» »

SSD na HP strežnik

SSD na HP strežnik

Pogij ::

Nameščen imam strežnik HP ProLiant ML350e Gen8. Na njem sta v RAID 1 povezana 2 1TB diska. Zdaj pa bi rad te diske zamenjal z SSD diski.
Ker se s tem še nisem ukvarjal me zanima, če bi en obstoječ disk v RAID-u zamenjal z SSD diskom, bi se avtomatsko naredila kopija na nov disk? Ali je potrebno še za kaj poskrbeti glede tega?
Verjetno je potrebno tudi, da je SSD velik vsaj toliko kot trenutni diski (torej 1TB). In glede na to, da za ta strežnik ne obstaja uradnih SSD diskov te velikost, ali bi bilo vse ok, če bi uporabil Samsung-ove SSD-je?

crniangeo ::

pa si sure, da so teli samsungovi ssd diski ustrezni ? se malce sloti za SSD razlikujejo serverski od klasicnih :) v tem primeru se gre za SAS diske

 slika

slika

Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

c3p0 ::

Je gotovo kompatibilno, imam 3.84TB SSDje v DL360p Gen8. Nimam pa jih na HP RAID kontroleru, ampak preko HBA.

Pogij ::

Trenutni diski so sata, tako da to mislim, da ne bi smel biti problem.

p0ki ::

Sata gre v SAS, kontra pa ne.
Za SSD pa tudi mene zanima če to špila, imam hp 380p G8.
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Ahim ::

Po mojih izkusnjah s HPjevimi strezniki generacij po 5. ali 6. (Xeon E5 2xxx CPUji) so z ne-brandanimi diski (konkretno so bili ravno Samsungovi SSDji, model 850 Pro) tezave z ventilatorji, ker diski ne javljajo vseh SMART atributov tako, kot jih pricakuje streznik, in posledicno pojamra pri bootu in oceni, da se diski pregrevajo in zaganja tiste uboge ventilatorje na polno.

Raje probaj, preden se zazenes v investicijo, da ne bos potem prodajal pod ceno in kupoval originale po visji ceni.

badabim ::

Preveri na enem disku če dela trim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači VM strežnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
537914 (5479) rostrum
»

SSD-ji krepko pod mejo dolar/GB (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
15435474 (27613) krneki0001
»

Hitachijev novi favorit

Oddelek: Novice / Diski
344493 (3296) Brane2

Več podobnih tem