» »

Dnevno Stevilo Okuzenih

Dnevno Stevilo Okuzenih

««
16 / 23
»»

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Buggy ::

Srce, dej si linke popravi, nekak ti nekaj nagaja? Mi je pa pa po svoje prikupna tvoja idotska vnema delati se naprej norca sam s sebe :))

res nebi razmislil o instagram kanalu?

BTW kako kej tvoja MINA..jeba da nisi sel n MANA....isti kurec, mas prov, se je cas...pravijo da upanje umira zadnje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Reycis ::

pirat je izjavil:

Bom ponovil še tukaj:

Čez dobra dva tedna boste posamezniki na podlagi zakonodaje prisiljeni v zamenjavo letnih za zimske gume, čeprav:
- stroka zagotavlja in dokazuje, da prihaja do globalnega segrevanja ozračja;
- v zimskem času večino prometnih nesreč povzročijo prav avtomobili z nameščenmimi zimskimi gumami;
- zimske gume niso nobena garancija, da ne boste zdrsnili s ceste - še več, policija vas kljub zimskim gumam ves čas opozarja na primerno varnostno razdaljo in upočasnjeno vožnjo v primeru zimskih razmer;
- niste prebrali nobene neodvisne študije, ki bi potrjevala, da so zimske gume učinkovitejše od letnih - vse teste delajo bodisi BigTire podjetja sama ali pa organizacije, ki z njimi "vkup štrihajo" kot so AMZS in ipd.,
- avto slabše izgleda
- in nenazadnje poraba vozila z zimskimi gumami je višja, kar pomeni več obiskov Petrola in posledično višje dividende ministru Vizjaku - že zgolj njegov nakup delnic Petrola je dokaz, da je siljenje prebivalstva v uporabo gum, ki povzročajo višjo porabo, zgolj omogočanje polnjenja žepov priviligiranim posameznikom,
- poleg tega se neupravičeno diskriminira med prebivalci Primorske in ostalimi deli države glede izvajanje tega pravila.

Vsekakor pričakujem, da boste ustrezno protestirali. Konec koncev, jemanje pravic se prične tako, da vam prepovejo vožnjo z gumami po vaši izbiri, na koncu pa se sploh ne boste smeli voziti.

-Zimske gume so obstajale desetletja preden smo dobili predpis za obvezno uporabo
-Zimske gume lahko kadarkoli odstraniš iz vozila
-V skrajnem primeru lahko vozilo zaradi defektih gum še vedno zamenjaš
-Kdor kljub dokazani efektivnosti ne želi imeti zimskih gum (npr. avto uporablja samo ob lepem vremenu) lahko legalno vrže verige v pritljažnik. Ki so mimogrede tudi mnogo manjši finančni in logistični zalogaj.

Kdaj bo tako tudi pri cepljenju?

P.S. mar
Diversity is our greatest strength

widj3098dj32 ::

Reycis je izjavil:

pirat je izjavil:

Bom ponovil še tukaj:

Čez dobra dva tedna boste posamezniki na podlagi zakonodaje prisiljeni v zamenjavo letnih za zimske gume, čeprav:
- stroka zagotavlja in dokazuje, da prihaja do globalnega segrevanja ozračja;
- v zimskem času večino prometnih nesreč povzročijo prav avtomobili z nameščenmimi zimskimi gumami;
- zimske gume niso nobena garancija, da ne boste zdrsnili s ceste - še več, policija vas kljub zimskim gumam ves čas opozarja na primerno varnostno razdaljo in upočasnjeno vožnjo v primeru zimskih razmer;
- niste prebrali nobene neodvisne študije, ki bi potrjevala, da so zimske gume učinkovitejše od letnih - vse teste delajo bodisi BigTire podjetja sama ali pa organizacije, ki z njimi "vkup štrihajo" kot so AMZS in ipd.,
- avto slabše izgleda
- in nenazadnje poraba vozila z zimskimi gumami je višja, kar pomeni več obiskov Petrola in posledično višje dividende ministru Vizjaku - že zgolj njegov nakup delnic Petrola je dokaz, da je siljenje prebivalstva v uporabo gum, ki povzročajo višjo porabo, zgolj omogočanje polnjenja žepov priviligiranim posameznikom,
- poleg tega se neupravičeno diskriminira med prebivalci Primorske in ostalimi deli države glede izvajanje tega pravila.

Vsekakor pričakujem, da boste ustrezno protestirali. Konec koncev, jemanje pravic se prične tako, da vam prepovejo vožnjo z gumami po vaši izbiri, na koncu pa se sploh ne boste smeli voziti.

-Zimske gume so obstajale desetletja preden smo dobili predpis za obvezno uporabo
-Zimske gume lahko kadarkoli odstraniš iz vozila
-V skrajnem primeru lahko vozilo zaradi defektih gum še vedno zamenjaš
-Kdor kljub dokazani efektivnosti ne želi imeti zimskih gum (npr. avto uporablja samo ob lepem vremenu) lahko legalno vrže verige v pritljažnik. Ki so mimogrede tudi mnogo manjši finančni in logistični zalogaj.

