» »

Trdi disk

Trdi disk

mgermo ::

Nabavo sem nov disk in v trgovini so ga dali pod slave - enega že imam.
Disk je prepoznan na startupu in v winsih ampak ni ga mogoče izbrati v Moj računalnik - preprosto ga ni notri - nima labela. Pod device manager - properties pod postavkama status: not initialized Partition style: not applicable

Menda ga moram sformatirat, samo kako če ga ne morem izbrat.
Please help.

jlpktnst ::

xp ali 2000? Gres pod administration tools (al nekaj takega) pa maš tam razna orodja za diske hekat:)

frenk ::

morš nardit particijo...če maš zadonsko disketo od win98 lahko to nardiš z fdisk...lahko tud z winxp bootable cd-jem, partition magic-om, verjetno majo pa, tko kot jlpktnst pravi, winsi že kj notr:)

mgermo ::

xp, thx nekako mi je ratalo in sedaj sem dobil label in črko ampak disk je velikosti 120gb računalnik ga pa prepozna kot 40gb...??

frenk ::

probaj dobit partition magic, ker zadevo zelo olajša:)

p.s.:če bi ga mel zdele še na kompu bi ga dal na server ampak sem ga žel že zbrisal...priporočam pa kazaa al pa emule:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

mgermo ::

bom poskusil...
še neki me zanima:

danes je "serviser" zarven obstoječega dvd-roma dodal še dvd-writer...od takrat mi dvd ne bere normalnih cdjev - itak da bom neso nazaj, samo zanima me kaj je ušpičil

frenk ::

mogoče ti je naložil firmware za kšn pekač:D

mgermo ::

ne, nalagal ni nič...a je možno da je kaj strojno zajebo, ker je biu ful smotan...ni vedo kak dat master - slave - ja pravi serviser

disk sem formatiro - ntsc...fat opcije ni bilo...
a v biosu in nasploh mi kaže kapaciteta diska 34gb, v resnici pa je 120gb...bios sem pravkar flesho z novejšo različico a kapaciteta ostaja ista...kaj naredit da prepozna pravo velikost???

Tic ::

Ali je to kakšen starejši računalink?
persona civitas ;>

mgermo ::

leto pa pol...pravkar ugotovil da plata podpira samo udma100, disk je pa 133, a je v tem catch?

plata je ecsk7s5

frenk ::

ne ni v tem catch...dej pejd v bios pogledat ker disk ti v resnici maš...da ti slučajno niso dal not 40Giga:D

ToniT ::

Ma catch je v tem, da mu plata ne podpira tako velikih diskov. Poglej za novi bios, če so zadevo porihtali!

mgermo ::

dal sem gor najnovejši bios ampak diska takšnega kot je ne prepozna...pripiše mu premalo cilindrov, ročno pa ne moreš unest...
na servisu so rekli da obstaja program, ki se zažene pred winsi in jim sporoči pravo velikost diska - niso pa imeli čas to napravit....poznate kakšen tak program oz. karkoli da bi prelisičil damn computer?

schurda ::

Za to še nisem slišal. Problem je BIOS 32GB omejitev. Katero ploščo imaš? Napisal si, da si fleshal najnovejšo različico BIOS-a, to pomeni, da ti plošča ne bo prepoznala diska in boš imel stalno probleme. Mislim, da je bolje, da ploščo menjaš ali pa se sprijazniš, da boš imel 32GB diska, ko pa boš zamenjal ploščo, pa bo naenkrat disk narastel na 120GB. Super ne?


P.S. Imaš pa res super serviserje. Dajo ti disk noter, pa sploh ne pogledajo, če dela. Svetujem ti, da je bilo to zadnjič, ko si odšel tja.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bios zazna samo 136 GB diska namesto 160GB

Oddelek: Strojna oprema
151709 (1289) 5er-->
»

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

Oddelek: Strojna oprema
201839 (1515) sirotka
»

trdi disk hitachi

Oddelek: Strojna oprema
281998 (1633) kerrigh
»

Bios mi ne prepozna novega 120GB diska?

Oddelek: Strojna oprema
7756 (660) leppard
»

Optimalne nastavitve za wd120gb 8mb cache

Oddelek: Pomoč in nasveti
211550 (1343) Blup

Več podobnih tem