» »

LG OLED C1

LG OLED C1

1
2
3

LunKi ::

Vedno najbolje slediti obcutku. Sicer imas pa tukaj se 'pro' level:
https://www.avsforum.com/threads/2021-l...

batista ::

Mene pa zanima obnašanje motion interpolationa na C1. Ali TV izvaja interpolacijo ves čas, tudi med zahtevnimi in hitrimi scenami? Glede na tuje forume naj bi TV v tem primeru prenehal z interpolacijo da ne pride do preočitnih artefaktov. Je prehod iz in nazaj v interpolacijo opazen, recumo da slika "štekne" ipd?

xeroxan44j ::

Kdaj televizor prepozna hdr ali dolby vision vsebino? Imam en 4k film in mi avtomaticno nastavi hdr nastavitve.

Machete ::

Ko dobi hdr vsebino. (?)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

N-E-O ::

C1 na svojem webOS ima EON in Voyo?
Follow the white rabbit.

NejcSSD ::

Voyo lahko potrdim ker ga uporabljam, mislim da ima tudi EON, definitivno pa nima NEO Lite. Ima pa T2 pravtako.
Uporabljam pa Netflix, ATVP, HBO, Amazon....
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Djole ::

Cx ima, verjetno tudi c1 :)

ales400 ::

Lastniki C1 ima nov zapakiran TV slučajno zaščitno folijo na zaslonu?
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

_njc ::

ales400 je izjavil:

Lastniki C1 ima nov zapakiran TV slučajno zaščitno folijo na zaslonu?

Da, spredaj in zadaj.

ales400 ::

Super, hvala. Pravkar dobil po skoraj enem mesecu čakanja, ker ni bilo zaloge.. OLED65C11 :))
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales400 ()

ales400 ::

Vam NEO Box samodejno prižge TV z NEO daljincem ali uporabljate 2 daljinca (enega za vklop TV-ja, drugega za NEO)?
Nekak mi ne uspe, na ostalih starejših TVjih pa dela.. :D
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

toplakd ::

Poglej če imaš CEC vklopljen na TVju.

LunKi ::

Pod system in hdmi settings mislm, da je. Dve vprasanji:

- ps5 se mi prizge ko prizgem TV. Kako lahko to ugasnem, da ne defaulta na ps5? (Hdmi 3)
- HGIG na ps5 (kao reference, mogoce za filme...) naredi sliko temno, obcutno temnejso v primerjavi z dynamic tone mapping na on (DTM). Kako ste kaj to resevali oz. se odlocali pri hdr vsebinah? Osebno in odkrito ne zaznam hdr vsebine...nimam obcutka kaj to je. Kvazi prilagajanje svetlih in temnih scen na tv-ju. Mislm...oprijemljiva razlika meni ni vidna. Pri konzolah, ki ima rendering ajde. Zakaj pa za filme? Naredi reziser in je to to (Michael Bay pa to :P).

neosonic ::

https://www.mediamarket.si/ads/lg_oled5...

Kaj pravite na to ceno? No brainer? :)

Machete ::

LunKi je izjavil:

Pod system in hdmi settings mislm, da je. Dve vprasanji:

- ps5 se mi prizge ko prizgem TV. Kako lahko to ugasnem, da ne defaulta na ps5? (Hdmi 3)
- HGIG na ps5 (kao reference, mogoce za filme...) naredi sliko temno, obcutno temnejso v primerjavi z dynamic tone mapping na on (DTM). Kako ste kaj to resevali oz. se odlocali pri hdr vsebinah? Osebno in odkrito ne zaznam hdr vsebine...nimam obcutka kaj to je. Kvazi prilagajanje svetlih in temnih scen na tv-ju. Mislm...oprijemljiva razlika meni ni vidna. Pri konzolah, ki ima rendering ajde. Zakaj pa za filme? Naredi reziser in je to to (Michael Bay pa to :P).


