» »

Pobegnili zasebni ključi za evropska covidna potrdila

1
2
3

jotunn ::

Ales je izjavil:


Ne ni, temveč je popolnoma normalen postopek v svetu zasebnih ključev in certifikatov. Vsakodnevno se dogaja.

Đizs no, noben ne bo dobil kazni samo zato, ker so razveljavili potrdilo. Lahko imaš trenutne težave pri preverjanju na licu mesta in se boš moral za par sekund dlje ukvarjati z dokazovanjem, to je pa to.

Malo manj drame no. ;((

Sicer je povsem res, da je to povsem normalen postopek v svetu certifikatov. Problem pa je, ker tu nismo ravno v svetu certifikatov, oz. vsaj posledice niso zgolj na podrocju certifikatov ampak zadevajo par 100 miljonov ljudi, ki nimajo pojma o certifikatih. Jaz si bom ze potegnil novo potrdilo dol, problem solved. Ampak Tu se ne gre za tistih 10 ljudi, ki jim je networking, security in certifikati business, pac pa je v to vpletenih par 100 miljonov drugih. Ze samo na ST, ki je kao tehnoloski forum (yeah you wish), 80% ljudi nima pojma, kako priti na eZvem. Sedaj pa vzemi vse ostale se manj tehnicno izobrazene ali pa cel kup penzionistov. Za njih pridobitev novega potrdila ni ravno tako hudo trivialna zadeva.
In ja se strinjam, kazni ne bos dobil, ampak mogoce ne bos mogel na avtobus k zdravniku, ne bos mogel na kosilo, ali pa na obcino po certifikat da bos lahko prisel do eZvem in s tem novega potrdila. No zares ne bos mogel niti k osebni zdravnici, kjer bi ti mogoce lahko natisnili novo potrdilo. Ce bi se drzali predpisov, te brez veljavne QR kode, ne bi spustili do tja, kjer bi lahko dobil novo. Tako da stvar ni ravno tako zelo nedramaticna, kot si ti predstavljas.
Se strinjam, da je bilo utopicno za pricakovati da se to ne bi zgodilo, ampak potem pac za te namene rabis drugacen sistem. In ne nimam pojma kaksen, samo jaz se niti obstojecega nisem spomni.

sbawe64 ::

Poleg Francoskega A.H. 1900 obstaja tudi poljski A.H. 1930.

Ter Miki Mišek.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

dsfsfawer235 ::

A_A je izjavil:

dsfsfawer235 je izjavil:

Oberyn je izjavil:

To je neizogibno in sem samo čakal, kdaj se bo zgodilo. Te ključe je nemogoče držati v tajnosti in jih bodo kradli kar naprej.


Neumnost. PKCS#11 poglej: PKCS 11 @ Wikipedia , tudi, ce token fizicno ukrades se vedno ne bos mogel kljucev spraviti dol, in ce bi vsaj za silo particionirali kdo ima kaksen private key, das njihove certe na revocation listo in reissuas, da pa se naprej zmanjsas kodo private keye s katerimi podpisujes rotiras enkrat na dan - spet trivialno za izvest, ko imas enkrat userja locenega od sistema za podpisovanje. Na koncu imas lahko na nivoju EU samo en kljuc, ki je dejansko nevaren, tega imas pa na tokenu, dostop das pa eni sami osebi.

Aplikaciji das seveda moznost, da preveri ali je bil dolocen podpis preklican, na serverju pa sproti delas se detekcijo anomalij (ce je bilo potrdilo hkrati uporabljeno na dveh lokacijah, ki sta prevec dalec stran ga preklices, s cemer se znebis fotokopij).

Razen tega je n nacinov kako izolirati private keye od uporabnika. Samo ocitno so celoten sistem postavljali salabajzerji.

Kar je v danasnjem software developmentu klasika.


Ko si napisal da daš dostop eni sami osebi sem nehal brat, upam da sem te narobe razumel :)


Bos pa se SSS login naredil, ce nimas niti ene osebe, ki se ji da zaupat. Kljuca iz tokena pa z ali brez ne bos dobil. Bo vredu?
If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Meni ga še vedno zaznava kot veljavnega. Tako na prvi Nijz aplikaciji (z osebnimi podatki) in prav tako na zVem aplikaciji.

zee ::

dsfsfawer235 je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

zee je izjavil:

Eh... in jaz se tu trudim, da bi uradno pretvoril moje COVID potrillo o cepljenju v slovenski format. 8-O


Slovenski format?


