» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
47 / 695
»»

PrihajaNodi ::

Malidelničar je izjavil:

Ja ampak, če pravite, da bodo ljudje zopet šli 'via Mati Austrija' potem to prejkone pomeni, da bo to potisnilo cene nepremičnin navzdol.
In čeprav sete gor korektno argumentirali, da v Sloveniji niti t.i. 'gated communities' nimamo, se vseeno lahko vprašamo, če je odsotnost diverzifikacije na nepremičninskem trgu na dolgi rok (seveda tudi iz vidika post-corone) vzdržna. Po mojem ne in po mojem bo na določenih segmentih pri nepremičninah padec do 50% (pri nekaterih seveda pa bodo cene ostale na trenutnih nivojih, malo čez, ali malo pod trenutnimi nivoji).


Hja ne bo. Ker slovenci so radi doma. Ce sta dva skupaj z 1600 neto bosta pa pac placevala flat za 1 placo…

Telbanc je izjavil:

c00L3r je izjavil:

"Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?" Nereguliran kapizalizem.


Preveč denarja. V prvem planu. Dnarja ko salate.

To. Ogromno slovencev ima kesa nad miljonom ali celo 10. Dohtarji so take dodatke dobival da glava pece. Nekam je treba dat papir. Zdej al bodo cene padle al nima veze. Nekdo z 800 neto si je ne bo mogel privoscit tud ce gre za 50% dol.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

spegli ::

Cene flatov se višajo, zarad inflacije. Inflacijo pa delajo printerji svetovnih bank. Kdor ma denar, nabavi nepremičnino al pa saj sušilnico sadja :)

Okapi ::

poweroff je izjavil:

Točno to je problem.

Ni kadra, v Sloveniji pomeni "ni norcev, ki so pripravljeni napo zastonj delat". Za "izkušnje" pa "reference".

Kar pomeni, da ni problem v kadru, pač pa v lastnikih podjetij.

Potem imaš pa še taka podjetja, kjer je lastnik najbolj pameten in "zna" "vse". In potem se čudi, da mu sposobni zaposleni odhajajo drugam...

In zakaj se sekiraš zaradi kapitalistov? Njihov problem, če ne znajo dobiti delavcev, ne? Prej kot propadejo, bolje bo.

Hmnm, hej, čakaj malo, ampak kdo bo pa potem davke plačeval, pa vsaj minimalca ponujal?>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

enemon ::

Okapi je izjavil:

poweroff je izjavil:

Točno to je problem.

Ni kadra, v Sloveniji pomeni "ni norcev, ki so pripravljeni napo zastonj delat". Za "izkušnje" pa "reference".

Kar pomeni, da ni problem v kadru, pač pa v lastnikih podjetij.

Potem imaš pa še taka podjetja, kjer je lastnik najbolj pameten in "zna" "vse". In potem se čudi, da mu sposobni zaposleni odhajajo drugam...

In zakaj se sekiraš zaradi kapitalistov? Njihov problem, če ne znajo dobiti delavcev, ne? Prej kot propadejo, bolje bo.

Hmnm, hej, čakaj malo, ampak kdo bo pa potem davke plačeval, pa vsaj minimalca ponujal?>:D


Plačevanje davkov itak ni bila nikoli neka vrlina kapitalistov.

Če izhajamo iz mantre kapitalizma, da nevidna roka trga ureja vse, bo namesto obstoječih kapitalistov prišel nekdo bolj učinkovit in iznajdljivejši, tako da se ni za bati.

PrihajaNodi ::

spegli je izjavil:

Cene flatov se višajo, zarad inflacije. Inflacijo pa delajo printerji svetovnih bank. Kdor ma denar, nabavi nepremičnino al pa saj sušilnico sadja :)

In kako lahko razlozis fenomen place voznika tovornjaka, med. sestre…800-1000 neto. Eni pa so svinjsko bogati.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Okapi ::

enemon je izjavil:

Okapi je izjavil:

poweroff je izjavil:

Točno to je problem.

Ni kadra, v Sloveniji pomeni "ni norcev, ki so pripravljeni napo zastonj delat". Za "izkušnje" pa "reference".

Kar pomeni, da ni problem v kadru, pač pa v lastnikih podjetij.

