» »

Konvert diska v GPT ker novi PC tako zahteva za nalaganje Windovsev

Konvert diska v GPT ker novi PC tako zahteva za nalaganje Windovsev

WinXP ::

Živjo,probal sem na novi računalnik naložiti na novo Windows,vendar me je ta zavrnil,ker ni GPT disk ampak imam z prejšnjega računalnika še MBR disk tablo na disku gor.
Slika:
 SLIKA 1

SLIKA 1



Malo sem brskal sam,pa sem našel,da je treba pri novem PC-ju "prekonvertirati" tabelo diska MBR v GPT,potem pa naj bi lahko naložil Windows (ne vem zakaj to,ampak tako je)
Prilagam sliko:
 SLIKA 2 - Konvertiranje iz MBR v GPT disk

SLIKA 2 - Konvertiranje iz MBR v GPT disk



Bo to v redu,da potem prekonvertiram disk v GPT,da lahko na novo nalagam Windows na PC?

Ghost7 ::

Hočeš ponovno naložit XP? Al nalagaš na prastar računalnik nove windowse?
Preveri prvo ali je tvoj procesor sploh že 64biten!

Glede particije pa si na zunanji disk prekopiraj podatke, potem pa pobriši disk in na sveže namesti windowse.
Speravi pri sliki1, najprej počistis disk. In na "frišno" namesti kot se spodobi.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Gejspodar ::

Speravi pri sliki1, najprej počistis disk. In na "frišno" namesti kot se spodobi.


Žal pri uporabniku WinXP že dolgo ni tako "kot se spodobi", lahko kar pogledaš njegove druge teme izpred nekaj časa. On je nadudlal koncepte namestitve windowsov nekje v eri 2003-2007, potem pa obdržal iste prakse, brez da bi se prilagodil vsaj na Windows 10.

sbawe64 ::

Ima nov pc (ryzen), edino hdd je ostal tam nekje iz 2010.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

d4vid ::

Glede na število problemov, ki jih ima, sumim da trolla.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

WinXP ::

Nov HDD bom kupil spomladi,enega navadnega + enega M.2 SSD. Toliko za v vednost.

Ghost7 ,seveda je CPU 64 bit,saj je RYZEN.Ne,ne bom nameščal Windows XP ampak Windows 10 (za zdaj) ko pa kupim na spomlad še dva nova večja diska pa bom naložil Windows 11 gor. Z prekonvertiranim v GPT,se razume...
hojnikb hvala za obrazložitev. Gejspodar,hvala tudi tebi za obrazložitve in pomoč iz maloprejšnjih tem. Lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

hojnikb ::

ko zažemeš instalacijo windowsa SHIFT+F10
v konzoli pozenes diskpart
list disk ti izpiše seznam diskov (zbereš tistega k ga boš pobrisal)
select disk 0
clean

zapreš okno in normalno inštaliraš v GPT. Nobenga drugega filozofiranja ni tukaj.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

WinXP ::

Hotel sem le še to vprašati:Ko pretvorim disk v GPT z Paragon Partition Managerjem ali LAHKO to storim tako, da so vsi podatki oziroma multimedia gor in jih ne bo zbrisalo?

Disk oziroma particija D, kjer imam podatke je namreč enkriptirana z BitLockerjem,kot kaže slika 2 zgoraj, ki sem jo priložil za ogled.

Ne bi rad formatiral celega diska in ga potem spremenil v GPT, ker imam na njem podatke, podatkov pa nimam kam drugam prekopirati ker je Backup disk že poln,zato bi raje z izbranim programom za diske spremenil disk v GPT, pod pogojem da mi ne bo zbrisal podatkov, ki so na enkriptirani particiji.

Se bo to dalo tako?
Vnaprej hvala za odgovor.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

mihagr ::

Pozdravljen,
če želiš namestiti win11, setup poženi v operacijskem sistemu (vidim, imaš win 10 enterprise) in ti bo naredil upgrade na obstoječi particiji in na obstoječem MBR.

WinXP ::

Miha, ne, uporabljal bom še vedno Win 10,dokler ne kupim novega diska, torej sprašujem ali LAHKO z Paragon Partition Managerjem spremenim disk v GPT, BREZ da mi bo uničil particijo D, kjer imam podatke in so pod BitLockerjem, na kar kaže slika 2,ki sem jo priložil zgoraj za ogled.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Jure14 ::

Podatke si kopiraj nekam, za vsak slučaj.
To VEDNO narediš, preden na novo inštaliraš OS.
Če se pa še z raznimi pretvorbami diskov ukvarjaš, potem pa sploh.

mihagr ::

winXP,
jaz bi najprej naredil varnostno kopijo diska, nato bi odstranil bitlocker, potem preveril če je vse tako kot mora biti (na kopiji), šele nato bi naredil korak, ki ga hočeš narediti s paragonom. Bolje dve rezervni kopiji, kot izgubljene datoteke.
Pod varbostno kopijo razumem kompleten image diska!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MBR GPT,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
676768 (3346) mailer
»

pregled dodatnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
14445 (311) mihagr
»

kateri Dual boot OS na počasen PC

Oddelek: Operacijski sistemi
111291 (799) RC37
»

Bootcamp ne pokaže v start-upu (MAC)

Oddelek: Pomoč in nasveti
152114 (1915) luky
»

Nov PC z SSD in HDD

Oddelek: Pomoč in nasveti
111541 (1183) He-Man

Več podobnih tem