» »

Parlamentarne volitve 2022

Parlamentarne volitve 2022

Temo vidijo: vsi
««
11 / 126
»»

Mato989 ::

krempelj je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Hkrati pa to ne reši dejstvo da jaz želim ukinitev financiranja NVOjev in raznoraznih bedarij kot je Opera ki jih večina ljudi pri težavah preživetja NE POTREBUJE... prerazporejanje davka to ne reši, še zmeraj vsi plačujemo za neke bedarije ki ne bi rabili.


Saj to je tudi prerazporejanje davka. Opere tisti pri tezavah prezivetja absolutno ne rabijo, jo pa rabijo in tudi obiskujejo tisti, ki imajo kaj vec kot samo za prezivetje, mogoce tisti, ki imajo cas za kulturo. Se pravi, ti bi vzel interesnim skupinam, ki imajo radi Opero (in placujejo vec davka) tisto kar imajo radi, zato, da bi financirali nekaj kar pa tebe zanima. No Levica bi pa samo dvignila davek istim in jim pustila njihovo veselje.

Saj ti pravim Mato989, rojen si za Levico, vclani se.

(p.s.: le pojdi kdaj v opero, mogoce pa spremenis mnenje, ce ne bo ok, pa pocakaj nekaj let. Nije zvaka za seljaka. Ampak cez cas, ko odraste in dozori....)



Ne jaz bi rad da tistim ki imajo več denarja ostane še malo več da lahko plačajo DRAŽJO opero in jo gredo poslušat če se za to odločijo

Hkrati pa hočem da tudi meni ostane malo več namesto da gre za opero ali (randomly vstavi)

Kot pravim, jemanje denarja delavnim in prerazporejanje za stvari za katere se ti katerim je denar pobran NE STRINJAJO je kraja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

krempelj ::

Mato989 je izjavil:

krempelj je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Hkrati pa to ne reši dejstvo da jaz želim ukinitev financiranja NVOjev in raznoraznih bedarij kot je Opera ki jih večina ljudi pri težavah preživetja NE POTREBUJE... prerazporejanje davka to ne reši, še zmeraj vsi plačujemo za neke bedarije ki ne bi rabili.


Saj to je tudi prerazporejanje davka. Opere tisti pri tezavah prezivetja absolutno ne rabijo, jo pa rabijo in tudi obiskujejo tisti, ki imajo kaj vec kot samo za prezivetje, mogoce tisti, ki imajo cas za kulturo. Se pravi, ti bi vzel interesnim skupinam, ki imajo radi Opero (in placujejo vec davka) tisto kar imajo radi, zato, da bi financirali nekaj kar pa tebe zanima. No Levica bi pa samo dvignila davek istim in jim pustila njihovo veselje.

Saj ti pravim Mato989, rojen si za Levico, vclani se.

(p.s.: le pojdi kdaj v opero, mogoce pa spremenis mnenje, ce ne bo ok, pa pocakaj nekaj let. Nije zvaka za seljaka. Ampak cez cas, ko odraste in dozori....)



Ne jaz bi rad da tistim ki imajo več denarja ostane še malo več da lahko plačajo DRAŽJO opero in jo gredo poslušat če se za to odločijo

Hkrati pa hočem da tudi meni ostane malo več namesto da gre za opero ali (randomly vstavi)

Kot pravim, jemanje denarja delavnim in prerazporejanje za stvari za katere se ti katerim je denar pobran NE STRINJAJO je kraja...


Seveda se strinjas. Kako, da se ne strinjas, saj zivis tukaj, mar ne? Sociala je del ustave, se politicen sistem je demokraticen socializem (kot v Nemciji, Svici,...).

Ce se poducujes iz ameriskih medijev mislim, da je nujno, da gres ziveti tja. Bova videla, kako hitro bos nazaj iz sistema, ki si ga zelis... jih kar nekaj poznam, ki so pribevskali nazaj ;)

Torej, pojdi, pridi nazaj in porocaj, bova videla, ce ti bo se tako vsec, da bi to privoscil sodrzavljanom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Mato989 ::

Seveda se strinjas. Kako, da se ne strinjas, saj zivis tukaj, mar ne? Sociala je del ustave, se politicen sistem je demokraticen socializem (kot v Nemciji, Svici,...).

Ce se poducujes iz ameriskih medijev mislim, da je nujno, da gres ziveti tja. Bova videla, kako hitro bos nazaj iz sistema, ki si ga zelis... jih kar nekaj poznam, ki so pribevskali nazaj ;)

Torej, pojdi, pridi nazaj in porocaj, bova videla, ce ti bo se tako vsec, da bi to privoscil sodrzavljanom.


Kje v ustavi piše da moramo financirat opero? Kaj ima financiranje opere zveze z socialno državo?

Aha, spet eden izmed tistih ki me nekam pošilja, sam bi pa rad z voljenjem druge stranke spreminjal namesto sledil lastnim besedam... no pa da ti vrnem kot si ti meni, če ti ni všeč kako je pri nas pojdi v državo kjer je tako kot pišeš da bi moralo bit.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

krempelj ::

Mato989 je izjavil:


Aha, spet eden izmed tistih ki me nekam pošilja, sam bi pa rad z voljenjem druge stranke spreminjal namesto sledil lastnim besedam... no pa da ti vrnem kot si ti meni, če ti ni všeč kako je pri nas pojdi v državo kjer je tako kot pišeš da bi moralo bit.


Moje zelje so uresnicljive, ne samo uresnicljive, gres lahko cez mejo v Avstrijo pogledat kako to deluje. Nemcijo. Jaz sem tam ze bil, pa v ZDA tudi. Mislim, da je cas, da ZDA spoznas tudi od blizu. Da ne bos samo teoretiziral. :)

Sorry, zivis na celini, kjer je kultura (kakrsnakoli, tudi cloveska) integralni del zivljenja. Ti bi se rad obnasal kot ameriski barbar, mislim, da je zate nujna strokovna ekskurzija, ker sem preprican, da bos pribevskal nazaj. Zakaj bi delali socialni eksperiment na celi drzavi, ce gres pa lahko samo pogledat tja kjer to ze imas - in kjer je ze marsikdo videl, ne samo iz Hollywoodskih filmov ampak tudi tisto drugo stran, ki je ocitno ne poznas.