Potem imaš pa še taka podjetja, kjer je lastnik najbolj pameten in "zna" "vse". In potem se čudi, da mu sposobni zaposleni odhajajo drugam...

In zakaj se sekiraš zaradi kapitalistov? Njihov problem, če ne znajo dobiti delavcev, ne? Prej kot propadejo, bolje bo.

Hmnm, hej, čakaj malo, ampak kdo bo pa potem davke plačeval, pa vsaj minimalca ponujal?>:D


Plačevanje davkov itak ni bila nikoli neka vrlina kapitalistov.


Kapitalisti so "zaslužni" tudi za vse davke, ki jih njihovi delavci plačajo.

enemon je izjavil:



Če izhajamo iz mantre kapitalizma, da nevidna roka trga ureja vse, bo namesto obstoječih kapitalistov prišel nekdo bolj učinkovit in iznajdljivejši, tako da se ni za bati.

Kje se pa zdaj skrivajo ti iznajdljivejši? Če bi bili res učinkovitejši, bi že zdaj pobrali vse dobre delavce in jih razvajali z odličnimi plačami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mato989 ::

Kje se pa zdaj skrivajo ti iznajdljivejši? Če bi bili res učinkovitejši, bi že zdaj pobrali vse dobre delavce in jih razvajali z odličnimi plačami.


Saj jih pobirajo... večina sposobnih dela v Avstriji, ali pa od doma za naročnike v tujini, ostaja nekaj velesposobnih praktičnih delavcev stare šole ki ne bodo dali odpovedi ker je penzija čez par let in pa nekaj sposobnih ki so zaslepljeni in delajo za reference...

Zakaj pa misliš da je folk začel od 2018 jokat da ni delavcev? Akrapovič bi še kar švaserje za 1.200 neto, vsi sposobni so pa v Avstriji kjer delajo za 3k...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

user4683 ::

Ljudje imajo denar in se ga cedalje bolj bojijo imeti na banki, ne vedo pa, kako ga bolj pametno vloziti. V bistvu jih ob trenutni gospodarski zmesnjavi nekako razumem. Sam sem ravno te dni prodal stanovanje za 400k. 100k plusa v 4 letih mi je dovolj :D Sedaj pa vprasanje za milijon dolarjev - kam z denarjem :))

Telbanc ::

user4683 je izjavil:

Ljudje imajo denar in se ga cedalje bolj bojijo imeti na banki, ne vedo pa, kako ga bolj pametno vloziti. ]


Zdaj si ti v istem položaju in moraš pazit, da ne boš mel lahko bi ji rekli tud nekakšna "oportunitetna izguba". :D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

PrihajaNodi ::

user4683 je izjavil:

Ljudje imajo denar in se ga cedalje bolj bojijo imeti na banki, ne vedo pa, kako ga bolj pametno vloziti. V bistvu jih ob trenutni gospodarski zmesnjavi nekako razumem. Sam sem ravno te dni prodal stanovanje za 400k. 100k plusa v 4 letih mi je dovolj :D Sedaj pa vprasanje za milijon dolarjev - kam z denarjem :))

Kupi bitkojne
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PrimoZ_ ::

Okapi je izjavil:

enemon je izjavil:

Okapi je izjavil:

poweroff je izjavil:

Točno to je problem.

Ni kadra, v Sloveniji pomeni "ni norcev, ki so pripravljeni napo zastonj delat". Za "izkušnje" pa "reference".

Kar pomeni, da ni problem v kadru, pač pa v lastnikih podjetij.

Potem imaš pa še taka podjetja, kjer je lastnik najbolj pameten in "zna" "vse". In potem se čudi, da mu sposobni zaposleni odhajajo drugam...

In zakaj se sekiraš zaradi kapitalistov? Njihov problem, če ne znajo dobiti delavcev, ne? Prej kot propadejo, bolje bo.

Hmnm, hej, čakaj malo, ampak kdo bo pa potem davke plačeval, pa vsaj minimalca ponujal?>:D


Plačevanje davkov itak ni bila nikoli neka vrlina kapitalistov.


Kapitalisti so "zaslužni" tudi za vse davke, ki jih njihovi delavci plačajo.



