» »

Philips OLED 706 ali LG OLED C11 ?

Philips OLED 706 ali LG OLED C11 ?

Valuk1 ::

Zdravo,

odločam se med Philips OLED 706 ali LG OLED C11, oba sta po isti oceni, s tem, da me bolj zanima razlika med Android OS in Webos.

Občasno bi ga uporabil kot računalniški monitor, zato me zanima ali je pri tem kakšna razlika?
Ali prihaja do kakšnega zamika slike pri enem ali drugem?

Drugače bolj navijam za Philipsa zaradi Ambilighta.

Hvala za komentarje

andrej69 ::

Valuk1 je izjavil:

Zdravo,

odločam se med Philips OLED 706 ali LG OLED C11, oba sta po isti oceni, s tem, da me bolj zanima razlika med Android OS in Webos.

Občasno bi ga uporabil kot računalniški monitor, zato me zanima ali je pri tem kakšna razlika?
Ali prihaja do kakšnega zamika slike pri enem ali drugem?

Drugače bolj navijam za Philipsa zaradi Ambilighta.

Hvala za komentarje


Kar se tiče monitorja sta oba dobra, kaj več pa bi ti znali povedat drugi kateri to bolj uprabljajo.. Imaš tukaj temo o OLED televizorjih. Kar pa se tiče Androida in Webosa pa je odvisno kaj pričakuješ od določenega sistema. Webos je nekoliko enostavnejši za uporabo, sam daljinski je boljši itd.. Android je boljši kar se tiče samih aplikacij, je tudi še nekoliko hitrejši kar se tiče samega odpiranja aplicij itd.. Prav tako Android omogoča veliko več iger za igranje preko gogle playa. In pa še ena zadeva, Android omogoča novejše različice tega sistema tudi na nekoliko starejših modelih, dočim Webos tega ne omogoča. Tako, da kot sem napisal kaj ti je najbolj pomembno pri samem sistemu.

https://slo-tech.com/forum/t698783/konec

fpbs ::

Valuk1 je izjavil:

odločam se med Philips OLED 706 ali LG OLED C11, oba sta po isti oceni, s tem, da me bolj zanima razlika med Android OS in Webos.Občasno bi ga uporabil kot računalniški monitor, zato me zanima ali je pri tem kakšna razlika?Ali prihaja do kakšnega zamika slike pri enem ali drugem?Drugače bolj navijam za Philipsa zaradi Ambilighta.

OLED 706 ima enako, kot LG B1 vgrajen slabši panel, kot C1, kar pomeni, da je C1 dosti boljša izbira. Webos je hitrejši, uporabniku prijaznejši, zelo uporabna telekomanda z miško in mikrofonom, bolj primeren za igre 1ms, podpira okrog 1000 aplikacij...
https://us.lgappstv.com/main/tvapp

Valuk1 ::

Ok, hvala.

Razmišljam, kaj se to sploh vidi pri gledanju TV-ja, da je Philipsov panel slabši kot v LG?
Ali v načinu pri uporabi kot računalniški ekran z razdalje 2 metra.

andrej69 ::

Valuk1 je izjavil:

Ok, hvala.

Razmišljam, kaj se to sploh vidi pri gledanju TV-ja, da je Philipsov panel slabši kot v LG?
Ali v načinu pri uporabi kot računalniški ekran z razdalje 2 metra.


Iz lastnih iskušenj ti lahko povem, da Philips prikaže kvalitetnejšo sliko od Lg-ja:) Kar pa se tiče OLED panelov pa si lahko prebreš tukaj, da ne boš nasedal raznim ljudem..
https://allhomecinema.com/are-all-oled-...

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Valuk1 je izjavil:

Razmišljam, kaj se to sploh vidi pri gledanju TV-ja, da je Philipsov panel slabši kot v LG?Ali v načinu pri uporabi kot računalniški ekran z razdalje 2 metra.
Iz lastnih iskušenj ti lahko povem, da Philips prikaže kvalitetnejšo sliko od Lg-ja:) Kar pa se tiče OLED panelov pa si lahko prebreš tukaj, da ne boš nasedal raznim ljudem..
https://allhomecinema.com/are-all-oled-...