Ce se prav spomnim QR koda ne vsebuje slovenskega besedila ampak standardizirane podatke. Samo napisi na aplikaciji / listu so v slovenscini.


Potrdilo o opravljenem cepljenju z Moderno iz Singapurja hočem spraviti v obliko, po možnosti elektronsko, ki bo zadostila pogoju PCT-ju. Papirja ne bi rad nosil s sabo, enako nočem natakarjem razlagat, da sem cepljen. Prekleto bukov sistem je to v Sloveniji, v Nemčiji to pretvorbo naredijo za par evrov v vsaki apoteki.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sbawe64 ::

Qr kode nimaš ?
2020 is new 1984
Corona World order

Invictus ::

Nima EU kompatibilne kode...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zee ::

Invictus je izjavil:

Nima EU kompatibilne kode...


To, ja. Prihajam pa v Slovenijo samo zaradi potnega lista, ki se ga ne da dobiti nikjer v SV Aziji brez nekajtedenskega čakanja v karanteni in na j*dokument.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Phantomeye ::

zee je izjavil:

Invictus je izjavil:

Nima EU kompatibilne kode...


To, ja. Prihajam pa v Slovenijo samo zaradi potnega lista, ki se ga ne da dobiti nikjer v SV Aziji brez nekajtedenskega čakanja v karanteni in na j*dokument.


Zanimivo, kolega je bil na dopustu v tuji državi (znotraj eu) in je dobil obe kodi.

zee ::

Znotraj EU ni noben problem. Za tretje a se vedno relativno spodobne drzave je pa problematicno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Miki N ::

zee je izjavil:



Potrdilo o opravljenem cepljenju z Moderno iz Singapurja hočem spraviti v obliko, po možnosti elektronsko, ki bo zadostila pogoju PCT-ju. Papirja ne bi rad nosil s sabo, enako nočem natakarjem razlagat, da sem cepljen. Prekleto bukov sistem je to v Sloveniji, v Nemčiji to pretvorbo naredijo za par evrov v vsaki apoteki.


Če lahko letiš v Nemčijo naredi pretvorbo raje tam - pri nas ima itak kup folka nemške, avstrijske ...

Phantomeye ::

zee je izjavil:

Znotraj EU ni noben problem. Za tretje a se vedno relativno spodobne drzave je pa problematicno.


Pretvorba oz. sočasni prejem QR kode bi skoraj moralo biti breme države v kateri si se cepil / testiral.

Utk ::

Kako bo pa offline aplikacija izvedela, da certifikat več ne velja?

jotunn ::

Utk je izjavil:

Kako bo pa offline aplikacija izvedela, da certifikat več ne velja?

Vsake toliko casa se tista offline aplikaca updata. Jako komplicirano ves...:|

Utk ::

Se, ali pa ne.

route ::

Evo, en konkreten zaplet kot stranski učinek digitalizacije, iz bogate palete možnih. Pa ne mislim v negativnem smislu, ampak v filozofskem - zapleti kot nujni spremljevalci razvoja uporabnih tehnologij, po značilnostih omejeni zgolj z velikostjo domišljije, saj jih ne moremo predvideti in nas bodo vedno znova presenečali.

https://siol.net/novice/slovenija/nadgr...

beli ::

Pozdravljeni,

Sicer na tej strani redno prebiram novice, ko pa sem prebral to novico se nisem mogel zadržati, da nebi komentiral.
Na kratko povedano kaj se mi je 26.10 zgodilo pri prehodu mejnega prehoda:
Popoldne sem prečkal mejni prehod brez posebnosti - pokazal sem potrdilo o cepljenju (natisnjeno), ki so ga policisti poskenirali.
Čez cca. 1 uro sem se vračal v Slovenijo in ponovno pokazal potrdilo, nakar mi policist pove, da je neveljavno!
Še sreča, da sem imel potrdilo shranjeno v telefonu.
Po skeniranju kode v telefonu je bilo to veljavno.
Preveril sem potrdilo, ki je bilo neveljavno in ga še enkrat doma skeniral s telefonom - isti rezultat-neveljavno.
Primerjal sem potrdilo na papirju in potrdilo v telefonu v zvem aplikaciji - glej ga zlomka! QR koda v telefonu in koda na papirju so se razlikovali!!!