Če dajo samo minimalca potem niso kaj prida zaslužni :)

To pa da ni nekega novega kapitalista ki bi bolje plačal in pobral smetano kadrov samo pomeni, da tista famozna nevidna roka ne deluje.
Pravzaprav nikoli ni.
Glih toliko je resnična kot pravi komunizem :)

edi123 ::

Je, kdo tukaj gradil ali pozna koga, ki je gradil v tem letu ali preteklem letu v okolici Ptuja? Zidano hišo z cca 130-140m2. Če ve, kdo koliko stane kaj gradnja na našem koncu slovenije.

poweroff ::

Saj jaz se ne sekiram za kapitaliste. Pravim samo, da jim ni za verjeti, da "ni delavcev". Ker pravilno je: "ni delavcev za tako plačo".
sudo poweroff

energetik ::

user4683 je izjavil:

Ljudje imajo denar in se ga cedalje bolj bojijo imeti na banki, ne vedo pa, kako ga bolj pametno vloziti. V bistvu jih ob trenutni gospodarski zmesnjavi nekako razumem. Sam sem ravno te dni prodal stanovanje za 400k. 100k plusa v 4 letih mi je dovolj :D Sedaj pa vprasanje za milijon dolarjev - kam z denarjem :))
Razpršeno v delnice, zlato, srebro, kripto. Seveda ob ustreznem trenutku ali pa z dollar cost averaging.

Furbo ::

edi123 je izjavil:

Je, kdo tukaj gradil ali pozna koga, ki je gradil v tem letu ali preteklem letu v okolici Ptuja? Zidano hišo z cca 130-140m2. Če ve, kdo koliko stane kaj gradnja na našem koncu slovenije.

Podatek od lani ali več mesecev nazaj ti ne bo nič v pomoč, ker je šel material tudi za 100% gor.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

LeQuack ::

user4683 je izjavil:

Ljudje imajo denar in se ga cedalje bolj bojijo imeti na banki, ne vedo pa, kako ga bolj pametno vloziti. V bistvu jih ob trenutni gospodarski zmesnjavi nekako razumem. Sam sem ravno te dni prodal stanovanje za 400k. 100k plusa v 4 letih mi je dovolj :D Sedaj pa vprasanje za milijon dolarjev - kam z denarjem :))


Nabaviš 2 sobno 50m2 stanovanje v LJ. Ali pa luksuzno vilo nekje v tropskih krajih in živiš kot kralj.
Quack !

stara mama ::

LeQuack je izjavil:


Nabaviš 2 sobno 50m2 stanovanje v LJ. Ali pa luksuzno vilo nekje v tropskih krajih in živiš kot kralj.

To bo TO!
Super investicija v trenutnem času!
Kot BTC v začetku aprila :)

S tem, da nepremičnine NE MOREJO dol (baje)

PrihajaNodi ::

stara mama je izjavil:

LeQuack je izjavil:


Nabaviš 2 sobno 50m2 stanovanje v LJ. Ali pa luksuzno vilo nekje v tropskih krajih in živiš kot kralj.

To bo TO!
Super investicija v trenutnem času!
Kot BTC v začetku aprila :)

S tem, da nepremičnine NE MOREJO dol (baje)


Lahko gredo dol. Samo tudi ti lahko izgubis sluzbo. Slovenija je mala drzava. Cene prenapihnjene, gradi se nic…hja si pac suzenj drzavi, sploh ce delas za nekih 800 eur.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

enemon ::

Ko pride tole v Mariboru ven, bo verjetno imelo nekaj vpliva na višino najemnin:

https://net-tv.si/v-mariboru-bo-gradil-...

kriptobog ::

PrihajaNodi je izjavil:

stara mama je izjavil:

LeQuack je izjavil:


Nabaviš 2 sobno 50m2 stanovanje v LJ. Ali pa luksuzno vilo nekje v tropskih krajih in živiš kot kralj.

To bo TO!
Super investicija v trenutnem času!
Kot BTC v začetku aprila :)

S tem, da nepremičnine NE MOREJO dol (baje)



Lahko gredo dol. Samo tudi ti lahko izgubis sluzbo. Slovenija je mala drzava. Cene prenapihnjene, gradi se nic…hja si pac suzenj drzavi, sploh ce delas za nekih 800 eur.



