» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
89 / 695
»»

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Kljub temu da jih ni imel, ker 10k+ od starcev je pač "redka" stvar.


Narobe, sem jih imel, ampak da nisem rabil prodat crypta so mi pač stari dali... jaz bi lahko skeširal 85% nepremičnine samo so stari rekli naj pustim v cryptu ker lahko morda še kaj nardim kot da vse prodam in so mi pač oni porinli zraven...

ampak kaj ko se ne bi ukvarjali z individualnim primerom, jaz svoje imam, če hočem sem čez par dni brez kredita pa še ostane mi za ene 20k crypta... da starim 10k vrnem če je to taka sila, ampak kaj ko jih bom dobil nazaj pri dedovanju, tako da nima veze, ti raje povej kdo ima od teh družinic ki so po tvoje 150k sposobne kreditirat 30k na strani v tem trenutku... ne pa na pamet
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

A to rabiš bolj približno ali poimensko z screenshoti računov njih in njihovih starcev?

Sprehodi se na ETN portal, najdi posle v višini 150k, sprehodi se na kataster, najdi stavbo/del stavbe potem pojdi na zemljiško knjigo in voila, podatek o lastniku in njegov delni emšo je javen podatek.

Če te res zanimajo pravi podatki.

energetik ::

PrimoZ_ je izjavil:


Bistvo življenja je da imaš prihranjenih 20%. To je to, Mato nas je vse razsvetlil :)
Ne, bistvo je imeti toliko prihranjenega, da greš lohk pri 30 v penzijo in ti samo stakanje npr. Cardana prinaša dovolj za vse stroške.

PrimoZ_ ::

Jaz bom odkolesaril v penzijo :)

profii ::

matobeli je izjavil:

A to rabiš bolj približno ali poimensko z screenshoti računov njih in njihovih starcev?

Sprehodi se na ETN portal, najdi posle v višini 150k, sprehodi se na kataster, najdi stavbo/del stavbe potem pojdi na zemljiško knjigo in voila, podatek o lastniku in njegov delni emšo je javen podatek.

Če te res zanimajo pravi podatki.



Enkrat sem to naredi za eno novejše naselje (2020) hiš, ki so se prodajale v 3. podaljšani GF. Od oka, 1/3 kupcev je bilo letnik 84-90, brez kredita. Do the math, kdo ima pri 30ih pol miljona na trr (bajte so se prodale za cca 300k).

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

A to rabiš bolj približno ali poimensko z screenshoti računov njih in njihovih starcev?

Sprehodi se na ETN portal, najdi posle v višini 150k, sprehodi se na kataster, najdi stavbo/del stavbe potem pojdi na zemljiško knjigo in voila, podatek o lastniku in njegov delni emšo je javen podatek.

Če te res zanimajo pravi podatki.


Ne želim vir na podlagi čega ti sklepaš da je mlada družina(velika večina) kreditno sposobna v tem trenutku za 150k... (to pomeni da mora imet v tej sekundi na TRR vsaj 30k gotovine) ker moje izkušnje so ravno obratne, večina ljudi ki jamra kako so nepremičnine drage v tem trenutku ni sposobna niti 150k za kredit ker nima svojih 20%... tu je OSNOVNA težava
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Malidelničar ::

profii je izjavil:

matobeli je izjavil:

A to rabiš bolj približno ali poimensko z screenshoti računov njih in njihovih starcev?

Sprehodi se na ETN portal, najdi posle v višini 150k, sprehodi se na kataster, najdi stavbo/del stavbe potem pojdi na zemljiško knjigo in voila, podatek o lastniku in njegov delni emšo je javen podatek.

Če te res zanimajo pravi podatki.



Enkrat sem to naredi za eno novejše naselje (2020) hiš, ki so se prodajale v 3. podaljšani GF. Od oka, 1/3 kupcev je bilo letnik 84-90, brez kredita. Do the math, kdo ima pri 30ih pol miljona na trr (bajte so se prodale za cca 300k).


Kriptaši kot je Mato?
Drugače pa Mato, iskrene čestitke, ker ti tako uspeva. Ne vem zakaj ves 'hate' do njega tu na forumu? Osebno ko gledam nazaj sem zajebal in bi moral pri mojih letih imeti bistveno več. Če pogledamo po nekaterih IT forumih dejansko imamo milenijce in Z-jevce, ki so še kako kreditno sposobni. Pač ,kar nekaj mladih IMA keš, in to ne malo!

Če smo glede nepremičnin in njihovih cen (ki so previsoke) vseeno malce pikri mislim, da je razlog predvsem v tem:
Nepremičnine (še posebej bolj zaželjene) so dostopne za tiste, ki se nikoli niso imeli za srednji sloj ampak v resnici so novodobni srednji sloj v SLO! Veliko nepremičnin je dostopnih za mlade ITjevce, strojnike in inženirje, naravoslovce, tudi premožne obrtnike in S.P-jevce, folk ki dela remote, folk ki je delal nekaj časa v tujini in je prišel nazaj, folk, ki zna delati tudi z rokami in kaj popraviti, navsezadnje pa so dostopne tudi za novodobne risk-takerje, aka kriptaše.

Nepremičnine in njihov cenovni nivo pa je nedostopen za tiste, ki so mislili da bodo srednji sloj in bi 30 let nazaj morda celo bili ampak sedaj niso in nikoli ne bodo. Nepremičnine na zaželjenih lokacijah so nedostopne za družboslovce, ki so mislili, da bodo neki hot-shots v državni upravi, nedostopne so za wannabe hot-shot pravnike, nedostopne so za politične NVO lizune, ki mislijo da so kulturna elita t.j. politkolesariat, ki so mislili, da bodo končali FDV/FF, kupili flet v LJ, hodili na kavice v Cacaoja in gledali performanse na Metelkovi in debatirali o "projektih" vse z 2.000 EUR neto kulturniške/NVO plače. Njim pač ostanejo Haloze.....

Mato, se strinjaš? LP
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

PrimoZ_ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Osnovna težava je v mojem mnenju dejstvo da 99,9999% ljudi ki želi imeti stanovanje če jim jutri damo na voljo stanovanje tudi če je po njihovih željah nima 20% vrednosti prihranjeno!

Tako da stanovanja nič ne pomagajo če ti ljudje nimajo 20% (jaz bi rekel 30% ker pol še nekaj rabiš za ureditev) vrednosti stanovanja ali hiše... in verjemite večina NIMA...


Bistvo življenja je da imaš prihranjenih 20%. To je to, Mato nas je vse razsvetlil :)


Tako. Oziroma, da ti stari dajo teh 20% :D

tikitoki ::

Mato989 je izjavil:

Osnovna težava je v mojem mnenju dejstvo da 99,9999% ljudi ki želi imeti stanovanje če jim jutri damo na voljo stanovanje tudi če je po njihovih željah nima 20% vrednosti prihranjeno!

