» »

Schleswig-Holstein gre na Linux

1 2
3
»

Karamelo ::

dsfsfawer235 je izjavil:

Invictus je izjavil:


Seveda, sam če to ne zna diplomiran organizator... Kaj je pa pol počel na faksu? Organiziral :)) ???


Problem se vedno zacne pri kadrovski sluzbi in "rabim nekoga poceni". Tak kader potem prakticno sesuje moznost, da bi karkoli organiziral, ne pomaga nobena izobrazba (razen, ce sam zacnes kodirat).

Pribljizno, kot, ce bi hotel sestaviti leseno uto, na razprodaji pa kupis gumijasto kladivo in zvite zeblje.


sam če si diplomiran organizator, so ti na faksu verjetno razlagali tudi o tem, kako ti tak kader naj nebi sesul možnosti, da bi karkoli organiziral, ker je razlaga vseh možnih "riskov" organizacije verjetno bistvo tega študija

tony1 ::

Invictus je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Invictus je izjavil:

tony1 je izjavil:

Drži. Jaz si sploh ne morem predstavljati (pa sem po nazivu diplomant organizacije dela), kako bi izgledala učinkovita organizacija z več kot ene 50 ljudmi. Preprosto gre ene 50% dela in časa v nič, ker ne more biti drugače.

Kar veliko pove o faksu ;).

Sploh ne , organizirat hordo je večji problem od kodiranja.

Seveda, sam če to ne zna diplomiran organizator... Kaj je pa pol počel na faksu? Organiziral :)) ???

Dejstvo je, da je vsaka stroka glede organiziranja specifična. Veliko jih mora slediti nekim standardom (ki se jih na kranjski sorboni ne učijo), in je organizacija posledica teh.

IT je pa sploh specifična stroka, saj če ne poznaš malo tehnike, te hitro peljejo žejnega čez vodo...


Na faksu sem programiral.

Ostalo nakladanje je spet kup bulšita in merjenja kurca.

Kako doseči, da velika skupina ljudi dela skupaj na kopleksnem projektu brez da bi šlo ogromno njihovega dela nekoristno v nič, je univerzalen problem. In se ga najde pri delanju IT projekta (preberi The mythical man month), projektiranju avtoceste ali daily operationu jedrske elektrarne; pa so standardi in predpisih po katerih se dela povsem različni. Zagotoviti čim boljšo učinkovitost dela je povsod velik problem.

Karamelo je izjavil:

dsfsfawer235 je izjavil:

Invictus je izjavil:


Seveda, sam če to ne zna diplomiran organizator... Kaj je pa pol počel na faksu? Organiziral :)) ???


Problem se vedno zacne pri kadrovski sluzbi in "rabim nekoga poceni". Tak kader potem prakticno sesuje moznost, da bi karkoli organiziral, ne pomaga nobena izobrazba (razen, ce sam zacnes kodirat).

Pribljizno, kot, ce bi hotel sestaviti leseno uto, na razprodaji pa kupis gumijasto kladivo in zvite zeblje.


sam če si diplomiran organizator, so ti na faksu verjetno razlagali tudi o tem, kako ti tak kader naj nebi sesul možnosti, da bi karkoli organiziral, ker je razlaga vseh možnih "riskov" organizacije verjetno bistvo tega študija


Razkril bom skrivnost, ki je Mefisto zgoraj ne ve: na tistem faksu je več različnih smeri, tudi take, ki se ukvarjajo s čim drugim kot je organizacija, bili pa so časi, ko so diplomanti vseh smeri dobili enak naziv...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Invictus ::

Ja, vemo za vse nazive kranjske sorbone... Ni panike, ne bom več pljuval po njem... Za papir dobit v redu, zdaj je baje malo boljše...

Zgleda je svinjska glava (Ferjan) malo porihtal stvari... Kdo bi si mislil, da bo Bohinjcu uspelo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tony1 ::

Hvala za razumevanje.

MrStein ::

V Schwäbisch Hall so še vedno na Linux.

