu zamenjal Listek. (Vsaj pri meni. :) )

Možni popravki:
- reorder seznamov + reorder izdelkov na določenem seznamu,
- brisanje že kupljenih izdelkov,
- dodano ime imetnika posamezne kartice,
- morda nekakšni avatarji, ki bi označevali s kom je listek deljen.

Da pa bi lahko v appu primerjala cene določenih izdelkov, bi bilo pa že pravljično. Vidim pa tukaj težavo - trgovcem v nobenem primeru to niti najmanj nebi bilo všeč. Zato bi s pridobitvijo njihov baz najbrž bila kar velika težava. Srečno pri tem, če se odločite za nadgradnjo!

Overall pa pohvale, jaz jo bom zagotovo uporabljala. :)

eventyrer ::

Pohvale za lepo napisano predstavitev aplikacije in možnost nadgradenj, MalaLili.

Pregled kuponov je super zadeva ja.

Vsekakor pa naših debat ne vzeti preveč osebno. Kakšno reč pač napišemo direktno kakor se nam zdi (tudi če izpade kot kritiziranje) saj je bolje dati neko kritiko kot samo pohvaliti.

Jaz recimo vidim 2 problema:
1.) ljudi, ki teh aplikacij ne uporabljajo, morate prepričali da je fajn uporabljati tako aplikacijo
2.) ljudi, ki že uporabljajo podobne aplikacje morate prepričati da je bolje uporabljati vašo aplikacijo

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

web scraping ideje

Oddelek: Programiranje
172140 (1429) HotBurek
»

Pametno nakupovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411308 (9007) HappyPills
»

Nov način nakupovanja prehrambnih izdelkov

Oddelek: Loža
345776 (4094) Vice
»

Fizični gumbi Amazon Dash so se prijeli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12241235 (36429) djurodrljaca
»

Android preverjanje cene artiklov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
12818466 (9756) dacker

Več podobnih tem