» »

Tehnične težave eVinjet

Tehnične težave eVinjet

1
2
3

starfotr ::

Seveda je možno. Če imaš tablico po naročilu.

Furbo ::

Apple je izjavil:

Tablica je zvezana na karoserijo avta in je ni vec mozno prenasat z avta na avto (tako so mi rekli na AMZSju).

Ok, recimo da je nemogoče, torej ti vrnejo ostanek vinjete. Če potem kupiš rabljen avto potem že ima tablico, če kupiš novega, imaš tudi za tablico.

Če imaš tablico po naročilu, pa koristiš do konca.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

skyline ::

SodVina je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Sem vseeno mislil, da bodo kaj cenejše vinjete...glede na to, da nimajo stroškov tiska itd.

Prodajajo po isti ceni naprej...čeprav je bilo rečeno v preteklosti, da naj bi bile cenejše e-vinjete.


Tehnično gledano so dražje. Veljajo 12 mesecev, ne 14, kot dosedanje.


Junija sem menjal avto. Vinjeta je šla s tastarim naprej, na novem avtu je ni bilo. V enem letu sem torej moral kupit 2 vinjeti, pa še vedno mi januarja poteče. Z e-vinjeto bi stari avto odjavil in dobil del keša nazaj, na novem pa bi veljala 12 mesecev od nakupa.

Kako točno je bil stari sistem boljši?

starfotr ::

14 mesecev, no. Kako ne razumeš tega :))

hbgqzR ::

skyline je izjavil:

Kako točno je bil stari sistem boljši?

Povračilo.

To je ena stvar. Druga stvar, da si pač neizkoriščeno vrednost vinjete dodal k prodajni vrednosti avta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

SodVina ::

Kako se po novem izvaja nadzor? Avtomatsko, s pomočjo nadzornih kamer?
To pomeni, da bo v teh prehodnih mesecih (dokler veljata obe varianti) zelo težko nadzorovat. Cestne kamere ne vidijo nalepk, nadzorniki z daljnogledi pa tudi ne bodo mogli ustaviti vsakega, ki nalepke nima, ker teh bo sčasoma večina.

driver_x ::

Likalnik je izjavil:

Sem vseeno mislil, da bodo kaj cenejše vinjete...glede na to, da nimajo stroškov tiska itd.


Ker sistem za prodajo vinjet, preverjanje, video nadzor in podobno jim je pa dedek mraz prinesel?

wcpapir ::

V glavnem koliko sedaj razumem DARS, je najbolje da kupim svoje tablice po naročilu in lahko po volji menjujem avtomobile in tablice prenašam s tem pa vinjeto.

mujek ::

hbgqzR je izjavil:

skyline je izjavil:

Kako točno je bil stari sistem boljši?

Povračilo.

To je ena stvar. Druga stvar, da si pač neizkoriščeno vrednost vinjete dodal k prodajni vrednosti avta.

Povračila ni če si avto prodal.
Jaz sem avto odjavil (tablice vrnil) in prodal. Z veljavno vinjeto.
Razumem pri novem sistemu razumem, da bom lahko odjavil in dobil vrnjen delež (tako kot pri registraciji).

jotunn2 ::

wcpapir je izjavil:

V glavnem koliko sedaj razumem DARS, je najbolje da kupim svoje tablice po naročilu in lahko po volji menjujem avtomobile in tablice prenašam s tem pa vinjeto.

Absolutno... dokler te ne ustavi policija za cisto navadno kontrolo dokumentov in ugotovi, da avto, na katerem imas trenutno druge tablice gor ni pravilno registriran in ti poracuna za kaksnih 10 let vinjet. Svasta kaj vse bi ljudje naredili za jebeno vinjeto. 100eur je to? Ne 100.000. Dober tank in pol bencina, ampak ko pride do vinjet je pa to kot da bi se slo za ceno dveh avtomobilov skupaj.

starfotr ::

mujek je izjavil:

hbgqzR je izjavil:

skyline je izjavil:

Kako točno je bil stari sistem boljši?