Kdaj bo tako tudi pri cepljenju?

P.S. mar

Prav tako nisem videl da bi kdo stal ob cesti ter preverjal zimske gume, preden zapeljes nanjo.

Te primerjave z obstojecimi sistemi so pac cisti fail, isto je s primerjavo dokumentov in green passa. Dajte si priznat, da fasizma v tem stilu pac se ni bilo, zdaj pa obstaja tehnologija, kot tudi kvazi upravicenost.

harvey ::

PrihajaNodi je izjavil:



In to prihaja od nekoga, ki verjame, PAZI verjame strokovnjakom, ki vsakodnevno poneverjajo dejstva in statistiko. Kako ti je všeč tista slikca z drezanjem palčk v nos otrokom še naslednjih 10 let? Fabrke pogodbe za cepiva že imajo, tudi ve se za koliko časa in koliko doz bomo dobili, to je najbolj relevanten podatek. Koliko postelj je in kje medicinske sestre plešejo ni pomembno.

Kako gledas na situacijo v kateri se je pred kratkim znašel gospod Mitja Bitenc, lastnik in direktor Govindhe, vege restavracije, ko je tudi verjel vsem takim zapisom, ki jih tule objavljaš. Zelo vesel je bil, celo presrečen, da so imeli zanj prosto posteljo in frej ventilator....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

AliRes ::

Kako gledaš na situacijo v kateri se je znašla Katja, ko je verjela zapisom, ki jih objavljate? Mislim, da bi bila zelo vesela, predsem pa živa, če bi namesto cepiva dobila covid.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AliRes ()

harvey ::

AliRes je izjavil:

Kako gledaš na situacijo v kateri se je znašla Katja, ko je verjela zapisom, ki jih objavljate? Mislim, da bi bila zelo vesela, predsem pa živa, če bi namesto cepiva dobila covid.

Kot na zelo tragično, če bi brala zapise o cepivih, se ne bi pri teh letih odločila za vektorsko cepivo, vendar to ne zmanjšuje tragedije ali odvezuje odgovornih za izvajanje cepljenja te napake, prav tako tudi z gotovostjo ne moremo trditi, da bi bil covid rešitev in garant, da bi bila živa in brez posledic...

Za gospoda Bitenca pa vemo iz njegovih zapisov, da je živel skladno s tistim s kar je tudi objavljal in hodil po tankem ledu...a se tega ni zavedal.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Griffin R500 ::

https://www.logicno.com/politika/pakao-...
Lep dan

harvey je izjavil:

AliRes je izjavil:

Kako gledaš na situacijo v kateri se je znašla Katja, ko je verjela zapisom, ki jih objavljate? Mislim, da bi bila zelo vesela, predsem pa živa, če bi namesto cepiva dobila covid.

Kot na zelo tragično, če bi brala zapise o cepivih, se ne bi pri teh letih odločila za vektorsko cepivo, vendar to ne zmanjšuje tragedije ali odvezuje odgovornih za izvajanje cepljenja te napake, prav tako tudi z gotovostjo ne moremo trditi, da bi bil covid rešitev in garant, da bi bila živa in brez posledic...

Za gospoda Bitenca pa vemo iz njegovih zapisov, da je živel skladno s tistim s kar je tudi objavljal in hodil po tankem ledu...a se tega ni zavedal.

Z gotovostjo lahko trdimo, da jo je pokopalo cepivo. Z gotovostjo lahko trdimo, da ji virus, v katerega verjamete samo zaslepljeni, ne bi naredil popolnoma nič.
Lp
https://www.bitchute.com/video/K6o3GnXVHbIg/

Zgodovina sprememb…

harvey ::

Griffin R500 je izjavil:

https://www.logicno.com/politika/pakao-...
Lep dan

Marsikaj iz zapisanega se je postaralo samo od sebe in izkazalo kot netočno..
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

pirat ::

Dobro jutro razumnim in dobro jutro tudi vsem tistim, ki boste celo zimo na letnih gumah.

Griffin R500 ::

harvey je izjavil:

Griffin R500 je izjavil:

https://www.logicno.com/politika/pakao-...
Lep dan

Marsikaj iz zapisanega se je postaralo samo od sebe in izkazalo kot netočno..

Marsikaj iz napisanega se pri nas kaže za netočno iz dneva v dan in še vedno verjameš pravljicam Kljukca, Janezka, Bebetke, Cracka, Hojseka in ostalih, ki sledijo WEFu.
Cepivo pomaga, če verjameš.
Lepo se imej.
https://www.bitchute.com/video/K6o3GnXVHbIg/

harvey ::

Griffin R500 je izjavil:


Z gotovostjo lahko trdimo, da jo je pokopalo cepivo. Z gotovostjo lahko trdimo, da ji virus, v katerega verjamete samo zaslepljeni, ne bi naredil popolnoma nič.
Lp

Saj tega ni nihče zanikal, da je posledica smrti bil zaplet zaradi cepljenja. Škoda, da tudi skoraj 5.000 ljudem v Sloveniji ta virus ni naredil nič in so žal končali tam, kjer si verjetno niso želeli...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Utk ::

Ne glede na vse, cepljenje otrok je isto kot tist križarski pohod z otroci. Ko gre vse narobe in ne veš kaj bi, poskusiš nekaj čisto norega. Namesto da bi se sprijaznil s situacijo kot je.

harvey ::

pirat je izjavil:

Dobro jutro razumnim in dobro jutro tudi vsem tistim, ki boste celo zimo na letnih gumah.