Čudno...

LP
Andrej

Telbanc ::

https://www.wionews.com/world/eus-green...

Tale corona zelena karta je res nujna, tud Dolfe jo tud ma. -veljavno. :)):)):))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

borko ::

Ključev kot kaže niso ukradli.
Mojstri v Makedoniji in drugod (skupaj 6 endpointov) so postavili portal za izdajo certifikatov kar na internet, brez kakšne zaščite. Nekdo je to odkril in si naredili certifikate.
Koda za portal je na githubu in verjetno vsi uporabljajo enak program.

Zimonem ::

beli je izjavil:

Pozdravljeni,

Sicer na tej strani redno prebiram novice, ko pa sem prebral to novico se nisem mogel zadržati, da nebi komentiral.
Na kratko povedano kaj se mi je 26.10 zgodilo pri prehodu mejnega prehoda:
Popoldne sem prečkal mejni prehod brez posebnosti - pokazal sem potrdilo o cepljenju (natisnjeno), ki so ga policisti poskenirali.
Čez cca. 1 uro sem se vračal v Slovenijo in ponovno pokazal potrdilo, nakar mi policist pove, da je neveljavno!
Še sreča, da sem imel potrdilo shranjeno v telefonu.
Po skeniranju kode v telefonu je bilo to veljavno.
Preveril sem potrdilo, ki je bilo neveljavno in ga še enkrat doma skeniral s telefonom - isti rezultat-neveljavno.
Primerjal sem potrdilo na papirju in potrdilo v telefonu v zvem aplikaciji - glej ga zlomka! QR koda v telefonu in koda na papirju so se razlikovali!!!

Čudno...

LP
Andrej

Dokumenti sploh niso podpisani od izdajatelja niti zaklenjeni. Pomoje je nekaj časa vlekla celo katera koli koda.

veteran ::

To je posledica digitalnega fasizma, vse tiscijo na telefone... jaz imam potrdilo na papirju, ne mislim se zajebavat z aplikacijami, certifikati, smspass. Jebes to.

Ce zadeva ni vec veljavna, mi mora NIJZ poslat nov papir po posti. :)

Ales ::

borko je izjavil:

Ključev kot kaže niso ukradli.

Možno, da je bil "inside job" nekega tepca. Kar je po svoje v redu, bodo varnost malo resneje vzeli.

Mojstri v Makedoniji in drugod (skupaj 6 endpointov) so postavili portal za izdajo certifikatov kar na internet, brez kakšne zaščite. Nekdo je to odkril in si naredili certifikate.
Koda za portal je na githubu in verjetno vsi uporabljajo enak program.

Tole nima nobenega smisla. Maš kak vir?

Zimonem je izjavil:

Dokumenti sploh niso podpisani od izdajatelja niti zaklenjeni. Pomoje je nekaj časa vlekla celo katera koli koda.

Neumnost na kvadrat.

zee ::

Miki N je izjavil:

zee je izjavil:



Potrdilo o opravljenem cepljenju z Moderno iz Singapurja hočem spraviti v obliko, po možnosti elektronsko, ki bo zadostila pogoju PCT-ju. Papirja ne bi rad nosil s sabo, enako nočem natakarjem razlagat, da sem cepljen. Prekleto bukov sistem je to v Sloveniji, v Nemčiji to pretvorbo naredijo za par evrov v vsaki apoteki.


Če lahko letiš v Nemčijo naredi pretvorbo raje tam - pri nas ima itak kup folka nemške, avstrijske ...


