» »

LG OLED C1

LG OLED C1

«
1
2 3

xeroxan44j ::

Bivši, sedanji in bodoči lastniki oled tv-ja LG oled C1.

Napišite svoje mnenje nasplošno o tv, njegovih sposobnostih, aplikacijah, kvaliteti, izboljšave, ozvočenje, ceno itd.

Sam sem lastnik 65" od prejšnjega tedna in moram reči da je televizija top! Vsekakor priporočam.

Slaba stvar je le to da kabelski ponudniki nudijo le HD storitve, tako da 4k v tem primeru nima nobenega vpliva na kvaliteto.

LunKi ::

Ravno dobil par dni nazaj. Kupil 65' na mimovrste za 'stolen' ceno 1,5k. Nikker v evropi nisem za tako ceno zasledil.
Priklopim enkrat v tem tednu in porocam. Imam ze pripravljeno domaco nalogo (break in, kalibracijo, nastavitve...). Svojga prejsnjega sammyja q60 sem spremenil v za par nivojev visjo klaso zaradi tega.

https://www.avsforum.com/threads/2021-l...

xeroxan44j ::

Tudi sam sem ga kupil za 1.5k in to je sigurno nakup leta za to ceno. Prosim deli z nami svoje nastavitve. Sam sem si pogledal par youtube videov in na podlagi tega nastavil barvo, svetlost in kontraste. Kaj drugega pa načeloma tako ni za spreminjat. So pa dobre nastavitve na 1. Strani foruma, ki si ga delil v objavi.

xeroxan44j ::

Sam sem si nastavil nastavitve iz tega linka, kjer se mi zdi odlicno. Edino nastavitev za šport sem si prilagodil po svoje, kjer sem uporabil hladnejšo barvo na podlagi 90 led pik in contrasta 85.

LunKi ::

xeroxan44j je izjavil:

Tudi sam sem ga kupil za 1.5k in to je sigurno nakup leta za to ceno. Prosim deli z nami svoje nastavitve. Sam sem si pogledal par youtube videov in na podlagi tega nastavil barvo, svetlost in kontraste. Kaj drugega pa načeloma tako ni za spreminjat. So pa dobre nastavitve na 1. Strani foruma, ki si ga delil v objavi.


V sredo ga priklopim in se lotim :)
Drugace se tole za zacetek:


Pa tole ze ma kdo se ps5:

xeroxan44j ::

Ogromno je enih strokovnjakov na youtubu. Vsak pa ima svoje želje, ima svoj prostor in svoje vsebine, tako da že to da se sam lotiš kalibracije oz. Nastavitev je nekaj kar 3/4 uporabnikov sploh ne stori. Nekateri bi pa pač radi izkoristili vse kar tv ponuja. Jaz sem nastavil glede na zgoraj objavljen video. Edino pri nastavitvah športa imam nekaj problemov in ne najdem pravih nastavitev.

Skylord ::

Kaj je razlika med C19 in C11?
Prvi je 100 evrov dražji?
Drugače pa cena 1,5k nič posebnega. Na večih koncih ga dobiš za to ceno. Verjetno bo ta mesec za BF še kje cenej.

Ghost007 ::

C19 je za nemški trg, c11 pa poljski/češski menda. Torej regije, zato kao nižje cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Machete ::

Pravi orgazem je šele ob UHD 4K bluray ploščku. Vsi te kompresirani travniški filmi in streami pridejo blizu, samo niso pefekcija.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hojnikb ::

Machete je izjavil:

Pravi orgazem je šele ob UHD 4K bluray ploščku. Vsi te kompresirani travniški filmi in streami pridejo blizu, samo niso pefekcija.

sj obstajajo nekompresirani relisi tut :)
#brezpodpisa

Machete ::

Redkejši od čupakabre.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

scipascapa ::

so so, na HDBITS imaš tega k dreka.

xeroxan44j ::

Kako se registriras na hdbits?

andrej69 ::

xeroxan44j je izjavil:

Kako se registriras na hdbits?


Ne moreš se, potrebuješ povabilo, kar ga boš skoraj nemogoče dobil:) Saj obstajajo tudi drugi torrenti, z takšnimi vsebinami.

ginekk ::

Machete je izjavil:

Pravi orgazem je šele ob UHD 4K bluray ploščku. Vsi te kompresirani travniški filmi in streami pridejo blizu, samo niso pefekcija.


Saj ima tudi Netflix kar nekaj vsebin v 4K. Pa itak moraš potem na 50cm gledat, da sploh vidiš vse podrobnosti. :)
Zame, ko sem bil vajen 240p iz VHS in potem raznih kompresiranih divx, je že 1080p kar kvaliteta.

