» »

Kako do surfanja na starih masinah (on-live CD)?

Kako do surfanja na starih masinah (on-live CD)?

urkoland ::

Delam na šoli in me zanima kako bi lahko izkoristil stare računalnike (večinoma do P2 333, 16MB ali 32MB rama) samo za surfanje. RAzmisljal sem o on-live CD (Knopix, Slix), a potrebujejo več rama - sicer dobra resitev.
Za Thin station (http://thinstation.sourceforge.net) mi ni uspelo popraviti konfiguracijskega file za naš primer, ko nimamo nobenega strežnika?
Prosim za kaksen nasvet.
Hvala.

lp ur;)s
ur;)s

Daedalus ::

V bistvu rabiš en router z DHCP strežnikom, s tem, da je celoten Knoppix pa res preveč... Daj v mašine 128Mb RAM-a, pa preiskusi stallion - vsebuje samo Firefoxa in je plod domačega znanja:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

urkoland ::

kaj pa moznost brskanja z 32MB a ni nic pametnega, ali je to obcutno premalo?

DHCPja streznika nimamo tukaj na soli.
kaj pa tisto s thinclient (moj prvi post)?

Hvala.
lp ur;)s
ur;)s

gzibret ::

O, Uroš, zdravo..... he he

Naloži gor Winse98. Jaz imam P133 z 32MB rama doma priklopljeno na ISDN, pa laufa OK. Le flash filmčki malo počasi tečejo.
Vse je za neki dobr!

urkoland ::

OJla,

ja sam moj namen ni, da bom vsaki tolk casa racunalnik ponovno inštaliral, zaradi virusov, zato bi rad da dela stvar iz RAMA.
lp in lep dan
ur;)s
ur;)s

Daedalus ::

DHCP strežnik se pač postavi;) Drugače pa je tako - 32Mb RAM-a je premalo, vsaj za live-cd. Ker ta v celoti lavfa v pomnilniku in 32Mb je...švoh. Ne bo delalo. Sicer ne vem, kje je problem nabavit še par palčk SD rama (128Mb je ene 4k), ampak to je pač odločitev šole. Za winze rabiš met licence, če jih nimaš, se ne zezat s tem. Ko te enkrat obišče kak inšpektor, bojo sami problemi. Thinclientov pa brez serverja ne moreš meti (sej v tem je fora - server dela vse delo, terminal zgolj prikazuje rezultate in "pove" serverju, kaj naj naredi). Zdaj če nimaš velik računalnikov, bi lahko ena "spodobna" mašina poganjala vse skup. Kak Athlon 2500+, 1Gb RAM - za recimo 10 mašin.
Pa napiši, kako mrežo mate, kako je urejen priklop v svet, ipd...
Je pa tako nekako preko palca potrebno za live cd vsaj 96Mb rama. Se pravi, par mašin spraviš na tolko, za ostale pa dokupiš manjkajoč RAM... Najhitreje in najceneje, če mene vprašaš. Za gateway pa postaviš eno staro mašino z dvema mrežnima in DHCP serverjem.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

waweet ::

Jast pa predlagam da provas Damn Small Linux ki ga je piclih 50MB in je tudi LiveCD grajen na Koppixih ter je hardversko precej manj zahteven (namizje ki ga uporablja je FluxBox)!!!
Sam sem ga preizkusu na P133 s 40RAM in je delovalo se kr zadovoljivo!
lep pozdrav!
Za punce sem odprtokoden

Daedalus ::

Heh, eni pa tu kompliciramo0:) Verjetno bo tole res najboljša rešitev. Probaj, pa poročaj.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

civic_ ::

nalozi vectorlinux.com
pa sem gledal nek debijan ki dela z 32 ram in ma KDE... malo googlaj. drgač takih linuxov je malo morje

samo ne dat widowsow ker so v *****. in pri linux lahko das swap...

urkoland ::

Hvala za ideje. Bom sprobal v ponedeljek ko pridem v sluzbo.
Rad bi sma probal z obstojecimi racunalniki narediti postaje za surfat, sicer bomo pa kupili nekaj rama, kar seveda tud ni tak strosek.
Napisem, ko stestiram.
lp ur;)s
ur;)s

civic_ ::

reactos.com

ponaredek winsow tudi live cd
rabi 32 ram iso je velik 8mb

Azrael ::

Sicer ni CD, je na eni 3.5 disketi: QNX(demo).

