» »

Bitcoin spet blizu rekordov

feryz ::

Tudi jaz lahko pošljem evre kolegu na drugem koncu sveta ob 2:59 ponoči.
Kaj bi pravzaprav rad povedal s tem pošiljanjem?

energetik ::

styrian je izjavil:

energetik je izjavil:

Problem je, če je takih preveč, in potem niti svojega ne moreš dvigniti. Pa niti ni treba, da vsi pridejo naenkrat po svoj denar, že 10% bi bil problem.
No, zato hočemo nekateri imeti vsaj del premoženja v kriptu, kjer se to ne more zgoditi. Vedno imam na voljo svoje Bitcoine, še dvignit mi jih ni treba, ker sem sam svoja banka s privatnimi ključi na Ledgerju. Pošljem jih lahko kolegu na drugo stran sveta v 5min, ob 3h ponoči v nedeljo, če je treba.


Država garantira vloge v bankah do 100.000 €.
Hahaha, in ti državi zaupaš? Ja lahko ti garantira, ampak dvignit jih pa ne moreš, če jih bo preveč naenkrat prišlo po svoje papirčke.

feryz ::

Komu pa ti zaupaš? Internetu? Si si pa izbral zaupanja vredno osebo.
Kaj pa boš s kojni v Sloveniji, če bo enkrat preveč ljudi prišlo na banko po evre? Naročil paket iz tujine? In ti ga bodo dostavili na dom, kajne?

FireSnake ::

Invictus je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kripto:

nekdo služi drugi puši.

To je Ponzi shema. Early adopterji zaslužijo, ostali pač pušnejo. Par folku še uspe ujeti padce in višave, vsi ostali pušnejo keš.

Ko zmanjka keša in se začnejo zadeve prodajati, gre pač vse dol.

Ni čisto Ponzi shema, ni pa daleč...


Slabo, slabo.
Nekdo lahko vloži danes, pokasira in gre.
Zadeva ne more biti dlje od ponzi sheme.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

3p ::

No, kar se tiče nezmožnosti dviga denarja z banke, če drek zadane ventilator, imamo s tem vsaj izkušnje. In orodja za take primere: Bank run @ Wikipedia

In kaj se bo v takem primeru zgodilo z bitcoini? Ko bojo uporabniki spaničarili, in v resni krizi bojo to najbrž vsi hkrati, bo začela cena divje padati, nakar bo spaničarilo še 99,9% ostalih hodlerjev. Verjetno to ne bo imelo ugodnega vpliva na menjalni tečaj, sploh če nihče ne bo kupoval teh presežkov?

energetik ::

feryz je izjavil:

Komu pa ti zaupaš? Internetu? Si si pa izbral zaupanja vredno osebo.
Kaj pa boš s kojni v Sloveniji, če bo enkrat preveč ljudi prišlo na banko po evre? Naročil paket iz tujine? In ti ga bodo dostavili na dom, kajne?
Ne internetu, ampak kriptografiji. S kojni bom plačal blago in storitve, medtem ko tisti, ki bodo čakali pred bankami, ne bodo mogli.

feryz ::

3p je izjavil:

In kaj se bo v takem primeru zgodilo z bitcoini? Ko bojo uporabniki spaničarili, in v resni krizi bojo to najbrž vsi hkrati, bo začela cena divje padati, nakar bo spaničarilo še 99,9% ostalih hodlerjev. Verjetno to ne bo imelo ugodnega vpliva na menjalni tečaj, sploh če nihče ne bo kupoval teh presežkov?
Ne, verjetno je mišljeno drugače.
Če bo govno z evri in bodo vsi brez, bodo šli kojni s svojo valuto po kruh k peku. Ostali bodo pa lačni.

NMH ::

3p je izjavil:

In kaj se bo v takem primeru zgodilo z bitcoini? Ko bojo uporabniki spaničarili, in v resni krizi bojo to najbrž vsi hkrati, bo začela cena divje padati, nakar bo spaničarilo še 99,9% ostalih hodlerjev. Verjetno to ne bo imelo ugodnega vpliva na menjalni tečaj, sploh če nihče ne bo kupoval teh presežkov?


Point bank je v tem, da imajo visok leverage in delajo z malo denarnimi rezervami.
Kaj naj bi to imelo veze z Bitcoini? Bitcoinov ni na bankah. Kvečjemu bi crypto v tem primeru prevzel funkcijo plačilnega sredstva.

FireSnake ::

c3p0 je izjavil:

Kripto nikakor ni ponzi, bedarija. Pri ponziju se prikazuje neko fiktivno stanje, denar, ki ne obstaja. Pri kriptu lahko še danes greš na borzo in dobiš fiat za svoje kriptofičnike.


Kriptofičnike!
Dobra, si jo bom poslušal zapomniti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

energetik ::

3p je izjavil:

No, kar se tiče nezmožnosti dviga denarja z banke, če drek zadane ventilator, imamo s tem vsaj izkušnje. In orodja za take primere: Bank run @ Wikipedia

In kaj se bo v takem primeru zgodilo z bitcoini? Ko bojo uporabniki spaničarili, in v resni krizi bojo to najbrž vsi hkrati, bo začela cena divje padati, nakar bo spaničarilo še 99,9% ostalih hodlerjev. Verjetno to ne bo imelo ugodnega vpliva na menjalni tečaj, sploh če nihče ne bo kupoval teh presežkov?
Jaz menim, da bi se zgodilo kvečjemu obratno. Ali pa bi imeli nekajdnevno korekcijo V oblike. Presežkov ni treba kupovati z nedostopnimi EUR in USD, ampak s stablecoini, ki jim imaš v svojem cold walletu.