Tako da stanovanja nič ne pomagajo če ti ljudje nimajo 20% (jaz bi rekel 30% ker pol še nekaj rabiš za ureditev) vrednosti stanovanja ali hiše... in verjemite večina NIMA...


Jamra osebek, ki je imel srečo, da so mu starši pomagali. Taki ste najglasnejši, a se vedno ste zgolj imeli srečo in nič drugega

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

profii je izjavil:

matobeli je izjavil:

A to rabiš bolj približno ali poimensko z screenshoti računov njih in njihovih starcev?

Sprehodi se na ETN portal, najdi posle v višini 150k, sprehodi se na kataster, najdi stavbo/del stavbe potem pojdi na zemljiško knjigo in voila, podatek o lastniku in njegov delni emšo je javen podatek.

Če te res zanimajo pravi podatki.



Enkrat sem to naredi za eno novejše naselje (2020) hiš, ki so se prodajale v 3. podaljšani GF. Od oka, 1/3 kupcev je bilo letnik 84-90, brez kredita. Do the math, kdo ima pri 30ih pol miljona na trr (bajte so se prodale za cca 300k).


Kriptaši kot je Mato?
Drugače pa Mato, iskrene čestitke, ker ti tako uspeva. Ne vem zakaj ves 'hate' do njega tu na forumu? Osebno ko gledam nazaj sem zajebal in bi moral pri mojih letih imeti bistveno več. Če pogledamo po nekaterih IT forumih dejansko imamo milenijce in Z-jevce, ki so še kako kreditno sposobni. Pač ,kar nekaj mladih IMA keš, in to ne malo!

Če smo glede nepremičnin in njihovih cen (ki so previsoke) vseeno malce pikri mislim, da je razlog predvsem v tem:
Nepremičnine (še posebej bolj zaželjene) so dostopne za tiste, ki se nikoli niso imeli za srednji sloj ampak v resnici so novodobni srednji sloj v SLO! Veliko nepremičnin je dostopnih za mlade ITjevce, strojnike in inženirje, naravoslovce, tudi premožne obrtnike in S.P-jevce, folk ki dela remote, folk ki je delal nekaj časa v tujini in je prišel nazaj, folk, ki zna delati tudi z rokami in kaj popraviti, navsezadnje pa so dostopne tudi za novodobne risk-takerje, aka kriptaše.

Nepremičnine in njihov cenovni nivo pa je nedostopen za tiste, ki so mislili da bodo srednji sloj in bi 30 let nazaj morda celo bili ampak sedaj niso in nikoli ne bodo. Nepremičnine na zaželjenih lokacijah so nedostopne za družboslovce, ki so mislili, da bodo neki hot-shots v državni upravi, nedostopne so za wannabe hot-shot pravnike, nedostopne so za politične NVO lizune, ki mislijo da so kulturna elita t.j. politkolesariat, ki so mislili, da bodo končali FDV/FF, kupili flet v LJ, hodili na kavice v Cacaoja in gledali performanse na Metelkovi in debatirali o "projektih" vse z 2.000 EUR neto kulturniške/NVO plače. Njim pač ostanejo Haloze.....

Mato, se strinjaš? LP


Pa saj meni nič kaj ne uspeva... jaz sem samo zagovornik načela da če zapravljaš nekje, potem lahko sfali pri nepremičnini oz. pri projektih ki so večletni (kot je nakup nepremičnine)

Jaz sem zagovornik, da če pač 10 let nič ne delaš na razmisleku o tvoji prvi nepremičnini, da potem je iluzorno pričakovat da ti drugi pri tem rihtajo oz. da ko si boš zmislil da zdaj bi pa nekdo pri 30 ali 32 rad imel dom in družino, da bo zdaj pa padlo z neba... Sori kolega, bo treba varčevat že prej.

In tu je osnovna težava te naše mladine, da niso sposobni finančno pogledat niti 1 leto vnaprej, vso varčevanje na dolgi rok izven naslednjega dopusta jim je španska vas...

V grobem se strinjam z tem kar si napisal ja, glede dostopnosti.

Imamo ogromno družboslovcev (pa tudi nekaj naravoslovcev) ki so pač bluzili po faksih do 27/28 leta, in zdaj oni pri 32tih pričakujejo ugodno nepremičnino in da vsi davkoplačevalci skrbimo še naprej za njih.

tikitoki je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Osnovna težava je v mojem mnenju dejstvo da 99,9999% ljudi ki želi imeti stanovanje če jim jutri damo na voljo stanovanje tudi če je po njihovih željah nima 20% vrednosti prihranjeno!

Tako da stanovanja nič ne pomagajo če ti ljudje nimajo 20% (jaz bi rekel 30% ker pol še nekaj rabiš za ureditev) vrednosti stanovanja ali hiše... in verjemite večina NIMA...


Jamra osebek, ki je imel srečo, da so mu starši pomagali. Taki ste najglasnejši, a se vedno ste zgolj imeli srečo in nič drugega


LOL... si spregledal dejstvo da bi lahko pač prodal kripto in bi enako imel plačano nepremičnino, pa smo se pač usedli s starimi dol in sta rekla da naj pustim notri pa probam še kaj več potegnit iz tega in da mi bota pač dala dediščino vnaprej?

Torej če bi prodal kripto in vzel ven takrat še preostalih 25k in kupil flet, namesto od starih vzel 10k, ki bi jih dobil ko bosta umrla, bi blo pa ok ali kako? =) Vedno me navdušujete z vašimi logikami.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Gregor P ::

Opažam, da se v nekaterih EU državah krediti že dražijo, najbrž je le še vprašanje časa, kdaj bodo spet krediti tako poceni kot so sedaj?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

x3ca ::

Mato989 je izjavil:


po moji izkušnjah če jutri mladim družinam damo na voljo stanovanja za 150k bodo le redke imele prihranjeno 30k da gredo "jutri" po kredit in TU JE PROBLEM... pomanjkanje varčevanja in preveč zapravljanja in lajfa z danes na jutri.


Zato, ker za 150k kredita + 30k nasparanega si se zmeraj ne mores privoscit spodobne hise za mlado druzino, razen v prekmurju. Zakaj bi se potem odrekel vsemu udobju, zato da kupis nekaj neustreznega?

https://www.standard.co.uk/news/uk/mill...

Brezvezen clanek, ampak naslov pove vse. Ljudje bi radi imeli vsaj nekaj od zivljenja. Ce so nepremicnine predrage, potem pac nekaj drugega, kar prinasa sreco in zadovoljstvo in je bolj dostopno - npr. potovanja.

Mato989 ::

x3ca je izjavil:

Mato989 je izjavil:


po moji izkušnjah če jutri mladim družinam damo na voljo stanovanja za 150k bodo le redke imele prihranjeno 30k da gredo "jutri" po kredit in TU JE PROBLEM... pomanjkanje varčevanja in preveč zapravljanja in lajfa z danes na jutri.


Zato, ker za 150k kredita + 30k nasparanega si se zmeraj ne mores privoscit spodobne hise za mlado druzino, razen v prekmurju. Zakaj bi se potem odrekel vsemu udobju, zato da kupis nekaj neustreznega?

https://www.standard.co.uk/news/uk/mill...