Ti povem en stos?

Kaksna je razlika med ZDA in sirom?
Ce pustis sir pri miru 200 let bo razvil kulturo.

Torej zgleduj se po siru, ne po ZDA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

krempelj ::

Mato989 je izjavil:

Kje v ustavi piše da moramo financirat opero? Kaj ima financiranje opere zveze z socialno državo?


Ustava RS, 5. clen

/.../Skrbi za ohranjanje naravnega bogastva in kulturne dediščine ter ustvarja možnosti za skladen civilizacijski in kulturni razvoj Slovenije.


Pac ja, imas tezave s civilizacijskim in kulturnim razvojem. Drzi se predloga zgoraj, bodi bolj sir in manj american (ker to nisi, ti na zemljevidu pokazem, ce si slucajno ugotovil, da je zemljepis tudi odvec, saj ti google nudi vse kar rabis za navigacijo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Mato989 ::

krempelj je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kje v ustavi piše da moramo financirat opero? Kaj ima financiranje opere zveze z socialno državo?


Ustava RS, 5. clen

/.../Skrbi za ohranjanje naravnega bogastva in kulturne dediščine ter ustvarja možnosti za skladen civilizacijski in kulturni razvoj Slovenije.


Pac ja, imas tezave s civilizacijskim in kulturnim razvojem. Drzi se predloga zgoraj, bodi bolj sir in manj american (ker to nisi, ti na zemljevidu pokazem, ce si slucajno ugotovil, da je zemljepis tudi odvec).


Kultura je relativen pojem, nikjer ne piše da mora bit to opera ali da mora bit to z DENARJEM... ohranjanje se lahko dogaja tudi brez financiranja =) Nihče tudi ne pravi kako in koliko se mora ohranjat, samo da skrbi za to, tako da naslednje prosim.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

krempelj ::

Mato989 je izjavil:

Kultura je relativen pojem, nikjer ne piše da mora bit to opera ali da mora bit to z DENARJEM... ohranjanje se lahko dogaja tudi brez financiranja =) Nihče tudi ne pravi kako in koliko se mora ohranjat, samo da skrbi za to, tako da naslednje prosim.


No ja, sofizmov se pa ne bom sel. Imas pred tem se en post.

MrStein ::

Unilseptij je izjavil:


Levica zelo konkretno tudi navaja, kje namerava dobiti denar (=obdavčitev premožnih, tudi tujih korporacij ter finančnih transakcij)...

Koliko je v Sloveniji "premožnih"? Koliko bi jih obdavčil?
Številke na mizo.

Če jih ni, potem je to zgolj pravljica ala "Dedek mraz nam bo denar prinesel".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Unilseptij ::

Mah, to ni res... Že leta zavlačujemo z uvedbo davka na nepremičnine, v EU smo bili proti uvedbi davka na finančne transakcije, nikjer ne vidim nič glede obdavčitve globalnih korporacij, ki ustvarjajo dobičke v Sloveniji (Francija gre tukaj solo vsaj za Google & co., ker se nihče drug ne zmiga). Definitivno drži, da smo vpeti v EU in moramo razmišljati in delovati v tem okviru, ampak jasno je, da se samo od sebe ne bo premaknilo nič. Mi smo tako daleč, da uvajamo davčne olajšave in še to z obrnjeno progresivno lestvico, kjer bogatejši profitirajo več (mislim, da je bilo to dokazano z dejanskimi izračuni).

jernejl ::

Unilseptij je izjavil:

Levica zelo konkretno tudi navaja, kje namerava dobiti denar (=obdavčitev premožnih, tudi tujih korporacij ter finančnih transakcij)... seveda pa to našim elitam ni všeč in jim gredo kar lasje pokonci.

Ko se spomnim njihovih predlogov reforme zdravstvenega zavarovanja, mi je jasno, da je njihov cilj ravno nasproten.
Oni bi namreč bolj obdavčili povprečne delavce, še precej bolj pa tiste z nadpovprečno plačo, ki so najbolj produktivni.
Kakšne kripto milijonarje (in druge bogataše) bi pa obdavčili manj, ker bi jim znižali prispevke za zdravstveno zavarovanje.
Njihov cilj je dodatno obdavčiti proletariat, še najbolj pa najbolj produktivne delavce. Nadpovprečni delavci bodo odšli v tujino, ampak slednji niso tako neumni, da bi volili Levico, tako da z njihovim izgonom v tujino izboljšajo svoj volilni rezultat. Ostali pa - bolj kot bodo lačni, bolj bodo nasedali parolam, da je treba bogatim vzeti več, in bolj verjetno je, da bodo volili Levico. Njihov cilj je torej čim večji delež lačnih in revnih državljanov.

feryz ::

Torej bi levica nekako tako, kot tovariš janša.
Ali tovariš miro, marjan ..., ali katerikoli drugi politik. Obdavčiti vse, razen mene. Ki, seveda, lahko še kradem usput brez posledic.

Smrekar1 ::

Unilseptij je izjavil:


Tukaj se ne strinjam. 3% BDP za znanost je nek standard najrazvitejših, povrečje v svetu je malo manj kot 2%. Gre za delež v BDP-ju, ne absolutni denar, in to je povezano s spremembo ključnih konceptov (družba znanja, visoke tehnologije, itd.) v praksi in ne samo na papirju in raznoraznih resolucijah. In ja, tega ni mogoče doseči čez noč, ker če nič drugega, ne moreš kar tako potrojiti števila raziskovalcev, projektov, itd., ampak lahko se sprejme ustrezna zakonodaja, ki bi do želenega cilja pripeljala morda v petih do desetih letih. In to je točno tisto, kar rabimo... neko vizijo razvoja družbe in pogoje za razvoj te vizije.