Machete ::

Sem tudi sam tako mislil, dokler ne vstaviš not 100GB uhd ploščka.. Treba izkoristit tech, ne nekaj na pol, če že imaš opremo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Nikonja ::

rarbg ima tudi kar nekaj polnokrvnih UHD filmčkov, ampak po mojih osebnih izkušnjah je razlika do cca 30Mbit, nad tem res moraš iskat razlike (večinoma v tamnejših scenah), in tam nad 50Mbit je skoraj nemogoče, vsaj na 55" OLED-u, videt razliko.

Problem je čakat, posebej ko tisti WEb release iz Netflixa/HBO/Apple... pridejo van v istem mesecu kot film v kinu, BR pa cca čez 2-3 meseca ali več. :)

Iskreno mi je škoda zlagat BR ploščke doma ker sm tko začel z DVD-i in zdaj ne vem kaj z njima naredit, ker mi se jih iskreno ne gleda na OLED-u. Vem razvajen, ampak zakaj pa ne, če lahko :)

JamesTheKing ::

Pozdravljeni,

tudi sam si sedaj lastim omenjeni tv in sicer cca 1mesec. Imam sledeci problem:
Ko si z neta (partisa) snamem film s podnapisi, mi na tvju ne prikazuje crke č.

Zanima me ali kdo ve kje oz. kako se nastavijo šumniki za podnapise?

Hvala
Lp

carlosk1966 ::

Z beležnico shrani podnapis v kodiranju v UTF-8.

PrimoZ_ ::

Jaz imam to srečo, da praktično ne opazim razlike med 3GB 720 ripom in 10GB 1080p.
S 4K se pa sploh nisem trudil pogledal sem par demov na YT.

Machete ::

Super, potem lahko prišparaš na televiziji :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PrimoZ_ ::

Sm kupil to C1, 65" tak d nism ravno prišparal.
Slika je super napram staremu samsungu, ampak med sodobnimi ripi pa meni osebno ni neke hude razlike.

HD signal od T2 mi je povsem zadosti, 4k na cca 4ih metrih mi je komaj opazna razlika.
To niso več divixi iz leta 2000, ko je vse kockalo ob malo hitrejših scenah in si videl pasove v vsaki malo temnejši sceni.

NejcSSD ::

Jaz imam C1 55 in cez dan nasproti vidim strešna okna v temnih scenah, torej bi izpostavil glosy panel kot minus. Drugi nimate s tem problema?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

PrimoZ_ ::

Ja to je minus, nimaš kaj.

zcetrt ::

Zakaj ste se odločili za C1 namesto A1?
4.

Skylord ::

Je C1 boljši kot C9 letnik 2019?

LunKi ::

PrimoZ_ je izjavil:

Sm kupil to C1, 65" tak d nism ravno prišparal.
Slika je super napram staremu samsungu, ampak med sodobnimi ripi pa meni osebno ni neke hude razlike.

HD signal od T2 mi je povsem zadosti, 4k na cca 4ih metrih mi je komaj opazna razlika.
To niso več divixi iz leta 2000, ko je vse kockalo ob malo hitrejših scenah in si videl pasove v vsaki malo temnejši sceni.


Z razdaljo tvoje oci ne vidijo vec detajlov. Za 4m pac 88 col, ni kaj. Predstavljaj si, da mora biti kot v kinu za neko pravilo :) Sicer je potem na vecji razdalji tudi 720p dovolj.

LunKi ::

PPS: Vceraj malo prizgal. Prvotne nastavitve povsem nenavdusujoce. Nekak se mi zdi skoda za proizvajalce in consumerje, ce se ne lotijo nekih prilagajanj opreme ampak so zadovoljni out of the box. Potrebne so spremembe nastavitev, da se iz TVja iztisne kar se da, ker na default sem unimpressed :)
Prav tako je to bolj gaming TV/premium, za muvije bi rekel, da je mid segment povsem dovolj, medtem ko za gledanje brozge po kanalih bo lowest cost in cim vecji TV najboljs.

Nikonja ::

Skylord je izjavil:

Je C1 boljši kot C9 letnik 2019?


Če imaš C9 nimaš kaj gledat to, ker razlike v kvaliteti slike ne boš videl, razlika je samo da C9 (zaenkrat) ne podpira gaming v DV pro 120Hz, ampak ima podporo za DTS katero C1 nima več.
Če nimaš C9 ne verjamem da ga se sploh da še kje novega dobit?