Brezvezen clanek, ampak naslov pove vse. Ljudje bi radi imeli vsaj nekaj od zivljenja. Ce so nepremicnine predrage, potem pac nekaj drugega, kar prinasa sreco in zadovoljstvo in je bolj dostopno - npr. potovanja.


S tako logiko nikdar ne bodo imeli stanovanja tudi če se prikaže možnost =)

Pa da ne bo pomote, njihova legitimna pravica, samo ne jamrat pol in težit vsem ostalim kako ni...

She said: "With housing being so expensive, many young people are opting to live in the moment and pursue other goals first, knowing that buying a house could be a little further down the line than it was for previous generations.


In točno s to logiko se ta "a little further down the road" spremeni v "much further down the road or NEVER"...

Tako delovanje se potem spremeni v self fulfilling prophecy =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

matobeli ::

Torej, zaradi slabe stanovanjske politike v državi pol ljudi praktično nima možnosti ustvariti družine pred 40letom. Ker mediana plač je okoli jurja neto.
To je namreč srednji razred ne glede na to kaj eni bluzijo.

Zgornji srednji lahko pride do več-sobnega stanovanja, ali hiše (ki jo je potrebno orenk obnovit) na slabših lokacijah podeželja.

In potem isti ljudje jamrajo da moramo zaostriti priseljevalno politiko, pa kdo tukaj ne zna štet :))

Tistim ki ste se odločili za samotarsko življenje je v tem trenutku lažje, je pa statistično gledano precej težko živet kvalitetno življenje na ta način, večja podvrženost depresiji, težave v poznejših letih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

zavajon ::

matobeli je izjavil:

Torej, zaradi slabe stanovanjske politike v državi pol ljudi praktično nima možnosti ustvariti družine pred 40letom.

Zakaj pa po 40-tem lahko?

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Torej, zaradi slabe stanovanjske politike v državi pol ljudi praktično nima možnosti ustvariti družine pred 40letom. Ker mediana plač je okoli jurja neto.
To je namreč srednji razred ne glede na to kaj eni bluzijo.

Zgornji srednji lahko pride do več-sobnega stanovanja, ali hiše (ki jo je potrebno orenk obnovit) na slabših lokacijah podeželja.

In potem isti ljudje jamrajo da moramo zaostriti priseljevalno politiko, pa kdo tukaj ne zna štet :))

Tistim ki ste se odločili za samotarsko življenje je v tem trenutku lažje, je pa statistično gledano precej težko živet kvalitetno življenje na ta način, večja podvrženost depresiji, težave v poznejših letih...


Ali pa če rečemo da je zaradi slabega planiranja dveh generacij pred njimi vse to zdaj njihova težava...

1. Končaš poklicno šolo in greš delat pri 18tih
2. Živiš pri starših doma in daš manjšino plače staršem za bivanje ostalo v veliki meri VARČUJEŠ (z manjšimi naložbami) tudi če imaš kot nekdo s poklicno plače recimo 800-900€ lahko mirne duše dokelr se prehranjuješ doma prihraniš več kot 50% plače torej cca 500€ na mesec to je na leto cca 6.000€
3. Če hraniš in varčuješ denar 6 let torej do 24 leta... prihraniš 36.000€!!!!

Torej sklep?

1. če narediš le iskano poklicno šolo si že na dobri poti da boš do 30 lahko imel lastno nepremičnino (seveda je tu pogoj da moraš prvo prenehat verjet v pravljice in morajo tudi tvoji starši bit sposobni te usmerit v primerno poklicno šolo ki bo prinesla hitro in relativno kvalitetno zaposlitev z plačo blizu mediane po 1 letu dela

2. Če starši niso sposobni preživljat otroka še 5 let ko se preneha šolat (oz. tam do 25tega leta) je smiselno razmislit zakaj so si starši sploh šli naredit otroke... če bi se namreč šolal na faksu bi ga enako morali preživljat.

3. Da to privarčuješ moraš vozit star avto in hkrati večino denarja dajat na stran, torej moraš imet disciplino, ki je večina 18-30 letnikov NIMA, krivda je v starših in lastni nerazgledanosti...




Težava o kateri se pogovarjamo izvira iz osnov, ampak marsikdo se o osnovah noče pogovarjat... te osnove pa so:

1. možnosti spočetja potomstva četudi so neprimerni za potomstvo (torej ga ne bodo znali pravilno usmerjat in mu nudit primernih pogojev)
2. Napačne odločitve glede šolanja otroka in permisivno popuščanje da se otrok odloča sam in ker nima finančnega znanja ne ve kaj to prinese za sabo
3. Neumno dovoljenje toliko študiranja na faksih ki jih ne potrebujemo
4. Neumno dovoljenje študentskega statusa in študentskega dela
5. Lastna neodgovornost in sinkoti in princeske ki se ne bi ničemur odrekali.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

matobeli je izjavil:

Torej, zaradi slabe stanovanjske politike v državi pol ljudi praktično nima možnosti ustvariti družine pred 40letom. Ker mediana plač je okoli jurja neto.

Kaj zaradi stanovanjske politike ne morejo fukat? Namreč tako se ustvarja družino.

Preprosto se folk ni pripravljen odpovedati nekemu standardu, ki je zdaj v EU dovolj visok, da so otroci bolj breme hedonizmu kot kaj drugega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


3. Če hraniš in varčuješ denar 6 let torej do 24 leta... prihraniš 36.000€!!!!


Kreditne sposobnosti nimaš skoraj nič, izobrazbe za boljši šiht tudi ne, nobenih kolegov, še babe ne kaj šele razmišljanja o družini, torej sledi:

4. Guraš naprej isto naslednji 10let, zaslužiš dodatnih 50k in nabaviš enosobno stanovanje kjer se smiliš samemu sebi in se bojuješ na internetih.
5. Čez 5 let spoznaš nekoga, narediš samomor, kupiš cabriota...

Valvoline ::

Prav zanimivo je spremljat, kako se nekaterim bebcem zdi nempremicninsko stanje v slo/eu se sprejemljivo. Nobenega zidarja v slo ni vec, vse iz uvoza, place v gradbenistvu mizerne se za suznja nedostojne, m2 v LJ pa 4000e. Ste vi normalni? Ne morte dojet da je ceglarska mafija skupaj z pozresno drzavno hobotnico ugrabila slo/eu da lahko paradira/parazitira na plecih ljudstva?