V programu piše do leta 2030, je za leto 2018. V 12 letih se to dejansko da dobro narediti.

Levica zelo konkretno tudi navaja, kje namerava dobiti denar (=obdavčitev premožnih, tudi tujih korporacij ter finančnih transakcij)... seveda pa to našim elitam ni všeč in jim gredo kar lasje pokonci.


Zatakne se kar lepo takoj, obdavčitev "premožnih". Če gre za obdavčitev premoženja gre za zelo majhne vsote. V ZDA, kjer imaš premoženja ogromno, bi lahko vzdržno dobili nekje 12 milijard dolarjev letno, 40 dolarjev na prebivalca na leto. V bistveno bolj egalitarni Sloveniji bi težko iztržili polovico tega. Gre za drobiž. Podobno velja za obdavčitev tistih z visokimi dohodki - deluje v ZDA, kjer jih je statistično značilno veliko. V Sloveniji jih niti približno ni dovolj za kaj takega. Še huje je s tujimi korporacijami, ker pač nismo znani kot davčna oaza. Isto tudi s finančnimi transakcijami - slišati je lepo, ampak ali gre za drobiž, ali gospodarski samomor. Mogoče deluje v Veliki Britaniji (London), Nemčiji (Frankfurt) ipd, v Sloveniji si od tega ne moreš kaj dosti obetati.

To je razlog, zakaj je jasno, da gre za trop zadetih diletantov.

Če gremo ven iz NATA naša zunanjepolitična teža takoj naraste za 100-krat.


Em, ne. Naša zunanjepolitična teža se iz te mizerne pikice sesede, ker nismo zraven pri največjem zavezništvu na svetu. Že tako smo se kvalitetno zasrali s sramotnim "vodenjem" EU, zdaj bi še brcnil NATO v rit, češ kaj jih pa rabimo kaj?

Ostalega ne bom komentiral, ker ne poznam dovolj dobro programa... tudi je treba pošteno povedati, da bo določene stvari verjetno treba malo posodobiti, ampak še vedno trdim, da so edini, ki vsaj razmišljajo malo izven obstoječih okvirjev, ki omejujejo vsak resni napredek in spremembe.


Problem pri Levici ni "izven obstoječih okvirjev", to jim gre zelo dobro.

Problem je "razmišljanje".

Smrekar1 ::

Unilseptij je izjavil:

Mah, to ni res... Že leta zavlačujemo z uvedbo davka na nepremičnine,


Davek na nepremičnine imamo, reče se mu "nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča". Gre za spremembo ureditve in dvig davka na tiste z več nepremičninami.

nikjer ne vidim nič glede obdavčitve globalnih korporacij, ki ustvarjajo dobičke v Sloveniji


Nič nimam proti, če se te korporacije in njihove silne dobičke v Sloveniji obdavči.

Samo izpostavljam ti, da gre z vsemi temi davki - obdavčitev premožnih, davek na nepremičnine, davek na finančne transakcije ipd. - za nekje do 0,5% DBP letno. Levica samo za znanost namerava vložiti dodatna 2% DBP, vsega ostalega je še vsaj za 8% DBP, morda več.

Kje je ostalih 19/20 denarja, ki ga njihovi načrti zahtevajo?

Jnou ::

Povprečen obiskovalec lokalne fuzbal tekme je delavec z minimalno plačo in on mora plačati 100% vstopnice, saj fuzbal kluba ne financira država.

Povprečen obiskovalec opere je nekdo z nadpovprečnimi dohodki in njemu moramo vsi (tudi zgoraj omenjen delavec na minimalcu) plačati del vstopnice.

Pa če ostanemo samo pri umetnosti zakaj opera dobi denar, nek kantavtor pa ne? Ne za prvo, ne za drugo ljudje niso pripravljeni plačati polne cene, zakaj enostavno ne bi nikogar financirali in bi se ljudje sami odločili za kaj bi porabili denar? Če je opera tako popularna in pomembna pa res ne bo problema, da obiskovalci plačajo polno ceno a ne?

Če kdo zna razumsko razložiti ta fenomen pa vsaka čast. Škoda, da nimamo desne stranke, ki bi znala ljudstvo pojasniti koliko njihovega denarja gre za take bedarije in koliko bi lahko zmanjšali davke, če se temu odpovemo. Lepo na referendum in naj si razni kvazi umetniki najdejo občinstvo brez da jih financiramo vsi. Sem velik športni navdušenec pa naj isto velja za šport (razen mladinski) in cerkev.

Smrekar1 ::

Jnou je izjavil:

Povprečen obiskovalec lokalne fuzbal tekme je delavec z minimalno plačo in on mora plačati 100% vstopnice, saj fuzbal kluba ne financira država.

Povprečen obiskovalec opere je nekdo z nadpovprečnimi dohodki in njemu moramo vsi (tudi zgoraj omenjen delavec na minimalcu) plačati del vstopnice.


Nogomet ni del umetnosti. Država financira nacionalno ekipo nogometa, klubi so komercialni projekti.

Pa če ostanemo samo pri umetnosti zakaj opera dobi denar, nek kantavtor pa ne?


Konkretno je trenutna vladajoča opcija močno polemizirala zakaj se financira tudi kantavtorje.

Ne za prvo, ne za drugo ljudje niso pripravljeni plačati polne cene, zakaj enostavno ne bi nikogar financirali in bi se ljudje sami odločili za kaj bi porabili denar? Če je opera tako popularna in pomembna pa res ne bo problema, da obiskovalci plačajo polno ceno a ne?


Problem opere je, da je tudi draga.