14 dni bo ključnih, po oceni IJS po 15.11. pričakujemo večjo število zimskih gum na vozilih, nekateri pač čakajo in taktizirajo do zadnjih dni, da jezijo Hojsa :D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

simonchelo ::

Čist primer da cepivo deluje. Sosedovi so v hiši 3 generacije najstarejši 74(cepljen), sin je 52 (Stevanovičev fan, anti cist), vnukinja nekaj čez 20.

Vsi fasal covid Oz. Kot pravijo neznan virus. 70letnik kašlja in ima zamašen nos, je že ful bolje.

52letnik tudi rekreativni kolesar. Trenutno na Golniku na kisiku, vsi upamo da bo ok.

Tamala že 14 dni vročina niha iz 37 na 39 z lekadoli. Drgac je OK.

Majo pa zdele čist vsi tega hudiča. Če prej nisem poznal je zdej na vsakem koraku kdo. Moji starši tudi, ne živimo več skupaj ampak oba pozitivna. Mati pravi da se ji ne da kuhat, pa da vse smrdi. Fotr pa kašlja. Upam da je to to, da ne bo šlo na slabše.

Sam se čuvam in kljub cepljenju upoštevam vse ukrepe.

Vsi ki zbolite in ko zbolite upam da gre čim bolj simpl mimo. Vem pa da stik z virusom bomo mel vsi.
ciao

;-) ::

Kayzon je izjavil:

Število medicinskih sester na 100.000 prebivalcev v letu 2019


Slovenija: 10,3
Danska: 10,1
Švedska. 10,8
Avstrija: 10,4


No, naj mi kdo razloži te podatke oz. zakaj mi toliko jokamo, ko imamo primerljivo sester kot avstrijci ter celo več kot danci


Nurses


No, poglejmo še bolniške postelje


Število bolniških postelj na 1.000 prebivalcev


Slovenija: 4,43
Danska: 2,59
Švedska. 2,07
Avstrija: 7,19


Hospital bed density in select countries as of 2019

Razlika je samo v kvaliteti dela 465 mrtvih na milijon Danska mi 5x več.

Comandante ::

Razlika je samo v kvaliteti dela 465 mrtvih na milijon Danska mi 5x več.

Si preprican, da upostevanje ukrepov in cepljenje nimata nic s tem?

;-) ::

Mrtvi so output zdravstva.

simonchelo ::

;-) je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Število medicinskih sester na 100.000 prebivalcev v letu 2019


Slovenija: 10,3
Danska: 10,1
Švedska. 10,8
Avstrija: 10,4


No, naj mi kdo razloži te podatke oz. zakaj mi toliko jokamo, ko imamo primerljivo sester kot avstrijci ter celo več kot danci


Nurses


No, poglejmo še bolniške postelje


Število bolniških postelj na 1.000 prebivalcev


Slovenija: 4,43
Danska: 2,59
Švedska. 2,07
Avstrija: 7,19


Hospital bed density in select countries as of 2019

Razlika je samo v kvaliteti dela 465 mrtvih na milijon Danska mi 5x več.


To tudi mene zanima, ampak glede na to kako pri nas funkcionira celoten javni sektor je precej logično. :) pač ostanki prejšnjih režimov verjetno
ciao

;-) ::

To se zgodi če daš dodatke kar pavšalno, če bi dali dodatke tistim samo ki bi delali bolje bi se folk trudil da dela bolje, če dobis pol place zraven neglede na delo pa imas kar imas.

Enako kot bi mehanikarja plačal neglede na to ce popravi avto, frizerja neglede na to ali strize ali ne...

Notnow ::

simonchelo je izjavil:

Čist primer da cepivo deluje. Sosedovi so v hiši 3 generacije najstarejši 74(cepljen), sin je 52 (Stevanovičev fan, anti cist), vnukinja nekaj čez 20.

Vsi fasal covid Oz. Kot pravijo neznan virus. 70letnik kašlja in ima zamašen nos, je že ful bolje.

52letnik tudi rekreativni kolesar. Trenutno na Golniku na kisiku, vsi upamo da bo ok.

Tamala že 14 dni vročina niha iz 37 na 39 z lekadoli. Drgac je OK.

Majo pa zdele čist vsi tega hudiča. Če prej nisem poznal je zdej na vsakem koraku kdo. Moji starši tudi, ne živimo več skupaj ampak oba pozitivna. Mati pravi da se ji ne da kuhat, pa da vse smrdi. Fotr pa kašlja. Upam da je to to, da ne bo šlo na slabše.