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Bistvo življenja je da imaš prihranjenih 20%. To je to, Mato nas je vse razsvetlil :)

En del ima čisto prav. Danes namreč povprečni 30-35 letnik lahko ure in ure govori kje vse je bil, kaj vse je videl. Od Islandije do Japonske, od Kanade do Nove Zelandije in vse vmes. Vikend izleti v Rim, Pariz jim niso tuji, niti krajše počitnice v Dubaju. Vse pridno poslikajo na svojem zadnjem iPhonu, kjer imajo za samo 80€ vsega neomejeno in obrok telefona. Brunch jim je tudi silno super.
Problem tukaj je, da so ta potovanja, pa tudi telefon in vse kar še moderni življenjski slog prinese - relativno poceni. Tiste počitnice v Dubaju, z letom iz Zagreba in organizirane z last minute ponudbo so "poceni". Backpacking po Avstraliji je bil tudi "samo" nekaj tisočakov. Telefon je pa itak zastonj (oz. je na obroke, kar je povsem isto po neki čudni ljudski logiki).
Ko pa vse to sešteješ pa tega ni tako malo, niti slučajno. Sproti se je zdelo malo, tudi na dolgi rok je vsaka stvar zase "poceni", skupaj pa nanesejo. In ko se potem umirijo po 30. letu in gledajo za nepremičnino pa kar naenkrat nimajo niti za garažo in je kriv čisto vsak drug.

Bi morali piti vodo, jesti star kruh in neumorno šparati, da bi imeli za nepremičnino ali raje sproti vse zapraviti, pa "bomo že"? Vsak naj zase odloči a naj potem ne jamra. Če prihodki ne omogočajo obojega, potem je treba najti srednjo pot. Včasih pa samo eno. Izbere naj pa vsak sam z zavedanjem, da je sam izbral.

Malidelničar ::

Jaz se strinjam, da situacija z nepremičninami ni rožnata in da mladim ni lahko. In boomerska generacija je marsičesa kriva, saj so made zavestno (!) zavajali glede njihove prihodnosti.
Po drugi strani pa je stavbnega fonda v državi povsem dovolj in bi se dalo do problematike pristopiti tudi na drugačen način. Ampak za hišo obnovit moraš znat delat z rokami (če ne te stroški obrtnikov požerejo), tega pa marsikdo danes ne zna.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:


3. Če hraniš in varčuješ denar 6 let torej do 24 leta... prihraniš 36.000€!!!!


Kreditne sposobnosti nimaš skoraj nič, izobrazbe za boljši šiht tudi ne, nobenih kolegov, še babe ne kaj šele razmišljanja o družini, torej sledi:

4. Guraš naprej isto naslednji 10let, zaslužiš dodatnih 50k in nabaviš enosobno stanovanje kjer se smiliš samemu sebi in se bojuješ na internetih.
5. Čez 5 let spoznaš nekoga, narediš samomor, kupiš cabriota...



Ironično je da recimo imajo danes električarji z poklicno šolo višjo plačo kot jaz ali večina mojih kolegov ki smo višje izobraženi...

Moj kolega električar z poklicno šolo dela v Avstriji in ima 2.800 na mesec... pa že 10 let delovne dobe, skeširal bajto...no dzaj zaključuje pri 32tih brez kredita... medtem pa UNI DIPL družboslovec kolega dela priložnostno za 1.000€ na mesec...

nekikr je izjavil:

Bistvo življenja je da imaš prihranjenih 20%. To je to, Mato nas je vse razsvetlil :)

En del ima čisto prav. Danes namreč povprečni 30-35 letnik lahko ure in ure govori kje vse je bil, kaj vse je videl. Od Islandije do Japonske, od Kanade do Nove Zelandije in vse vmes. Vikend izleti v Rim, Pariz jim niso tuji, niti krajše počitnice v Dubaju. Vse pridno poslikajo na svojem zadnjem iPhonu, kjer imajo za samo 80€ vsega neomejeno in obrok telefona. Brunch jim je tudi silno super.
Problem tukaj je, da so ta potovanja, pa tudi telefon in vse kar še moderni življenjski slog prinese - relativno poceni. Tiste počitnice v Dubaju, z letom iz Zagreba in organizirane z last minute ponudbo so "poceni". Backpacking po Avstraliji je bil tudi "samo" nekaj tisočakov. Telefon je pa itak zastonj (oz. je na obroke, kar je povsem isto po neki čudni ljudski logiki).
Ko pa vse to sešteješ pa tega ni tako malo, niti slučajno. Sproti se je zdelo malo, tudi na dolgi rok je vsaka stvar zase "poceni", skupaj pa nanesejo. In ko se potem umirijo po 30. letu in gledajo za nepremičnino pa kar naenkrat nimajo niti za garažo in je kriv čisto vsak drug.

Bi morali piti vodo, jesti star kruh in neumorno šparati, da bi imeli za nepremičnino ali raje sproti vse zapraviti, pa "bomo že"? Vsak naj zase odloči a naj potem ne jamra. Če prihodki ne omogočajo obojega, potem je treba najti srednjo pot. Včasih pa samo eno. Izbere naj pa vsak sam z zavedanjem, da je sam izbral.



Točno o tem jaz govorim, ampak tega eni nočejo videt... povprečni 2x letnik zapravi ogromno keša za vzdrževanje nekega navideznega standarda ki bi ga lahko hranil, ampak ne, pol ne bi bilo pijačk, pa dopustov, pa telefonov za 800e itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

profii ::

nekikr je izjavil:

Bistvo življenja je da imaš prihranjenih 20%. To je to, Mato nas je vse razsvetlil :)

En del ima čisto prav. Danes namreč povprečni 30-35 letnik lahko ure in ure govori kje vse je bil, kaj vse je videl. Od Islandije do Japonske, od Kanade do Nove Zelandije in vse vmes. Vikend izleti v Rim, Pariz jim niso tuji, niti krajše počitnice v Dubaju. Vse pridno poslikajo na svojem zadnjem iPhonu, kjer imajo za samo 80€ vsega neomejeno in obrok telefona. Brunch jim je tudi silno super.
Problem tukaj je, da so ta potovanja, pa tudi telefon in vse kar še moderni življenjski slog prinese - relativno poceni. Tiste počitnice v Dubaju, z letom iz Zagreba in organizirane z last minute ponudbo so "poceni". Backpacking po Avstraliji je bil tudi "samo" nekaj tisočakov. Telefon je pa itak zastonj (oz. je na obroke, kar je povsem isto po neki čudni ljudski logiki).
Ko pa vse to sešteješ pa tega ni tako malo, niti slučajno. Sproti se je zdelo malo, tudi na dolgi rok je vsaka stvar zase "poceni", skupaj pa nanesejo. In ko se potem umirijo po 30. letu in gledajo za nepremičnino pa kar naenkrat nimajo niti za garažo in je kriv čisto vsak drug.

Bi morali piti vodo, jesti star kruh in neumorno šparati, da bi imeli za nepremičnino ali raje sproti vse zapraviti, pa "bomo že"? Vsak naj zase odloči a naj potem ne jamra. Če prihodki ne omogočajo obojega, potem je treba najti srednjo pot. Včasih pa samo eno. Izbere naj pa vsak sam z zavedanjem, da je sam izbral.