Če kdo zna razumsko razložiti ta fenomen pa vsaka čast. Škoda, da nimamo desne stranke, ki bi znala ljudstvo pojasniti koliko njihovega denarja gre za take bedarije in koliko bi lahko zmanjšali davke, če se temu odpovemo. Lepo na referendum in naj si razni kvazi umetniki najdejo občinstvo brez da jih financiramo vsi. Sem velik športni navdušenec pa naj isto velja za šport (razen mladinski) in cerkev.


http://www.ds-rs.si/sites/default/files...

Proračun ministerstva za kulturo je zadnjih deset let ~1,7% državnega proračuna, prej ~2%. Če se mu odrečemo v celoti lahko davke zmanjšamo za 1,7%. Ne za 1,7 odstotne točke, ampak za 1,7%. Kdor letno plačuje skupno 10 000 evrov davkov bi brez MK plačal 9830 evrov - če to ne bi vodilo v druge dodatne stroške, ker se del tega kar financira MK povrne državljanom in državi.

Jup, zaradi takih malenkosti se tule polemizira.

Jnou ::

Pa kaj če ni del umetnosti? Tudi opera in ostale kulturne ustanove naj bodo komercialni projekti, zakaj bi to morali financirati državljani, ki nimamo nič od tega? Pa je zagotovo velika večina državljanov takih, ki ne obiskujejo redno opere. Kaj ima veze če je opera draga? Saj je finale Lige prvakov tudi pa obiskovalci ne zahtevajo, da naj jim to plačajo državljani, ki ne bodo med obiskovalci.

Kar se mene tiče naj ne gre niti cent v opero, kantavtorjem in profesionalnemu športu. Pa to govorim kot nekdo, ki mu je propadel klub katerega tekme nisem zamudil 15 let. Pravilno, da država/občina ni reagirala, to ni njihov namen.

Tudi 1,7% je dobrodošlo, če ostane v denarnici namesto, da gre v zrak. Če k temu dodamo razne nepotrebne NVO, šport in cerkev pa procent kar naraste.

Naj dajo referendum ali večina raje teh 1,7% dobi v žep pri plači ali raje financirajo kulturo pa bomo videli voljo ljudstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jnou ()

Smrekar1 ::

Jnou je izjavil:

Pa kaj če ni del umetnosti?


Precej relevantno je, glede na to, da utemeljuješ nefinanciranje neumetnosti s financiranjem umetnosti.

"Če financiramo vojsko moramo tudi financirati hranjenje poštnih golobov v Nepalu". To je nekako tvoja logika.

Tudi opera in ostale kulturne ustanove naj bodo komercialni projekti, zakaj bi to morali financirati državljani, ki nimamo nič od tega?


Za opero daš približno 2 evra letno. Toliko da vemo o kakšnih bajnih vsotah govorimo.

Tudi 1,7% je dobrodošlo, če ostane v denarnici namesto, da gre v zrak. Če k temu dodamo razne nepotrebne NVO, šport in cerkev pa procent kar naraste.


No kar izračunaj koliko nanese in koliko bi prihranil na leto. Za MK sem ti poiskal jaz, daj še napiši za vse ostale skupaj in potem predstavi kaj boš naredil s tem denarjem.

Naj dajo referendum ali večina raje teh 1,7% dobi v žep pri plači ali raje financirajo kulturo pa bomo videli voljo ljudstva.


En referendum te stane skoraj toliko kolikor je tvoj letni prispevek za opero. Ni kaj, šparat je treba, pa naj stane kar hoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Jnou ::

Niso mi pomembni procenti, lahko gre za 0,01% ali za 2 eura pa je to še vedno škoda denarja, ki bi ga lahko ljudje obdržali v denarnicah ali pa se nameni za kaj pomembnejšega, kjer nujno rabimo denar kot je recimo trenutno aktualno zdravstvo pa še marsikaj. Nimam nič proti temu, da se financira otroke tako v kulturi kot športu, naj se ta denar raje nameni glasbenim šolam, mladinskim pogonom športnih klubov, infrastrukturi (telovadnicam, ne za nove Stožice). Ko pa enkrat ti otroci izučeni s strani države pridejo do konca šolanja naj pa konkurirajo na trgu tako kot v vseh ostalih poklicih. Če bodo dovolj dobri operni pevci, da napolnijo dvorano in živijo od tega potem jim dam samo kapo dol in jim čestitam. Ne pa da nek revež z mininalno plačo sofinancira vstopnice in plače ne dovolj dobrim opernim pevcem zato, ker to niso sposobni doseči na trgu.

Smrekar1 ::

Jnou je izjavil:

Niso mi pomembni procenti, lahko gre za 0,01% ali za 2 eura pa je to še vedno škoda denarja, ki bi ga lahko ljudje obdržali v denarnicah ali pa se nameni za kaj pomembnejšega, kjer nujno rabimo denar kot je recimo trenutno aktualno zdravstvo pa še marsikaj. Nimam nič proti temu, da se financira otroke tako v kulturi kot športu, naj se ta denar raje nameni glasbenim šolam, mladinskim pogonom športnih klubov, infrastrukturi (telovadnicam, ne za nove Stožice). Ko pa enkrat ti otroci izučeni s strani države pridejo do konca šolanja naj pa konkurirajo na trgu tako kot v vseh ostalih poklicih. Če bodo dovolj dobri operni pevci, da napolnijo dvorano in živijo od tega potem jim dam samo kapo dol in jim čestitam. Ne pa da nek revež z mininalno plačo sofinancira vstopnice in plače ne dovolj dobrim opernim pevcem zato, ker to niso sposobni doseči na trgu.


Konkretno ta objava je odličen argument zakaj je potrebno sredstva za kulturo povečati. Pogovorna spakedranščina je na pohodu.

Jnou ::

OK nimaš protiargumentov zgoraj napisanemu. Nisem presenečen, saj vem, da se enostavno ne da logično obrazložiti zakaj bi morali vsi sofinancirati nekaj tako nepomembnega kot je opera.

Smrekar1 ::

Jnou je izjavil:

OK nimaš protiargumentov zgoraj napisanemu.


