» »

električno kolo

električno kolo

bobiii16 ::

Imam Giant električno kolo. Sem ga "posodobil" na enostaven način da gre okoli 40km/h. (na yutubu je prikazano)
Imam pa problem da mi trga verigo v strmino z največjo močjo. Dvakrat sem že menjal verigo. Prepričan sem, da se "posodobljemu" kolesu ne poveča tako
absurdno moč, da veriga ne zdrži. Iščem rešitve

BogyX ::

Lahko daš kak link kako si ga ''posodobil''?
Razni Speedboxi naj ne bi povečali moči, ampak samo odpravili omejitev. Imam 2020 Gianta še original in ni nekega problema. Pri drugem ''kitajcu'' z 1000W pa mi strga verigo če menjam pod obremenitvijo - v tem primeru je rešitev ''gear sensor''.

Aston_11 ::

Hitrost kolesa se poveča na način, da se poveča moč. Težko kako drugače. Verigo pa strgaš že pri klasičnem biciklu, če v kakšen hud klanec pri nikakvi hitrosti v mali prestavi zadaj potisneš na vso moč. Rešitev bi bila, da se v klanec prej menja ali pa da se ne poganja na vso moč pri nižjih hitrostih. Verjetno pri električnem še vedno velja prestavljanje

bobiii16 ::

Ta hack ne deluje na Boschovih motorjih (no jaz sem preveril) Yamaha pa deluje
tule je en link, približen

LeQuack ::

Verige na kolesih so vedno tanjše, ker imajo novejše grupe zmeraj več prestav. Kar načeloma ni problem, dokler poganjaš s človeško močjo. Električni motor pa ima preveč navora, sploh če ni omejen.
Quack !

bobiii16 ::

JA tudi jaz sem razmišljal o tem da v klanec ne na polno, ker veriga res trpi. Po ravnem pa po omejitvah , ker kolo resnično leti

predi ::

To, kar zdaj imaš ti, je za uporabo v cestnem prometu prepovedano po osmem odstavku 97.a člena ZPrCP-ja in je čisto vseeno, če voziš po omejitvah.

Unchancy ::

predi je izjavil:

To, kar zdaj imaš ti, je za uporabo v cestnem prometu prepovedano po osmem odstavku 97.a člena ZPrCP-ja in je čisto vseeno, če voziš po omejitvah.

Kar je velika neumnost, ker omejiti hitrost na 25 km na uro je totalna bedarija.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

ToniT ::

Saj ni hitrost omejena. Omejena je samo pomoč motorja, ki ne sme delovati pri hitrosti nad 25 km/h.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220208 (13035) zmaugy

STOP voznikom s prekratko var. raz. - modra LED TABLICA (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
888921 (6798) Mehmed
»

Vožnja motornega vozila do 50ccm(kubikov).

Oddelek: Loža
2512747 (4146) Gapi
»

Cesta rezervirana za motorna vozila - omejitev hitrosti

Oddelek: Na cesti
117270 (7073) Ted

Več podobnih tem