» »

[Vodič] RasPBX - telefonska centrala

[Vodič] RasPBX - telefonska centrala

Matthai ::

Že nekaj časa se ukvarjam z RasPBX, aplikacijo, s pomočjo katere RaspberryPi spremenite v čisto pravo telefonsko centralo.

Žal je večina dokumentacije za začetnike precej pomanjkljiva, zato sem spisal podroben vodič kako začeti z RasPBX:
https://github.com/MatejKovacic/RasPBX-...

Razloženi so osnovni pojmi, opisano je kako narediti povezavo (trunk) v mobilno omrežje, nastaviti odhodne in dohodne klice, kako na centralo povezati čisto pravi namizni telefon... in seveda je vse skupaj postavljeno v VPN omrežju. Zraven si lahko preberete še marsikaj o tem kako zagotoviti varnost ter kako "old-tech" namizni telefon povezati v VPN omrežje, mu spremeniti "nespremenljivo" geslo, itd.

Skratka, še en projekt za mrzle zimske dni. Obilo užitkov pri branju!
Kind of an asshole at first sight, but actually a nice guy
when you get to know me personally. :)
  • razglasil: bluefish ()

Kurzweil ::

Zanimivo, hvala za tvoj effort!

bluefish ::

Bravo.

Ko bi tu le bilo več posameznikov pripravljenih deliti svoje izkušnje in znanje na ta način, brez vzvišenega odnosa in kričanja RTF!M.

Kurzweil ::

bluefish je izjavil:

Bravo.

Ko bi tu le bilo več posameznikov pripravljenih deliti svoje izkušnje in znanje na ta način, brez vzvišenega odnosa in kričanja RTF!M.

E, točno to najbolj pogrešam pri ST zadnja leta... ni tistih vsebinsko pogatih prispevkov, tutorialov,... govorim o avtorskem delu ljudi, ne o novicah... včasih se spomnim, je bilo tega precej... pa razni triki, tweaki, nasveti, razni projekti, kako izpeljat zadeve... to zelo zelo pogrešam...

Vem, najlažje je jokat... in to je dejstvo, da sem se zahvalil za tole, čeprav verjetno nikdar ne bom tega realiziral, pa me zanima Rpi stuff, ampak preprosto cenim effort in namen tega prispevka s strani Matthaia...

bluefish ::

Enako.
Načeloma nisem ciljna publika za tole (no, vsaj zaenkrat ne), a me jasno spisan članek kar vabi, da bi zadevo vzpostavil vsaj za test in učenje česa novega :)

@Matthai: če se strinjaš, bi tole pripel na vrh oddelka.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: bluefish ()

rejven ::

Pohvalno! v primeru kakega lockdowna se spravim probat, sicer sem malo kratek nekje, kakor pa sem pogledal vodič je res od A do Ž.
Se strinjam s predhodnikoma.

Matthai ::

bluefish, seveda lahko.

Namesto drugega Raspberrya (vpnbridge)bi lahko uporabil RockPi E, je malo cenejši, ampak načeloma kompaktnejši. Sem se pogovarjal s temi developerji na Kitajskem in naj bi zadeva ponujala tudi secure boot. Žal sem bil poleti v tujini in nisem imel časa igrati se s tem, mogoče bo naslednje leto več priložnosti...
Kind of an asshole at first sight, but actually a nice guy
when you get to know me personally. :)

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iptables

Oddelek: Omrežja in internet
17641 (294) Bakunin
»

Ranljivost v izvedbi VPN v Linuxu in Unixu

Oddelek: Novice / Varnost