HGIG možnost se pojavi izključno, ko je navoljo HDR vsebina. Če imaš to v menijih in (neHDR) filmih ni ok in boš imel same probleme. Če provam preslikati situacijo na moj primer, imaš forsiran HDR on na ps5? (Jaz sem imel windowse tako in je bilo vse narobe).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

neocodexx ::

LunKi je izjavil:

Pod system in hdmi settings mislm, da je. Dve vprasanji:

- ps5 se mi prizge ko prizgem TV. Kako lahko to ugasnem, da ne defaulta na ps5? (Hdmi 3)
- HGIG na ps5 (kao reference, mogoce za filme...) naredi sliko temno, obcutno temnejso v primerjavi z dynamic tone mapping na on (DTM). Kako ste kaj to resevali oz. se odlocali pri hdr vsebinah? Osebno in odkrito ne zaznam hdr vsebine...nimam obcutka kaj to je. Kvazi prilagajanje svetlih in temnih scen na tv-ju. Mislm...oprijemljiva razlika meni ni vidna. Pri konzolah, ki ima rendering ajde. Zakaj pa za filme? Naredi reziser in je to to (Michael Bay pa to :P).


HDR pri igrah vsekakor tudi po mojih izkušnjah pride lepše do izraza kot pri filmih. Še posebej detajli - efekti v ostvetlitvah, sončnih žarkih in eksplozijah, izgledajo noro. In tudi tisti PS5 upscaler za SDR>HDR naredi dober job in nekoliko poživi tudi starejše igre ki ga ne podpirajom, v kolikor si seveda ustrezno vse nastavil.

Pri filmih zna bit pa res problem, ker na žalost dosti filmov nima dobro narejenega masteringa. In o temu je tudi že Vincent veliko povedal. Sumi, oziroma krivi na to, da se filmmakerji osredotočajo na lowest common denominator; se pravi poskušajo se nekak prilagodit masi uporabnikov na poceni (fake) HDR tvjih z 300 nitov in naredijo mastering za filme na 300 nitov, čeprav tvoj oled zmore do 700 ter hkrati doseže absolutno črno, in potem s takšnim posnetkom niti na najboljšem TVju tak film v HDRju ne izgleda dobro. Primer serija The Mandalorian ima zelo slab HDR grading in še veliko drugih filmov... Jaz sem na koncu Mandaloriona raje pogledal v SDR in vklopil "kao HDR" upscaler na tvju, je lepše izgledalo.

Moj TV ne podpira HGIG (Philips oled) tako da glede tega ne vem. Jaz imam na svojem sicer gammo skoraj vedno na najsvetlejše nastavljeno, ker je res vse pretemno ne samo HDR tudi v SDR. To nekoliko zniža black crush, ne pa čisto do konca, ampak je sprejemljivo, sicer pa spet čisto odvisno kaj je na zaslonu.

AC Vallhala npr v temnih scenah nekaj ne štima, meni ne izgleda dobro. Predvsem v notranjosti je premalo osvetlitve, vsekakor pretemno. Če dvigneš gammo pa dobiš tak efekt kot da bi bilo vse polno megle v zraku, wtf. Ob večerni scenah pa spet problem kako je narejena osvetlitev v igri; ogromno black crusha v sencah, na drugi strani pa presvetlo tam kjer sonce sveti, je kar malo težko za oči. Nisem pa edini ko se je o tem pritoževal, sem slišal da na splošno ni dobro izveden HDR v tej igri in mislim da to ni problem v nastavitvah TVja/konzole.

Aja za to da se ti ne prižiga pa izklopi HDMI CEC link, maš v nastavitvah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

scipascapa ::

neosonic je izjavil:

https://www.mediamarket.si/ads/lg_oled5...

Kaj pravite na to ceno? No brainer? :)


buy.

Djole ::

Zdravo, sicer nimam c1, ampak cx pa vseeno bom tu postavil vprasanje...predvidevam, da kar se tega tice ni razlike. Zanima me, ali obstaja moznost, da se ob vklopu tvja avtomatsko zazene eon tv app. Med nastavitvami tega nisem nasel, pa malo me moti ker se eon box(eon app na boxu) vklaplja vmes, ceprav box izklapljam, ker ga uporabljam samo po potrebi. Se da to kako urediti?

wired ::

Jaz sem ne-prižiganje EON box-a enostavno rešil tako, da sem v Android nastavitvah box-a izključil HDMI-CEC.
Glede avtomatskega zagona EON app-a na LG TV pa nimam odgovora, jaz sem ga linkal na eno številko, ki jo nato 2s držim, da se zažene app. Še vedno bolje, kot da hodim v App hub in tam zaganjam.

Djole ::

Hvala za odgovor, nisem vedel za ti opciji :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Djole ()

Morison ::

neosonic je izjavil:

https://www.mediamarket.si/ads/lg_oled5...