Sam se čuvam in kljub cepljenju upoštevam vse ukrepe.

Vsi ki zbolite in ko zbolite upam da gre čim bolj simpl mimo. Vem pa da stik z virusom bomo mel vsi.


Čist primer da je cepivo brez veze..
Moja babica 80 let, covid prebolela,dvakrat zakašljala..oče/mama 65+ oba brez problema..od punce isto..
Jaz,moja,moji otroci,..no mi sploh vedl nismo da smo prebolel :D
noben cepljen..
Se pa je oče hotel cepit,se je že naročil,pa si pol premislu,pa ni šel...
no,klical so ga,da lahko pride kadarkoli se cepit,brez da se najavi,da pa je zej v registru kot cepljen...tako da kar naj pride čimprej..
tulk o teh vaših statistikah...

gozdar1 ::

Pozivamo vse slovenske žene, da pred opravljanjem zakonskih dolžnosti striktno preverjajo pct pogoj. Le tako nam bo uspelo ohraniti družbo odprto.

Notnow ::

Mogl bi preverjat pri prometnih nesrečah kolk je cepljenih.
Punca dela kot administratorka,in pravi,da skor vsak dan piše izvid za nekoga,da
ma vrtoglavico po cepljenju.Večkrat piše da so mogl z avtom počakat,kr so se začel slabo počutit..
In to se vleče po več mesecev po cepljenju...
Nardijo preiskavo,rečejo počakte bo že minil...to je to...

Slopek ::

Notnow je izjavil:

Mogl bi preverjat pri prometnih nesrečah kolk je cepljenih.
Punca dela kot administratorka,in pravi,da skor vsak dan piše izvid za nekoga,da
ma vrtoglavico po cepljenju.Večkrat piše da so mogl z avtom počakat,kr so se začel slabo počutit..
In to se vleče po več mesecev po cepljenju...
Nardijo preiskavo,rečejo počakte bo že minil...to je to...

Če pišeš take stvari, si hitro označen za pomivalca oken v bolnišnici, hehe.

Vsekakor je zdaj čas, da se folk še poskusi rešiti. Če je kakšen vikend, zemlja, kakršnakoli možnost se oddaljiti od centrov, mase ljudi, je že veliko. Seveda, če le zdravje dopušča. Tudi na tem področju, se je treba zdaj "popravit", kar se le da. ;).
Plačaj in si popravi zobe takoj, recimo. Vemo kako je, kaj šele bo?
Plačaj ortopeda danes, ne čakaj, itd, itd ...
Prihaja naravna selekcija na boosterčkih. Tudi dobesedno, smer ni važna. Eni bomo šli. Tisti na poživitvenih ali pa tisti, ki stojimo na "ravni zemlji", hahaha.
Who cares? Lahko samo uživamo v šovu. Seveda pa ni užitka, brez trpljenja.
Dost, prezgodaj je!
Lep dan še naprej.

sbawe64 ::

imagodei je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Najprej ti mora osebje zdraviti namesto plesati in vlečt kovid dodadtke.

Ja - proti tovrstni neumnosti ljudi se praktično ni moč boriti.

Upam, da se stroka (psihologi, psihiatrija) kaj naučijo iz teh masovnih psihoz, ki se zdaj dogajajo. Sicer bo to brezumno zanikovanje virusa, njegovih direktnih in indirektnih posledic, blodnje o nanobotih in 5G antenah v cepivu, vsesplošnemu genskemu inženiringu ter zastrupljanju, polnilo zgolj zgodovinske knjige. In ker se ljudje iz zgodovine nič ne naučimo, bo slej ko prej prišla kakšna 12 Monkeys like kuga, ki bo končno spravila Homo sapiens sapiens vrsto s tega planeta.

Kar poglej in še kaj nauči:
2020 is new 1984
Corona World order

sbawe64 ::

Comandante je izjavil:

Razlika je samo v kvaliteti dela 465 mrtvih na milijon Danska mi 5x več.

Si preprican, da upostevanje ukrepov in cepljenje nimata nic s tem?

Da
https://link.springer.com/article/10.10...


Potem je prišla na plano študija v The Lancetu
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk...

tako da lahko pct vržeš na kres in zakuriš.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kopriwa ::

Notnow je izjavil:


Čist primer da je cepivo brez veze..
Moja babica 80 let, covid prebolela,dvakrat zakašljala..oče/mama 65+ oba brez problema..od punce isto..
Jaz,moja,moji otroci,..no mi sploh vedl nismo da smo prebolel :D
noben cepljen..
Se pa je oče hotel cepit,se je že naročil,pa si pol premislu,pa ni šel...
no,klical so ga,da lahko pride kadarkoli se cepit,brez da se najavi,da pa je zej v registru kot cepljen...tako da kar naj pride čimprej..
tulk o teh vaših statistikah...

