» »

Navigacija na telefonu

Navigacija na telefonu

Excavator ::

Katere aplikacije uporabljate za navigacijo poleg klasičnega Google Maps?
Nekaj časa sem imel Sygic (lifetime premium), pa so zdaj preklopili na monthly subscription pa raje pogledam za alternativami...

pegasus ::

Pobrskaj, to je že ene peta tema o tem.

AEx_1-7 ::

Mogoce pa rabi za jahto, ali pa turno smucanje, morda MTB, ali pa via ferrata/climbing ... kristalne krogle nimamo ... letalo morda, jadralno ...? Ker da ima z iskanjem dolocene probleme nam je nekako ze/le nakazal ...

- Organic Maps (ker com.github.axet.maps pac ni vec)
- OsmAnd+

Gozdarstvo morda ... Albach Silvator 2000 voznik ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

fikus_ ::

Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

DePalmo ::

Here, dokler me ni fajn zajebal in me peljalo skozi hosto po razjebani makedamski cesti v okolici Domžal za brezveze, od takrat dalje vedno Google Maps, drugega niti ne probam več.

Aja, uporabljam samo za avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DePalmo ()

Tero ::

Za Slovenijo mislim da boljšega od Google maps enostavno ni. Predvsem ker ostali dobavitelji zemljevidov niso tako natančni kot Google ki je "popravil" zemljevide ko je snemal streetview. Poleg tega pa je zelo uporabna funkcija gostote prometa oziroma preusmeritev na druge ceste v primeru zastoja.

To govorim kot poklicni voznik. Naredim nekje 200-500 km na dan po Sloveniji.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

AEx_1-7 ::

DePalmo je izjavil:

Here, dokler me ni fajn zajebal in me peljalo skozi hosto po razjebani makedamski cesti v okolici Domžal za brezveze, od takrat dalje vedno Google Maps, drugega niti ne probam več.

Aja, uporabljam samo za avto.


Reciva da potem takole ni nikoli:
Google maps ne pelje po najboljši poti
https://slo-tech.com/forum/t755465/p651...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Meizu ::

Mene je google maps še vedno pripeljal na cilj 100%, dokler ne bo drugače ostajam tam.

hojnikb ::

google maps.
#brezpodpisa

Badwolff ::

Google maps
Komoot za kolo/hike

pegasus ::

DePalmo je izjavil:

Here, dokler me ni fajn zajebal in me peljalo skozi hosto po razjebani makedamski cesti
Heh, jaz sem svoj čas vedno nastavil na "shortest path" in užival v vseh kolovozih, gozdnih poteh in dvoriščih, prek katerih me je vodil, npr čez celo Istro v skoraj ravni črti :D

dunda ::

Google Maps za običajno navigacijo. Včasih sem bil velik zagovornik iGO, ampak je Google Maps sedaj tako dober in polno bombončki, da ni bilo več dileme.
Kdaj bolj za spremembo uporabim Waze, ki pa ima samo navigacijo slabšo, ima pa nekaj zanimivih stvari in drugačno pokritost kot Google Maps.
Še bolj redko - spet zgolj za spremembo in spremljanje razvoja - AmiGo ali Sygic.

Izven cest pa Locus Map, kjer sem dokupil zemljevide za Kamniško-Savinjske Alpe od PZS. Kakovostni zemljevidi, Locus pa skoraj preveč funkcionalno nabit.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

__Devil__ ::

Googe maps je najbolj zanesljiv v naših krajih. Čeprav pred nekaj leti mi je bil všeč iGO, Sygic ipd, še vedno imam naloženih kar nekaj različnih aplikacij za navigacijo, zgolj za šalo, ker imajo nekatere zanimive funkcije in bi jih rad sprobal, ter kot že omenjeno spremljal razvoj aplikacij. Za sprobat je tudi TomTomGo, Waze, Maps & Navigation, Maps Go (od googla), Navigator, OsmAnd, Maps.Me itd.. Poročajte katera se za vas najbolje obnese.

Likalnik ::

Trenutno samo google maps...v preteklosti sem pa veliko različnih aplikacij uporabljal IGO=> mi je bila najboljša.....potem še TomTomGO, Sygic, Maps Go....ampak kot rečeno trenutno google maps

Yossarian ::

Absolutno je št. 1 Sygic, nato Google Maps.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

sslavc ::

Za avto SYgic, za pohodništvo, kolesarjenje in vse ostalo pa Locus, kjer so vrisane tudi tiste poti, ki so včasih bile in so še komaj vidne.

widj3098dj32 ::

Sygic je mogoce ok navigacija, Traffic pa je podn. In brez Traffica je navigacija pogojno uporabna.