Napisano je tvoje osebno mnenje. Protiargumentov proti mnenjem niti ne rabiš, vsekakor ne boljših od "s tvojim mnenjem se ne strinjam".

Nadalje, ne drži, da nimam protiargumentov. Protiargument sem ti tudi predstavil: kakovost jezika v uporabi pada. Še eno generacija in bomo govoriti takole.

krempelj ::

Jnou je izjavil:

Pa kaj če ni del umetnosti? Tudi opera in ostale kulturne ustanove naj bodo komercialni projekti, zakaj bi to morali financirati državljani, ki nimamo nič od tega? Pa je zagotovo velika večina državljanov takih, ki ne obiskujejo redno opere.


Zato, da se lahko vsaj navzven delamo, da smo kulturen narod ne pa en kup kmetavzov. Verjetno ima tista opera vec pozitivnega ucinka na biznis (v obliki zunanje podobe) kot damo denarja zanjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Jnou ::

Smrekar1 je izjavil:

Jnou je izjavil:

OK nimaš protiargumentov zgoraj napisanemu.


Napisano je tvoje osebno mnenje. Protiargumentov proti mnenjem niti ne rabiš, vsekakor ne boljših od "s tvojim mnenjem se ne strinjam".

Nadalje, ne drži, da nimam protiargumentov. Protiargument sem ti tudi predstavil: kakovost jezika v uporabi pada. Še eno generacija in bomo govoriti takole.


Dejstvo je, da vsi državljani sofinanciramo vstopnice in plače zaposlenih v operi, to ni moje mnenje. Kaj je argument, da se mora financirati opero, ne pa vaške veselice? Ne eno, ne drugo ni nujno pomembno za delovanje države in večini državljanov se jebe za oboje.

Smrekar1 ::

krempelj je izjavil:


Zato, da se lahko vsaj navzven delamo, da smo kulturen narod ne pa en kup kmetavzov. Verjetno ima tista opera vec pozitivnega ucinka na biznis (v obliki zunanje podobe) kot damo denarja zanjo.


Brez "verjetno", definitivno. Samo zaplankani skrajneži ne vidijo tako daleč.

Jnou ::

Ja vzvišenost kvazi kulturnikov, ki dol gledajo na nas kmete je pričakovana. Smo pa dobri, da vam plačujemo plače, ker za kar ponujate nihče na trgu noče plačati polne cene.

krempelj ::

Jnou je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Jnou je izjavil:

OK nimaš protiargumentov zgoraj napisanemu.


Napisano je tvoje osebno mnenje. Protiargumentov proti mnenjem niti ne rabiš, vsekakor ne boljših od "s tvojim mnenjem se ne strinjam".

Nadalje, ne drži, da nimam protiargumentov. Protiargument sem ti tudi predstavil: kakovost jezika v uporabi pada. Še eno generacija in bomo govoriti takole.


Dejstvo je, da vsi državljani sofinanciramo vstopnice in plače zaposlenih v operi, to ni moje mnenje. Kaj je argument, da se mora financirati opero, ne pa vaške veselice? Ne eno, ne drugo ni nujno pomembno za delovanje države in večini državljanov se jebe za oboje.


Jaz hodim na opero vsaj enkrat na leto in se ne strinjam (ok, enkrat vmes sem bil v CD).

Ampak, ce bi ze rad varceval, raje glej v to smer, bos vec naredil, podatki so za 2021:

ZAVOD SV. STANISLAVA 74.358.778,38 EUR
WALDORFSKA ŠOLA LJUBLJANA 60.506.212,67 EUR
ZDRUŽENJE SAZAS k.o. 43.082.481,18 EUR
ZAVOD ANTONA MARTINA SLOMŠKA 42.163.062,00 EUR
SMUČARSKA ZVEZA SLOVENIJE - ZDRUŽENJE SMUČARSKIH PANOG 38.268.604,90 EUR
OLIMPIJSKI KOMITE SLOVENIJE - ZDRUŽENJE ŠPORTNIH ZVEZ 36.609.687,22 EUR
ZAVOD SV. FRANČIŠKA SALEŠKEGA 25.811.347,30 EUR

Ko tole razresis, se lahko pogovarjamo o operi. Ne bos vendar zacel tam, kjer je najmanj ucinka, mar ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Smrekar1 ::

Jnou je izjavil:


Dejstvo je, da vsi državljani sofinanciramo vstopnice in plače zaposlenih v operi, to ni moje mnenje. Kaj je argument, da se mora financirati opero, ne pa vaške veselice?


Saj se financira tudi vaško veselico. Financira se samozaposlene v kulturi, ki izvajajo zabavni program vaške veselice. Take veselice se odvijajo v javnih zgradbah (pogosto v gasilskem domu), ki smo jih tudi financirali ob izgradnji in jih financiramo še zdaj za obnovo, delovanje in tako dalje.

Kaj tebi ni jasno? Da je organizacija opere malo večji podvig kot organizacija vaške veselice?

Ne eno, ne drugo ni nujno pomembno za delovanje države in večini državljanov se jebe za oboje.


Nujno pomembno za delovanje države ni še marsikaj drugega, ampak smo se že davno tega odločili, da bomo financirali tudi stvari, brez katerih tudi ne bi takoj umrli. Če ti ni všeč organiziraj stranko, ki bo zagovarjala kar ti je všeč in pojdi na volitve.

Volitve niso nujno pomembne za delovanje države btw. Mnogo držav čisto dobro uspeva brez tega, sploh v zgodovini jih je dosti.

Jnou je izjavil:

Ja vzvišenost kvazi kulturnikov, ki dol gledajo na nas kmete je pričakovana.


Glede na tvoje izjave o kulturi piši raje "kmetavze", ne "kmete".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

krempelj ::

Smrekar1 je izjavil:

Da je organizacija opere malo večji podvig kot organizacija vaške veselice?


Samo opomba, opera kot entiteta sploh ne obstaja. Gre za Slovensko Narodno Gledalisce (SNG).