Blokov se ne gradi. Hiše pa rastejo kot gobe po dežju. Ponudniki hiš podpisujejo pogodbe že za 2 letni vnaprej, ker je tak naval...

stara mama ::

.... mora bit ful naval ob trenutnih cenah surovin....

user4683 ::

LeQuack je izjavil:

user4683 je izjavil:

Ljudje imajo denar in se ga cedalje bolj bojijo imeti na banki, ne vedo pa, kako ga bolj pametno vloziti. V bistvu jih ob trenutni gospodarski zmesnjavi nekako razumem. Sam sem ravno te dni prodal stanovanje za 400k. 100k plusa v 4 letih mi je dovolj :D Sedaj pa vprasanje za milijon dolarjev - kam z denarjem :))


Nabaviš 2 sobno 50m2 stanovanje v LJ. Ali pa luksuzno vilo nekje v tropskih krajih in živiš kot kralj.

Investicijske nepremicnine mi ne disijo, prevec dela in premajhen return glede na trenutne cene.

Energetik je bil se najblizje s strategijo ki mi uspeva ze precej casa in ji bom sledil se naprej.

PrihajaNodi ::

user4683 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

user4683 je izjavil:

Ljudje imajo denar in se ga cedalje bolj bojijo imeti na banki, ne vedo pa, kako ga bolj pametno vloziti. V bistvu jih ob trenutni gospodarski zmesnjavi nekako razumem. Sam sem ravno te dni prodal stanovanje za 400k. 100k plusa v 4 letih mi je dovolj :D Sedaj pa vprasanje za milijon dolarjev - kam z denarjem :))


Nabaviš 2 sobno 50m2 stanovanje v LJ. Ali pa luksuzno vilo nekje v tropskih krajih in živiš kot kralj.

Investicijske nepremicnine mi ne disijo, prevec dela in premajhen return glede na trenutne cene.

Energetik je bil se najblizje s strategijo ki mi uspeva ze precej casa in ji bom sledil se naprej.


Je pa bolj varna nalozba kot kripto, delnice. Nevem koliko si star se pa spomnim enrona, dot buble…

kriptobog je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

stara mama je izjavil:

LeQuack je izjavil:


Nabaviš 2 sobno 50m2 stanovanje v LJ. Ali pa luksuzno vilo nekje v tropskih krajih in živiš kot kralj.

To bo TO!
Super investicija v trenutnem času!
Kot BTC v začetku aprila :)

S tem, da nepremičnine NE MOREJO dol (baje)



Lahko gredo dol. Samo tudi ti lahko izgubis sluzbo. Slovenija je mala drzava. Cene prenapihnjene, gradi se nic…hja si pac suzenj drzavi, sploh ce delas za nekih 800 eur.



Blokov se ne gradi. Hiše pa rastejo kot gobe po dežju. Ponudniki hiš podpisujejo pogodbe že za 2 letni vnaprej, ker je tak naval...


V Sloveniji se je vse svinjsko podrazilo za razliko od Romunije, ki ima ogromno surovin sama. Nimam pojma kako je ziveti z 800-1000 eur ob taksnih cenah v slo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

PrihajaNodi je izjavil:


Je pa bolj varna nalozba kot kripto, delnice. Nevem koliko si star se pa spomnim enrona, dot buble

Kripta imam za vzorec nekaj malega, bolj za igranje. Dovolj sem mlad in delnice dovolj razprsene, da prezivim tudi novi dot com bubble.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:


Lahko gredo dol. Samo tudi ti lahko izgubis sluzbo. Slovenija je mala drzava. Cene prenapihnjene, gradi se nic…hja si pac suzenj drzavi, sploh ce delas za nekih 800 eur.

Gradi se ful...

Skoraj preveč. Bo pač šlo na DUTB...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

user4683 je izjavil:

Ljudje imajo denar in se ga cedalje bolj bojijo imeti na banki, ne vedo pa, kako ga bolj pametno vloziti. V bistvu jih ob trenutni gospodarski zmesnjavi nekako razumem. Sam sem ravno te dni prodal stanovanje za 400k. 100k plusa v 4 letih mi je dovolj :D Sedaj pa vprasanje za milijon dolarjev - kam z denarjem :))


Če ne boš pametno naložil, ti bo na koncu še žal, da si za "bednih" 100k profita zdaj prodal.