Let do Nemčije je dvakrat dražji od leta do Ljubljane + ambasada mi ni mogla zagotoviti novega potnega lista v petih dnevih. Zgleda, da DHL dela drugače za diplomate ali nekaj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Sc0ut ::

LeQuack je izjavil:

Jaz imam tisto QR aplikacijo za skenrianje od ZVEM in mi starega natisnjenega potrdila izpred dveh tednov nazaj ne prepozna več. Če generiram novo potrdilo na ZVEM strani potem spet deluje. Ampak fora je da za staro potrdilo sploh nič ne napiše veljamo/neveljavno, niti prepozna ga ne, kot bi bila QR koda neprepoznavna.


Meni se je zgodilo enako. Ampak se mi zdi da se tud pdfji lahko corruptajo, saj je koda iz lista ki sem ga natisnil s tem pdf delovala.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

borko ::

Ok, tukaj je razlaga raziskovalca, ki si je ponaredil cert https://twitter.com/Xiloeee/status/1453...
Poleg makedoncev so bili odprti vsaj še čehi.

ToniT ::

beli je izjavil:

Pozdravljeni,

Sicer na tej strani redno prebiram novice, ko pa sem prebral to novico se nisem mogel zadržati, da nebi komentiral.
Na kratko povedano kaj se mi je 26.10 zgodilo pri prehodu mejnega prehoda:
Popoldne sem prečkal mejni prehod brez posebnosti - pokazal sem potrdilo o cepljenju (natisnjeno), ki so ga policisti poskenirali.
Čez cca. 1 uro sem se vračal v Slovenijo in ponovno pokazal potrdilo, nakar mi policist pove, da je neveljavno!
Še sreča, da sem imel potrdilo shranjeno v telefonu.
Po skeniranju kode v telefonu je bilo to veljavno.
Preveril sem potrdilo, ki je bilo neveljavno in ga še enkrat doma skeniral s telefonom - isti rezultat-neveljavno.
Primerjal sem potrdilo na papirju in potrdilo v telefonu v zvem aplikaciji - glej ga zlomka! QR koda v telefonu in koda na papirju so se razlikovali!!!

Čudno...

LP
Andrej


Verjetno je natisnjeno potrdilo iz obdobja med 24. in 29. junijem: Članek

jotunn ::

veteran je izjavil:

To je posledica digitalnega fasizma, vse tiscijo na telefone... jaz imam potrdilo na papirju, ne mislim se zajebavat z aplikacijami, certifikati, smspass. Jebes to.
Ce zadeva ni vec veljavna, mi mora NIJZ poslat nov papir po posti. :)

Ja ker papir je pa zanesljiv ;) To da en QR code reader precej tezje, in seveda z vecjo verjetnostjo napak, prebere en digitalen dokument, ki je potem sprintan, prepognjen in pomeckan cakal 3 mesece v zepu, kot pa original digitalen dokument shranjen recimo na telefonu, ti se ni kapnilo? O tem, da ti MORA Nijz poslati nov papir po posti pa raje sploh ne bom. Po posti so posiljali te stvari zgolj enkrat samkrat. Vsi ki so se cepili (ali so preboleli oz. se testirajo) po juniju po posti ne dobijo cisto nic. Prav tako tudi "novih" potrdil po posti ne bos dobil. Ce bos trmoglavil da ti ga MORA poslati, bos pac brez in ostal pred vrati.
PS: To da je QR koda na printanem potrdilu zaradi revokanega certifikata neveljavna ti je upam da najbrz jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jotunn ()

Miki N ::

jotunn je izjavil:

veteran je izjavil:

To je posledica digitalnega fasizma, vse tiscijo na telefone... jaz imam potrdilo na papirju, ne mislim se zajebavat z aplikacijami, certifikati, smspass. Jebes to.
Ce zadeva ni vec veljavna, mi mora NIJZ poslat nov papir po posti. :)

Ja ker papir je pa zanesljiv ;) To da en QR code reader precej tezje, in seveda z vecjo verjetnostjo napak, prebere en digitalen dokument, ki je potem sprintan, prepognjen in pomeckan cakal 3 mesece v zepu, kot pa original digitalen dokument shranjen recimo na telefonu, ti se ni kapnilo? O tem, da ti MORA Nijz poslati nov papir po posti pa raje sploh ne bom. Po posti so posiljali te stvari zgolj enkrat samkrat. Vsi ki so se cepili (ali so preboleli oz. se testirajo) po juniju po posti ne dobijo cisto nic. Prav tako tudi "novih" potrdil po posti ne bos dobil. Ce bos trmoglavil da ti ga MORA poslati, bos pac brez in ostal pred vrati.



