» »

Priporočate kakšen Oplov uradni servis ?

Priporočate kakšen Oplov uradni servis ?

TjaĹĄa1 ::

Živijo.

Imam Opel Corso, letnik 2007. Zadnje mesece motor kar ropota, zato pričakujem, da bo moral iti čez kako veliko popravilo. Želim ga peljati na uradni servis, sploh če se gre za tako velik poseg v avto. Živim v Ljubljani, kjer se mi zdi uradni Oplov servis v Šiški okej, je pa precej drag. Zato me zanima, če kdo priporoča kakšen uradni servis izven Ljubljane. Šla bi tudi do Kopra, če bi dobila neko zagotovilo, da so tam korektni in okej.
Tudi zato ker sem ženskega spola in mi je vedno znova vprašljivo koliko so serviserji pošteni.

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

profii ::

Na uradnem servisu znaš hitro preseči ceno vozila pri popravilu, sploh če gre za kaj večjega. Lahko, pa da ropota kaj malega, banalnega.

Bolje dober, zaupanja vreden popoldanc. Kdo je to, pa žal ne vem.

TjaĹĄa1 ::

Se popolnoma strinjam, ampak žal ne poznam nobenega. Zato je vseeno prvi varnostni korak uradni servis.

profii ::

Imaš koga pri roki, ki bi ti lahko vsaj pogledal kaj ropota?
Lahko je avspuh, ti lahko zrihta npr Novak na dolenjski cesti.
Lahko je samo kakšna plastika, te reši ena vezica.
Lahko je pa jermen in ne boš niti do servisa se več pripeljala.
Opcij je od - do.

Če ne gre drugače, posnami video iz notranjosti in zunanjosti, objavi na YT in prilepi link tu in pogledamo.

Edit: cene uradnih servisov so tam, tam,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

TjaĹĄa1 ::

Uradni serviserviserji so se zapeljali naokoli in rekli, da je verjetno veriga .. Ni še tako zelo nujno, bo pa počasi treba zamenjati.

Ne poznam nobenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TjaĹĄa1 ()

profii ::

Torej že vse veš.
Naredi tabelco vseh uradnih servisov v radiju ___ km, kolikor daleč si se pripravljena peljat.
Pokliči na te servise in vprašaj koliko je cena menjave verige za Corso letnik 2007, motor ta in ta.

Drugače pa random rezlultat iz googla o ceni tvojega servisa, sicer je iz davnega leta 2012, tako da pričakuj višje cene.
https://www.boards.ie/discussion/205663...

Buggy ::

Avtotehna Vis, Skofja Loka. Vedno servisiral tam. Cene, kvaliteta in odnos boljsi kot servis v LJ.

ToniT ::

Moja žena vozi avto na Avtoservis Trobec na Dolgem mostu. Avto je porihtan, za cene pa ne vem, ker je službeni....

fikus_ ::

Tjaša, kateri motor ima avto, koliko km je prevoženih, . . . ?

Menjavo verige in drugih potrebnih stvari ti naredi tudi kakšen "popoldanc" za nižjo ceno.
Predloge za soliden servis ti bodo pa dali drugi (jaz nisem iz LJ).
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

TjaĹĄa1 ::

1.4, 105.000 km

fikus_ ::

In je veriga glasna?! Malo hitro, odvisno od voženj. OK, če ti je mehanik rekel, da je to, potem verjetno je.

Torej dajte predlog za kakšnega solidnega popoldanca, da bo menjal verigo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

TjaĹĄa1 ::

Mislim mehanik ni pogledal avta, ga je samo slišal med vožnjo in predvideval, da je veriga. Tako da je vprašanje kaj točno je.

Hemi426 ::

Še moja 2 centa. Corsa 2007 ima zagotovo ketno in to klopoče.
Teta je zagreta Opelčanka in se kar daleč vozi v Opel Celeo.
So kvalitetni, ampak so tudi cene...primerne. Zadnje pakne, olje in ena(?) žarilna svečka okoli 270e. Ampak je se bil avto v garanciji.

Tudi če ne poznaš kozolčanov, povprašaj znance ali starše. Ketno ti bo kozolčan zamenjal za cca 100-200e. Za 2007 letnik tudi ni potreben uradni servis.

Je pa lahko tudi zaradi nizkih temperatur bolj izrazit zvok. Meni je danes vse ropotalo kot Sovjetski tank.

Hemi426 ::

fikus_ je izjavil:

In je veriga glasna?! Malo hitro, odvisno od voženj. OK, če ti je mehanik rekel, da je to, potem verjetno je.

Torej dajte predlog za kakšnega solidnega popoldanca, da bo menjal verigo.


Možno je, bivši je 1.2 2006 Corsi začela pri 120k biti veriga glasna.
1.4 je tudi večja kompresija in v kombinaciji z težjo nogo in 3k + obrati pri menjevanju prestave je hitro...

Ecotehi niso ravno kalašnikov med motorji, je potreben kar dosleden nadzor.Pri tetinih Astrih je tudi kakšna motorna komponenta prehitro odpela svoje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

escanor ::

nepooblaščen Opel servis: http://www.oservis.si/

Buggy ::

escanor je izjavil:

nepooblaščen Opel servis: http://www.oservis.si/


A so bili teli vcasih na Trzaski, ker tam je bil pred leti en dober nepooblascenec za Ople - Dani?

MadMen ::

Malo offtopic, če pozna kdo kakšnega popoldanca, ki šravfa Toyote bi se priporočil na ZS(zaželeno osrednja Slovenija)

Pretorijanec ::

Čisto ontopic: Opel, neuradni, Ljubljana?
Oservis mi v pol leta ni uspel dat termina... Tako da: kdo drug, ker je čisto neresen.

Nikonja ::

Meni ne pada na pamet po poteku garancije peljat avto na uradni servis, lani so mi za mojega Opela na rednem servisu računali 400 eur, od tega menjava olja 130 eur, svečke 120 eur.... bolano!!! Pred leti so mi za ta starega Cliota hotli 650 eur za velik servis (jermen, vodna...), kolega mi svetoval enega popoldanca kateri je vse z deli naredil za 260 eur. Ampak nagrada vseeno gre na Ford servis v Stegnah, kje so mi za C-Max po končanem rednem servisu povedali da moraj nujno naredit velik servis (cca 750 eur), potem pa jih vprašam a nima moj avto ketno in ne jermen.... 10 sekund vakuma, potem pa odgovori kako se mal zmotil... banda po vrsti. Od takrat, samo če je avto v garanciji ga peljem na uradni servis, ali če rabi kakšno posebno dijagnostiko, drugače pa ni šanse...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kia veriga

Oddelek: Na cesti
142907 (2419) Kekokekič
»

Avto servis - račun

Oddelek: Loža
255270 (3874) Magic1
»

Koliko je realna življenska doba vozila? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9917717 (14507) Klemzz
»

Veriga ali zobati jermen. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9930350 (20494) hojnikb
»

obd2 star avto

Oddelek: Na cesti
71362 (933) mirancar

Več podobnih tem