MisterM ::

Gaming v DV pri 120Hz je možen edino na Xbox Series X. Ne vem pa, če C9 podpira ta boost mode za zmanjšanje input laga, kjer ti tudi 60Hz signal tretira kot 120Hz, kar zniža lag na fenomenalnih 4,9ms.

xeroxan44j ::

LunKi je izjavil:

PPS: Vceraj malo prizgal. Prvotne nastavitve povsem nenavdusujoce. Nekak se mi zdi skoda za proizvajalce in consumerje, ce se ne lotijo nekih prilagajanj opreme ampak so zadovoljni out of the box. Potrebne so spremembe nastavitev, da se iz TVja iztisne kar se da, ker na default sem unimpressed :)
Prav tako je to bolj gaming TV/premium, za muvije bi rekel, da je mid segment povsem dovolj, medtem ko za gledanje brozge po kanalih bo lowest cost in cim vecji TV najboljs.


Ko bos nastavljal tv, prosim sporoci iz katerega portala oz. Kako si se lotil kalibracij.

Skylord ::

Nikonja je izjavil:

Skylord je izjavil:

Je C1 boljši kot C9 letnik 2019?


Če imaš C9 nimaš kaj gledat to, ker razlike v kvaliteti slike ne boš videl, razlika je samo da C9 (zaenkrat) ne podpira gaming v DV pro 120Hz, ampak ima podporo za DTS katero C1 nima več.
Če nimaš C9 ne verjamem da ga se sploh da še kje novega dobit?

Kaj je potem trenutno v istem rangu kot C9 (65")?

cekr ::

Pravilo pri nastavljanju:
"Strokovnjak" na youtubu ima šenevemkakšne super duper nastavitve pa ni rečeno, da bodo tebi odgovarjale.
Zelo veliko ljudi po takšnih nastavitvah boli glava.
Vsak ima oči drugače "nastavljene".
Ne se zanašat na nastavitve, ki jih dobijo s pomočjo strojnih kalibratorjev.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

LunKi ::

cekr je izjavil:

Pravilo pri nastavljanju:
"Strokovnjak" na youtubu ima šenevemkakšne super duper nastavitve pa ni rečeno, da bodo tebi odgovarjale.
Zelo veliko ljudi po takšnih nastavitvah boli glava.
Vsak ima oči drugače "nastavljene".
Ne se zanašat na nastavitve, ki jih dobijo s pomočjo strojnih kalibratorjev.


Absolutno. Nastavlja se glede na "občutek" in predvsem preferenco vendar z uporabo referenčnega materiala in malo po break-inu (ne glih 100 ur kot pravijo). Od drugih nastavitve ne pridejo v poštev razen, da se ves processing izklopi.

NejcSSD ::

Danes probam No Time to Die Dolby Vision v .mkv ne prikazuje prav barv, v .mp4 formatu pa...
Preko Plexa na WebOSu. Navaden HDR seveda bp.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

MisterM ::

NejcSSD je izjavil:

Danes probam No Time to Die Dolby Vision v .mkv ne prikazuje prav barv, v .mp4 formatu pa...
Preko Plexa na WebOSu. Navaden HDR seveda bp.


Plex na WebOSu ti meče ven vijolično-zeleno za mkv Dolby Vision? Za MP4 dvomim, da sploh ima DV, TV ti vedno izpiše, kadar ga zazna.

c3fizl ::

NejcSSD je izjavil:

Danes probam No Time to Die Dolby Vision v .mkv ne prikazuje prav barv, v .mp4 formatu pa...
Preko Plexa na WebOSu. Navaden HDR seveda bp.


Ja na CX je isto z mkv. mp4.DV dela pa BP. Sem rabil ene 3 filme preden sem ugotovil kaj je fora.

bon_bon ::

Ghost007 je izjavil:

C19 je za nemški trg, c11 pa poljski/češski menda. Torej regije, zato kao nižje cene.


Bi vi skočili na verzijo TVja za nemški trg ali je vseeno oz. v čem je takšna razlika?

Pri Majdiču sem videl da ima LG OLED55C19LA 2x DVB-T2 / C / S2 , kar je verjetno za nas, ki gledamo TV preko T-2, Telemach,... brezpredmetno?

Hvala za nasvet.
lp !

bon_bon

LunKi ::

Vceraj nastimal po vincentovih nastavitvah. Kot dan pa noc. Noro kaksni detajli in motion. Res uzitek gledat in kaj na PS5 (ratchet in clank je cudovit). Svetilnost ravno pravsnja za ponoci. Dnevni cas moram se videti. Ce bi od oka rekel (:), tam 30% boljsi od lanskoletnega entry level qled od Sammyja, ki sem si ga prej lastil (q60).

JamesTheKing ::

carlosk1966 je izjavil:

Z beležnico shrani podnapis v kodiranju v UTF-8.


Najlepša hvala! Je delovalo.