Ima GUI, brskalnik in sploh ne rabi diska, seveda tudi rezultatov surfanja ni mogoče shraniti na disk. Je sicer malo starejša reč (4 leta), zato kakšne uradne strani ne najdem, so pa linki za DL tukaj (glej Weblinks).

Obstaja verzija za modem ali mrežno kartico.

ReactOS, res izgleda kot Windows, samo je bil, vsaj pri meni, precej počasen in tudi stabilnost ni bila njegova vrlina.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

civic_ ::

kaj to je pol cel operacijski sistem zazenes in ima samo brskalnik?

Pithlit ::

Azrael: A QNX.com je težko najt? Sicer nisem ziher da je to to ampak... no, precej prepričan sem da je to ta zadeva. Tu imate pa še par skrinšotov pa par linkov do drugih OS-ov.
Life is as complicated as we make it...

lukaz ::

evo tuki imate QNX demo disketo o kateri je prej Azrael govoru....

hruske ::

Lahko bi tud namestil linux terminal server.

Kako zadeva dela lahko vidiš v kiberpipi, kjer je postavljenih okoli 10 tankih odjemalcev. Za to sicer rabiš en server, na katerem se izvajajo aplikacije, kar pa niti ni tako težko danes dobiti, pač vzameš kak malo močnejši računalnik.
Rad imam tole državico. <3

Azrael ::

@berac:

Je več stvari, brskalnik, igra Hanojski stolpi, Notepad, File manager..., uporaben pa je samo brskalnik, ostalo ne ker vse dela iz RAMa. Problem mrežne verzije je malo podprtih mrežnih kartic (NE1000, DEC21xxx in 3Com 509).

@Pithlit:

Poznam uradno stran QNX, samo tam nisem našel linka za DL omenjenih disketnih demo verzij.

Sicer je zadeva tudi na ultimate boot cd.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

urkoland ::

kako lahko posnames na disketo vec kot 1,38MB - poizkusil v DOS in Win, napiše, da je 1,44MB fraj, a posnet ne mores vec kot 1,38.
A poizkusim s katerim drugim programom?
Hvala.
lp ur;)s
ur;)s

Azrael ::

Ne razumem dobro vprašanja in ne vem če sem zadel...
Ne kopiraš kar zip datoteke s QNXdemo na disketo! No ja lahko jo, samo je prevelikas za 1 disketo, kar si že ugotovil....

Pravilni postopek gre tako: Potegneš dol zip (preglej linke), ga razpakiraš (WinZip, 7zip...) v neko mapo na disku in potem v tej mapi poženeš install.bat, prej še daš prazno disketo v pogon a: in to je to.

Programček popiše disketo, nato še preveri pravilnost zapisa na disketi in če ni napak, imaš QNX boot disketo in jo lahko preizkusiš, če ustreza tvojim potrebam.

Sicer je to v malo daljši obliki napisano tudi v readme.txt datoteki.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

urkoland ::

Hvala za nasvet. Tolk vem, da zip fila nisme kopiral na disketo, a sem mislil da je treba odzipat in dat na floppy.Kakorkoli ze.Sedaj je slo, a imam drug problem. Pognal sem mrezno verzijo in tako tudi nastavil IPje in DNS. Ko pa hocem surfat, mi pa napise DNS error in ne gre nic? A ve kdo kaj bi lahko bilo?
Hvala
lp ur;)s
ur;)s


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kater os na p133

Oddelek: Operacijski sistemi
342025 (1183) Daliborg
»

Win2003 firewall - zakaj rač. v omrežju ne morejo do strežnika

Oddelek: Operacijski sistemi
71012 (868) urkoland
»

Katere operacijske sisteme uporabljate ?

Oddelek: Operacijski sistemi
372690 (2058) thor984
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947257 (5640) Azrael
»

Išče se micro Linux distribucija z grafičnim web browserjem

Oddelek: Operacijski sistemi
232039 (1524) ajagodnik

Več podobnih tem