Intervju z IT šefom iz leta 2021:
https://linuxnews.de/2021/04/interview-...


in letos:
https://www.heise.de/hintergrund/IT-Lei...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

murrieta ::

Se mojih 5 centov:

Uporabljam linux po letih uporabe windowsov (in linux, hp-ux, solaris, bsd, aix,...) streznikov.

Pa sem se preselil iz windows ekosistema na linux, iz enega samega razloga. Ni linux postal nic boljsi, se vedno je enako sranje, kot je bil, takoj, ko si drznes pokukat izven shella. Windowsi so postali poden, vem, da se raznim navijacem to zdi nerazumljivo, samo jaz sem bolj cudne sorte, pisal sem driverje za njih, hookal apije,... in podobne "cudnosti", ki so veliki vecini uporabnikov znastvena fantastika.

In potem sem ugotovil da postajajo windowsi vedno slabsi, najprej so se zacele pojavljati cudne .net svinjarije v kernel32.dll, potem so spremenili GUI, da je cimbolj primeren za remote uporabo iz Azurja, vohunjenje za uporabniki, cudni updati,... Microsoft je sesuval backward compatibility, flikal zjebane koncepte z manifesti in podobnim sranjem in na koncu postal...

Zakaj je pri meni linux zmagal?

Ne ker je (bil) boljsi. Ker so postali Windowsi tako fucked up, da so postali slabsi od dreka, ki ga imenujemo linux distribucije in se s tem korporativnim sranjem nocem vec ukvarjati, izgubil je vse prednosti, ki jih je nekoc imel.

In dejansko mislim, da je prehod na linux, kljub fuckupom OSSa in zabitih distribucij, se vedno boljsi kot vztrajanje v gnilem okolju, ki je vedno bolj zjebano. Vecina uporabnikov kaj drugega kot Kubuntu + LibreOffice ne bo nikoli rabila. Zakaj bi torej vztrajali na gnilem okolju, ki ga propagirajo zblojeni sistemci, ki imajo premalo znanja, da bi presedlali na kaj drugega. Ker so preneumni, da bi se prilagodili. Znajo pa klikati na dialoge, kot opice, ki so jih naucili edine akcije, ki jo razumejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

murrieta ::

Ergo, z Microsoft Windows bo pocasi konec, kernel developerjev nimajo oz. so pod kriteriji (slucajno vem, ker so me vabili tja), userspace ekosistem postaja vedno vecje sranje, ki je orientirano predvsem v remote dostop do operacijskega sistema v oblaku, linux se pa pocasi plazi naprej na svoj invaliden nacin, kjer jim pomaga, da se priblizujejo linuxu, korak po korak, v svojem zblojenem tempu navzdol. In se sploh ne bi cudil, ce izdajo Windows 13, 14, 15... na linux kernelu, ceprav je NT kernel veliko bolj napreden - samo nimajo vec ljudi, ki bi ga razvijali. Dejansko je, vse kar jim ostane, mularija, ki bi rada igrala igrice, pa se ta scena se pocasi seli na konzole. Game over. Zal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Invictus ::

Windows/Linux/Mac OS, povsod najdeš neka sranja.

Mac Os daleč najslabši, Apple res fura nek svoj, butast meni, ekosistem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

murrieta ::

driver_x ::

murrieta je izjavil:

Ergo, z Microsoft Windows bo pocasi konec, kernel developerjev nimajo oz. so pod kriteriji (slucajno vem, ker so me vabili tja), userspace ekosistem postaja vedno vecje sranje, ki je orientirano predvsem v remote dostop do operacijskega sistema v oblaku, linux se pa pocasi plazi naprej na svoj invaliden nacin, kjer jim pomaga, da se priblizujejo linuxu, korak po korak, v svojem zblojenem tempu navzdol. In se sploh ne bi cudil, ce izdajo Windows 13, 14, 15... na linux kernelu, ceprav je NT kernel veliko bolj napreden - samo nimajo vec ljudi, ki bi ga razvijali. Dejansko je, vse kar jim ostane, mularija, ki bi rada igrala igrice, pa se ta scena se pocasi seli na konzole. Game over. Zal.