Povračilo.

To je ena stvar. Druga stvar, da si pač neizkoriščeno vrednost vinjete dodal k prodajni vrednosti avta.

Povračila ni če si avto prodal.
Jaz sem avto odjavil (tablice vrnil) in prodal. Z veljavno vinjeto.
Razumem pri novem sistemu razumem, da bom lahko odjavil in dobil vrnjen delež (tako kot pri registraciji).


Ni vse tako zelo enostavno in poceni.

https://evinjeta.dars.si/pravila-uvelja...
https://evinjeta.dars.si/kalkulator-pre...

Poleg tega mi gredo na organ, ker imajo tako butasto narejeno to, da ne upošteva vezajev.
https://prnt.sc/21jl9pq

Vnesite registrsko označbo vozila. Vnos mora biti brez presledkov. Dovoljeni znaki 0-9 in A-Z.


Ne vem no. Meni se ne zdi tole ravno fajn.

Invictus ::

starfotr je izjavil:


Poleg tega mi gredo na organ, ker imajo tako butasto narejeno to, da ne upošteva vezajev.
https://prnt.sc/21jl9pq

Vnesite registrsko označbo vozila. Vnos mora biti brez presledkov. Dovoljeni znaki 0-9 in A-Z.


Ne vem no. Meni se ne zdi tole ravno fajn.

Nekdo v razvojni ekipi ne ztna regular expressions :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jotunn2 ::

Ce so tablice s pomisljaji itd. bi bilo lepo, ce bi se tudi ti vpisi delali enako. Je pa res, da je cisto povsod, kjer imajo elektronske vinjete stvar enaka... in cisto vedno se zajebavam s tem kako tocno moras vpisati registrsko. Pri DARSu ti vsaj pise da mora biti brez presledkov in pomisljajev... pri Asfinagu npr. je to na tebi da se odlocis... rezultat je pa enak kot pri nas... ce si naredil napako je to tvoj problem in uradno nimas vinjete.

starfotr ::

Ja saj to. Plačaš in potem nimaš vinjete! Se zmotiš pri 0 (nič) in O (O kot Ormož) in si spet brez. Se zmoti delavec, ki vnaša. Dobiš za podpisat te zadeve, in če nisi pozoren, hop, kazen.

Tako da, tega ne bi smeli kaznovati, pač pa ob tem, ko najdejo kako tako zadevo, samo popravit v sistemu in to je to. Ne pa nabit kazni, nato pa zahtevat še en nakup vinjete. To je pač nehumano in neumno. Ali je bilo plačano? DA. Torej ni šans, da za plačano zadevo dobiš še kazen.

Napake bodo vedno. Je le človeški faktor v kombinaciji z računalniškim sistemom. Ni 100 % zagotovila za to, da ne bo napak.

Furbo ::

jotunn2 je izjavil:

wcpapir je izjavil:

V glavnem koliko sedaj razumem DARS, je najbolje da kupim svoje tablice po naročilu in lahko po volji menjujem avtomobile in tablice prenašam s tem pa vinjeto.

Absolutno... dokler te ne ustavi policija za cisto navadno kontrolo dokumentov in ugotovi, da avto, na katerem imas trenutno druge tablice gor ni pravilno registriran in ti poracuna za kaksnih 10 let vinjet. Svasta kaj vse bi ljudje naredili za jebeno vinjeto. 100eur je to? Ne 100.000. Dober tank in pol bencina, ampak ko pride do vinjet je pa to kot da bi se slo za ceno dveh avtomobilov skupaj.

Saj ni rekel, da ne bi registriral avta, na katerega bi prenesel tablice. To je zraslo na tvojem zelniku.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Groot ::

MysticElf je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Če smo že pri "tehničnih težavah", je malo butasto zakaj ne morem izbrat datum veljavnosti na aplikaciji od 31. januarja naprej, glede nato da mi nalepka še do takrat velja.