Točno to je povedano z drugimi besedami kar mato trobi tukaj cel čas. Američani bi rekli: You can't have your cake and eat it. Kakšnemu takemu se posreči in mu starci (ali pa tast in tašča) častita stanovanje ali pa bajto. Pri ostalih so pa vse drugi krivi. Pozabil si še obrok za passata uvoženega iz DE, je samo 300€/mesec.

Likalnik ::

Malidelničar je izjavil:

Jaz se strinjam, da situacija z nepremičninami ni rožnata in da mladim ni lahko. In boomerska generacija je marsičesa kriva, saj so made zavestno (!) zavajali glede njihove prihodnosti.
Po drugi strani pa je stavbnega fonda v državi povsem dovolj in bi se dalo do problematike pristopiti tudi na drugačen način. Ampak za hišo obnovit moraš znat delat z rokami (če ne te stroški obrtnikov požerejo), tega pa marsikdo danes ne zna.


se strinjam, da je potrebno marsikatero stvar pri obnovi narediti sam....vsaj tiste stvari katere se tičejo rušenja....sam lahko sprazniš celo stanovanje in vse skupaj odpelješ na komunalo kjer ti brez težave in seveda brez stroškov to staro pohištvo tudi vzamejo...verjamem pa , da je lažje, da ti to naredi in odpelje nekdo drug.
prav tako prenova kopalnice, podiranje sten, kanali v zidovih za elektriko...praktično vse kar rabiš "štemarco" se lahko lotiš sam...prav tako ves "šoder" odpelješ na komunalo sam...že pri tem lahko veliko privarčuješ....da pa imaš malo osnovnega znanja kako se belijo stene oziroma kolega, da ti pomaga kopalnico položiti si pa itak zmagal.

Valvoline ::

Place tehnicnega kadra so v Slo/EU mizerne. Delo je dobesedno popolnoma razvrednoteno. Nasi delajo v AT ker je za nas to se ok placa, v AT je pa minimalc skor 1500e, soc podpora 1000e, jodlarji zato nocejo delat. Place za tehnicne poklice se morjo dvignit najmanj za 100%, da bodo v povprecju visje za 50% primerjano JU/JS, drgac bo kmalu totalni kolaps druzbe. Ze pred leti sem napovedal da kmalu ne bo vec tehnicnih kadrov, tj nobenega delavca pripravljenega poprejet za delo. Tehnicne sole so prazne, druzboslovni kolhozi pa nabito polni. Tik,tak,tik,tak.....

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

če bi se danes še enkrat šolal bi šel takoj za vodovodarja....in bi že z 18 leti lepo začel delat...danes bi imel že svoje vodovodarsko podjetje....par zaposlenih fantov...in sem na konju.....

tako sem se pa šolal do 27 leta...gulil tiste klopi, da sem prišel do nekakšne izobrazbe oziroma stopnje izobrazbe....katera mi v življenju itak nič ne koristi.

takrat smo tudi drugače razmišljali...to, da imaš vodovodarsko oziroma šolo tehnične smeri je bilo slabšalno..."pa ja ne boš keramičar" (je bilo že bolje GIMNAZIJA...pa čeprav čisto neuporabna šola) sicer ne rečem...je naporno...nonstop po kolenih...zima, vročina ti pa na kolenih...sam glej., če si perspektiven keramičar/vodovodar tudi ne boš celo življenje na kolenih ampak boš hitro zaposlil druge, da bodo na kolenih namesto tebe....ti samo še nadzor in morebitna pomoč na terenu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Invictus ::

Malidelničar je izjavil:

Jaz se strinjam, da situacija z nepremičninami ni rožnata in da mladim ni lahko. In boomerska generacija je marsičesa kriva, saj so made zavestno (!) zavajali glede njihove prihodnosti.

Mladim ni bilo nikoli lahko. Še najbolje jim je bilo v Jugi, tam v 70tih, ko so se res zidali bloki... kasneje tudi tega ni bilo več. Folk je jemal kredite, da je lahko zidal. Nič ni padlo iz neba. Ja, je bilo manj folka, in več prostora. In se je načrtno urbaniziralo podeželje. Zdaj ej tega zmanjkalo. Zmanjkalo pa je tudi vizije državi kako to urediti... Pa ne z davki in ne vem kaj, ampak s tem, da bi folk zaslužil čim več denarja.

Malidelničar je izjavil:

Po drugi strani pa je stavbnega fonda v državi povsem dovolj in bi se dalo do problematike pristopiti tudi na drugačen način. Ampak za hišo obnovit moraš znat delat z rokami (če ne te stroški obrtnikov požerejo), tega pa marsikdo danes ne zna.

Za to ni kriva država, ampak predvsem leni mladi, ki upajo na službico v pisarni, ker so dipl. nešto...

Poleg je tega naša država temelji na lon arbajtu, ne pa na znanju, ki bi ga izvažali. Aja, saj ga, kar vb obliki svežih, dobrih diplomantov. V tujino ne gredo samo še mamini sinčki...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Valvoline ::

Sej vodovodar ma en k**c od place. Ce je na svojem mogoce, ce pa dela pri podjetju spet mizerija. Pa so kao uber deficitarni ter iskan kader, kr znana floskula iz vsakdajnika, vse dokler se pride do dejansko ponujenih plac za kar zahtevno delo....

matobeli ::

Ne vem sicer a ste na tržišču z nepremičninam, ampak dones so stare bajte po 200k. Pol pa vržeš notri še naslednjih 50k pa če prišparaš jurja pri krmpaču ali ne.
Tiste ki so za 100k so pa za podret.

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

3. Da to privarčuješ moraš vozit star avto in hkrati večino denarja dajat na stran, torej moraš imet disciplino, ki je večina 18-30 letnikov NIMA, krivda je v starših in lastni nerazgledanosti...

No, če bi zadnjih nekaj let varčeval za stanovanje, bi ugotovil, da ti do nakupa manjka vedno več.
Normalno je, da ljudje v takih razmerah niso stimulirani k varčevanju. Niso za vse krivi starši in lastna nerazgledanost, ampak politika države in centralnih bank, ki skrbijo za ničelne obresti (in celo kaznovanje, če imaš privarčevanega nekaj več) ter inflacijo.

Točno o tem jaz govorim, ampak tega eni nočejo videt... povprečni 2x letnik zapravi ogromno keša za vzdrževanje nekega navideznega standarda ki bi ga lahko hranil, ampak ne, pol ne bi bilo pijačk, pa dopustov, pa telefonov za 800e itd...

Ko govorimo o dostopnosti stanovanj, s tem ni mišljeno, da so stanovanja dostopna, če si jih lahko kupimo, ampak moramo zaradi tega celo življenje jesti travo. Nek srednji sloj prebivalstva lahko upravičeno pričakuje, da si bo v življenju lahko privoščil kdaj pa kdaj tudi kakšno pijačo, dopust in telefon.
Predstavljajmo si, da bi se hrana podražila za 10x. Razni Matoti bi tarnali, kako je hrana nedostopna, ker si je s svojo povprečno plačo več ne morejo privoščiti, ta pametni bi mu pa povedali, da naj proda stanovanje, avto, bitcoine in se preseli k staršem, pa bo imel dovolj za hrano za naslednjih 30 let... potem je pa itak čas, da gre nekam v gozd in tam izdihne.

