» »

Linux - kiosk enabled distribucija

Linux - kiosk enabled distribucija

limited755 ::

Katero Linux kiosk-enabled distribucijo mi priporocate?

S tem imam v mislih distribucijo katero lahko na preprost nacin postavim v kiosk mode, brez da bi moral urejati nevem koliko fajlov na roke.. Po moznosti taksno, ki ima to opcijo ze pri namestitvi.

Ce taksne reci obstajajo sploh.. KDE 3.1 sem za kiosk mode moral urejati na roke, kar se mi ni dopadlo..

Gandalfar ::

Lahk se zmenva za posebno razlicico Slo-Tech linuxa :)

root987 ::

Kaj sploh je ta "kiosk" distribucija?? Prvič slišim...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

ank ::

root987: Kiosk distribucija je distribucija pri kateri lahko delaš samo to kar si tisti ki jo je postavil zamislil.
Pri tejle naprimer lahko samo brskaš po internetu. Take distribucije so primerne za uporabo na javnih mestih.

Pa še link do Kiosk-HOWTO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ank ()

root987 ::

Aha...Zanimivo. Sem si mislil da bo nekaj z kioski povezano. :)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BigWhale ::

Saj je povezano s kioski.. :P

Sicer pa, najboljsa taka distribucije ja tista, ki jo sam naredis. Vsaj moje izkusnje so take.

limited755 ::

Rad verjamem..

Vendar je problem v tem, da nekako nimam časa in zagotovo bom spregledal malo morje zadev, ki bi jih moral izklopiti oz. onesposobiti.. Zato sprašujem, če se kje da dobiti kakšno tako zadevo že pred-pripravljeno.

zegec ::

hej,
v tolminu odpiramo multimedijski center z 6 javno dostopnimi masinami. zanima me kaksne so moznosti uporabe slo-tech distribucije za ta namen(masine bi morale delati v kiosk modu - omogocene samo dolocene funkcije).

lpz

Gandalfar ::

poglej si resitve, ki jih je naredil livecd.net team (isti, ki so zadaj za s-t linuxom) in so objavljene na www.livecd.net

zegec ::

hvala,
bom snel dol in sprobal. firefox je verjetno distribucija z eneiblirano mozillo. kaj je stallion?

CCfly ::

Stallion je firefox kiosk distro.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

zegec ::

bravo fantje , stvar je ravno tisto kar rabimo.
kaksne so moznosti da bi imeli samo thin kliente(brez diska, cd-roma) in bi se stvar zbootala z serverja?

robert22 ::

Pozdrav!
Fantje mene pa zanima kako spravte mrezo gor. Recimo pri stallion-u, kateri mi je najbolj vsec, zelo me zanima kje lahko naredim netconfg.
LPR
in vendar se vrti

Gandalfar ::

robert22: naceloma ga ne mores. V taksnih okoljih se pricakuje, da imas nekje ne dhcp streznik, ki sam potala IP-je in ostale nastavitve.

zegec: moznosti so dosti dobre s tehnicnega stalisca; kar se pa tice kdaj bo to narejeno .. ko bomo imeli cas, da bomo to iz cistega dolgcasa sli delat ali pa ce nas bo kdo boljse motiviral

zegec ::

gandalfar: ok, boot s serverja ni mogoc. ali je mogoce, da bi imeli na vsakem klientu samo memory key s katerega bi zbootali stvar?

Matek ::

zegec, to pa kolk vem niti nima zveze s samo distribucijo. Če ti matična plošča podpira usb key kot boot device, potem pač tja namestiš linux, enako kot bi ga na disk.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Gandalfar ::

zegec: tudi to je mogoce .. vse je mogoce; samo cas si moramo vzet in razvit to

robert22 ::

gandalfar: ce sem prav razumel potrebujem NE dhcp streznik; hmm kaksem pa?
LPR
in vendar se vrti

Gandalfar ::

potrebujes DHCP streznik (narobe si me razumel)

ajagodnik ::

Vzameš katerokoli distribujo, vse poštelaš kakor želiš in potem kot root onemogočiš spreminjanje .datotek v imeniku uporabnika (chown root ./.*, chmod 600 ./.*)

npr. chown root ./.kde*, chmod 600 ./.kde*

taka bolj groba varianta :D

xfce (cvs in menda 4.2PR2) ima tudi kiosk mode, samo je to v bistvu samo ena sistemska spremenljivka in ne pomaga.

je pa še ena varinta, da pustiš, da pač uporabnik dela kar hoče, po uporabi pa potem samo prepišeš mapo uporabnik, narediš skripto, klikneš ko gre in je fertik.

tko, par idej 0:)

zegec: poskusi z http://www.ltsp.org/
ali pa kiosk

Zgodovina sprememb…

r5r ::

Tale Stallion dela kot mora, samo morala bi obstajati se moznost prenosa na disk, pa mogoce kak ssh streznik gor :>
And it makes me wonder.

CCfly ::

Potem smo pa spet tam, kjer bi vsak želel še eno malenkost zraven.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

r5r ::

No ja, za dodatne programe-želje poskrbi apt, ce seveda stvar deluje na disku
And it makes me wonder.

Gandalfar ::

CCfly: seveda. Pa tudi jih ni problema narediti, ce pridejo konkretne osebe s konkretnimi projekti do mene in predstavijo stvari kot je treba :)

r5r ::

Problem je v tem, da kište ne vsebujejo cd pogona, torej mora stvar teči iz diska :>
And it makes me wonder.

nejck ::

hmmm eno vprasanje glede Stalliona...

ali ze obstaja oz. kako bi se dalo spraviti to verzijo, da bi delala tudi brez DHCPja (preko stalnih ipjou?).

Zadeva je taka da pr ns u sol bi radi to mel na parih kompih (da folk lohk urnike pogleda, ...) samo nocjo pa ustimat dhcpja :(

LP,
nejck

Gandalfar ::

nejck: glih delamo na tem :)

nejck ::

ahm ql :) btw a je ksna stran o Stallionu kje ker mi jo nekak ne uspe najdt;)

LP,
nejck

Gandalfar ::

tule bi bilo nekaj

preneseš ga pa lahko iz www.livecd.net

Gandalfar ::

na www.livecd.net sta novi verziji


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OS za cybercafe

Oddelek: Operacijski sistemi
133710 (3092) googleg1
»

LTSP (Linux Terminal Server Project) težave

Oddelek: Programska oprema
151703 (1244) r5r
»

Kako do surfanja na starih masinah (on-live CD)?

Oddelek: Operacijski sistemi
191638 (1289) urkoland
»

Minimalni OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
6866 (705) robert22
»

Terminal Services v Linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
8841 (738) Phoebus

Več podobnih tem