Že po načinu pisanja je jasno, da avtor ni ravno višek inteligence, vsebina je pa taka, da je verjetnost vsebine vrednosti kakca le majčkeno oddaljena od 1.

apfelstrudl ::

Glavno da je Logarca spet potrdila, da umirajo v veliki večini 80 letniki ki se niso cepili.

Mi pa zapiramo državo, uničujemo gospodarstvo in "posredno" pobijamo ljudi zaradi nedostopnih zdravnikov, psihičnih problemov, izgub službe, ipd...

Zaradi 80 letnikov ki se niti sami ne želijo cepiti! Pa čeprav ptiči čivkajo kdo so ranljive skupine v tej greznici imenovani "korona".
Mi pa lovimo najstnike in mlade zdrave ljudi s cepivom in grozimo z vsesplošno zaporo države.

Pa ne mi nabijat da je na intenzivni tudi en 19 letnik (ali koliko je že star najmlajši tam).
Kot da druge bolezni pod določenimi pogoji ne "kosijo" med mladimi.

Še enkrat za vse počasne.
Forsirati bi bilo potrebno cepljenje ranljivih skupin (starostniki in bolni), ostali pa kdor hoče naj se cepi, držimo se nekih osnovnih higijenskih standardov in gremo jebeno živet naprej.
Jaz bi upal stavit da ne bi bilo nič slabše. Verjetno kvečjemu obratno.

Kmečka pamet folk. Jebena kmečka pamet.

kopriwa ::

apfelstrudl je izjavil:

Glavno da je Logarca spet potrdila, da umirajo v veliki večini 80 letniki ki se niso cepili.

Mi pa zapiramo državo, uničujemo gospodarstvo in "posredno" pobijamo ljudi zaradi nedostopnih zdravnikov, psihičnih problemov, izgub službe, ipd...
.
.
.

Odgovor na tvoj rant, ki v osnovi sicer ni napačen je, če ne bi bilo antivaksov s tem ne bi bilo problema. Tako pa so mnogi bili tudi pod vplivom mlajših, ki zagovarjajo debilne antivaks teorije. Pri inteligenčnih povprečnežih in nižje, ki ne re-evaluirajo svoja mnenja je pač pri vplivu tako, kdor prvi pride prvi vpliva. Mnogi starejši so to antivaks prepričanje prevzeli od mlajših stabilnih genijev. In rezultat vsega tega je vse to kar vidite danes, polna intezivna nega.

;-) ::

Zdaj umirajo ljudje ki prej niso

Miki N ::

Pandemije ne bo konec, dokler ne bo vsak saj dvakrat umrl!

sbawe64 ::

Ste opazili, da nihče ne vpraša več, do kdaj?

Do kdaj bomo to počeli?

Kako dolgo bomo tako živeli?

Kaj bomo/smo pridobili/rešili?

Kaj smo/bomo žrtvovali?


apfelstrudl
Po novem bodo zato lovili 25 letnike na terasah in 35 letnice po trgovskih centrih.
Ter da ne pozabim, prodajalne cvetja kot tudi bencinske črpalke bodo na udaru.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

apfelstrudl ::

kopriwa je izjavil:

apfelstrudl je izjavil:

Glavno da je Logarca spet potrdila, da umirajo v veliki večini 80 letniki ki se niso cepili.

Mi pa zapiramo državo, uničujemo gospodarstvo in "posredno" pobijamo ljudi zaradi nedostopnih zdravnikov, psihičnih problemov, izgub službe, ipd...
.
.
.

Odgovor na tvoj rant, ki v osnovi sicer ni napačen je, če ne bi bilo antivaksov s tem ne bi bilo problema. Tako pa so mnogi bili tudi pod vplivom mlajših, ki zagovarjajo debilne antivaks teorije. Pri inteligenčnih povprečnežih in nižje, ki ne re-evaluirajo svoja mnenja je pač pri vplivu tako, kdor prvi pride prvi vpliva. Mnogi starejši so to antivaks prepričanje prevzeli od mlajših stabilnih genijev. In rezultat vsega tega je vse to kar vidite danes, polna intezivna nega.

Agreed

Ampak rant je v bistvu zato ker mi ni jasno zakaj se vodilni ne vržejo 100% na reševanje problema tam kjer problem je.
Ne zgolj s siljenjem v ceplenje (to za moje pojme nikoli ne bo rešilo ničesar, ker pri večini ljudi siljenje sproži ravno to, da se folk upre). Gre se za normalno komunikacijo vodilni->regionalni vodilni->vse tja do zaposlenih v DSO na primer (zelo posplošeno), predstavitev argumentov za/proti (brez laganja in potvarjanja statistik) ipd...

A je to tako težko?