Raje požrem tistih 10EUR in imam datum od sedaj naprej vedno z novim letom, ne pa da moram vsako leto razmišljat do kdaj mi velja. Jaz sem izbral 31.12.2021 in tako bi moral izbrat vsak, ki da kaj nase.


Čakaj kaj? XD Kakšna točno je razlika med tem da si daš kot datum veljavnosti 31. 12. ali pa 31. 1.? V vsakem primeru si moraš zapomnit da ti vinjeta pač na določen dan poteče.

Še najlažje bi bilo če bi lahko to urejal hkrati z podaljševanjem registracije, ampak razumem da je nemogoče uskladiti prehod.

donvito ::

Furbo je izjavil:

jotunn2 je izjavil:

wcpapir je izjavil:

V glavnem koliko sedaj razumem DARS, je najbolje da kupim svoje tablice po naročilu in lahko po volji menjujem avtomobile in tablice prenašam s tem pa vinjeto.

Absolutno... dokler te ne ustavi policija za cisto navadno kontrolo dokumentov in ugotovi, da avto, na katerem imas trenutno druge tablice gor ni pravilno registriran in ti poracuna za kaksnih 10 let vinjet. Svasta kaj vse bi ljudje naredili za jebeno vinjeto. 100eur je to? Ne 100.000. Dober tank in pol bencina, ampak ko pride do vinjet je pa to kot da bi se slo za ceno dveh avtomobilov skupaj.

Saj ni rekel, da ne bi registriral avta, na katerega bi prenesel tablice. To je zraslo na tvojem zelniku.

Najbrž je hotel povedati, da bi tablice dal na ženin avto ali kateri drugi, ki nima vinjete, je pa registriran.

stara mama ::

Nismo mi avstrijci, kjer lahko dajo ene tablice na dva avta al kak že?

jotunn2 ::

Furbo je izjavil:

jotunn2 je izjavil:

wcpapir je izjavil:

V glavnem koliko sedaj razumem DARS, je najbolje da kupim svoje tablice po naročilu in lahko po volji menjujem avtomobile in tablice prenašam s tem pa vinjeto.

Absolutno... dokler te ne ustavi policija za cisto navadno kontrolo dokumentov in ugotovi, da avto, na katerem imas trenutno druge tablice gor ni pravilno registriran in ti poracuna za kaksnih 10 let vinjet. Svasta kaj vse bi ljudje naredili za jebeno vinjeto. 100eur je to? Ne 100.000. Dober tank in pol bencina, ampak ko pride do vinjet je pa to kot da bi se slo za ceno dveh avtomobilov skupaj.

Saj ni rekel, da ne bi registriral avta, na katerega bi prenesel tablice. To je zraslo na tvojem zelniku.

Upam da ti je jasno da dajanje drugih tablic na avto ni ravno dovoljeno. In ko se vozis na avtu A z registrskimi pobranimi dol z avta B, je tisti cas avto A neregistriran, saj nima svojih tablic. Lahko pa seveda poskusa razloziti policaju, da je avto registriran in da ima prave tablice v prtljazniku, ker je pac zelel zgolj brez vinjete na avtocesto. Me zanima kako bo slo ;)

Furbo ::

Seveda je dovoljeno, če imaš custom tablice. Odregistriraš starega, vzameš dol tablice (ki so tvoje) registriraš novega in daš spet gor iste tvoje custom tablice.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

rejven ::

Evinjeta ma vsaj zame same prednosti razen ene, in sicer menim, da se zna drastično povečat kraja tablic ker "cigotov" je kr dost okrog :)

wcpapir ::

donvito je izjavil:

Furbo je izjavil:

jotunn2 je izjavil:

wcpapir je izjavil:

V glavnem koliko sedaj razumem DARS, je najbolje da kupim svoje tablice po naročilu in lahko po volji menjujem avtomobile in tablice prenašam s tem pa vinjeto.

