» »

Višješolski program Informatika

Višješolski program Informatika

Mali voz ::

Ali ima kdo izkušnje z obiskovanjem višješolskega izrednega študija informatike, ki ga ponujajo različne ustanove po Sloveniji. Je kakšna razlika med javnimi in zasebnimi šolami glede kvalitete študija, je pridobljeno znanje vsaj približno primerljivo z bolj renomiranimi fakultetami (FRI, FERI...) in omogoča konkurenčnost na trgu dela? Ali je predhodna izobrazba ekonomske smeri lahko prednost pri iskanju službe, kakšne so zaposlitvene možnosti za informatika na finančnem ali računovodskem področju?

Mato989 ::

Jaz sem ga skoraj končal... 2 izpita mi manjkata in diploma... pač tako je, nekaj se zagotovo naučiš... ni pa nek presežek... jaz sem pol nardil še tečaj web development in je fajn nadgradnja, ampak to pa je to
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mali voz ::

Pa ti je to omogočilo, da si si dobil (dobro) službo v IT-ju, ali so delodajalci vihali nos nad tvojimi kompetencami?

kuall ::

dobri delodajalci bodo testirali kandidata s svojimi testi, ki trajajo ponavadi cel dan. če jih ne boš znal ne bo nič s službico.
formalna izobrazba je samo toliko, da sploh prideš skozi, ko berejo prošnjo, pa še to samo pri enih firmah. če navedeš izkušnje tisto prevaga nad izobrazbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Mato989 ::

Mali voz je izjavil:

Pa ti je to omogočilo, da si si dobil (dobro) službo v IT-ju, ali so delodajalci vihali nos nad tvojimi kompetencami?


Iskreno ne vem koliko je pripomoglo, zagotovo pa je kombinacija dela kot serviser IT opreme, kot ekonomist po izobrazbi, in izkušnje dela z ljudmi skupaj z osnovnim znanje SQL pripomoglo do te službe... zdaj ali je bila to pika na i, ne bi vedel.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gogo ::

Kot prvo ne mešat hrušk in jabolk. Višješolsko izobraževanje je domena srednjih šol in ne fakultet. Posledično je tudi raven in kvaliteta znanja različna.
Vsekakor izberi višješolsko izobraževanje, ki ga nudi javna srednja šola. Sam sem tudi končal sr. ekonomsko in po 10 letih se odločil za višješolski študij informatike na TŠC Nova Gorica. Ni mi žal. Dejstvo pa je da dobiš le osnove in od tam naprej gradi naprej. Dobiš le papir in če se sam ne potrudiš ...
Sam delam kot informatik na finančnem in rač. področju. Iz prakse če ne poznaš rač. standardov (knjiženja npr) in dela, da ne omenjam programiranja bo bolj težko. Dobro je tudi, da se seznaniš z SQL. Sam ne programiram ampak se ukvarjam z uporabniki.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Mali voz ::

Hvala za precej konkreten odgovor, ravno nekaj takega kar počneš ti, imam za začetek v mislih. Imam znanje iz finančno-računovodskega področja, rač. standardi in knjiženje mi niso tuji, začenjam tudi s samostojnim učenjem programskih jezikov, zato bi mi bilo najbolj naravno začeti ravno na tem področju, bi pa formalna izobrazba informatike verjetno precej prav prišla, zato razmišljam o vpisu na ta program.

Gogo ::

Kar vpiši. Ne bo ti žal. Mi smo imeli C# za programiranje. Kako je po drugih šolah pa ne vem. Srečno.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Blinder ::

kuall je izjavil:

dobri delodajalci bodo testirali kandidata s svojimi testi, ki trajajo ponavadi cel dan. če jih ne boš znal ne bo nič s službico.
formalna izobrazba je samo toliko, da sploh prideš skozi, ko berejo prošnjo, pa še to samo pri enih firmah. če navedeš izkušnje tisto prevaga nad izobrazbo.


+1

Boš pa verjento potreboval kak dodaten online tečajček, kot je napisal mato989
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Kayzon ::

Iskreno vse kar ponujajo te visje sole,se lahko sam doma naucis in usparas. Ce imas pa res zeljo po ucenju in bi rad obiskoval solo,vpisi kaksen primeren faks. Bos vec znqnja odnesel tko.

Mali voz ::

Na dodiplomski študij se ne morem več vpisat redno, izredni študij računalništva je pa še dražji, pa kolikor vem ga imajo samo v NM, ki tudi nima nekega slovesa. Edina šansa, da se prebijem na kakšen renomiran faks, je vpis magisterija, če prej naredim diferencialne izpite: Programiranje 1, Diskretne strukture, Osnove digitalnih vezij, Arhitektura računalniških sistemov, Osnove informacijskih sistemov, pa še sprejemni izpit je, če je prevelik vpis. Kar velik zalogaj za nekoga z družboslovno osnovo. Lahko pa poveste tisti, ki ste obiskovali FRI, kako zahtevni so v resnici ti izpiti in če sploh ima smisel se ukvarjati z magisterijem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mali voz ()

Blinder ::

Mali voz je izjavil:

Programiranje 1, Diskretne strukture, Osnove digitalnih vezij, Arhitektura računalniških sistemov, Osnove informacijskih sistemov


Jebeš to, od teh pet predmetov je le en koristen (P1), pa še ekvivalent tega lahko narediš preko kakega web course in si na istem.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

TheBlueOne ::

Mali voz je izjavil:

Ali ima kdo izkušnje z obiskovanjem višješolskega izrednega študija informatike, ki ga ponujajo različne ustanove po Sloveniji. Je kakšna razlika med javnimi in zasebnimi šolami glede kvalitete študija, je pridobljeno znanje vsaj približno primerljivo z bolj renomiranimi fakultetami (FRI, FERI...) in omogoča konkurenčnost na trgu dela? Ali je predhodna izobrazba ekonomske smeri lahko prednost pri iskanju službe, kakšne so zaposlitvene možnosti za informatika na finančnem ali računovodskem področju?