Poleg tega je ta fašizem neodvisen od fizične oblike. Saj pri Dolfetu je bilo tudi treba nonstop kazati papirje. Ta prave, iz dreves.

beli ::

ToniT je izjavil:

beli je izjavil:

Pozdravljeni,

Sicer na tej strani redno prebiram novice, ko pa sem prebral to novico se nisem mogel zadržati, da nebi komentiral.
Na kratko povedano kaj se mi je 26.10 zgodilo pri prehodu mejnega prehoda:
Popoldne sem prečkal mejni prehod brez posebnosti - pokazal sem potrdilo o cepljenju (natisnjeno), ki so ga policisti poskenirali.
Čez cca. 1 uro sem se vračal v Slovenijo in ponovno pokazal potrdilo, nakar mi policist pove, da je neveljavno!
Še sreča, da sem imel potrdilo shranjeno v telefonu.
Po skeniranju kode v telefonu je bilo to veljavno.
Preveril sem potrdilo, ki je bilo neveljavno in ga še enkrat doma skeniral s telefonom - isti rezultat-neveljavno.
Primerjal sem potrdilo na papirju in potrdilo v telefonu v zvem aplikaciji - glej ga zlomka! QR koda v telefonu in koda na papirju so se razlikovali!!!

Čudno...

LP
Andrej


Verjetno je natisnjeno potrdilo iz obdobja med 24. in 29. junijem: Članek


Ni je iz sredine maja.

WhiteAngel ::

beli je izjavil:

Pozdravljeni,

Sicer na tej strani redno prebiram novice, ko pa sem prebral to novico se nisem mogel zadržati, da nebi komentiral.
Na kratko povedano kaj se mi je 26.10 zgodilo pri prehodu mejnega prehoda:
Popoldne sem prečkal mejni prehod brez posebnosti - pokazal sem potrdilo o cepljenju (natisnjeno), ki so ga policisti poskenirali.
Čez cca. 1 uro sem se vračal v Slovenijo in ponovno pokazal potrdilo, nakar mi policist pove, da je neveljavno!
Še sreča, da sem imel potrdilo shranjeno v telefonu.
Po skeniranju kode v telefonu je bilo to veljavno.
Preveril sem potrdilo, ki je bilo neveljavno in ga še enkrat doma skeniral s telefonom - isti rezultat-neveljavno.
Primerjal sem potrdilo na papirju in potrdilo v telefonu v zvem aplikaciji - glej ga zlomka! QR koda v telefonu in koda na papirju so se razlikovali!!!

Čudno...

LP
Andrej


QR koda vsebuje tudi datum, kdaj je bila generirana. Zato je vsakič drugačna, ko jo izvoziš.

Poskusi tisto staro kodo odkodirati in poglej, v čem se vsebina razlikuje (npr. tule https://greenpass-decoder.debbaweb.it/). Mogoče imaš šele podatek o enem cepljenju namesto obeh odmerkov?

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

borko je izjavil:

Ok, tukaj je razlaga raziskovalca, ki si je ponaredil cert https://twitter.com/Xiloeee/status/1453...
Poleg makedoncev so bili odprti vsaj še čehi.


Dobro, samo tole ni pobegli zasebni ključ, le odprta storitev za podpisovanje... očitno je bila malo prenapihnjena tale novica.:|

LeQuack ::

Če bi vso računsko moč ki gre za rudarjenje kripto valut usmerili v hack ključa, koliko časa bi potrebovali?
Quack !

WhiteAngel ::

LeQuack je izjavil:

Če bi vso računsko moč ki gre za rudarjenje kripto valut usmerili v hack ključa, koliko časa bi potrebovali?


50 let?

LeQuack ::

WhiteAngel je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Če bi vso računsko moč ki gre za rudarjenje kripto valut usmerili v hack ključa, koliko časa bi potrebovali?


50 let?