Andrej, nehaj zavajat. 706 je budget model, vgrajen ima slabši panel,da ne omenjam tudi starejši panel in s tem slabšo burn-in zaščito, in se lahko primerja samo z LG B1, nikakor pa ne s C1.

andrej69 ::

Poglej Lg C1 je nekoliko boljši od Philipsa 706 samo pri HDR vsebinah, ker omogoča večje osvetlitev panela, dočim Philips prikazuje kvalitetnejšo sliko pri FullHD in 4K vsebinah:) To pa zato, ker je sam procesing na Philipsu kvalitetnejši, in sama osvetlitev panela ni tako pomembna kot pri HDR vsebinah.. Ker C1 ima kar se tiče panela samo nekaj boljše osvetlitev panela od Philipsa 706, zato nekoliko bolje prikaže HDR vsebine. Pri ostalih vsebinah pa Lg ni kos Philipsu:))

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Poglej Lg C1 je nekoliko boljši od Philipsa 706 samo pri HDR vsebinah, ker omogoča večje osvetlitev panela, dočim Philips prikazuje kvalitetnejšo sliko pri FullHD in 4K vsebinah:) To pa zato, ker je sam procesing na Philipsu kvalitetnejši, in sama osvetlitev panela ni tako pomembna kot pri HDR vsebinah.. Ker C1 ima kar se tiče panela samo nekaj boljše osvetlitev panela od Philipsa 706, zato nekoliko bolje prikaže HDR vsebine. Pri ostalih vsebinah pa Lg ni kos Philipsu:))

To je čisto zavajanje z namenom, da prodaš svojo robo.

Valuk1 ::

Pri meni je tako, da te kvalitete slike ne postavljam na prvo mesto, temveč OS, daljinec, razne appe.

Torej, WebOS je boljši, se pravi hitrejši in preglednješi kot Android, ima pa manj nekih appov, iger, ki mi niso pomembne,...
Daljinec je boljši pri LG -sicer mi ni všeč, npr. oba nudita zvočne ukaze, tu sem nevtralen
Ambilight, to odtehta marsikaj, res mi je všeč, to je edina zadeva zaradi katere sem v dilemi al ja ali ne....

andrej69 ::

Tukaj si malo preberi kar se tiče Androida in Webosa. Imaš na netu še kar nekaj primerjav.. Treba pa eno zadevo izpostavit katero sem že napisal, Webos ne omogoča nadgradnjo novejših različic sistema:) Tako, da, če boš imel lanski model Lg-ja ne bo mogoče uprabljat letošnjo različico Webosa:) Dočim , če boš imel lanski model Philipsa z Androidom, boš lahko uporabljal letošnjo različico Androida.. Kar je kar velika prednost Androida. Pa tudi nekatere aplikacije na Webosu že po enem letu ne delujejo več, kakor tudi na Tizenu. Sicer pa se boš že sam odločil kako in kaj.

https://www.muvi.com/blogs/what-are-the...

o0o0o0o0o0 ::

andrej69 je izjavil:

Tukaj si malo preberi kar se tiče Androida in Webosa. Imaš na netu še kar nekaj primerjav.. Treba pa eno zadevo izpostavit katero sem že napisal, Webos ne omogoča nadgradnjo novejših različic sistema:) Tako, da, če boš imel lanski model Lg-ja ne bo mogoče uprabljat letošnjo različico Webosa:) Dočim , če boš imel lanski model Philipsa z Androidom, boš lahko uporabljal letošnjo različico Androida.. Kar je kar velika prednost Androida. Pa tudi nekatere aplikacije na Webosu že po enem letu ne delujejo več, kakor tudi na Tizenu. Sicer pa se boš že sam odločil kako in kaj.

https://www.muvi.com/blogs/what-are-the...


A dej ga lomt. Na mojem 3 leta starem samsungu delajo vse aplikacije, ki jih uporabljam.

andrej69 ::

o0o0o0o0o0 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Tukaj si malo preberi kar se tiče Androida in Webosa. Imaš na netu še kar nekaj primerjav.. Treba pa eno zadevo izpostavit katero sem že napisal, Webos ne omogoča nadgradnjo novejših različic sistema:) Tako, da, če boš imel lanski model Lg-ja ne bo mogoče uprabljat letošnjo različico Webosa:) Dočim , če boš imel lanski model Philipsa z Androidom, boš lahko uporabljal letošnjo različico Androida.. Kar je kar velika prednost Androida. Pa tudi nekatere aplikacije na Webosu že po enem letu ne delujejo več, kakor tudi na Tizenu. Sicer pa se boš že sam odločil kako in kaj.

https://www.muvi.com/blogs/what-are-the...


A dej ga lomt. Na mojem 3 leta starem samsungu delajo vse aplikacije, ki jih uporabljam.


Kar se tiče HBO vem, da ni deloval.. Delujejo pa ti te katere ti uporabljaš, in to ne pomeni, da vse delujejo:)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Tukaj si malo preberi kar se tiče Androida in Webosa. Imaš na netu še kar nekaj primerjav.. Treba pa eno zadevo izpostavit katero sem že napisal, Webos ne omogoča nadgradnjo novejših različic sistema:) Tako, da, če boš imel lanski model Lg-ja ne bo mogoče uprabljat letošnjo različico Webosa:) Dočim , če boš imel lanski model Philipsa z Androidom, boš lahko uporabljal letošnjo različico Androida.. Kar je kar velika prednost Androida. Pa tudi nekatere aplikacije na Webosu že po enem letu ne delujejo več, kakor tudi na Tizenu. Sicer pa se boš že sam odločil kako in kaj.
https://www.muvi.com/blogs/what-are-the...