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Lahko gredo dol. Samo tudi ti lahko izgubis sluzbo. Slovenija je mala drzava. Cene prenapihnjene, gradi se nic…hja si pac suzenj drzavi, sploh ce delas za nekih 800 eur.

Gradi se ful...

Skoraj preveč. Bo pač šlo na DUTB...


Kje? Vem da se folk tepe za stanovanja ki se gradijo oz so nezgrajena ze prodana.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

enemon ::

V Mariboru naj bi na letališču Edvarda Rusjana vlada financirala postavitev logističnega centra, ki se bo navezoval na Luko Koper. Kolikor berem, naj bi bil kar velik projekt. Bo to še bolj napihnilo cene nepremičnin na Štajerskem?

LeQuack ::

Gradi se že, ampak ne za ljudi ki ta stanovanja potrebujejo. Vsa stanovanja se kupijo za naložbo s strani tistih, ki jih imajo že 10 ali več.
Quack !

PrihajaNodi ::

Leto 2008 se ne bo ponovilo. Takrat so sle nepremicnine v roke hedge fundom in bankam, ki so bile odvzete ljudem s krediti. Tudi ce padejo cene oz pride do krize ti niso primorani prodajati. Lastnistvo nepremicnin bo vse manj dostopno za sirso populacijo ljudi.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

zmist ::

Mato989 je izjavil:

Saj jih pobirajo... večina sposobnih dela v Avstriji, ali pa od doma za naročnike v tujini, ostaja nekaj velesposobnih praktičnih delavcev stare šole ki ne bodo dali odpovedi ker je penzija čez par let in pa nekaj sposobnih ki so zaslepljeni in delajo za reference...

Zakaj pa misliš da je folk začel od 2018 jokat da ni delavcev? Akrapovič bi še kar švaserje za 1.200 neto, vsi sposobni so pa v Avstriji kjer delajo za 3k...


Tocno tole. Z majhno razliko. Da se dobiti tudi dober kader v sloveniji, sploh v kategoriji "velesposobnih praktičnih delavcev stare šole" je se kar nekaj zalog, samo za denar, ki se ga ponujajo za njihovo delo, ne bo nihce prestopil. Ne, da ni delavcev - nihce ne bo sel delat za tak denar, slovenski kobilicarski podjetniki pa delajo namesto na dolgi rok, na cimkrajsega (nagrebem kar se da zase in to je to) in jim seveda ni v interesu zaposlovati ljudi, ker se sami ne dajo nic na svoje podjetje ali kaksne zaposlene ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

matijadmin ::

enemon je izjavil:

V Mariboru naj bi na letališču Edvarda Rusjana vlada financirala postavitev logističnega centra, ki se bo navezoval na Luko Koper. Kolikor berem, naj bi bil kar velik projekt. Bo to še bolj napihnilo cene nepremičnin na Štajerskem?

Ta vlada naj opusti vse ideje o investicijah v logistiki, ker je naredila že dovolj škode. Upam, da nismo pozabili na naložbi Časarja in Lovšina!

PrihajaNodi je izjavil:

Leto 2008 se ne bo ponovilo. Takrat so sle nepremicnine v roke hedge fundom in bankam, ki so bile odvzete ljudem s krediti. Tudi ce padejo cene oz pride do krize ti niso primorani prodajati. Lastnistvo nepremicnin bo vse manj dostopno za sirso populacijo ljudi.

Zato bi morali poiskati ustrezno regulatnorno in tudi fiskalno resitev.

Mimogrede, cene lesa na žagah so šle v primerjavi z istim obdobjem lani za 100 % gor!
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Zato bi morali poiskati ustrezno regulatnorno in tudi fiskalno resitev.


Kaj sanjas. Situacija je identicna globalno. Ajde, Romunom gre bistveno bolje. Lastna produkcija surovin, multinacionalke v drzavi, gradi se enormno, tko da nekak lahko prides do neke luknje. Cene se v bukaresti gibljejo med 25k pa do 200 -300 k za odlicen penthouse v centru.

Mimogrede, cene lesa na žagah so šle v primerjavi z istim obdobjem lani za 100 % gor!


Poglej si zelezo. Te bo na rit vrglo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

https://novogradnje-maribor.si/novi-vrt...