Absolutno... dokler te ne ustavi policija za cisto navadno kontrolo dokumentov in ugotovi, da avto, na katerem imas trenutno druge tablice gor ni pravilno registriran in ti poracuna za kaksnih 10 let vinjet. Svasta kaj vse bi ljudje naredili za jebeno vinjeto. 100eur je to? Ne 100.000. Dober tank in pol bencina, ampak ko pride do vinjet je pa to kot da bi se slo za ceno dveh avtomobilov skupaj.

Saj ni rekel, da ne bi registriral avta, na katerega bi prenesel tablice. To je zraslo na tvojem zelniku.

Najbrž je hotel povedati, da bi tablice dal na ženin avto ali kateri drugi, ki nima vinjete, je pa registriran.

Seveda nisem mislil, da bi dajal tablice na ženin avto, ampak ker imamo en avto doma redno, tadrugega pa priložnostno kupujemo prodajamo bi vzel custom tablice in vsakega z njimi registriral, tako imam manj stroškov kot sem jih imel sedaj ko sem kupoval po 2-3 vinjete za tadrug avto letno.

Miha 333 ::

starfotr je izjavil:

Se zmotiš pri 0 (nič) in O (O kot Ormož) in si spet brez.

Črka O se pri slovenskih tablicah ne uporablja (je določeno s pravilnikom).

Furbo ::

wcpapir je izjavil:

Seveda nisem mislil, da bi dajal tablice na ženin avto, ampak ker imamo en avto doma redno, tadrugega pa priložnostno kupujemo prodajamo bi vzel custom tablice in vsakega z njimi registriral, tako imam manj stroškov kot sem jih imel sedaj ko sem kupoval po 2-3 vinjete za tadrug avto letno.

Ne vem kako si to zamišljaš, ne moreš imeti dvoje enake ali 4 enake tablice, tudi če so custom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

AllStarc ::

Sedaj ko je elektronska vinjeta, ni nobene ovira, da bi placevali po kilometrih in ne po pavsalu.
sometimes what you want and what you get,
are two very different things

starfotr ::

Saj telefonije tudi že dolgo ne plačujemo več po "kilah", pač pa po pavšalu. Žal je tako, da nam hočejo predstavit, da je paketno ceneje. V resnici pa oni navijejo ceno "kile" in nato rečejo, da je bolje, da vzamemo celo gajbo.

Če ti operater ali upravljavec cest zaračuna 15 centov na km in ti povem reče, da se bolj splača kupit vinjeto, to samo pomeni, da je cena na km previsoka, da lažje upravičijo ceno vinjete.

Saj če vzameš mobi predplačniško, je tudi minuta klica 18 centov. Medtem ko če vzameš kak zakup, je to nekaj eur. Torej v parih minutah dobiš noter tisti zakup. In potem veselo govorijo, da kako ljudje ljubijo pakete (in vinjete tudi).

Recimo, da narediš 50 000 km na leto in da je (skoraj) vse po AC. To znese z vinjeto 0,0022 eur na km. Torej, če mi zaračunajo teh 0,0022 eur na km za 15 000 km (povprečje je cca. 12 000 km, glej stat.si) je to 33 €. Kar je 3x manj, kot sedaj plačam, torej 110 eur.

Če za 15 000 km plačam 110 eur, to znese 0,0073 eur na km. Tisti, ki jih prevozi 50 000 km na leto, bi plačal 365 eur. Meni so to zdi mnogo bolj pošteno in še vedno zelo ugodno.

Za to se gre tu. Poberejo več denarja z vinjetam. Oziroma eni subvencionirajo druge. Isto je pri vseh ostalih zadevah.

In še nekaj, gredo se letni zakup. Zakaj hudiča ne bi plačal po dnevih? Jaz se ne vozim vsak dan po AC. 6/7 se vozim, 1/7 pa ne. Pa moram vseeno plačat. Mislim sistem omogoča to, da bi se zakupilo ali po dneh ali pa po km. Vendar interesa ni.