Yossarian ::

Mene je Traffic rešil v Italiji že kar nekaj zastojev.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

FTad ::

Tudi meni, tako v Avstriji, Nemciji in Sloveniji na avtocesti.

Sparkxl ::

Google maps je za zastoje neuporaben. Na zemljevidu ti ga prikaže kot temno rdečo, kar pomeni promet skoraj da stoji. Ampak vodil te bo vseeno po tej poti. In potem ko stojiš v zastoju ene par min, ti napiše da se pot podaljša za x minut.
Obstaja kakšna navigacija za android avto ki ni tako tumasta?

FTad ::

Sparkxl je izjavil:

Google maps je za zastoje neuporaben. Na zemljevidu ti ga prikaže kot temno rdečo, kar pomeni promet skoraj da stoji. Ampak vodil te bo vseeno po tej poti. In potem ko stojiš v zastoju ene par min, ti napiše da se pot podaljša za x minut.
Obstaja kakšna navigacija za android avto ki ni tako tumasta?


Ja Sygic, ce kupis se Traffic zraven. Meni vedno ponudi alternativo. Mi je ze veckrat olajsal potovanje po AC, ko je nasel alternativno pot, tudi v Sloveniji, poleti, ko so bila kaksna dela ali pa nesreca.

dunda ::

Moje izkušnje z Google Maps v teh zastojih so precej dobre. Seveda je zelo različno obteženo pri izračunavanju obvozov (kakšne so možnosti obvoza - kategorije cest, kdaj se je zastoj sploh zgodil, kakšna je verjetnost, da se bo hitro sprostil ...), ampak v splošnem imam dobre izkušnje.
https://www.kacnje.eu

Sparkxl ::

Testiral letos poleti, ko se je čakalo na južni meji po več ur. Dal sem pot mb - rijeka, mrtvo hladno me je peljal čez Jelšane in napisal da bo par minutk za počakat. Realnost pa je bila vsaj 2 ure čakanja

widj3098dj32 ::

Sparkxl je izjavil:

Google maps je za zastoje neuporaben. Na zemljevidu ti ga prikaže kot temno rdečo, kar pomeni promet skoraj da stoji. Ampak vodil te bo vseeno po tej poti. In potem ko stojiš v zastoju ene par min, ti napiše da se pot podaljša za x minut.
Obstaja kakšna navigacija za android avto ki ni tako tumasta?

TomTom, imas tudi zastonjsko AmiGO, ki nima offline kart ter streama vse z neta. Tam so traffic updejti takojsnji, pri Sygicu pa z zamudo, ker sicer dobijo podatke od TomToma za Traffic, ampak je zgleda za 3rd party uporabo ta manj odzivna.

Mogoce je zdaj kaj boljse, taka je bila moja izkusnja v praksi poleti 2020 dnevno do Graza iz MB. Prav tako ima Sygic s Trafficom cudno logiko, da ti ze spreminja pot voznje ne glede na to ali se nahajas pred zastojem ali si 40km oddaljen (kar je bedarija, ker lahko v casu ko prevozis do zastoja ta ze mine). Slabse je narejena tudi indikacija zastojev na celotni trase (rumene in rdece pikice) medtem ko imas pri TomTomu sidebar, kjer ti to vse kaze z ikonami.

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

Navigacija "Petal Maps"
https://play.google.com/store/apps/deta...
je ena izmed zanimivejših navigacij, prikazuje omejitev hitrosti in koliko km/h se trenutno pelješ,lahko downlodaš mape in deluje tudi offline, ter ima slovenski vmesnik ter slo jezik vodenja poti
https://www.petalmaps.com/

Zelo pozitivno me je presenetil tudi navigacija "Mapy.cz"
ki je edina navigacija, ki je vrisana pot do moje hiše (dovoz)
Nima pa slovenskega vodenja in vmesnika
https://play.google.com/store/apps/deta...
https://mapy.cz
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Offline android navigacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
538543 (943) SmeskoSnezak
»

Sygic - navigacija - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5518254 (12956) dunda
»

Ker so Apple Maps zanič, prihajajo novi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5919679 (16058) matijadmin
»

Google maps an Androidu in shranjevanje brez povezave

Oddelek: Programska oprema
316375 (5665) Go-ahead

Več podobnih tem