Andrej, zopet zavajaš. Imam C8, star bo kmalu 4 leta, pred kakim mesecem se mi je posodobil, še vse aplikacije delujujo normalno.

fpbs ::

Valuk1 je izjavil:

Pri meni je tako, da te kvalitete slike ne postavljam na prvo mesto, temveč OS, daljinec, razne appe.
Torej, WebOS je boljši, se pravi hitrejši in preglednješi kot Android, ima pa manj nekih appov, iger, ki mi niso pomembne,...
Daljinec je boljši pri LG -sicer mi ni všeč, npr. oba nudita zvočne ukaze, tu sem nevtralen
Ambilight, to odtehta marsikaj, res mi je všeč, to je edina zadeva zaradi katere sem v dilemi al ja ali ne....

Vsekakor je važna kvaliteta slike, ki je zagotovo na C1 boljša.

Ales ::

andrej69 je izjavil:

o0o0o0o0o0 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Tukaj si malo preberi kar se tiče Androida in Webosa. Imaš na netu še kar nekaj primerjav.. Treba pa eno zadevo izpostavit katero sem že napisal, Webos ne omogoča nadgradnjo novejših različic sistema:) Tako, da, če boš imel lanski model Lg-ja ne bo mogoče uprabljat letošnjo različico Webosa:) Dočim , če boš imel lanski model Philipsa z Androidom, boš lahko uporabljal letošnjo različico Androida.. Kar je kar velika prednost Androida. Pa tudi nekatere aplikacije na Webosu že po enem letu ne delujejo več, kakor tudi na Tizenu. Sicer pa se boš že sam odločil kako in kaj.

https://www.muvi.com/blogs/what-are-the...


A dej ga lomt. Na mojem 3 leta starem samsungu delajo vse aplikacije, ki jih uporabljam.


Kar se tiče HBO vem, da ni deloval.. Delujejo pa ti te katere ti uporabljaš, in to ne pomeni, da vse delujejo:)

To za nedelovanje HBO na LG WebOS po enem letu je čista laž.

mancini ::

Pred enim mesecem sem kupil LG48C1 in nisem niti pogledal Philips oledov

luclucluc ::

C1

OK.d ::

LPOK.d

TOP ::

Ma tukaj sploh ni debate,če ti je važna kvaliteta slike C1 zmaga,ker tisto je vstopni model od Philipsa.

Valuk1 ::

Ok, hvala za komentarje.
Odločitev je padla, LG C11 bo.

Hvala

Elvis1982 ::

Pozdravljeni mogoče ni primerno da se kar tako vmešam pa vseeno imam vprašanje in bi bil vesel pomoči. Namreč imam philipsov Oled tv 178cm kar na enkrat ko sem tv prizgal je na levi in na desni strani ekrana full temnejsa slika kot bi bilo zatemnjeno v sredini pa je normalno kot je bilo prej. Poizkusil sem vse nastavite,povrnil na tovarniske nastavitve vse kar je mozno ampak ni boljse. Lepo prosim ce kdo ve kaj bi to bilo. Hvala in lp elvis

o0o0o0o0o0 ::

Izklopi iz elektrike za kakšno minuto

Eliaz ::

LG uporablja svoj procesor ? (Alpha) za izboljšanje kakovosti slike in zvoka - Uporablja operacijski sistem webOS, ki je enostaven za uporabo z dobro izbiro aplikacij.

tako da ne vem, sam ne bi nikol philipsa, ker sem se že zaklal, ravno zato, ker so mi tukaj soforumaši predlagali philipsa in sem verjel :D

FireSnake ::

Samo trol andrej69 vseskozi forsira Phillips.
Zato njega ignoriraš.
Enako je bilo pri meni za 55 OLED.
Posebej sem povdaril, da njegovega komentarja ne rabim, pa se je vseeno silil.
Na koncu vzel LG C2.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

OK.d ::

Elvis1982 je izjavil:

Pozdravljeni mogoče ni primerno da se kar tako vmešam pa vseeno imam vprašanje in bi bil vesel pomoči. Namreč imam philipsov Oled tv 178cm kar na enkrat ko sem tv prizgal je na levi in na desni strani ekrana full temnejsa slika kot bi bilo zatemnjeno v sredini pa je normalno kot je bilo prej. Poizkusil sem vse nastavite,povrnil na tovarniske nastavitve vse kar je mozno ampak ni boljse. Lepo prosim ce kdo ve kaj bi to bilo. Hvala in lp elvis

Vprašaj andreja, on je strokovnjak za Philipse.;)
LPOK.d


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

65” OLED ali 75 LED na 3.3m

Oddelek: Zvok in slika
131018 (784) Nikonja
»

Nakup tv - na kaj moram gledati

Oddelek: Zvok in slika
162302 (1741) Tiger

Več podobnih tem