To si naračunal ali kar tako? Ker računska moč ki gre za rudarjenje je ogromna, tako da tudi z brute force najbrž bi rabil manj kot 50 let.
Quack !

Dax ::

https://twitter.com/NIJZ_pr/status/1454...

Toliko o aplikaciji zVem. Res smo šalabajzerji.

Manu ::

Oberyn je izjavil:

To je neizogibno in sem samo čakal, kdaj se bo zgodilo. Te ključe je nemogoče držati v tajnosti in jih bodo kradli kar naprej. To, da certifikat potem prekličejo, je pa ogabna pizdarija. S tem ljudem neha veljati dokument, ki je pogosto tudi potni list. Lahko stojijo v vrsti pred mejo in plop, nimajo več veljavnega potnega lista. Lahko vstopijo v gledališče z veljavnim potnim listom, čez eno uro pri inšpekcijskem pregledu pa ni več veljaven in je človek kaznovan in obranavan kot terorist. Če so uvedli potni list na podlagi PCT, potem je veljavnost odvisna od tega, ali nosilec izpolnjuje PCT, ne od jebenih tehničnih podrobnosti, ki jih nihče ne more kontrolirati, še najmanj pa politični aparati, polni klovnov, mafije in pokvarjenih psihopatov.


Digitalno Covid potrdilo ni potna listina. O kakšnem potnem listu na podlagi PCT ti pišeš?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

WhiteAngel ::

LeQuack je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Če bi vso računsko moč ki gre za rudarjenje kripto valut usmerili v hack ključa, koliko časa bi potrebovali?


50 let?


To si naračunal ali kar tako? Ker računska moč ki gre za rudarjenje je ogromna, tako da tudi z brute force najbrž bi rabil manj kot 50 let.


Ne, trenutna težavnost je nekaj čez 70 bitov, za kar rabijo rudarji okoli 10 minut. Ti želiš najti vseh 256 bitov. Potrebno delo, da najdeš vsak naslednji bit je 2x do tedaj vloženega dela. QR koda ima ravno tako SHA256 zgoščevanje, kolikor vem.

LightBit ::

Mislim da ima ECDSA P-256, ki je uporabljen, približno 128-bitno varnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

Zimonem ::

Dax je izjavil:

https://twitter.com/NIJZ_pr/status/1454...

Toliko o aplikaciji zVem. Res smo šalabajzerji.

Vprašanje je če zgolj nekaterim. Včeraj na črpalki , ta zadrega. Na koncu pravi prodajalka, dobro je meni tudi ne odpre...

Oberyn ::

Jaz sem te zadeve z deluje-ne-deluje-slučajno-deluje-enim-ne-deluje zaenkrat elegantno rešil. Vzel sem kartonček, ki sem ga dobil v zdravstvenem domu pri cepljenju, ga skopiral z nekaj pomanjšave na debel papir, obrezal in dal mali kartonček v denarnico. Zdaj kažem ta mali listič, ki ga je potrebno vrednotiti "na uč". Glede na zadnji dekret je ta izpisek veljaven izkaz. Za notranjo uporabo (mislim znotraj države) je presenetljivo uporabno, namreč res nikomur se ne da poglabljati v drobni tisk - hej, če ni to smešno, izkoriščam znameniti institut drobnega tiska... Ne vem zakaj, ampak imam en tak odpor do avtomatskega strojnega branja mojih podatkov. Tisto kar ljudje na uč preberejo z mojega izkaza, itak pozabijo v 2 sekundah. No strojno branje, tega se pa izogibam - dokler bo šlo.

6bt9hmDwY ::

Zimonem je izjavil:

Vprašanje je če zgolj nekaterim. Včeraj na črpalki , ta zadrega. Na koncu pravi prodajalka, dobro je meni tudi ne odpre...

Kaj? Nas, pomilovanja vrednih osebkov, ne maltretirajo posebej, tu in tam že, ampak menda vedno 'izgleda, da nekaj bo'. Ali pa to.

StratOS ::

Hja brez zasebnih ključev nič ne bo mogoče.