TehDucky ::

Tebi gre v nos ker ti 1/7 ne pride prav, kaj pa večini lokalcov, z mano vred, kjer grem na avtocesto 1x na mesec, ko moram po zdravila v UKC Ljubljana in pa 1x na 2-3 mesece, ker je treba otroka na pediatrično peljat?

Kar naenkrat me pride ~10 eur ena vožnja do Ljubljane.

Tisti ko gre pa 6x na teden na avtocesto se mu pa itak splača, da je pavšal. Včasih ko je bila ABC kartica, ko je pobiralo dol je bilo kar nekaj tolarjev/eurov od Gorenjske do morja, se mi zdi da cca 7-10€, se ni pa noben bunil, sej je sosed isto drago plačeval.

Tamali tovornjakarji pa sedaj plačujejo 37 eur od Jesenic do Kopra z DarsGO. Z avto za 50kkm plačujejo 0,0022 eur na km z vinjeto, tovornjakarji pa 0,22 eur na km.

Ni interesa za sistem "danes ja, jutri ne", ker je na končnem uporabniku spet nekaj dela, da pove kdaj ja pa kdaj ne, nekateri tega ne bi delali, drugi bi izkoriščali, na koncu bi bil pa km veliko dražji za tiste, ki bi dejansko uporabljali avtocesto.

starfotr ::

Saj tudi ni interesa, da bi prenašal vinjeto na drugo vozilo, kot je to bilo mogoče z ABC tablico.

Skratka, same nebuloze in birokratske omejitve.

Več fleksibilnosti je bilo v časih cestninskih postaj, kar se tiče plačila, kot pa sedaj, ko se politiki kurčijo s super duper digitalizacijo.

Furbo ::

TehDucky je izjavil:

Kar naenkrat me pride ~10 eur ena vožnja do Ljubljane.

Lahko se voziš po stranskih poteh, ampak očitno si presodil, da ti je komfort bolj pomemben. Ali pa podcenjuješ število svojih fur po AC.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

TehDucky ::

Furbo je izjavil:

TehDucky je izjavil:

Kar naenkrat me pride ~10 eur ena vožnja do Ljubljane.

Lahko se voziš po stranskih poteh, ampak očitno si presodil, da ti je komfort bolj pomemben. Ali pa podcenjuješ število svojih fur po AC.


Ja nisem se pritoževal nad samo ceno vinjete za moj primer, mogoče sem res bolj na 5 eur na vožnjo. Definitivno se komfort plačuje.
Bi najrajše še plačal 2 eur vsakič, ko morem v center Ljubljane, da ne rabim v gužvo rinit.

Ma celoten sistem vinjete te "prepriča", da rabiš kupit vinjeto. Sem kupil rabljen avto na drugi strani Slovenije, bi rabil 2x dlje po stranskih cestah, ok rečem vzamem vinjeto, zih bo prav prišla še kdaj. No ker sem jo imel sem jo pač uporabljal.
Mogoče bom tudi stranske sedaj bolj uporabljal, ker imam možnost, da kupim letno kadar želim in je ne rabim kupit že za 1. februar-

blink ::

Tidule je izjavil:

feryz je izjavil:

Raje naj povejo, kako bodo pokasirali od tujcev. Ko enkrat spizdi ven, je to misija nemogoče.


Enako kot to počnejo druge države. Znotraj EU izterjava prekrškov nad 70 EUR ni posebno problematična. Pošlješ dokumentacijo državi kjer je avto registriran in oni skladno s svojo zakonodajo strejajo denar kot za vsak drug lokalni prekršek. Ne mešat raznih "kazni" za parkiranje zasebnikov z dejnaskimi kršitvami, kjer so kazni par 100 EUR.