Nikonja ::

MisterM je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

Danes probam No Time to Die Dolby Vision v .mkv ne prikazuje prav barv, v .mp4 formatu pa...
Preko Plexa na WebOSu. Navaden HDR seveda bp.


Plex na WebOSu ti meče ven vijolično-zeleno za mkv Dolby Vision? Za MP4 dvomim, da sploh ima DV, TV ti vedno izpiše, kadar ga zazna.


Meče zeleno/vijolčno tudi za nekatere DV v mp4 formatu, kolk sem uspel razumet po raznih forumih je zaradi tega ker je kar nekaj različnih DV verzij/podverzij in vsak tv ne zna vsako verzijo brat.
Ampak če ne gre v DV daš ga dol v standardnem HDR formatu pa bo :)

ales400 ::

Danes naročil LG OLED65C11 ampak ga nimajo na zalogi. Bo ok če vzamem C12? Prodajalec pravi, da je isti s tem da je zadaj bel..

Ga ima morda kdo? Malo mi je čudno imeti zadaj bel TV, ampak navsezadnje bo montiran na belo steno..
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

xeroxan44j ::

Prodajalec ima prav, edina razlika je da je zadaj bel. Drugace pa se ne obremenjuje ce je zadaj bel, sploh ce ga bos imel na steni. Vsekakor pa ti priporocam nakup.

kuvanasarma ::

LunKi je izjavil:

Vceraj nastimal po vincentovih nastavitvah. Kot dan pa noc. Noro kaksni detajli in motion. Res uzitek gledat in kaj na PS5 (ratchet in clank je cudovit). Svetilnost ravno pravsnja za ponoci. Dnevni cas moram se videti. Ce bi od oka rekel (:), tam 30% boljsi od lanskoletnega entry level qled od Sammyja, ki sem si ga prej lastil (q60).


po čigavih?
link prosim prosim

bon_bon ::

Živjo,

Ima morda kdo nasvet, kaj naj preverim, da bo delovalo...

Na PCju imam filme, katere bi rad gledal na LG C1. Mape so zaSHAREane, a jih preko na LG C1\domača nadzorna plošča\predstavnostni strežnik\ ne vidim. Vidim samo defaultne mape sharane v win10 (Videos, Music,...). Če skopiram datoteko v eno izmed teh map, jo na TVju vidim in lahko gledam.
Če priključim na LG C1 Xiaomi Mi Box S TV Box, bom preko njega lahko dostopal do željenih datotek. Iz tega sklepam, da je SHARE pravilno vklopljen v windowsih 10.

Hvala za nasvete.

lp
lp !

bon_bon

kuvanasarma ::

desni klik, include in library videos?
Si probal to?

bon_bon ::

kuvanasarma je izjavil:

desni klik, include in library videos?
Si probal to?


Najlepša hvala, deluje!
lp !

bon_bon

kuvanasarma ::

kuvanasarma je izjavil:

LunKi je izjavil:

Vceraj nastimal po vincentovih nastavitvah. Kot dan pa noc. Noro kaksni detajli in motion. Res uzitek gledat in kaj na PS5 (ratchet in clank je cudovit). Svetilnost ravno pravsnja za ponoci. Dnevni cas moram se videti. Ce bi od oka rekel (:), tam 30% boljsi od lanskoletnega entry level qled od Sammyja, ki sem si ga prej lastil (q60).


po čigavih?
link prosim prosim


edit:
našel:

bon_bon ::

je morda kdo zasledil ali je mogoče istočasno povezati z LG C1 dvoje slušalk preko bluetooth-a in poslušati zvok ?
lp !

bon_bon

xeroxan44j ::

kuvanasarma je izjavil:

kuvanasarma je izjavil:

LunKi je izjavil:

Vceraj nastimal po vincentovih nastavitvah. Kot dan pa noc. Noro kaksni detajli in motion. Res uzitek gledat in kaj na PS5 (ratchet in clank je cudovit). Svetilnost ravno pravsnja za ponoci. Dnevni cas moram se videti. Ce bi od oka rekel (:), tam 30% boljsi od lanskoletnega entry level qled od Sammyja, ki sem si ga prej lastil (q60).


po čigavih?
link prosim prosim


edit:
našel:


Vse kar govori o sdr je ta filmmaker mode kateri je meni osebno cisti zgresen. Sam gledam SDR vsebino na ips bright in po temi dark, se mi zdi da je nastavljeno na najbolj naravno in pristno.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HBO Max (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21131057 (2722) Pithlit
»

Philips OLED 706 ali LG OLED C11 ?

Oddelek: Zvok in slika
242282 (685) OK.d

Več podobnih tem