Ne, naša "stroka" se rajši osredotoča na mulce v šolah, proba pocepit mladostnike in podobne bedarije ki ne bodo ama nič pripomogle k reševanju te pizdarije.
Potem nam pa trka na vest kako moramo biti solidarni? Za kaj že? Ker se 80 letnik noče cepit, naj se namesto njega cepi 16 letni mulc?
Pa kaj so vsi znoreli tam gor ali kaj?

c3p0 ::

harvey je izjavil:


Kako gledas na situacijo v kateri se je pred kratkim znašel gospod Mitja Bitenc, lastnik in direktor Govindhe, vege restavracije, ko je tudi verjel vsem takim zapisom, ki jih tule objavljaš. Zelo vesel je bil, celo presrečen, da so imeli zanj prosto posteljo in frej ventilator....


Izgubil 22kg, pa je še vedno konkretni debeluhar (glede na sliko po komi iz UKC), torej skrajno rizična skupina. Priporočam cepljenje. Zdravim 20 letnikom pač ne.

c3p0 ::

apfelstrudl je izjavil:


Ne, naša "stroka" se rajši osredotoča na mulce v šolah, proba pocepit mladostnike in podobne bedarije ki ne bodo ama nič pripomogle k reševanju te pizdarije.
Potem nam pa trka na vest kako moramo biti solidarni? Za kaj že? Ker se 80 letnik noče cepit, naj se namesto njega cepi 16 letni mulc?
Pa kaj so vsi znoreli tam gor ali kaj?


Saj je jasno zakaj. Ker so jim njihovi gospodarji zaukazali pocepit določen % prebivalstva. Lastna kariera in stolček sta tem sprijencem le bolj pomembna od nekega naroda.

feryz ::

V kolikor ste prebrali članek, ste lahko prebrali tudi, da so ga sredi noči, močno presenečenega, zvlekli na ventilator. Verjetno se mu niti danes ne sanja zakaj.

V tem primeru se strinjam s člankom. Pri slovenskem zdravstvu ti ostane le še 20 procentov možnosti, da še kdaj prideš ven, ko te enkrat začnejo zdraviti. Veliko srečo je imel.

Ko pride računovodja do šefa klinike, ki je že prej kradel milijone in pojamra, da manjka evrov, mu ta odgovori, da naj jih par vržejo na ventilator in bo takoj par 100 jurjev več v blagajni. 38 jurjev po glavi. Mašine pa itak stojijo za brez veze. Če jih imajo, naj prinašajo denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

dripac ::

apfelstrudl je izjavil:

kopriwa je izjavil:

apfelstrudl je izjavil:

Glavno da je Logarca spet potrdila, da umirajo v veliki večini 80 letniki ki se niso cepili.

Mi pa zapiramo državo, uničujemo gospodarstvo in "posredno" pobijamo ljudi zaradi nedostopnih zdravnikov, psihičnih problemov, izgub službe, ipd...
.
.
.

Odgovor na tvoj rant, ki v osnovi sicer ni napačen je, če ne bi bilo antivaksov s tem ne bi bilo problema. Tako pa so mnogi bili tudi pod vplivom mlajših, ki zagovarjajo debilne antivaks teorije. Pri inteligenčnih povprečnežih in nižje, ki ne re-evaluirajo svoja mnenja je pač pri vplivu tako, kdor prvi pride prvi vpliva. Mnogi starejši so to antivaks prepričanje prevzeli od mlajših stabilnih genijev. In rezultat vsega tega je vse to kar vidite danes, polna intezivna nega.

Agreed

Ampak rant je v bistvu zato ker mi ni jasno zakaj se vodilni ne vržejo 100% na reševanje problema tam kjer problem je.
Ne zgolj s siljenjem v ceplenje (to za moje pojme nikoli ne bo rešilo ničesar, ker pri večini ljudi siljenje sproži ravno to, da se folk upre). Gre se za normalno komunikacijo vodilni->regionalni vodilni->vse tja do zaposlenih v DSO na primer (zelo posplošeno), predstavitev argumentov za/proti (brez laganja in potvarjanja statistik) ipd...

A je to tako težko?

Ne, naša "stroka" se rajši osredotoča na mulce v šolah, proba pocepit mladostnike in podobne bedarije ki ne bodo ama nič pripomogle k reševanju te pizdarije.
Potem nam pa trka na vest kako moramo biti solidarni? Za kaj že? Ker se 80 letnik noče cepit, naj se namesto njega cepi 16 letni mulc?
Pa kaj so vsi znoreli tam gor ali kaj?


Agreed (z obema).

So pa gospoda tam gori nora že lep čas. Nesmislov toliko da jih niti preštet več ne zmore nihče... Nezaupanje velikega dela populacije temu primerno.

Dejstvo je da bomo v stik z virusom prišli vsi (kdor še ni), kritične bi bilo potrebno precepit, pa bi šlo lažje. Uničevanje gospodarstva pač ne more bit ustrezen ukrep.

Vidim pri mojem fotru; 67 let, o cepljenju še slišat noče, srčni bolnik. Pa dobro, vsakemu svoje, svobodna izbira pa to. Tega da bo mogoče odžrl posteljo kakemu onkološkem bolniku v primeru težjega poteka če faše ga ne zanima - ker mu je sosed, torej nekdo ki ga osebno pozna, ne pa nek kekec tipa Fafangel, povedal da ga bodo zaradi cepiva sledili preko mobitela.