Se kar strinjam. Edini uporaben OS je trenutno Mac OS.

misek ::

Invictus je izjavil:

Mac Os daleč najslabši, Apple res fura nek svoj, butast meni, ekosistem.
in potem

driver_x je izjavil:

Se kar strinjam. Edini uporaben OS je trenutno Mac OS.
Kaj zdaj? Zgleda je vse ok za eno skupino uporabnikov, in vse zanič za drugo skupino uporabnikov. In vsi smo zadovoljni :)

Invictus ::

ja, tako nekako.

Zdaj se da povsod že narediti vse.

Na vseh sistemih lahko razvijaš za vse, tako da je OS osebna preferenca, ali pa pač zahteva stranke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

driver_x ::

Tako je: stvar okusa. (včasih tudi religije)

poweroff ::

Ali pa če dejansko preskusiš različne OS-e (kar pomeni: uporabljaš dlje časa) in se potem odločiš.

Koliko od vas je resno preskusilo več OS-ov? :))
sudo poweroff

Gregor P ::

Dobro. Tu na ST sodi prej vprašanje, kdo dejansko še ni preizkusil več različnih OS-ov?8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

driver_x ::

poweroff je izjavil:

Ali pa če dejansko preskusiš različne OS-e (kar pomeni: uporabljaš dlje časa) in se potem odločiš.

Koliko od vas je resno preskusilo več OS-ov? :))


Redno uporabljam Windows 10, OpenSuse (zadnja ali predzadnja verzija) ter MacOS (zadnja verzija).

Pri Windows me moti zmeden in nekonsistenten uporabniški vmesnik vgrajenih modulov, ter nestabilnost nekaterih naprav, za katere je najverjetneje kriv proizvajalec HW.
OpenSuse je nestabilen sam po sebi: update lahko sesuje kakšne zadeve, nekajkrat je mi je update tudi sesul cel sistem. Težave ima tudi s tem, da ko sem enega od FullHD ekranov zamenjal za 4K, so na preostalem FullHD ekranu postale pisave nenormalno velike. Zadevo je potem potrebno reševati po raznih config datotekah.

murrieta ::

Gregor P je izjavil:

Dobro. Tu na ST sodi prej vprašanje, kdo dejansko še ni preizkusil več različnih OS-ov?8-)

Zal ne - sem sodi vprasanje: "Fanboy katerega OSa si?". Ze dolgo nismo vec v tistih casih, ko so ljudje dejansko eksperimentirali.

murrieta ::

... danes berejo placane reviewe in se na podlagi tega odlocajo fanboy katerega OSa bojo (ali browserja). Ce si se vcasih zadrl "MZ" ali boh ne daj "Zw" se je hitro kdo oglasil, danes bos dobil "aaa?". "Znalci" so tako abstrahirani od dejanskega sistema, da so postali, kar smo vcasih zanicljivo imenovali "script kiddies", vsesplosna realnost. Lahko se deres posix, lahk se deres thread, lahko se deres fork, pa bo samo odmevalo. Se socket je postal prevec abstrakten koncept. Boh ne daj, da koga vprasas kaj je port. Mislim, saj nic slabega, pac se da sluziti z veliko manj truda kot vcasih, vedno se rabi koga, ki razume, kaj se zadaj dogaja, samo cloveku pa kocine dviga, kako nesposobna je postala splosna populacija. V prostem padu brezna idiokracije, kjer procesorska moc nadomesca praznost glav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spodnja Saška gre z Linuxa na Windows (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6016590 (12652) pegasus
»

Nemški deželni informacijski poverjenik ne všečka Facebookovih storitev

Oddelek: Novice / Zasebnost
229054 (7344) Gandalfar
»

Akcija nemške policije proti Toru? Kaže da ne.

Oddelek: Novice / Zasebnost
113613 (3043) MarkV
»

Nemški deželni pravosodni minister se boji anonimizacijskih sistemov

Oddelek: Novice / Zasebnost
344221 (3411) nevone

Več podobnih tem