Kje vidiš prekršek? Obstaja kakšen zakon ali odlok o vinjeti?
Edit: jp,to je to. http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

jotunn2 ::

TehDucky ce do danes nisi ugotovil,poleg letne vinjete obstajajo tudi tedenske in bi brez tezav lahko kupil tudi tedensko, da bi spravil avto iz drugega konca Slovenije do sebe, ce se ti ne da vozit po stranskih cestah. Problem je zgolj v tem, da se zares nihce ne vozi enkrat letno po AC ampak se vozi parkrat tedensko, mu gre pa v nos, ker mora placati ravno toliko kot tisti, ki se vozi vsak dan. Ja jebiga saj tudi pri registraciji placas cestnino ne glede na prevozene kilometre. Pa internet se tudi placuje po pavsalu, pa telefonijo isto (in ja oboje, telefonija in internet sta cenejsa kot ce bi se jih placevalo po porabi... ce kdo ne verjame naj si pogleda racune izpred 15 let).
In se enkrat... govora je o jebenih 100eur/leto. Ce je to tak nenormalen strosek se pac vozis po stranskih cestah ali se boljse, prodas avto, ker je vec kot ocitno krepko predrah za tvoje zmoznosti.

starfotr ::

Zakaj pa v trgovini/gostilnah ni all you can eat? Zakaj se plačuje po porabi?

Dejstvo je, da se tako pobere več denarja zato taki sistemi. Država in zasebna podjetja niso neumna, da bi si delala izgubo.

In kaj bi bilo narobe, če bi imel eno vinjeto in jo prenašal med avti?

Avtoceste ne bi bile nič bolj zasedene.

Z ABC tablico je to šlo. Sedaj pa ne gre več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

cvalsr ::

Starfotr, odgovor na tole

"""In kaj bi bilo narobe, če bi imel eno vinjeto in jo prenašal med avti?"""

imaš tik nad tvojo objavo, lej:

"""In se enkrat... govora je o jebenih 100eur/leto. Ce je to tak nenormalen strosek se pac vozis po stranskih cestah ali se boljse, prodas OSTALE (dodal jaz) avte, ker so vec kot ocitno krepko predragi za tvoje zmoznosti."""

cvalsr ::

"""Zakaj pa v trgovini/gostilnah ni all you can eat? Zakaj se plačuje po porabi?"""

Saj v nekaterih hotelih in gostilnah je "all inclusiv" in podobno. V trgovini pa si lahko predstavljaš, da bi (jaz zagotovo :))) voziček naložil do stropa ... nekako tako, kot se zdaj po avtocesti profesionalci vozijo po nekaj ur dnevno.
Na avtocestah je pavšal zato (je bilo že mnogokrat povedano), da se ne bi velik del prometa preselil nazaj na lokalne ceste, veliko nevarnejše, časovno potratnejše, ekološko neprimernejše ...

starfotr ::

Ekološko neprimerno je, da se folk po 1 v avtu vozimo.

Prav tako je varnost problem ker je preveč ljudi na cesti. In s takimi uktepi se spodbuja še več prometa.

jotunn2 ::

starfotr je izjavil:

Zakaj pa v trgovini/gostilnah ni all you can eat? Zakaj se plačuje po porabi?

Dejstvo je, da se tako pobere več denarja zato taki sistemi. Država in zasebna podjetja niso neumna, da bi si delala izgubo.

In kaj bi bilo narobe, če bi imel eno vinjeto in jo prenašal med avti?

Avtoceste ne bi bile nič bolj zasedene.

Z ABC tablico je to šlo. Sedaj pa ne gre več.

Ja ne bos verjel res se pobere vec denarja na tak nacin. Ampak verjel ali ne, ne zaradi lokalcev ampak zaradi tranzita. In ce nek svabo zaradi tega placa vec, namesto da bi se peljal skozi celo Slovenijo za ceno enega kofeta, medtem ko bi jaz placeval 5x vec, mi je stvar cisto cool. Ce bi imeli cestninjenje po vasih idejah, bi bila vecina prometa spet na lokalnih cestah, AC pa rezerviran za zastonjkarski tranzit. Idealno bi bilo, pa super posteno do vseh.