Kaj pravite na to ceno? No brainer? :)

A pa ta C11 je isto kot C1, oziroma C12, C19...
Kakšne so razlike, jaz dam v primerjalnik pa mi nobenih razlik ne pokaže?

Machete ::

Samo regijske oznake večinoma. (Nekateri so tu pisali, da eni nimajo 'slika v sliki'https://www.displayspecifications.com/e... da gre tudi za drugo barvo zadnje stranice). Jaz se s tem ne bi ubadal. Lahko pa tukaj pogledaš, če ti kaj pade v oči: https://www.displayspecifications.com/e...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Morison ::

Machete je izjavil:

Samo regijske oznake večinoma. (Nekateri so tu pisali, da eni nimajo 'slika v sliki'https://www.displayspecifications.com/e... da gre tudi za drugo barvo zadnje stranice). Jaz se s tem ne bi ubadal. Lahko pa tukaj pogledaš, če ti kaj pade v oči: https://www.displayspecifications.com/e...

Hvala.
Tukaj sem gledal recimo tisto kar imajo na zalogi.
https://www.mediamarket.si/ads.html?mod...
Edina razlika je v ceni pa še to ne veš zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morison ()

LunKi ::

Hmmm. Nekako mi ne rata usposobiti na Netflix appu na TV-ju Dolby vision + Atmos skupaj. Dvision je na TV-ju jasno, Atmos bi moral priti do receiverja. AMPAK ne pride. Samo DD5.1, čeprav receiver podpira atmos. Vklopil sem eArc (čeprav ga receiver ne podpira) in passthrough, ter hdmi arc outside audio device. Nekako preko mašetarjenja pride DD7.1 ven ampak ne pa atmos (se prižge lučka na receiverju v tem primeru in je naveden kot input signal v info). Kakšne rešitve. Za sedaj mi deluje kot bug TV-ja. Samo audio preko high speed hdmi bi moralo 100% delati (netflix je tv app, receiver ne rabi slike).

LeQuack ::

A je možno onemogočiti spyware mikrofon, ki se nahaja na daljincu?

LG namreč nima ravno dobrega renomeja glede tega:
https://www.welivesecurity.com/2013/11/...
"Some LG 'Smart TVs' watch their owners - logging their viewing habits without their permission - and transmitting the information back to the company, LG has admitted. The TVs do this even if the user has specifically selected an option not to share data."

Kakor sem bral na Reddit, je baje skoraj nemogoče čisto disablati:
https://www.reddit.com/r/OLED/comments/...
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

49106 ::

Najenostavneje bo, da zalepiš z lepilnim trakom. Pod njim lahko dodaš tudi peno, da bolje zaduši. Ali to ali pa poskusiš fizično odklopit mikrofon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

LeQuack ::

49106 je izjavil:

Najenostavneje bo, da zalepiš z lepilnim trakom. Pod njim lahko dodaš tudi peno, da bolje zaduši. Ali to ali pa poskusiš fizično odklopit mikrofon.



Ni slaba ideja. A je že kdo probaval? Ali pa da se da v menujih čisto onemogočiti?
Quack !

49106 ::

Tudi če lahko mikrofon softwarsko izklopiš, je najbolj zanesljiv način, da te ne morejo snemat/poslušat ta, ki ga uporablja Mark.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

MisterM ::

LunKi je izjavil:

Hmmm. Nekako mi ne rata usposobiti na Netflix appu na TV-ju Dolby vision + Atmos skupaj. Dvision je na TV-ju jasno, Atmos bi moral priti do receiverja. AMPAK ne pride. Samo DD5.1, čeprav receiver podpira atmos. Vklopil sem eArc (čeprav ga receiver ne podpira) in passthrough, ter hdmi arc outside audio device. Nekako preko mašetarjenja pride DD7.1 ven ampak ne pa atmos (se prižge lučka na receiverju v tem primeru in je naveden kot input signal v info). Kakšne rešitve. Za sedaj mi deluje kot bug TV-ja. Samo audio preko high speed hdmi bi moralo 100% delati (netflix je tv app, receiver ne rabi slike).


Če receiver ne podpira eARC, ne bo nič z Dolby Atmosom. Žal preko ARCa ne boš dobil več kot navaden, kompresiran 5.1 Dolby Digital ali DTS.

Nikonja ::

naj bi delal Atmos kot PCM če vklopiš na Tv-ju, ampak nemorem 100% potrdit ker nimam receiver ki podpira Atmos.