Valvoline ::

Ce pogledamo kaksne place se ponuja posiljevalcem tipkovnic, bi morali vsi ostali v gospodarstvu se jutri podat odpoved pa na dopust dokler se ne uredijo zadeve z placami.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

jernejl je izjavil:

Absurdno je to, da država oz. občina "socialcem" omogoča skoraj zastonj bivanje v Ljubljani, medtem ko morajo mlade družine, kjer starši delajo za povprečno plačo (ali manj) iskati nepremičnino za nakup ali najem na periferiji, ker si bivanja v nepremičnini v Ljubljani ne morejo privoščiti.

Skladi, ki to počno, pa s svojim kupovanjem zemljišč in gradnjo samo še povečujejo povpraševanje po zemljiščih in gradbenih delih znotraj mesta ter kvečjemu povzročajo še višje cene, kot če jih sploh ne bi bilo.
Na koncu pa na teh zemljiščih gradijo še nizke stolpiče, namesto da bi naredili višje z več enotami.

o tem smo že tudi govorili. socialce sterat v neko vukojebino, ne pa za njih gradit stanovanja v centru ljubljane. ampak to je pač slovenija.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Likalnik ::

Valvoline je izjavil:

Sej vodovodar ma en k**c od place. Ce je na svojem mogoce, ce pa dela pri podjetju spet mizerija. Pa so kao uber deficitarni ter iskan kader, kr znana floskula iz vsakdajnika, vse dokler se pride do dejansko ponujenih plac za kar zahtevno delo....


vodovodar kateri dela pri podjetju ne zna razmišljati s svojo glavo...si ni sposoben poiskati stranke in ni sposoben voditi svojega podjetja.....zato pa dela za minimalca pri kakšnem podjetju.
vsi ostali kateri imajo malo več v glavi gredo hitro na svoje in tudi posledično več zaslužijo.
poznam recimo par keramičarjev...kateri že 10 in več let polagajo za različna podjetja....z lahkoto bi šel na svoje...ampak je zadovoljen z mizerijo....dela po navodilih, razmišlati mu ni potrebno, ko konča svoj šiht ne razmišla o strankah....
vsi sposobni vodovodarji/keramičarji so na svojem...

Mato989 ::

jernejl je izjavil:

Mato989 je izjavil:

3. Da to privarčuješ moraš vozit star avto in hkrati večino denarja dajat na stran, torej moraš imet disciplino, ki je večina 18-30 letnikov NIMA, krivda je v starših in lastni nerazgledanosti...

No, če bi zadnjih nekaj let varčeval za stanovanje, bi ugotovil, da ti do nakupa manjka vedno več.
Normalno je, da ljudje v takih razmerah niso stimulirani k varčevanju. Niso za vse krivi starši in lastna nerazgledanost, ampak politika države in centralnih bank, ki skrbijo za ničelne obresti (in celo kaznovanje, če imaš privarčevanega nekaj več) ter inflacijo.




Ja, seveda, ampak mi se tu pogovarjamo o ljudeh ki so že preko 30... torej tisti ki so lahko začeli šparat pred 8-12 leti, ne zadnje 2 leti...

Ti povem kaj je normalno, če vbidiš da ti manjka vedno več spremeni svoje delo ali pa spremeni svoja pričakovanja... to je meni recimo normalno.

Točno o tem jaz govorim, ampak tega eni nočejo videt... povprečni 2x letnik zapravi ogromno keša za vzdrževanje nekega navideznega standarda ki bi ga lahko hranil, ampak ne, pol ne bi bilo pijačk, pa dopustov, pa telefonov za 800e itd...

Ko govorimo o dostopnosti stanovanj, s tem ni mišljeno, da so stanovanja dostopna, če si jih lahko kupimo, ampak moramo zaradi tega celo življenje jesti travo. Nek srednji sloj prebivalstva lahko upravičeno pričakuje, da si bo v življenju lahko privoščil kdaj pa kdaj tudi kakšno pijačo, dopust in telefon.
Predstavljajmo si, da bi se hrana podražila za 10x. Razni Matoti bi tarnali, kako je hrana nedostopna, ker si je s svojo povprečno plačo več ne morejo privoščiti, ta pametni bi mu pa povedali, da naj proda stanovanje, avto, bitcoine in se preseli k staršem, pa bo imel dovolj za hrano za naslednjih 30 let... potem je pa itak čas, da gre nekam v gozd in tam izdihne.


Težava je pri nas, da naš srednji sloj prebivalstva sploh ni dejanski SREDNJI SLOJ... v Sloveniji si srednji sloj če imaš vsaj tam 2.000 BRUTO to je primerljivo nekemu srednjemu sloju drugje... medtem pa si nekateri tu domišljate (tudi sam sem si nekaj časa) da si srednji sloj če dobiš na TRR dobrega jurija...

Naša mediana je v KURCU zaradi večih razlogov kar ne bomo tukaj debatirali, ampak v osnovi je blavni problem to, da MEDIANA PLAČE =/= SREDNJI SLOJ...

Naša povprečna plača je nekje začetek srednjega sloja... če pa imaš povprečno plačo v Sloveniji in imaš partnerko ki ima tudi povprečno plačo v Sloveniji in ne moreš kupit nepremičnine v 85% države potem pa spet delaš nekaj narobe... ker to pomeni da skupaj zaslužita več kot 4.000€ bruto + dodatki (potni malica)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Bo kar lepo tiste dva jurjv Sloveniji si srednji sloj če imaš vsaj tam 2.000 BRUTO to je primerljivo nekemu srednjemu sloju drugje... medtem pa si nekateri tu domišljate (tudi sam sem si nekaj časa) da si srednji sloj če dobiš na TRR dobrega jurija...


A ni dva jurja bruto ravno dobrega jurja neto?

To da je mediana zjebana pa kar začni utemeljevat.

nekikr ::

V enem dobrem videu, ki se mi ga zdaj ne ljubi iskati, je še en problem razložen, ki se zelo tiče tudi nas. Pričakovanja. Danes ni več dovolj "streha nad glavo". To je samo parola s katero nekateri hočejo pozornost. Streha nad glavo, minimum, kar naj bi nekomu pripadalo, je danes vsaj nekaj takega, seveda na izredno nadpovprečni lokaciji, vsekakor ne v nekih Halozah (če smo jih že do zdaj omenjali, naj pa ostanejo):
 .

.



Tole spodnje s kakšnimi 70-100 kvadrati bi skupaj spravil, na povprečni lokaciji, pod 100.000€. Ampak če tole pokažeš nekomu, ki bi rad "samo streho nad glavo", te bo prijavil policiji.
 .