Ahim ::

rejven je izjavil:

Evinjeta ma vsaj zame same prednosti razen ene, in sicer menim, da se zna drastično povečat kraja tablic ker "cigotov" je kr dost okrog :)

Najbrz tudi "cigoti" razumejo, da je poanta teh e-vinjet v preverjanju s kamerami. Ce torej ukradejo tablico in se peljejo z njo na svojem avtu po avtocesti, bo to takoj zabelezeno nekje in najbrz tudi nasi ne najbolj ucinkoviti policaji niso tako zelo butasti, da ne bi znali na podlagi teh zabelezenih lokacij izslediti tistega, ki se z ukradenimi tablicami vozi naokrog. Vcasih morda za to ni bilo mehanizma, zdaj bo pa 100%.

starfotr ::

Kako bodo ugotovili, če se v primeru uspešne validacije baje izbriše podatek? IP-RS bi morda o tem lahko kaj več povedala.

Naši še iz mobilne telefonije ne izsledijo pogrešane osebe ali avta, če ne mine X ur.

V X urah je pa folk lahko že davno iz države.

kixs ::

Ce je v sistemu lista z "wanted" reg. tablicami, potem enostavno najprej preveri ali je vinjeta veljavna, potem pa, ce je na wanted listi. Ce je vse OK, izbrise, ce ni, pa opozori naprej.

WhiteAngel ::

starfotr je izjavil:


Vnesite registrsko označbo vozila. Vnos mora biti brez presledkov. Dovoljeni znaki 0-9 in A-Z.


Ne vem no. Meni se ne zdi tole ravno fajn.


FYI parkirne hiše z optičnim bralnikom, avstrijske vinjete, Jadrolinija... vsi ignorirajo pomišljaje.

starfotr je izjavil:

Kako bodo ugotovili, če se v primeru uspešne validacije baje izbriše podatek? IP-RS bi morda o tem lahko kaj več povedala.


Se izbriše podatek, a ne nujno takoj. Redemption period je lahko več dni ali tednov ravno zaradi kaznivih dejanj.

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

jotunn2 je izjavil:


In se enkrat... govora je o jebenih 100eur/leto. Ce je to tak nenormalen strosek se pac vozis po stranskih cestah ali se boljse, prodas avto, ker je vec kot ocitno krepko predrah za tvoje zmoznosti.


Tako posploševanje je nevarno. Začeli smo s 55eur/leto, nato 95 eur, zdaj je že nekaj časa 110 eur. Avstrijci imajo okoli 75 eur/leto. Ampak z njihovo kupno močjo je to bližje našim 50 eur. Torej, če je 110 eur malo, zakaj ne 150 ali 200 eur?

Morda bi bil pa najboljši nek avtomatičen sistem, kjer bi lahko zakupil letni abonma za 110 eur, če ga pa nimaš, ti pa avtomatično zaračuna xyz centov na prevožen km in konec meseca izstavi račun.

Tidule ::

55 EUR je bil nateg neumne raje pred volitvami.

Pa pri Avstricih pozabljaš, da praktično na vsaki daljši relaciji veselo plaččuješ viadukte in tunele.

c3p0 ::

Jaz se vozim morda 1x tedensko po AC in mi je to drago. Drug z "belim kombijem", ki praktično živi na AC, zanj je zastonj. Niti slučajno sistem ni fer.

Enostavno bi bral tablice na vsakem uvozu in izvozu, pa še kje vmes in se računa po km, problem rešen. Vsaj tehnično ni ovire. Tujci bi lahko še vedno kupili e-vinjeto.

Utk ::

Jaz se vozim morda 1x tedensko po AC in mi je to drago.

Haha, nekdo je pozabil koliko so stale včasih cestnine, ali pa ne zna računat.