MisterM ::

Da bi Netflix app dekodiral Atmos v 7.1.4 PCM? Ne vem, če obstaja ta opcija in zelo dvomim. Pa tudi, če bi obstajal, preko navadnega ARCa ne boš dobil več kot nekompresiran 5.1.

LunKi ::

@MisterM
Hvala za izcrpen odgovor. Naj bi bilo tako res, kot si napisal ampak zadeva deluje. Tamau je pretaknu, da sta bila aktivni A in B coni skupaj, ko sem dal na A (primarna in edina aktivna cona zvocnikov) se je prizgala atmos lucka ib delovanju dolby visiona (ki ga vsaj v gamingu vincent v zadnjem comparison videu z halo infinite popolnoma popljuva). Na TVju sem pa kar vklopil eArc in dal outputa oba na auto in deluje. Aja ni samo lucka prizgana, zvok je res super in pravi surround :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LunKi ()

MisterM ::

@LunKi
Zanimivo, krasno, da ti zadeva deluje in obilo užitkov v poslušanju!

ETI3n ::

A se še komu dogaja, da Netflix ne zazna 4K filmov? Dolby Vision ter Atmos zazna brez problema, aplikacija je posodobljena.

xeroxan44j ::

Mogoče kdo na vsake toliko npr. 3 mesece ponovno kalibrira ali spreminja kaksne nastavitve?

koyotee ::

Zakaj?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Jan50 ::

Še moje vprašanje glede daljinca:
- je možno glasovno upravljanje, če je nastavljeni jezik slovenščina?
- ukazne tipke na spodnjem delu daljinca (rdeča, zelena, rumena, modra): ali delujejo še na katerem drugem programu
razen na SLO1, SLO2?

NejcSSD ::

Kar se tiče glasovnega upravljanja mi ob nastavljeni slovenščini javi da ni možno uporabljati le tega
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

c3fizl ::

Jan50 je izjavil:

Še moje vprašanje glede daljinca:
- je možno glasovno upravljanje, če je nastavljeni jezik slovenščina?
- ukazne tipke na spodnjem delu daljinca (rdeča, zelena, rumena, modra): ali delujejo še na katerem drugem programu
razen na SLO1, SLO2?


Ne in ne.

goldrake ::

Prosil bi vas za mnenje o nabavi 65 oz 77 palčnega LG Oled C serije.Namrec imam 2 leti star LG Oled ki mu je hudo užgalo v ekran previjanje naprej pa nazaj T2.T2 ne podpira screensejverja če je brskanje vklopljeno in zato mam zdaj en velik kvadrat na sredini sploh pri rdeci barvi...negledljivo.poskusil sem z osvezitvijo ma brez uspeha niti malo...no zato rabim pomoc kaksne so vase izkusnje pri 77 palcih je slika vsaj podobna kot na 65 ?Predvaja se T2 Netoflixo pa seveda ps5.
Prostora je dovolj in oddaljenost tudi .kaksna je slika na T2 pop pa drugo?
Hvala za pomoc.

Amdforce ::

Imas pa res smolo, jaz sem na 3 oledu, kupil takoj ob izidu, enaka uporaba-0 burn ina....zdaj bom sel iz 65 na 77 ko bo kakšna akcija.

goldrake ::

Unieuro UdineLG OLED OLED77C15LA 77" Smart TV 4K Ultra HD NOVITA 2021 Wi-Fi Processore ?9 Gen4 AI Picture Pro -34%
€ 2.799,00 Iva Inclusa
Disponibile
Dobra cena?

cekr ::

goldrake je izjavil:

Prosil bi vas za mnenje o nabavi 65 oz 77 palčnega LG Oled C serije.Namrec imam 2 leti star LG Oled ki mu je hudo užgalo v ekran previjanje naprej pa nazaj T2.T2 ne podpira screensejverja če je brskanje vklopljeno in zato mam zdaj en velik kvadrat na sredini sploh pri rdeci barvi...negledljivo.poskusil sem z osvezitvijo ma brez uspeha niti malo...no zato rabim pomoc kaksne so vase izkusnje pri 77 palcih je slika vsaj podobna kot na 65 ?Predvaja se T2 Netoflixo pa seveda ps5.
Prostora je dovolj in oddaljenost tudi .kaksna je slika na T2 pop pa drugo?
Hvala za pomoc.