Jnou je izjavil:

Ja vzvišenost kvazi kulturnikov, ki dol gledajo na nas kmete je pričakovana. Smo pa dobri, da vam plačujemo plače, ker za kar ponujate nihče na trgu noče plačati polne cene.


Hoces reci, vlecete subvencije? Vidis se nekaj nad cemer se lahko prispara, kmetijske subvencije. Popolnoma odvec in stran vrzen denar, sploh za vse, ki jedo meso zmerno ali ga sploh ne jedo. Oz. ker je celo skodljivo, najbolje, da ga kar prepovemo oz. vsaj visoko obdavcimo (kot cigarete). Stran z njimi, tako ali tako vsa hrana pride iz Spanije in Italije, meso pa iz Madzarske, Poljske,...

Predvsem pa bi se lahko zamislil nad "ki dol gledajo na nas". Si morda razmisli, da bi se popravil v nekaj na kar se ne bi gledalo zviska. Ker nekje se verjetno skriva razlog za ta tvoj obcutek...

Ker, roko na srce, nate (ne na kmete, prav na take kot si ti, pa mi je vseeno kaj delajo), tudi jaz "dol gledam na njih".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Jnou ::

krempelj je izjavil:

Jnou je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Jnou je izjavil:

OK nimaš protiargumentov zgoraj napisanemu.


Napisano je tvoje osebno mnenje. Protiargumentov proti mnenjem niti ne rabiš, vsekakor ne boljših od "s tvojim mnenjem se ne strinjam".

Nadalje, ne drži, da nimam protiargumentov. Protiargument sem ti tudi predstavil: kakovost jezika v uporabi pada. Še eno generacija in bomo govoriti takole.


Dejstvo je, da vsi državljani sofinanciramo vstopnice in plače zaposlenih v operi, to ni moje mnenje. Kaj je argument, da se mora financirati opero, ne pa vaške veselice? Ne eno, ne drugo ni nujno pomembno za delovanje države in večini državljanov se jebe za oboje.


Jaz hodim na opero vsaj enkrat na leto in se ne strinjam (ok, enkrat vmes sem bil v CD).

Ampak, ce bi ze rad varceval, raje glej v to smer, bos vec naredil:

ZAVOD SV. STANISLAVA 74.358.778,38 EUR
WALDORFSKA ŠOLA LJUBLJANA 60.506.212,67 EUR
ZDRUŽENJE SAZAS k.o. 43.082.481,18 EUR
ZAVOD ANTONA MARTINA SLOMŠKA 42.163.062,00 EUR
SMUČARSKA ZVEZA SLOVENIJE - ZDRUŽENJE SMUČARSKIH PANOG 38.268.604,90 EUR
OLIMPIJSKI KOMITE SLOVENIJE - ZDRUŽENJE ŠPORTNIH ZVEZ 36.609.687,22 EUR
ZAVOD SV. FRANČIŠKA SALEŠKEGA 25.811.347,30 EUR

Ko tole razresis, se lahko pogovarjamo o operi. Ne bos vendar zacel tam, kjer je najmanj ucinka, mar ne?


Se strinjam. Črtaj zgoraj vse razen kar se tiče razvoja otrok.

Sicer pa super, če hočeš hoditi v opero. Samo plačaj polno ceno brez, da bi ti jo sofinancirali mi kmetavzarji. Obiskovalci opere ste v veliki manjšini med prebivalci Slovenije, to ti je verjetno jasno.

Država naj skrbi ključne stvari med katerimi so v demokraciji tudi volitve. Naj se več vlaga v zdravstvo, policijo, gasilce, infrastrukturo ter nujno birokracijo in socialo. Odrasli športniki, pevci, igralci, župniki pa naj na svoje prireditve privabijo dovolj ljudi, ki bi za to plačali. Če niso dovolj dobri, da privabijo te ljudi pa obstaja dovolj služb od katerih lahko živijo, z umetnostjo/športom se pa lahko ukvarjajo v prostem času tako kot to počnemo kmetavzarji, ki svoj denar pošteno zaslužimo (nisem kmet).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jnou ()

Smrekar1 ::

Jnou je izjavil:


Sicer pa super, če hočeš hoditi v opero. Samo plačaj polno ceno brez, da bi ti jo sofinancirali mi kmetavzarji.


Večina kmetavzarjev dobi več subvencij kot plača davkov.

Država naj skrbi ključne stvari med katerimi so v demokraciji tudi volitve.


Država se je odločila, da med ključne stvari spada tudi opera. Če tebi ni všeč to lahko poveš, ne moreš pa vsiliti svojega mnenja vsem ostalim.

Za to imamo volitve.

Jnou ::

Sem napisal na splošno za gasilce, ne konkretno za prostovoljne. Država naj poskrbi za pokrito gasilsko varnost, na kakšen način (samo profesionalci ali kombinacija z prostovoljci) ni pomembno. Slovenija ni samo LJ in v kakšnih bolj odročnih krajih nimajo gasilske brigade, zagori pa lahko vseeno.

Nikomur ne vsiljujem ničesar, povedal sem svoje mnenje saj se mi zdi popolnoma nelogično, da take stvari financiramo vsi. Da bi kaj takega lahko speljali bi potrebovali normalno močno desno stranko, ki je pa žal nimamo in bo stanje na vašo srečo ostalo enako ali pa še slabše.

krempelj ::

Jnou je izjavil:

Sem napisal na splošno za gasilce, ne konkretno za prostovoljne. Država naj poskrbi za pokrito gasilsko varnost, na kakšen način (samo profesionalci ali kombinacija z prostovoljci) ni pomembno. Slovenija ni samo LJ in v kakšnih bolj odročnih krajih nimajo gasilske brigade, zagori pa lahko vseeno.

Nikomur ne vsiljujem ničesar, povedal sem svoje mnenje saj se mi zdi popolnoma nelogično, da take stvari financiramo vsi. Da bi kaj takega lahko speljali bi potrebovali normalno močno desno stranko, ki je pa žal nimamo in bo stanje na vašo srečo ostalo enako ali pa še slabše.