Miki N ::

Ahim je izjavil:

rejven je izjavil:

Evinjeta ma vsaj zame same prednosti razen ene, in sicer menim, da se zna drastično povečat kraja tablic ker "cigotov" je kr dost okrog :)

Najbrz tudi "cigoti" razumejo, da je poanta teh e-vinjet v preverjanju s kamerami. Ce torej ukradejo tablico in se peljejo z njo na svojem avtu po avtocesti, bo to takoj zabelezeno nekje in najbrz tudi nasi ne najbolj ucinkoviti policaji niso tako zelo butasti, da ne bi znali na podlagi teh zabelezenih lokacij izslediti tistega, ki se z ukradenimi tablicami vozi naokrog. Vcasih morda za to ni bilo mehanizma, zdaj bo pa 100%.



Inteligentnejša Cigo fora bi bila narediti raje kopijo tablice od znanega plačnika, makar na roko. Potem ne bi bilo prijave kraje in dvomim, da DARSov AI pogrunta da se različni avti z istimi tablicami okrog vozijo - ali pač?

FTad ::

WhiteAngel je izjavil:

jotunn2 je izjavil:


In se enkrat... govora je o jebenih 100eur/leto. Ce je to tak nenormalen strosek se pac vozis po stranskih cestah ali se boljse, prodas avto, ker je vec kot ocitno krepko predrah za tvoje zmoznosti.


Tako posploševanje je nevarno. Začeli smo s 55eur/leto, nato 95 eur, zdaj je že nekaj časa 110 eur. Avstrijci imajo okoli 75 eur/leto. Ampak z njihovo kupno močjo je to bližje našim 50 eur. Torej, če je 110 eur malo, zakaj ne 150 ali 200 eur?

Morda bi bil pa najboljši nek avtomatičen sistem, kjer bi lahko zakupil letni abonma za 110 eur, če ga pa nimaš, ti pa avtomatično zaračuna xyz centov na prevožen km in konec meseca izstavi račun.


Avstrijska je 93,80€

wah-wah3 ::

Mislim, da si tezave delate brez razloga, saj vemo, kaksen je slovenski software delan za drzavo, mar ne:



Ce pa niste tako zleh, si pa samo nad grb en apostrof in en narekovaj na tablico narisite, bo catch pohandlal exception, vasa tablica pa ne bo zaznana.

(ducks and hides)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wah-wah3 ()

LukiYo ::

wah-wah3 je izjavil:

Mislim, da si tezave delate brez razloga, saj vemo, kaksen je slovenski software delan za drzavo, mar ne:



Ce pa niste tako zleh, si pa samo nad grb en apostrof in en narekovaj na tablico narisite, bo catch pohandlal exception, vasa tablica pa ne bo zaznana.

(ducks and hides)


Hehe,
 Bobby tables

Bobby tables

jotunn2 ::

WhiteAngel je izjavil:

Tako posploševanje je nevarno. Začeli smo s 55eur/leto, nato 95 eur, zdaj je že nekaj časa 110 eur. Avstrijci imajo okoli 75 eur/leto. Ampak z njihovo kupno močjo je to bližje našim 50 eur. Torej, če je 110 eur malo, zakaj ne 150 ali 200 eur?

Avstrijska je 93.80eur. Plus recimo na poti iz Villacha do Salzburga in nazaj se 25eur za tunel. Ja se strinjam da imajo Avstrijci za manj denarja vec kilometrov AC, ampak po drugi strani imajo pa se boga in pol placljivih tunelov, kar tudi ni cisto zanemarljivo, saj razen iz Graza do Dunaja tezko kam prides, brez da moras placati se tunel.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektronsko cestninjenje - od 1. jan 2022 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
636345 (4436) Lonsarg
»

Vinjeta 2020 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
656622 (4809) radmannsdorf
»

Vozilo (razbitino) prodal v Bolgarijo - Dars ne izda nadomestne vinjete. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
749613 (7587) smacker
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22349298 (32895) Mare2

Več podobnih tem