To je bolj nemski stil izobrazevanja. Dosti prakse, vecinoma vse uporabno. Te tudi dosti manj maltretirajo. Zadeve konca tudi kaksen polpismen, ki se ne vda. Rang je od nic do vseh potreb za vecino podjetij. Morda bolj primerno kot studij, ce bos sam podjetnik.

Faks je dosti bolj teoreticna zadeva. Na vsak nacin potrdi, da si sposoben delati kar ti recejo ure in ure. Koliko odneses je odvisno od tebe. Rang je od nic do najbolj highlevel zadev mozno. Velik minus je, da ga dosti lazje pogrnes. Absolutno ni optimum, ce tvoje potrebe pokrije VSS.

Zgodovina sprememb…

Mali voz ::

Imam še eno dodatno vprašanje.

Ali po vaših izkušnjah, 6.stopnja zadostuje za zaposlitev kot informatik v javnem sektorju in kakšna znanja konkretno najpogosteje iščejo?

Mato989 ::

Ne zadostuje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mali voz ::

A misliš, da je 7. stopnja samo formalen pogoj in je lahko katerekoli smeri ali mora biti nujno računalništvo/informatika?

Mato989 ::

to 100% ne vem lahko ti pa povem, da sem nekoč pisal eni firmi kao komunala oz. javne službe da bi pri njih delal kot informatik... naloge so bile tako smešno enostavne da razen 1 alineje sem znal VSE... (nekje 8 alinej) no ampak zahtevana stopnja izobrazbe je bila 6/II čeprav to kar si delal je bilo vredno srednješolske izobrazbe in malo navdušenosti razen 1 alineje ki je bila malo na višjem nivoju...

Plača pa tudi taka, da noben z 6/II ne bi tam dolgo bil mislim da je bila 1.480 bruto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

carovnik1900 ::

večina delovnih mest je 1. bolonjska (torej 6.2?). lahko si karkoli po izobrazbi in še vedno dobiš delo (če imaš znanje ali veze (v IT veze niso tako pomembne kot drugje oz. skoraj niso, ker izbrančki kandirajo na druga delovna mesta)). ustavi te sicer lahko "paper-pusher", če te ne povabi na razgovor (se lahko zgodi, lahko ne). ponavadi so testiranja iz področja na katerega kandidiraš, včasih je praktično, včasih je teoretično, čisto odvisno. plače so pa itak javne in si lahko pogledaš po plačnih lestvicah.

FTad ::

Blinder je izjavil:

Mali voz je izjavil:

Programiranje 1, Diskretne strukture, Osnove digitalnih vezij, Arhitektura računalniških sistemov, Osnove informacijskih sistemov


Jebeš to, od teh pet predmetov je le en koristen (P1), pa še ekvivalent tega lahko narediš preko kakega web course in si na istem.


Diskretne strukture oz znanje le tega za poenostavljanje izrazov mi še vedno pride prav, ko kdaj moram negirati kak if stavek ipd. Prav tako je bilo pri osnovah digitalnih vezij koristno znati poenostavljanje funkcij, kjer spet lahko nek dolg true/false if stavek poenostavis itd...

mr_chai ::

FTad je izjavil:

Blinder je izjavil:

Mali voz je izjavil:

Programiranje 1, Diskretne strukture, Osnove digitalnih vezij, Arhitektura računalniških sistemov, Osnove informacijskih sistemov


Jebeš to, od teh pet predmetov je le en koristen (P1), pa še ekvivalent tega lahko narediš preko kakega web course in si na istem.


Diskretne strukture oz znanje le tega za poenostavljanje izrazov mi še vedno pride prav, ko kdaj moram negirati kak if stavek ipd. Prav tako je bilo pri osnovah digitalnih vezij koristno znati poenostavljanje funkcij, kjer spet lahko nek dolg true/false if stavek poenostavis itd...



Diskretne prav nič prav ne pridejo, če se ne ukvaraš s posebnim področjem, kjer so koristni npr. grafi. Mogoče še branje CF gramatike, ampak tega se bolj naučiš pri konkretnem predmetu, kjer se dela svoj programski jezik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI - UNI/VS/IŠRM

Oddelek: Šola
261471 (1156) WolfOfRivia
»

FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7113996 (5538) PH03N1X
»

FE & FRI - Multimedija - 2.stopnja ?

Oddelek: Šola
71734 (1538) BivšiUser2
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146582 (34102) awy
»

Visja sola informatika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7930212 (20378) drzni86

Več podobnih tem