Ni se ti zažgalo zaradi previjanja. Prevečkrat si zaspal zraven, ko je bila fiksna slika.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

fpbs ::

cekr je izjavil:

goldrake je izjavil:

Prosil bi vas za mnenje o nabavi 65 oz 77 palčnega LG Oled C serije.Namrec imam 2 leti star LG Oled ki mu je hudo užgalo v ekran previjanje naprej pa nazaj T2.T2 ne podpira screensejverja če je brskanje vklopljeno in zato mam zdaj en velik kvadrat na sredini sploh pri rdeci barvi...negledljivo.poskusil sem z osvezitvijo ma brez uspeha niti malo...no zato rabim pomoc kaksne so vase izkusnje pri 77 palcih je slika vsaj podobna kot na 65 ?Predvaja se T2 Netoflixo pa seveda ps5.
Prostora je dovolj in oddaljenost tudi .kaksna je slika na T2 pop pa drugo?
Hvala za pomoc.

Ni se ti zažgalo zaradi previjanja. Prevečkrat si zaspal zraven, ko je bila fiksna slika.

Tudi jaz sem tega mišljenja. Tudi jaz imam C8, sedaj v četrtem letu, in zaenkrat še nisem zapazil nobenih sprememb ali težav, je še vedno kot nov.

_Denny_ ::

Se kateremu lastniku C1 da slikati/skenirati slovenske garancijske pogoje? Da vidim, če obsegajo burn-in ali ne, da ne bom pri naročilu za bzv doplačeval 350€ za Mimovrste dodatno garancijo (ta obsega vse kar je v proizvajalčevi, sem vprašal).

Burn-in bom imel v vsakem primeru, ker bo TV v uporabi po 12-16h na dan kot PC monitor. Lahko skrivam taskbar, nastavim dark mode in uporabim še vse ostale trike, a bodo vseeno večino dneva vidni UI-ji programov, ki jih uporabljam.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Ales ::

_Denny_ je izjavil:

Se kateremu lastniku C1 da slikati/skenirati slovenske garancijske pogoje? Da vidim, če obsegajo burn-in ali ne, da ne bom pri naročilu za bzv doplačeval 350€ za Mimovrste dodatno garancijo (ta obsega vse kar je v proizvajalčevi, sem vprašal).

Toplo svetujem, da dejansko do podrobnosti prebereš pogoje, vključno z vsem drobnim tiskom. To, da si vprašal in da je nekdo nekaj povedal, ob težavah pomeni natanko nič.

Runnagain ::

Živjo sodelujoči.
MI lahko kdo potrdi, da na LG C1 delujejo naslednji app-i:
- NEO TV Lite (na telekomovi strani piše, da naj bi podpirali WebOs)
- Netflix
- HBO

Ogrevam se za nakup, povezal ga bom tudi na PS5, ampak bi ga rabil tudi za NEO TV, ker stari STB neha delat čez dober mesec.

Hvala za info, Runnagain!!

Zgodovina sprememb…

NejcSSD ::

Za NEO TV Lite preverim na tržnici če obstaja. Vse ostalo pa lahko potrdim da na C1 deluje.

Imam tudi amazon prime in voyo ter apple tv. Netflix in HBO MAX preverjeno tudi delujeta.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Runnagain ::

Top, zaenkrat se fajn sliš. Zdej pa samo še za NEO TV izvem, pa bom na konju.
Hvala za izcrpen info.

S TV-jem si zadovoljen?

LP, Runnagain!!

NejcSSD je izjavil:

Za NEO TV Lite preverim na tržnici če obstaja. Vse ostalo pa lahko potrdim da na C1 deluje.

Imam tudi amazon prime in voyo ter apple tv. Netflix in HBO MAX preverjeno tudi delujeta.

NejcSSD ::

TV je super v vseh pogledih edino v bleščanju ne, čez dan če imaš nasproti veliko svetlobe boš videl sebe notri v temnih scenah. Jaz to rešim z rolojem na strešnih oknih ki so nasproti. Če je bolj v temnem delu sobe potem ne bo problemov z odsevom. Čim ni toliko svetlobe pa OLED raztura, nikoli več ne grem na običen LED TV

Nova generacija C2 in pa lanski G1 imata evo panel in je svetlejši, zato mogoče teh problemov nima toliko kot C1
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HBO Max (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21131564 (3229) Pithlit
»

Philips OLED 706 ali LG OLED C11 ?

Oddelek: Zvok in slika
242321 (724) OK.d

Več podobnih tem