Vse prodano, kamorkoli pogledas, jaz sicer dvomim da fizicnim osebam z namenom bivanja.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

PrihajaNodi ::

m0LN4r je izjavil:

https://novogradnje-maribor.si/novi-vrt...

Vse prodano, kamorkoli pogledas, jaz sicer dvomim da fizicnim osebam z namenom bivanja.


Sgp graditelj bo zacel graditi Novembra, vse prodano. Kriptomiljonarji so sli v cegu.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

MisterR ::

Maribor
https://shglobal.si/aktualni-projekti/

+ Novogradnje maribor na Studencih
+ Bloki pri qlandiji oz za omw črpalko
+ Nove hiše oz stanovanja v košakih
+ dva ali trije manjši bloki na Pobrežju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

PrihajaNodi ::

MisterR je izjavil:

Maribor
https://shglobal.si/aktualni-projekti/

+ Novogradnje maribor na Studencih
+ Bloki pri qlandiji oz za omw črpalko
+ Nove hiše oz stanovanja v košakih
+ dva ali trije manjši bloki na Pobrežju


So kje cene, rezervacije?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PrihajaNodi ::

m0LN4r je izjavil:

https://novogradnje-maribor.si/novi-vrt...

Vse prodano, kamorkoli pogledas, jaz sicer dvomim da fizicnim osebam z namenom bivanja.


Kako lahko tako poceni gradijo? Okolica lj, Domzale je 100% visja cena. Tele cene so ze kar precej manjse kot v Romuniji. Jasno imam v mislih Cluj, Bukaresto, Timisoaro. Mogoce bo sel izvajalec v stecaj…ali pa je Maribor postalo zabetonirno mesto oz stajerska, grdo receno, kotel brezposelnih in regija brez ekonomije.

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Kaj če bi ti nehal tukaj utrujat s tvojo romunijo in kriptovalutami, ki s to temo nimajo čisto nič skupnega in nobenega ne zanima?
Lj vs mb je bila cena nepremičnin vedno x2. Kaj točno ti pri tej enačbi ni jasno?

PrihajaNodi ::

Sparkxl je izjavil:

Kaj če bi ti nehal tukaj utrujat s tvojo romunijo in kriptovalutami, ki s to temo nimajo čisto nič skupnega in nobenega ne zanima?
Lj vs mb je bila cena nepremičnin vedno x2. Kaj točno ti pri tej enačbi ni jasno?


Zakaj se sploh spucscas v debate, ki ti niso jasne. Ze samo cena materialov, bi morala nabiti ceno. Kripto pa je ogromno slovencem pomagal da so postali svinjsko bogati.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

stara mama ::

Dajte mi že enkrat prosim povedat, od kod vsa tista silna bogastva kriptašem?
Koliko jih je to ogromno? O kakih zneski se pogovarjamo pri kriptaših?
Torej, če grem v kripto, bom garantirano zaslužil za nepremičnino?
Kdo sploh daje notri v kripto, da OGROMNO SLOVENCEV lahko potem jemlje ven?
Od kje vse ta denar????

Sparkxl ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Kaj če bi ti nehal tukaj utrujat s tvojo romunijo in kriptovalutami, ki s to temo nimajo čisto nič skupnega in nobenega ne zanima?
Lj vs mb je bila cena nepremičnin vedno x2. Kaj točno ti pri tej enačbi ni jasno?


Zakaj se sploh spucscas v debate, ki ti niso jasne. Ze samo cena materialov, bi morala nabiti ceno. Kripto pa je ogromno slovencem pomagal da so postali svinjsko bogati.


Cene materialov so šle v povprečju gor manj kot 10%. Ene več, ene manj. Cene nepremičnin so šle v mb lani gor za 10%. Kaj točno bi ti nabil in kam?

stara mama je izjavil:

Dajte mi že enkrat prosim povedat, od kod vsa tista silna bogastva kriptašem?
Koliko jih je to ogromno? O kakih zneski se pogovarjamo pri kriptaših?
Torej, če grem v kripto, bom garantirano zaslužil za nepremičnino?
Kdo sploh daje notri v kripto, da OGROMNO SLOVENCEV lahko potem jemlje ven?
Od kje vse ta denar????