Not good.

;-) ::

Kako pa bo tvoj foter komu na onkološkem odvzel posteljo? A bojo postelje iz onkološkega na kovid vozli?

7000 postelj mamo fraj, fraj...brezdomci pa spijo na hladnem.

dripac ::

;-) je izjavil:

Kako pa bo tvoj foter komu na onkološkem odvzel posteljo? A bojo postelje iz onkološkega na kovid vozli?

7000 postelj mamo fraj, fraj...brezdomci pa spijo na hladnem.


Sklepam glede na izjave ki sem jih slišal včeraj - če lažejo, lažem tudi jaz. Ajde, mogoče res ne onkološkem bolniku, mogoče komu drugemu. Ve da ni ravno v najboljšem fizičnem stanju pa še vedno vztraja pri svojem. Človek ki voli predsednika vlade na osnovi simpatičnosti.

Saj pravim - svobodna izbira, naj tako ostane.

edit; brezdomci niso pomembni, zdaj je pomemben samo Covid. Zato se nihče ne sekira koliko postelj je praznih. /s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

WizzardOfOZ ::

apfelstrudl je izjavil:

Kmečka pamet folk. Jebena kmečka pamet.


Ta je v Sloveniji izumrla že v prejšnjem tisočletju.

kopriwa je izjavil:

apfelstrudl je izjavil:

Glavno da je Logarca spet potrdila, da umirajo v veliki večini 80 letniki ki se niso cepili.

Mi pa zapiramo državo, uničujemo gospodarstvo in "posredno" pobijamo ljudi zaradi nedostopnih zdravnikov, psihičnih problemov, izgub službe, ipd...
.
.
.

Odgovor na tvoj rant, ki v osnovi sicer ni napačen je, če ne bi bilo antivaksov s tem ne bi bilo problema. Tako pa so mnogi bili tudi pod vplivom mlajših, ki zagovarjajo debilne antivaks teorije. Pri inteligenčnih povprečnežih in nižje, ki ne re-evaluirajo svoja mnenja je pač pri vplivu tako, kdor prvi pride prvi vpliva. Mnogi starejši so to antivaks prepričanje prevzeli od mlajših stabilnih genijev. In rezultat vsega tega je vse to kar vidite danes, polna intezivna nega.


Nehaj že nakladat. Stari se pač nočejo cepit. Mogoče je kakšen pobral od mlajših kakšno bedarijo, v večini pa ne, so kar sami apriori proti.
In ne vem zakaj jih je treba ščitit. Imajo možnost se zaščitit s cepivom ali pa izolacijo v kleti.
odprimo državo, tisti, ki se ni zaščitil, ga bo pač pobralo, ostali pa živimo dalje. Sej ni tok težko.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

dripac ::

WizzardOfOZ je izjavil:

In ne vem zakaj jih je treba ščitit. Imajo možnost se zaščitit s cepivom ali pa izolacijo v kleti.
odprimo državo, tisti, ki se ni zaščitil, ga bo pač pobralo, ostali pa živimo dalje. Sej ni tok težko.


A ni bilo tako rečeno pred časom s strani avstrijskega takratnega PM-a Kurza? Vsak odgovoren zase? Jajo pa ponovil isto. Kaj se je zgodilo s tem?

Če želi kdo brat ; https://www.delo.si/mnenja/kolumne/vzho...

Si je pa verjetno kar sam odgovoril oziroma pojasnil proti koncu članka, zakaj je tako kot je. Ne vem kaj se čudi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

kopriwa ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Nehaj že nakladat. Stari se pač nočejo cepit. Mogoče je kakšen pobral od mlajših kakšno bedarijo, v večini pa ne, so kar sami apriori proti.
In ne vem zakaj jih je treba ščitit. Imajo možnost se zaščitit s cepivom ali pa izolacijo v kleti.
odprimo državo, tisti, ki se ni zaščitil, ga bo pač pobralo, ostali pa živimo dalje. Sej ni tok težko.

Ni moj problem, če ne vidiš problema. Problem je in bo zasedenost bolnišnic ter posledično zdravstvenega kadra zaradi številčne obsežnosti covid obolelih. Po pomembnosti: ker se starejši in tistih srednjih let ne želijo cepiti in tudi ker se mlajši ne želijo cepiti (kar jim ne bomo tako "zamerili" kot vsem preostalim) je stanje tako kot je in sledijo zaostreni ukrepi. Pa če se postaviš na trepalnice. Kar sejemo to žanjemo, prisotnost in vpliv antivaksov nas je in bo pripeljalo, da bomo poželi še marsikaj nepričakovanega. In še enkrat, to je samo in izključno zato ker je zdravstveni sistem preobremenjen. V večini zaradi necepljenih.