.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Bo kar lepo tiste dva jurjv Sloveniji si srednji sloj če imaš vsaj tam 2.000 BRUTO to je primerljivo nekemu srednjemu sloju drugje... medtem pa si nekateri tu domišljate (tudi sam sem si nekaj časa) da si srednji sloj če dobiš na TRR dobrega jurija...


A ni dva jurja bruto ravno dobrega jurja neto?

To da je mediana zjebana pa kar začni utemeljevat.


Ja če je za tebe 1.300€ NETO samo "dobrega" jurija potem tudi prav... seveda ne pozabi prištet dodatka za delovno dobo (vsako leto 0,5%) pa potem malice 100€ in si na cca 1.450€ in če 2 dobita vsak 2.000 BRUTO je to skupaj skoraj 3.000€... in če od tega ne zmoreš vsak mesec dat na stran 1.000€!!!!! (torej v 4 letih 48k!) si sam kriv če nimaš stanovanja.

Mediana v SLoveniji je pa cca 1.100€ in kot "zjebana" ne mislim da se nam lažejo ali karkoli ampak mediana pri nas je zelo nizko napram minimalni plači zato upravičeno trdimo da nekdo ki ima mediano plače (torej cca 1.650€) ni srednji sloj... čeprav ima tehnično in statistično gledano višjo plačo kot 50% prebivalcev!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

nekikr je izjavil:

V enem dobrem videu, ki se mi ga zdaj ne ljubi iskati, je še en problem razložen, ki se zelo tiče tudi nas. Pričakovanja. Danes ni več dovolj "streha nad glavo". To je samo parola s katero nekateri hočejo pozornost. Streha nad glavo, minimum, kar naj bi nekomu pripadalo, je danes vsaj nekaj takega, seveda na izredno nadpovprečni lokaciji, vsekakor ne v nekih Halozah (če smo jih že do zdaj omenjali, naj pa ostanejo):
 .

.



Tole spodnje s kakšnimi 70-100 kvadrati bi skupaj spravil, na povprečni lokaciji, pod 100.000€. Ampak če tole pokažeš nekomu, ki bi rad "samo streho nad glavo", te bo prijavil policiji.
 .

.




To spodnjeje dobro samo za kučice v kampu na morju :))

KG-348 ::

nekikr je izjavil:

V enem dobrem videu, ki se mi ga zdaj ne ljubi iskati, je še en problem razložen, ki se zelo tiče tudi nas. Pričakovanja. Danes ni več dovolj "streha nad glavo". To je samo parola s katero nekateri hočejo pozornost. Streha nad glavo, minimum, kar naj bi nekomu pripadalo, je danes vsaj nekaj takega, seveda na izredno nadpovprečni lokaciji, vsekakor ne v nekih Halozah (če smo jih že do zdaj omenjali, naj pa ostanejo):
 .

.



Tole spodnje s kakšnimi 70-100 kvadrati bi skupaj spravil, na povprečni lokaciji, pod 100.000€. Ampak če tole pokažeš nekomu, ki bi rad "samo streho nad glavo", te bo prijavil policiji.
 .

.



Tudi zgornje bi bilo dosegljivo pa je največji problem lokacija. Stare podrtije na gorenjskem se prodajajo za 300k€

Utk ::

To spodnjeje dobro samo za kučice v kampu na morju

Jaz oddajam par stvari in sem opazil, da najbolj komplicirajo tisti, ki so prišli iz največjega sranja.
Te hiške bi bile lahko boljše (normalno vzdrževane) od vsaj 60% stanovanj/hiš v katerih ljudje normalno živijo in niti ne vejo, da jim je kaj hudega.

kriptobog ::

Utk je izjavil:

To spodnjeje dobro samo za kučice v kampu na morju

Jaz oddajam par stvari in sem opazil, da najbolj komplicirajo tisti, ki so prišli iz največjega sranja.
Te hiške bi bile lahko boljše (normalno vzdrževane) od vsaj 60% stanovanj/hiš v katerih ljudje normalno živijo in niti ne vejo, da jim je kaj hudega.


Če zdaj ne vzdržujejo hiš, zakaj misliš da bi jih, če bi imeli te hiške?

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

Ti povem kaj je normalno, če vbidiš da ti manjka vedno več spremeni svoje delo ali pa spremeni svoja pričakovanja... to je meni recimo normalno.
Če hočeš (danes, pa tudi zadnjih nekaj let) varčevati tako, da ti do vrednosti stanovanja manjka vedno manj, moraš dati na stran vsaj kakšnega tisočaka na mesec. Če daš samo pecto, bo premalo.
In tega si večina ljudi pač ne more privoščiti, sploh pa ne velika večina mladih, ki imajo glede na prebivalstvo relativno še nižje dohodke.
Da vsem tem rečeš, naj zamenjajo delo, da bodo več zaslužili, ni normalno, ampak je precej nenormalno, pravzaprav je nevzdržno. Ne more imet vsak 18 letnik 2 jurja neto plače, oziroma če bi imel, bi bila stanovanja pač še 2x dražja, kot so že sedaj.

Rešitev za nakup nepremičnine danes tako ni v varčevanju, ravno nasprotno... rešitev je v tem, da porabiš več kot si zaslužil, torej v najemanju kredita. Razen za one 18 letnike, ki zaslužijo 2x več od slovenskega povprečja (oni lahko v doglednem času prihranijo za nakup ene povprečne luknje), ampak takih ni prav veliko.

nekikr je izjavil:

Tole spodnje s kakšnimi 70-100 kvadrati bi skupaj spravil, na povprečni lokaciji, pod 100.000EUR. Ampak če tole pokažeš nekomu, ki bi rad "samo streho nad glavo", te bo prijavil policiji.
Ne gre samo za pričakovanja, ampak tudi za regulativo. Take hiše pri nas danes niti ne smeš postaviti, četudi bi želel (po drugi strani je vprašanje, koliko je taka gradnja sploh primerna za naše podnebje).
Včasih je bilo glede tega mnogo lažje. Ljudje so gradili hiše, kakršne je danes prepovedano graditi, na način, ki danes ni dovoljen (žlahta, sosedi in mešalec za beton). In vse to seveda draži gradnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Utk ::

kriptobog je izjavil:

Utk je izjavil:

To spodnjeje dobro samo za kučice v kampu na morju

Jaz oddajam par stvari in sem opazil, da najbolj komplicirajo tisti, ki so prišli iz največjega sranja.
Te hiške bi bile lahko boljše (normalno vzdrževane) od vsaj 60% stanovanj/hiš v katerih ljudje normalno živijo in niti ne vejo, da jim je kaj hudega.


Če zdaj ne vzdržujejo hiš, zakaj misliš da bi jih, če bi imeli te hiške?

Kdo je pa reku, da jih ne? In te hiške so veliko cenejše tudi za vzdrževanje. Tu si dva vzameta en vikend pa zamenjata streho. Za jurja in en 6pack.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

nekikr ::

kriptobog je izjavil:

Utk je izjavil:

To spodnjeje dobro samo za kučice v kampu na morju

Jaz oddajam par stvari in sem opazil, da najbolj komplicirajo tisti, ki so prišli iz največjega sranja.
Te hiške bi bile lahko boljše (normalno vzdrževane) od vsaj 60% stanovanj/hiš v katerih ljudje normalno živijo in niti ne vejo, da jim je kaj hudega.