Se vprašam glede bitcoinov si je na ta način mogoče tudi pridobiti zadeve ?
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

beli ::

WhiteAngel je izjavil:

beli je izjavil:

Pozdravljeni,

Sicer na tej strani redno prebiram novice, ko pa sem prebral to novico se nisem mogel zadržati, da nebi komentiral.
Na kratko povedano kaj se mi je 26.10 zgodilo pri prehodu mejnega prehoda:
Popoldne sem prečkal mejni prehod brez posebnosti - pokazal sem potrdilo o cepljenju (natisnjeno), ki so ga policisti poskenirali.
Čez cca. 1 uro sem se vračal v Slovenijo in ponovno pokazal potrdilo, nakar mi policist pove, da je neveljavno!
Še sreča, da sem imel potrdilo shranjeno v telefonu.
Po skeniranju kode v telefonu je bilo to veljavno.
Preveril sem potrdilo, ki je bilo neveljavno in ga še enkrat doma skeniral s telefonom - isti rezultat-neveljavno.
Primerjal sem potrdilo na papirju in potrdilo v telefonu v zvem aplikaciji - glej ga zlomka! QR koda v telefonu in koda na papirju so se razlikovali!!!

Čudno...

LP
Andrej


QR koda vsebuje tudi datum, kdaj je bila generirana. Zato je vsakič drugačna, ko jo izvoziš.

Poskusi tisto staro kodo odkodirati in poglej, v čem se vsebina razlikuje (npr. tule https://greenpass-decoder.debbaweb.it/). Mogoče imaš šele podatek o enem cepljenju namesto obeh odmerkov?


Preveril, vsi podatki so enaki na obeh potrdilih, razen Unique Certificate Identifier - UVCI, ki so mi ga očitno spremenili.

StratOS ::

Hja danes sem se pa nasmejal.

Noč čarovnic ...

Private ključ res ni pristen in preverjanje ni možno se pa nasmejiš ko kaj takega vidiš ...

https://bit.ly/3pRsyiQ
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

Plastiq ::

Ali se prekličejo potem tudi vsi pravilno izdani certifikati od datuma naprej, ko je bil ključ ukraden?

LightBit ::

Plastiq je izjavil:

Ali se prekličejo potem tudi vsi pravilno izdani certifikati od datuma naprej, ko je bil ključ ukraden?

Prekličejo se vsi izdani s tem ključem.

AEx_1-7 ::

Plastiq je izjavil:

Ali se prekličejo potem tudi vsi pravilno izdani certifikati od datuma naprej, ko je bil ključ ukraden?


Danes mi ukradejo kljuce od avta ... ali mi ga (avto namrec) lahko s temi kljuci odklenejo samo od danes naprej rojeni (ne)zemljani, ali tudi kdo drug? Ne vem, kaj mislite?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

AEx_1-7 ::

StratOS je izjavil:


Se vprašam glede bitcoinov si je na ta način mogoče tudi pridobiti zadeve ?


Teoreticno je to mozno (quantum tece tudi v tej smeri), ampak tam je stvar nekaj magnitud bolj kompleksna -- v praksi se ni potrjen noben tak primer ... je pa vprasanje casa ... zelo verjetno ... morda ... kdo ve?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

WhiteAngel ::

LightBit je izjavil:

Mislim da ima ECDSA P-256, ki je uporabljen, približno 128-bitno varnost.


Ok, dajmo izračunat. Trenutno je težavnost zadnjega bloka 76 bitov. Najti jih je treba še 52. Če bi vso aktualno računsko moč bitcoina usmeril v iskanje ključa, bi potreboval 10 minut * 2^52 časa = slabih 86 milijard let.

Mislim, da brute force ne bo pomagal, četudi je "blazna računska moč" zadaj.

StratOS ::


"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pobegnili zasebni ključi za evropska covidna potrdila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
11818175 (10428) StratOS

Eventuelna lokalizacija zelenega potrdila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
33232061 (27293) zmist
»

Ali GDPR velja za revne?

Oddelek: Novice / NWO
4110114 (7506) Kumbaja
»

Vdor v Sony odnesel tudi certifikate, nesnaga že tu

Oddelek: Novice / Varnost
85689 (3609) tomaz88
»

Programiranje kartice za parkiranje

Oddelek: Loža
182436 (1891) M@73Y

Več podobnih tem