» »

Ford Kuga vs. Toyota Rav4

Ford Kuga vs. Toyota Rav4

Nebomgabiksa ::

Počasi razmišljam o zamenjavi...
Glede na dobavne roke imam čas razmišljati in debatirai :-)
V ožjem izboru sta tele dva iz topica (mHEV, 4x2) - FORD KUGA in TOYOTA RAV4.
In ne, ne bm gledal n.pr. HYUNDAI TUSON.

Želim si:
- poln asistenčni paket (radar, lane assit, blind spot...),
- ogrevane sedeže (če je še kaj drugega ogrevano je samo plus - volan, vetrobransko)
- Apple/Android Car
- Qi charger
- dežni senzor
- klimatizacija druge vrste (no ja, vsaj zračniki)
- strešni prečni nosilci

Opcijsko pa me razveseli še:
- memory el. sedeži
- kljuka
- zračenje sedežev
- zadnja (tovorna) mreža
- pregrada za psa
- pomična zadnja klop
- HUD

Čim daljša garancija, kilometrov je povprečno malo (15~20tkm/leto)
Mnenja, izkušnje, priporočila???

;-) ::

Rav4 je kar resen SUV napram kugi...zanimivo da gledas ta dva.

profii ::

Glas za Rav4, če gledaš nove. Hibrid je pa itak svoja klasa za vozit, pa ni samo mHEV, je kar pravi HEV.
Vsa tvoja željena oprema je na voljo.

p0ki ::

Rav4.
Sploh pa sem mnenja da ta dva niti ne moreš primerjat, kot je nekdo pred mano napisal, Rav4 je resen terenec
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

dunda ::

RAV4 - sploh hibrid je zakon.
https://www.kacnje.eu

;-) ::

Poraba hibrida?

Nebomgabiksa ::

Poraba hibrida je ene tolk kot dizel avtek... nekje med 6 in 7 L.
Gledam te dva, ker je ženi Ford všeč. Ko pogledaš dimenzijo je Kuga celo malo daljša (1,5cm).
Tudi sam se nagibam k RAV4, ki pa je malo bolj robusten & analogen (pa ne da je s tem kaj narobe).
Pa tudio zaloge je več :-)

TOP ::

Toyota rav4 je super avto,hibrid je kar okej,sam če gre kaj k hudiču boš takoj vidu,kaj je Toyota konkurence ni.

BadgerSkin ::

Če gremo čisto na splošno gledat OP ti absolutno svetujem Toyoto v primerjavi s Fordom. Po mojem mnenju (in izkušnjah) so dosti bolj zanesljive.

Kapitan Jack ::

Sedel v obeh. Ista plastika fantastika. Pa drago ko zafran.

Krik ::

Imam rav4 hybrid. Če nisi preveč zahteven glede oblike in obdelave detajlov (več trde plastike) je ok. Vožnja zahteva nekaj prilagajanja na začetku. Moteča je vožnja polno obremenjenega v klanec (dopust, smučanje). Daje občutek trdnosti in dolgega delovanja. Ostalo je BP. Garancija je 10let, sam nisem imel ene reklamacije do 60tkm in deluje kot nov. Prvi moj avto ki nima nekih tovarniških napak (stanje tehnike). Servisi so objavljeni in cene v praksi držijo. Izredih ni. So pa cene novih kar poskočile :-(. Aja poraba je 7 (1/3 mesto, 1/3 relacija, 1/3 avtocesta). Nikoli se je ni poskušalo znižati (bi pa šlo s 6 z jajcanjem, 8 pa s težjo nogo).

Nebomgabiksa ::

@Kapitan Jack, in kaj predlagaš za 40k eur?

@Krik, hvala!

Machete ::

Rav4 bencinar only. Uvozi iz Nemčije, ker jih pri nas ni. Priporočam, čeprav kot pravijo je notranjost jajc cenen občutek. Ampak narejeno OK. oz. sprejemljivo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Krik ::

Hybrid only. Navadnega bencinarja ne bi vzel. Sem probal oba. No pred toyoto rav4 sem imel Kugo. Ni primerjave. Probal Tiguana bencin 2.0tfsi. Je tudi zelo ok.

ginekk ::

Nebomgabiksa je izjavil:



Čim daljša garancija, kilometrov je povprečno malo (15~20tkm/leto)


Tu zmaga Toyota, 10 let garancije na vse modele.
Ni mi jasno kako si lahko to privoščijo tudi pri namensko športnih avtih, ampak ok. (kaj takega lahko samo sanjaš pri BMW recimo)

fm13 ::

Krik je izjavil:

Imam rav4 hybrid. Če nisi preveč zahteven glede oblike in obdelave detajlov (več trde plastike) je ok. Vožnja zahteva nekaj prilagajanja na začetku. Moteča je vožnja polno obremenjenega v klanec (dopust, smučanje). Daje občutek trdnosti in dolgega delovanja. Ostalo je BP. Garancija je 10let, sam nisem imel ene reklamacije do 60tkm in deluje kot nov. Prvi moj avto ki nima nekih tovarniških napak (stanje tehnike). Servisi so objavljeni in cene v praksi držijo. Izredih ni. So pa cene novih kar poskočile :-(. Aja poraba je 7 (1/3 mesto, 1/3 relacija, 1/3 avtocesta). Nikoli se je ni poskušalo znižati (bi pa šlo s 6 z jajcanjem, 8 pa s težjo nogo).

Se popolnoma strinjam s tem opisom.
Garancija je 10 let ali 160.000 km, kar pride prej. Moja ima hibrida in je zelo zadovoljna z enostavnostjo upravljanja, odzivnostjo, tišino, udobjem, preglednostjo v vse smeri. Dodatno je vzela Tech paket, ki doda kamere z vseh strani, pa tisti radar, ki ob vzvratni vožnji zazna avtomobile, pešče, kolesarje, ki prihajajo s strani, pa še par zadev. Najprej sem mi je ta dodatek zdel brez veze, ampak je vztrajala, ker ima v službi neko čudno garažo. V praksi se izkaže, da je zadeva top pri parkirnih manevrih.
Ima nekaj trde plastike in par malenkosti, ki si jih pri avtu za 40k po moje ne bi smeli privoščiti, npr. neosvetljena stropna in stikala na vratih (šipe, odklepanje), pa sovoznikov sedež ni električno nastavljiv. Je pa pogon vrhunski, ko se ga navadiš, jaz navadnega bencinarja v rav-u niti povohal ne bi.

Nebomgabiksa ::

Ja, CVT je malo poseben, ker se ob pritisku na gas mašina zavrti do konca...
Sem pa gledal Elegant + TechPack + WinterPack. To se mi zdi nekako optimum.

Sedeža sta nastavljiva (z Memory) standardno v Premium opremi, ampak to mi ni vredno +4700€ (ok, dobiš še navi, usnje in JBL).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toyota RAV4 ali Ford Kuga

Oddelek: Na cesti
322981 (1097) Blinder
»

dizli (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9210318 (8371) mahoni
»

Bmw X1 ali VW Tiguan (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7616121 (11415) m0LN4r
»

SUV za 25000€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
509619 (6600) negot

Več podobnih tem