» »

Nakupovanje preko Shein

Nakupovanje preko Shein

lilnasx ::

Zanima me ali so res začeli računati uvozne dajatve pri paketih iz tretjih držav. Želim naročiti preko trgovine Shein, vrednost okoli 50 EUR pa me zanima če se sploh še splača...

Hvala za odgovore že vnaprej
  • spremenila: lilnasx ()

FoxKnox ::

lilnasx ::

FoxKnox je izjavil:

https://www.posta.si/o-nas/novice/kako-...


Ja glih glede tega me zanima, to res preverjajo ali so bile zgolj le besede 😅

Vetrpiha ::

Preverjajo. Obdavčujejo celo zadeve, za katere je že bil plačan davek.

lilnasx ::

Vetrpiha je izjavil:

Preverjajo. Obdavčujejo celo zadeve, za katere je že bil plačan davek.

Torej ce je vrednost 57€ in je ddv 22% potem placam cca 13€ ali se pristeje k znesku tudi 2,50 € oz. karkoli drugega?

zpza ::

Da ne odpiram nove teme, bom kar pod to vprašala:
tisti, ki nakupujete kaj preko sheina -
prosim pomagajte mi, ali ste že imeli kdaj izkušnjo, da je šel paket iz Hongkonga z letalom...
če da, mi lahko poveste, kje pristane in kje ga ocarinijo...
namreč jaz sem že večkrat naročila - vedno takšne vrednosti pod 50 e... vedno je paket dobil sledilno številko Yun expressa in so ga carinili na madžarskem... in zame ni bilo stroškov nobenih
zdaj so prvič mi nekaj zaštekali - niso dali sledilne številke paketu za sledenje in ga slediti sploh ne morem, čeprav imam enako kot poprej polno plačano standardno poštnino... obvestili so samo dpd - storitev pri dpdju je enaka kot poprej označena... s sledilno številko dpdja se paketa slediti ne da, se ga ne najde nikjer aplikacija za sledenje ga ne najde... pri dpdju samo piše,da je bil dpd obveščen s strani pošiljatelja o naroočenem paketu...
v appu sheina mi danes kaže,da je šel paket iz Hongkonga z letalom - strah me je zdaj, ker ne vem kam gre, in če bom morala plačati carino? vrednost nakupa je 23 evrov...
ima kdo takšno izkušnjo,da so mu to že kdaj naredili?
Ne vem zakaj so tako zaštekali in zakaj ne gre kot običajno poprej že vsi drugi paketi preko yun expressa na madžarsko.
prosim , če ima že kdo izkušnjo s paketom iz sheina preko Hong konga, če mi lahko pove ali ste plačali carino?
Hvala

Ribicija ::

Zadnji dve naročili sta šli obe z letalom iz Hongkonga. Prvo je bilo dobrih 100 drugo pa nekaj malega manj kot 100 eur. Pri prvem sem dobil od carinske pošte SLO, da jim naj pošljem račun. Sem jih poklical porabal v čem je stvar in ko sem ji rekel, da je Shein je samo rekla potem ni problema, ne bo carinjeno, samo račun nam pošljite; tako je potem tudi bilo, blago je bilo pri meni čez 2 dni.
Po moje bo podobna zgodba pri tebi in te ne rabi skrbet.

zpza ::

Ribicija je izjavil:

Zadnji dve naročili sta šli obe z letalom iz Hongkonga. Prvo je bilo dobrih 100 drugo pa nekaj malega manj kot 100 eur. Pri prvem sem dobil od carinske pošte SLO, da jim naj pošljem račun. Sem jih poklical porabal v čem je stvar in ko sem ji rekel, da je Shein je samo rekla potem ni problema, ne bo carinjeno, samo račun nam pošljite; tako je potem tudi bilo, blago je bilo pri meni čez 2 dni.
Po moje bo podobna zgodba pri tebi in te ne rabi skrbet.


o hvala ti, si me pomiril.

Kam pa pride paket, a direkt v Slocenijo na carino iz Hong Konga?
A ga je tebi tudi dpd dostavil?
A sledilno številko si imel za te pakete iz HK, si jih lahko sledil po celi poti?

Ribicija ::

Po moje ja, direkt na carino, saj sem od tam dobil mail. DPD mi je pripeljal kake 2 dni po tistem ko sem na carino poslal mail z računom. S sledilno številko se potem ko sem videl, da je na letalu nisem več ukvarjal. Pride pa zadnje čase vse precej hitro iz HK, dober teden in je tu. Aja zadnja dostava naprimer ni bila predmet carine pa je bilo tudi 99 eur.

KTr1sk ::

Kako je z https://us.shein.com/ ali gre skozi ddv, kot na alixpressu (pri standard shippingu gre) ali je potrebno posebej plačat ob prevzemu? Ali res pride tako hitro paket kot piše? hvala za info ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94391551390 (3699) DarwiN
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40353807 (16657) BuDi79
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322839 (9968) Tidule
»

Pogodbenik za dostavo s Colissimo / Gearbest

Oddelek: Loža
204001 (1208) BuDi79
»

Helikopter (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6013288 (9495) stb

Več podobnih tem