Če zdaj ne vzdržujejo hiš, zakaj misliš da bi jih, če bi imeli te hiške?

Ker je vzdrževanje take hiše "zastonj" v primerjavi tisti klasično, socialistično.

kriptobog ::

Utk je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Utk je izjavil:

To spodnjeje dobro samo za kučice v kampu na morju

Jaz oddajam par stvari in sem opazil, da najbolj komplicirajo tisti, ki so prišli iz največjega sranja.
Te hiške bi bile lahko boljše (normalno vzdrževane) od vsaj 60% stanovanj/hiš v katerih ljudje normalno živijo in niti ne vejo, da jim je kaj hudega.


Če zdaj ne vzdržujejo hiš, zakaj misliš da bi jih, če bi imeli te hiške?

Kdo je pa reku, da jih ne? In te hiške so veliko cenejše tudi za vzdrževanje. Tu si dva vzameta en vikend pa zamenjata streho. Za jurja in en 6pack.


Ker streho res menjaš na 2 leti ane? Streho če menjaš, jo 1x v življenju, če je pravilna izvedba.

nekikr ::

In takrat daš zanjo 15 tisočakov. Za tisto s slike pa 2 max.

Utk ::

Ker streho res menjaš na 2 leti ane?

Nekdo, ki nima denarja, jo bo moral praviloma menjat kar kmalu ko bo nekaj kupil.


Streho če menjaš, jo 1x v življenju, če je pravilna izvedba.

Pa smo spet tam. "Pravilna izvedba" je lahko 12 jurjev, lahko pa zamenjaš cigu z najcenejšim iz Jagra za 3-4 jurje. Oboje bo zdržalo 30 let, vprašanje pa če bo "pravilno" 50, in če je to vredno razlike v ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


Mediana v SLoveniji je pa cca 1.100€ in kot "zjebana" ne mislim da se nam lažejo ali karkoli ampak mediana pri nas je zelo nizko napram minimalni plači zato upravičeno trdimo da nekdo ki ima mediano plače (torej cca 1.650€) ni srednji sloj... čeprav ima tehnično in statistično gledano višjo plačo kot 50% prebivalcev!


Glede na to da je teoretično srednji sloj vezan na to da naj bi si lahko kupil nepremičnino in živel nekakšno relativno lagodno življenje imaš prav. Je pa res da je nepremičnina samo en izmed kriterijev, načeloma si lahko par z 1100neto po glavi privošči vse zadeve srednjega sloja, razen (primerne) nepremičnine.

In glede na to da bi država lahko nekaj ukrenila je popolnoma idijotsko da ne ukrene, ker res ne vem komu je v interesu imet več kot pol prebivalstva v nižjem sloju.

nekikr je izjavil:


Tole spodnje s kakšnimi 70-100 kvadrati bi skupaj spravil, na povprečni lokaciji, pod 100.000€. Ampak če tole pokažeš nekomu, ki bi rad "samo streho nad glavo", te bo prijavil policiji.
 .

.



Kar verjemi mi da bi ogromno ljudi zelo rado živelo v taki hiški, če bi koštala samo 100k (popolnoma končna cena), bi ljudje tudi živeli. Ampak tole se ti izide samo v Halozah.

kriptobog je izjavil:

Utk je izjavil:

To spodnjeje dobro samo za kučice v kampu na morju

Jaz oddajam par stvari in sem opazil, da najbolj komplicirajo tisti, ki so prišli iz največjega sranja.
Te hiške bi bile lahko boljše (normalno vzdrževane) od vsaj 60% stanovanj/hiš v katerih ljudje normalno živijo in niti ne vejo, da jim je kaj hudega.


Če zdaj ne vzdržujejo hiš, zakaj misliš da bi jih, če bi imeli te hiške?


Ker stanovanja v najemu ne vzdržuje najemojemalec.
Mlade družine ki živijo v lastniški hiši so višji razred.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Mato989 ::

Če hočeš (danes, pa tudi zadnjih nekaj let) varčevati tako, da ti do vrednosti stanovanja manjka vedno manj, moraš dati na stran vsaj kakšnega tisočaka na mesec. Če daš samo pecto, bo premalo.
In tega si večina ljudi pač ne more privoščiti, sploh pa ne velika večina mladih, ki imajo glede na prebivalstvo relativno še nižje dohodke.
Da vsem tem rečeš, naj zamenjajo delo, da bodo več zaslužili, ni normalno, ampak je precej nenormalno, pravzaprav je nevzdržno. Ne more imet vsak 18 letnik 2 jurja neto plače, oziroma če bi imel, bi bila stanovanja pač še 2x dražja, kot so že sedaj.


Torej boš z neko realno metriko in primeri pokazal kako so se po celi državi dvignile cene stanovanj za cca 50-60k v 5 letih da samo z 1.000€/mesec to dohitevaš oz. prehitevaš?

Težava v Sloveniji je, ker samo tu se pogovarjamo kako bi morala Hišnik in čistilka ki sta oženjena imeti omogočeno kupit stanovanje ali celo bajto v GLAVNEM MESTU države ali pa v radiusu 40-50km iz glavnega mesta...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Valvoline ::

Mato989 je izjavil:

Če hočeš (danes, pa tudi zadnjih nekaj let) varčevati tako, da ti do vrednosti stanovanja manjka vedno manj, moraš dati na stran vsaj kakšnega tisočaka na mesec. Če daš samo pecto, bo premalo.
In tega si večina ljudi pač ne more privoščiti, sploh pa ne velika večina mladih, ki imajo glede na prebivalstvo relativno še nižje dohodke.
Da vsem tem rečeš, naj zamenjajo delo, da bodo več zaslužili, ni normalno, ampak je precej nenormalno, pravzaprav je nevzdržno. Ne more imet vsak 18 letnik 2 jurja neto plače, oziroma če bi imel, bi bila stanovanja pač še 2x dražja, kot so že sedaj.


Torej boš z neko realno metriko in primeri pokazal kako so se po celi državi dvignile cene stanovanj za cca 50-60k v 5 letih da samo z 1.000EUR/mesec to dohitevaš oz. prehitevaš?

Težava v Sloveniji je, ker samo tu se pogovarjamo kako bi morala Hišnik in čistilka ki sta oženjena imeti omogočeno kupit stanovanje ali celo bajto v GLAVNEM MESTU države ali pa v radiusu 40-50km iz glavnega mesta...

Glavno mesto ne potrebuje cistilke, hisnike, smetarje itn? Enkrat je Mazzini lepo povedal, za druzbo je cistilka bolj vredna ter koristna kot 95% diplomiranega gnoja, zal se to pri placah ter statusu ne pozna.

Zgodovina sprememb…

««
89 / 695
»»