Pusti nodijeve blodnje. S kripto se ukvarja 1% prebivalstva. Od tega procenta je 1 promil obogatel. Vsi ostali so zaslužili par jurjev in se tu zgodba konča.
Ampam romunski zblojenec utruja z vsakim postom, da cene nepremičnin rastejo samo zaradi par posameznikov, ki so dobro zaslužili s kripto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

PrihajaNodi ::

Cene materialov so šle v povprečju gor manj kot 10%. Ene več, ene manj. Cene nepremičnin so šle v mb lani gor za 10%. Kaj točno bi ti nabil in kam?


https://www.dnevnik.si/82958

Pusti nodijeve blodnje. S kripto se ukvarja 1% prebivalstva. Od tega procenta je 1 promil obogatel. Vsi ostali so zaslužili par jurjev in se tu zgodba konča.
Ampam romunski zblojenec utruja z vsakim postom, da cene nepremičnin rastejo samo zaradi par posameznikov, ki so dobro zaslužili s kripto.


Nevoscljivci se ne boste nikoli sprijaznili da nekateri imajo miljone od kripta
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

genesiss ::

Saj tudi tisti ki so zaslužili samo par jurjev kupujejo stanovanja - zdaj imajo dovolj za polog za kredit.

PrihajaNodi ::

genesiss je izjavil:

Saj tudi tisti ki so zaslužili samo par jurjev kupujejo stanovanja - zdaj imajo dovolj za polog za kredit.

Drzi, ze na forumu jih je kar nekaj
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

perci ::

Problem je, da Nodi 90% svojega življenja preživi v topicu o kriptovalutah in potem na podlagi zblojenega sebe sklepa, da je celotna populacija taka. S tem, da on seveda na kriptu tolče izgubo in jamra, vsi ostali so pa kriptomilijonarji.

m0LN4r ::

stara mama je izjavil:

Dajte mi že enkrat prosim povedat, od kod vsa tista silna bogastva kriptašem?
Koliko jih je to ogromno? O kakih zneski se pogovarjamo pri kriptaših?
Torej, če grem v kripto, bom garantirano zaslužil za nepremičnino?
Kdo sploh daje notri v kripto, da OGROMNO SLOVENCEV lahko potem jemlje ven?
Od kje vse ta denar????
Jaz razen na s-t ne poznam niti enega, navadnega smrtnika v slo, ki bi se sel kripto.
To je malce bosa.

Gradi se poceni, ker se uporablja poceni delovno silo, poceni materiale, kolicinske popuste itn. Pa kolega mi rece, da se en stanovalec nad kvaliteto gradnje zelo pritozuje.
Tak da ja nodi, se da poceni zidat. Ce narocis 10 stekerjev al pa 1000 stekerjev bo pac drugacna cena ane. Pa uvozih vse iz tujine od materiala, do delavcev, vse se da.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

stara mama ::

Vse se da, konec koncev si lahko postaviš kozolec, na njega prišravfaš gips plošče, in rečeš temu stanovanje. Za eno/dve delavski plači.
Samo živet v tem je mal tako tako....

Ampak glede na cene in nedosegljivost nepremičnin zna bit trend v downsizingu nepremičnin na manj obljudenih lokacijah. Praktično edino kar si še lahko privoščiš.
Skandinavci, koker vemo da imajo visok standard, imajo presenetljivo majhne hiške iz lesa/opeke. Tud Nizozemska, Nemčija.... navadni PAMETNI smrtniki si ne zgradijo prevelike hiše.
Če pa greš v Bosno.... pa ogromne 3-nadstropne grde škatlaste bajte, pa vse nedokončano...

Okapi ::

Cegli za eno dodatno nadstropje so poceni, potem ko že plačaš parcelo, pritličje, streho...

Prostora pa, dokler nimaš 400-500 m2, ni nikoli preveč.;)

stara mama ::

Cegli so že poceni in enkratni strošek, veš v čem je problem?
Ko vsak dan pometaš in brišeš prah, moraš skoz vseh 500m^2 in ne samo skozi 100m^2
Al pa ko ogrevaš teh 500 namesto 100.
Vsakodnevna opravila in vzdrževanje, to je tisto kar dolgoročno stane :) (čas/denar)

Fajn, ko je družina velika, vsak mal pospravi in ima svoj kotiček. Ko pa enkrat otroci odidejo, tebi pa ostane samo pokojnina....

Zgodovina sprememb…

««
47 / 695
»»