» »

Razlogi, zakaj se računalnik samodejno izklopi (resetira)

Razlogi, zakaj se računalnik samodejno izklopi (resetira)

Avenger ::

Najprej naj povem, da se mi je to dogajalo na enem drugem računalniku (P-166 mmx) kjer je bil razlog - nekaj skurjenega na plati.

Zdej mam Athlon 1800+, chieftec ohišje + ventilator na strani, enermaxov napajalnik 300w, zalmanov copper-alu hladilnik na procu, nvidia geforce ti4200, etc. Vsi ventilatorji delajo b.p. torej s hlajenjem ne more biti nič narobe. Računalnik mam že kar nekaj časa in je delal perfektno, razen ko je pred nekaj meseci skoraj crknila grafična, ker se je nekako nabralo preveč prahu.

Danes so se kr naenkrat pojavile ene čačkice na monitorju, si mislm, že spet prah? Za vsak slučaj ugasnem, posesam in spiham tiste mal prahu kokr ga je blo not - pač normalno. Pržgem nazaj in model kr nek nasred rutinskega pregledovanja foruma crkne brez opozorila. Tist moment se v ozadju ni izvajalo nič procesorsko zahtevnega, da grafike ne omenjam sploh. Samo *puf* iznenada. Zdele še očitno ni ugasnu ko tole pišem, ampak... komp mora delat 100% kaj če mi crkne sredi česa pomembnega?

Kaj je torej lahko vzrok? Je lahko kaj s hardverom ali je mogoče softver? Mam win xp pro, brez sp1... In če je kriv softver, zakaj se je to zgodilo danes prvič? Inštaliral nisem namreč nič novega. Razen popravka za winse, ki jih itak vsake toliko avtomatsko dol vleče.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

upirna ::

Težave s prahom. Čudno. V moji stari kišti je tolk prahu, da se skor zadušiš notr, pa vseeno dela. Verjetno je prešvoh napajlac, čeprav je enemarxov. Ven dej čim več stvari, notr pusti samo tisto kar je nujno (torej brez cd-roma, modema...).

Avenger ::

Ne more bit napajalc, ker je bil na začetku not x-brand 250w (in sem ga potem zamenjal, ker je bil preglasen) pa je delalo v redu....
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

leonius ::

V takem primeru je najbolj pametno najprej pošlihtat vse najnovejše oz. najstabilnejše drajverje(bios,driver), nato probaš winse reinštalat, potem pa po komponentah eliminiraš možne vzroke. Prej pa še po tujih forumih preveri...ti lahko prihrani veliko časa.

LP

Aja, pa opisal si vse dele rač. nisi pa napisal bistvenega dela - proizvajalca in ime plate:)

V takih primerih kot tvoj je največkrat plata kriva.

upirna ::

Ja, driverje pa le posodobi - vse do zadnjega, pa čeprav se ti bo zdelo zelo neumno. Meni se je denimo sesuval komp zaradi driverjev od zvočne. 8-O

Avenger ::

Plata je Gigabyte DualBios GA-7VRXP.

Driverje od zvočne?

Hm... sam lejte, kako lahko komp laufa en teden čist normalno, vmes nič inštalacije ničesar, potem se pa zarad drajverja kr nek ugasne?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

@ljash ::

ker so gor naloženi neumni Windowsi........:D

upirna ::

mogoče imaš kakšen virus al pa kej takega. :)

Avenger ::

Mam norton antivirus (+auto protection enabled), redno updejtane definicije in sploh ne dobim priložnosti da poženem kakšno pripono iz maila :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

kenz76 ::

men se je zacelo dogajat podobno - pred kakim tednom. imam popolnoma isto konfiguracijo (GA-7VRXP in 1800+).
komp se mi je kr naenkrat restartu - med surfanjem, na sreco ne med delom. mislim pa, da sm probu snemat NFS iz fileplaneta - s cakanjem na prosto linijo! to se mi je zgodilo dvakrat in obakrat priblizno ko se je wait iztekel (vsaj mislim tako, ker preverit nisem mogu:( ) upam, da je samo bug na strani oz. browserju.

in upam, da ni plata...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča in počasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
232116 (1828) markomad
»

Gigabyte 7vrx + WinFast GF4 A250 LE TD - PROBLEM

Oddelek: Pomoč in nasveti
201279 (1079) Buggy
»

Gigabyte 7vrx POMOČ, jaz nimam več idej

Oddelek: Pomoč in nasveti
151331 (1008) Klampfer
»

AMD XP 1800 na ga-7VRXP - 65°trenutno.. ??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351537 (848) Malecky
»

problem (najverjetneje) z Leadtek GF4Ti4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
573054 (2344) Blizz

Več podobnih tem