No vidis, izobrazi se, da bos razumel, v kaksnem sistemu zivimo (pa Nemcija, pa Svica, pa Francija,...) in potem se ti bo zdelo bolj logicno. Bi bilo pa hudo pomembno dati vec za prosveto (da bi bile place tako visoke, da bi se tam zaposloval najboljsi kader, ne pa najslabsi kar ima za posledico:), da bi ljudje vsaj to razumeli, da ne zivijo v ZDA oz. da Slovenija ni eksteritorjalen del ZDA. Bi veliko stvari resilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Gregor P ::

Ko ste že pri umetnikih in športu; kaj pa to? Na vsaki šoli imajo različna športna društva subvencioniran najem prostorov, medtem ko kakšna baletna šola ipd. pa ne, pa člani plačujejo enako vadnino na mesec; kje je tu pravica?8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

krempelj ::

Ne rabimo se odrekati nicemur, samo 3.6 miljardno luknjo, ki vsako leto nastane zaradi korupcije resimo. To je glavni problem Slovenije, celotna prosveta nas stane 1.8 miljarde letno. Zdaj pa studirajte kaj so posledice korupcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Mare2 ::

krempelj je izjavil:

Ne rabimo se odrekati nicemur, samo 3.6 miljardno luknjo, ki vsako leto nastane zaradi korupcije resimo. To je glavni problem Slovenije, celotna prosveta nas stane 1.8 miljarde letno. Zdaj pa studirajte kaj so posledice korupcije.


Tole bi bilo potrebno izkoreninit. :)
Dokler bo hudodelska združba podpirala svoje člane, ki bodo sodnikom jajca strli, ne bomo kaj dosti napredovali v smislu zmanjšanja korupcije. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Smrekar1 ::

Jnou je izjavil:


Nikomur ne vsiljujem ničesar, povedal sem svoje mnenje saj se mi zdi popolnoma nelogično, da take stvari financiramo vsi.


Jnou je izjavil:


Dejstvo je, da vsi državljani sofinanciramo vstopnice in plače zaposlenih v operi, to ni moje mnenje. Kaj je argument, da se mora financirati opero, ne pa vaške veselice? Ne eno, ne drugo ni nujno pomembno za delovanje države in večini državljanov se jebe za oboje.


Pick one.

Mato989 ::

Za opero daš približno 2 evra letno. Toliko da vemo o kakšnih bajnih vsotah govorimo.


To je 2€ letno več kot bi bilo potrebno... enako kot za RTVSLO... sem ga tudi skenslal da prihranim 144€, če je komu to nepomembno ga povabim da mi vsako leto da 2€... če vas bo 2 1 milijon delovno aktivnih še meni vsako leto dalo 2€ (ki je po tvoje nepomembno) bom milijonar že prvo leto...

No kar izračunaj koliko nanese in koliko bi prihranil na leto. Za MK sem ti poiskal jaz, daj še napiši za vse ostale skupaj in potem predstavi kaj boš naredil s tem denarjem.


Nima veze kaj bo posameznik naredil s tem denarjem, tudi če ga SKURI; bistveno je to da ne odloča tretja oseba ampak ON SAM... to je ves point tistih ki želimo bolj vitko državo.

Nadalje, ne drži, da nimam protiargumentov. Protiargument sem ti tudi predstavil: kakovost jezika v uporabi pada. Še eno generacija in bomo govoriti takole.


In financiranje opere pri tem nič ne pomaga torej je tvoja rešitev kot pravi socialist, še več denarja v goverment program... le kdo je že govoril o tem? Aja Friedman je tole lepo opisal.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smrekar1 ::

Mato989 je izjavil:


To je 2€ letno več kot bi bilo potrebno... enako kot za RTVSLO... sem ga tudi skenslal da prihranim 144€, če je komu to nepomembno ga povabim da mi vsako leto da 2€... če vas bo 2 1 milijon delovno aktivnih še meni vsako leto dalo 2€ (ki je po tvoje nepomembno) bom milijonar že prvo leto...


Od tebe pač nimamo nič, od opere pa kar dosti - ne glede na obisk.

Raje se vprašaj zakaj dajemo cca 1 milijon evrov letno za Noro24 samo prek državnega Telekoma, kje so šele vsi ostali viri. Od tistega je samo sranje.

Nima veze kaj bo posameznik naredil s tem denarjem, tudi če ga SKURI; bistveno je to da ne odloča tretja oseba ampak ON SAM... to je ves point tistih ki želimo bolj vitko državo.


Trdiš pač, da je tako boljše. Zanima me zakaj je tako boljše?
Ker če ni si na nivoju komunistov, ki trdijo, da je njihovo videnje države boljše, brez da bi to podkrepili s čim drugim kot z lastnimi halucinacijami. Si tudi ti tak?

In financiranje opere pri tem nič ne pomaga


Res je, financiranje opere dejansko ne pomaga pretvorbi slovenskega jezika v spakedranščino.

To je dobro.

Jnou ::

Smrekar1 je izjavil:

Jnou je izjavil:


Nikomur ne vsiljujem ničesar, povedal sem svoje mnenje saj se mi zdi popolnoma nelogično, da take stvari financiramo vsi.


Jnou je izjavil:


Dejstvo je, da vsi državljani sofinanciramo vstopnice in plače zaposlenih v operi, to ni moje mnenje. Kaj je argument, da se mora financirati opero, ne pa vaške veselice? Ne eno, ne drugo ni nujno pomembno za delovanje države in večini državljanov se jebe za oboje.


Pick one.


Napisal sem, da je DEJSTVO, da vsi plačujemo vstopnice in plače operi, moje MNENJE je pa, da to ni prav. Očitno imamo res problem jezika oz. funkcionalne pismenosti.

Mato989 ::

Od tebe pač nimamo nič, od opere pa kar dosti - ne glede na obisk.


