» »

Zakaj se novi PC ne izključi tako da ne svetijo USB priključki na njem

Zakaj se novi PC ne izključi tako da ne svetijo USB priključki na njem

WinXP ::

Zdravo,zakaj se novi PC ne izključi tako da ne svetijo USB priključki (npr.Bluetooth,WiFi USB Hubi itd...) na njem in moram ugašati prek UPS-a na gumb ali pa od zadaj na gumb na napajalniku kjer ima 0/1?

Stari PC mi je to redkokdaj delal (ponavadi ko sem naložil na novo Windows tega ni bilo več... in se je ugasnil "do konca").

Gejspodar ::

Zdravo stari so-forumaš,

Povej nam katero matično ploščo uporabljaš, pa te lahko napotimo do izklopa USB napajanja v različnih sleep statih.

WinXP ::

Asus ROG STRIX B450-F Gaming II
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Gejspodar ::

Na strani 36 navodil [0] lahko najdeš USB power delivery in Soft Off state (S5), ki ga moraš nastaviti na Disabled. To najdeš v Advanced -> Onboard Devices Configuration v BIOSu, do katerega ob bootu dostopaš s tipko F2 ali Delete.


[0] https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/S...

Gagatronix ::

Ker se komp v bistvu ne izklopi popolnoma. Pri nekaterih platah se to sicer da nastavit, kot je Gejspodar zgoraj omenil.

eventyrer ::

WinXP je izjavil:

Zdravo,zakaj se novi PC ne izključi tako da ne svetijo USB priključki (npr.Bluetooth,WiFi USB Hubi itd...) na njem in moram ugašati prek UPS-a na gumb ali pa od zadaj na gumb na napajalniku kjer ima 0/1?

Stari PC mi je to redkokdaj delal (ponavadi ko sem naložil na novo Windows tega ni bilo več... in se je ugasnil "do konca").


V BIOSu nastavi ERP 4 in 5 mode za napajalnik pa bo mir.

Gejspodar je izjavil:

Na strani 36 navodil [0] lahko najdeš USB power delivery in Soft Off state (S5), ki ga moraš nastaviti na Disabled. To najdeš v Advanced -> Onboard Devices Configuration v BIOSu, do katerega ob bootu dostopaš s tipko F2 ali Delete.


[0] https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/S...



lahko tudi tole poizkusiš ja.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova plošča z 8 PIN konektorjem (ne z 4 kot prej) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
533325 (2275) hojnikb
»

Računalnik z Ryzen 5 se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
211686 (1334) A110
»

ali spravim vse na tole maticno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5904 (648) DarwiN
»

Monitor -"no signal"

Oddelek: Pomoč in nasveti
9795 (587) dxx

Več podobnih tem