WizzardOfOZ ::

Da ne bodo samo starčki na tapeti; 500 postelj je problem za slovenijo? Tudi država je imela dovolj časa, da bi razširila kovid oddelke in izobrazila ljudi, ter nakupila prepotrebno opremo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

PrihajaNodi ::

Torej cepljencii lahko pogledate video? Boste dejali da je scam. Znano je da vlade najemajo znane igralce za promocijo cepiva:

https://m.facebook.com/story.php?story_...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

gozdar1 ::

Zdravstvenega kadra manjka zaradi ZUJF, ki je znižal plače medicinskim sestram,..le kdo ga je sprejel?
Drugače pa je bilo trenutno stanje možno napovedat, zakoj ko se je izkazalom da cepiva niso tisto, kar so obljubljala.
Upokojenci berejo FB, izgovor na nivoju zidanic in martinpvanja. Verjamem, da je včasih težko priznat zmoto, sploh kadar počiva na dogmah.
velja seveda tudi za stroko in politiko, za katero je v igri še precej več.

PrihajaNodi ::

kopriwa je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Nehaj že nakladat. Stari se pač nočejo cepit. Mogoče je kakšen pobral od mlajših kakšno bedarijo, v večini pa ne, so kar sami apriori proti.
In ne vem zakaj jih je treba ščitit. Imajo možnost se zaščitit s cepivom ali pa izolacijo v kleti.
odprimo državo, tisti, ki se ni zaščitil, ga bo pač pobralo, ostali pa živimo dalje. Sej ni tok težko.

Ni moj problem, če ne vidiš problema. Problem je in bo zasedenost bolnišnic ter posledično zdravstvenega kadra zaradi številčne obsežnosti covid obolelih. Po pomembnosti: ker se starejši in tistih srednjih let ne želijo cepiti in tudi ker se mlajši ne želijo cepiti (kar jim ne bomo tako "zamerili" kot vsem preostalim) je stanje tako kot je in sledijo zaostreni ukrepi. Pa če se postaviš na trepalnice. Kar sejemo to žanjemo, prisotnost in vpliv antivaksov nas je in bo pripeljalo, da bomo poželi še marsikaj nepričakovanega. In še enkrat, to je samo in izključno zato ker je zdravstveni sistem preobremenjen. V večini zaradi necepljenih.



Bil je komentar na 24 ur:

- lansko leto vsi v skafandrih, letos se po posnetkih nekateri sprehajajo brez rokavic, mask in to medicinsko osebje glede na posnetek novinarke 24.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Lonsarg ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Da ne bodo samo starčki na tapeti; 500 postelj je problem za slovenijo? Tudi država je imela dovolj časa, da bi razširila kovid oddelke in izobrazila ljudi, ter nakupila prepotrebno opremo.
Slovenija lahko podpre 1250 navadnih in 250 intenzivnih postelj (uradno, neuradno še več).

Ampak problem je ker v zameno da to naredi mora ustaviti oziroma zmanjšati veliko nenujnih zdravstvene programov! In to NI fer, če mene vprašaš je pravica rakavega bolnika do preiskave/operacije višja od pravice necepljenega do covid zdravljenega in bi necepljeni covid bolnik moral izviseti, ne pa da izvisijo rakavi bolniki, kot so lani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

PrihajaNodi ::

Lonsarg je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Da ne bodo samo starčki na tapeti; 500 postelj je problem za slovenijo? Tudi država je imela dovolj časa, da bi razširila kovid oddelke in izobrazila ljudi, ter nakupila prepotrebno opremo.
Slovenija lahko podpre 1250 navadnih in 250 intenzivnih postelj (uradno, neuradno še več).

Ampak problem je ker v zameno da to naredi mora ustaviti večino nenujnih zdravstvene programov! In to NI fer, če mene vprašaš je pravica rakavega bolnika do preiskave/operacije višja od pravice necepljenega do covid zdravljenega in bi necepljeni moral nujno izviseti!


A to je pa kul da so ustavili in zmanjsali preglede ter dali triazo kovid bolnikom? Kmalu bodo zdravstvene storitve na voljo samo se cepljenim. Je to kul?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Lonsarg ::

Če zdravstvo ne more bo nekdo pač MORAL izviseti, samo odločiti se je treba kdo, ampak nekdo bo MORAL.

Lani so to bili obični non-covid bolniki kar NI ok. Če izvisijo zgolj necepljeni covid bolniki pa v zameno vso ostalo zdravstvo špila ok je to najbolj fer, ker so necepljeni covid bolniki povzročitelji, da nekdo mora izviseti (poudarek da govorim o necepljenih covid bolnikih, necepljeni ostali bolniki niso problem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

PrihajaNodi ::

Samo najprej naj gre nekdo v bolnice pogledat kaj se res dogaja. Narodu greste ze pocasi na kurac, vmes se pa pusca otroke cakat na nujne posege po 40 minut!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi
««
16 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Testiranje cepljenih? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36457531 (45836) D3m

S 1. novembrom zaostreni ukrepi za zajezitev okužb (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8510507 (8732) Invictus

Koliko doz, za zascito pred delto? (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Problemi človeštva
1722223417 (202502) Conini

Več podobnih tem