Povej koliko lažje preživiš mesec ker je Opera? Maš višjo plačo ker daš za opero? Maš cenejši kredit na banki? Nič...

Trdiš pač, da je tako boljše. Zanima me zakaj je tako boljše?
Ker če ni si na nivoju komunistov, ki trdijo, da je njihovo videnje države boljše, brez da bi to podkrepili s čim drugim kot z lastnimi halucinacijami. Si tudi ti tak?


Boljše je ker SAM ODLOČAŠ kaj boš naredil z denarjem ki ga zaslužiš... če ga želi donirat operi ga vseeno lahko, ti ne preprečujem, želim samo da ukinemo avtomatizme
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smrekar1 ::

Mato989 je izjavil:


Povej koliko lažje preživiš mesec ker je Opera? Maš višjo plačo ker daš za opero? Maš cenejši kredit na banki? Nič...


Živim v državi, kjer se razvija kultura. Če tebi ni všeč se lahko preseliš drugam.

Boljše je ker SAM ODLOČAŠ kaj boš naredil z denarjem ki ga zaslužiš...


Torej ponujaš samo halucinacije?

Kul.

Mato989 ::

Živim v državi, kjer se razvija kultura. Če tebi ni všeč se lahko preseliš drugam.


Prvo je potrebno dokazat če bi zaradi nefinanciranja opere iz proračuna bila kultura slabša... potem lahko komaj postaviš svojo trditev.

Torej ponujaš samo halucinacije?


Če so to halucinacije mi nakaži celo plačo vsak mesec in bom jaz odločal kaj z njo... če hočeš sam odločat HALUCINIRAŠ =)

Živim v državi, kjer se razvija kultura. Če tebi ni všeč se lahko preseliš drugam.


To o preseljevanju drugam mi je zmeraj tako smešno... Pa to poveš tudi onim enako ki hočejo nepremičninski davek? A njim tudi napišeš

Živim v državi ki nima nepremičninskega davka, če vam to ni všeč se preselite drugam?

Zakaj ne uporabljate enakih vatlov za vse primere potem... po vaši logiki torej sprememb ne sme bit, ker če komurkoli ni kaj prav se naj preseli!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Telbanc ::

Smrekar1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Povej koliko lažje preživiš mesec ker je Opera? Maš višjo plačo ker daš za opero? Maš cenejši kredit na banki? Nič...


Živim v državi, kjer se razvija kultura. Če tebi ni všeč se lahko preseliš drugam.

Boljše je ker SAM ODLOČAŠ kaj boš naredil z denarjem ki ga zaslužiš...


Torej ponujaš samo halucinacije?

Kul.



Zakaj si ne odprete posebej temo za Opero. In nehate tle pisat nuboloze.


Hvala.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

krempelj ::

Se strinjam s Telbanom, ne razumem, zakaj se spravljate na opero (oz SNG), ce je zadeva cisti drobiz napram 3.6 miljarde, ki jih vsako leto izgubimo zaradi korupcije??? Zakaj se sploh pogovarjamo o operi?

Korupcije in utajevanja davkov se je treba znebiti pa lahko ustanovimi se 3 opere, naredimo vsak teden gasilsko veselico, povisamo subvencije kmetom, pa se za celo zdravstvo sanirat bo ostalo. Kaksna opera nekaj.

(mea culpa, Mato989 veselo nastavil slamnatega moza pa sem zacel udrihati po njemu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Jnou ::

Smrekar1 je izjavil:



Živim v državi, kjer se razvija kultura. Če tebi ni všeč se lahko preseliš drugam.


Saj se lahko še naprej. Obiskovalci plačajte polno ceno karte, opera bo imela še vedno enak proračun in se bo kultura razvijala. Tako kot to počnejo skoraj vse ostale panoge na svetu.

Glede korupcije se vsi strinjamo, da jo je pomembno odstraniti, glede tega se nimamo kaj pogovarjati.

Gregor P ::

Sam sem lahko v Avstriji kot študent brezplačno gledal različne predstave (opera, koncerti, gledališča), ali pa za max. 2 evra,-. Najbrž tudi tam subvencionirajo kulturo;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Smrekar1 ::

Telbanc je izjavil:


Zakaj si ne odprete posebej temo za Opero.


Se bom kar strinjal. Tale opera je tako ezoterična tema, da si res ne zasluži pozornosti v temi o parlamentarnih volitvah.

krempelj ::

Gregor P je izjavil:

Sam sem lahko v Avstriji kot študent brezplačno gledal različne predstave (opera, koncerti, gledališča), ali pa za max. 2 evra,-. Najbrž tudi tam subvencionirajo kulturo;)


Ja jo. Samo bolje. Kar ima za rezultat bolj kulturne ljudi. Ne pa podalpski hotentoti.

Mato989 ::

Gregor P je izjavil:

Sam sem lahko v Avstriji kot študent brezplačno gledal različne predstave (opera, koncerti, gledališča), ali pa za max. 2 evra,-. Najbrž tudi tam subvencionirajo kulturo;)


In kaj zdaj če v tujini nekaj delajo tako? Moramo pol mi tudi?

Torej če lahko v USA kupiš orožje bi ga morali tudi tukaj je tvoja logika? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gregor P ::

No med ZDA in Avstrijo ter Slovenijo na drugi strani (obe v EU) je gromozanska razlika. V Sloveniji pa se zelo radi oziramo po Avstriji8-)

Mato989 je izjavil:


Moj kolega električar z poklicno šolo dela v Avstriji in ima 2.800 na mesec... pa že 10 let delovne dobe, skeširal bajto...no dzaj zaključuje pri 32tih brez kredita... medtem pa UNI DIPL družboslovec kolega dela priložnostno za 1.000EUR na mesec...

Mato989 je izjavil:

Saj jih pobirajo... večina sposobnih dela v Avstriji, ... vsi sposobni so pa v Avstriji kjer delajo za 3k...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()
««
11 / 126
»»