3p ::

NMH je izjavil:

Point bank je v tem, da imajo visok leverage in delajo z malo denarnimi rezervami.
Kaj naj bi to imelo veze z Bitcoini? Bitcoinov ni na bankah. Kvečjemu bi crypto v tem primeru prevzel funkcijo plačilnega sredstva.


Ja, če bi v primeru prileta dreka v ventilator internet deloval brez težav in bi vsi udeleženi verjeli, da bo temu tako tudi v roku naslednjih let.

FireSnake ::

styrian je izjavil:

Seveda je Ponzi. Dobički se financirajo izključno iz vložkov denarja novih butlov, ne pa iz kakšne uporabne vrednosti.

Že 10 let poslušamo o tem kaj bo v "prihodnosti", pa še vedno ne morem s tem olagume na Petrolu kupit.


So zgoraj dokazali, da ni. Ti pa še kar vztrajaš?
A veš kaj govrijo o napaki, norcu in vztrajanju?

Na Petrolu bi lahko kupil kar koli! Pa ne danes, ampak že dolgo.
Če pa ti o tem nisi podučen pa pripiši sebi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

NMH ::

3p je izjavil:


Ja, če bi v primeru prileta dreka v ventilator internet deloval brez težav in bi vsi udeleženi verjeli, da bo temu tako tudi v roku naslednjih let.


Ej, v apokaliptičnih razmerah je pomembno samo to, da imaš kalašnikova, pa dovolj municije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NMH ()

FireSnake ::

styrian je izjavil:


Saj zlata palica je po mojem osebnem mnenju tudi zelo malo vredna. Ceno ima tako, ker se je zlato zasidralo v naši kulturi skozi tisočletja kot nekaj vrednega, dejansko pa ima zelo malo uporabne vrednosti.


:))
Škoda, da o vrednosti zlata nisi napisal takoj.
Ker bi nam prihranil branje ostalih neumnosti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

3p ::

FireSnake je izjavil:

styrian je izjavil:

Seveda je Ponzi. Dobički se financirajo izključno iz vložkov denarja novih butlov, ne pa iz kakšne uporabne vrednosti.

Že 10 let poslušamo o tem kaj bo v "prihodnosti", pa še vedno ne morem s tem olagume na Petrolu kupit.


So zgoraj dokazali, da ni.


Da bitcoin je (ali pa ni) ponzi, se bo izkazalo šele v naslednji krizi. Če bo vrednost strmoglavila, je ponzi. Če ne, je že postal uporabno rezervno skladišče premoženja, kot, ne vem, zlato ali pa biseri.

Vsekakor ni resno uporabno plačilno sredstvo. Razen seveda za mutne pusle.

energetik ::

NMH je izjavil:

3p je izjavil:


Ja, če bi v primeru prileta dreka v ventilator internet deloval brez težav in bi vsi udeleženi verjeli, da bo temu tako tudi v roku naslednjih let.


Ej, v apokaliptičnih razmerah je pomembno samo to, da imaš kalašnikova, pa dovolj municije...
Ali pa BTC, da z njim kupiš kalašnika. Ker če imaš zlato, ti ga trgovci lahko vzamejo in ti ne dajo kalašnika. Pri BTC, ga imaš lahko shranjenega v glavi in jim nič ne koristiš mrtev. Jim ga daš šele, ko Kalašnika že držiš v rokah :D

3p ::

NMH je izjavil:

Ej, v apokaliptičnih razmerah je pomembno samo to, da imaš kalašnikova, pa dovolj municije...


To je tudi res. Posebej če nezanesljiv internet enačiš z apokalipso.

energetik ::

3p je izjavil:

Vsekakor ni resno uporabno plačilno sredstvo. Razen seveda za mutne pusle.
Imaš tudi druge kovančke, ki so odlično plačilno sredstvo, dobesedno zastonj prenos in v parih sekundah. BTC pa držiš kot zlato.

FireSnake ::

styrian je izjavil:


A misliš da sem star 5 let? :))


Obnašaš se že tako!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

NMH ::

3p je izjavil:

Da bitcoin je (ali pa ni) ponzi, se bo izkazalo šele v naslednji krizi. Če bo vrednost strmoglavila, je ponzi. Če ne, je že postal uporabno rezervno skladišče premoženja, kot, ne vem, zlato ali pa biseri.


Torej, čemurkoli bo vrednost strmoglavila, je ponzi?
Al to velja samo in izključno zaradi nekega razloga za crypto - Bitcoin?

Vsekakor ni resno uporabno plačilno sredstvo. Razen seveda za mutne pusle.


To me spominja na široko uvedbo plačilnih kartic v Sloveniji v 90-ih prejšnega stoletja. En folk je za vsako stvar nosil gotovino okol, ker je isto menil za kartice.

3p je izjavil:

NMH je izjavil:

Ej, v apokaliptičnih razmerah je pomembno samo to, da imaš kalašnikova, pa dovolj municije...


To je tudi res. Posebej če nezanesljiv internet enačiš z apokalipso.


Nezanesljiv internet seveda ni apokalipsa. Apokalipsa tudi ni, ko Bankart obvešča da plačilni promet s karticami ne deluje vsake kvarte, etc... Tudi plačevanje s karticami je odvisno od interneta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NMH ()

vaščan ::

Hec je da so pametni tisti ki cripta ne uporabljajo. Ko pa bodo enkrat probal bo pa čudežno razodetje prišlo. Kolk vas mojstrov pozna kaj več od bitcoina in ethereuma. Stablecoin je to mogoče že preveč? kakšen celsius kdo že slišal? To je kot včasih z internetom kaj ti bo to brez veze. Zdej pa babice visijo na facebooku tastari po netu naročajo svega in svašta plačilo prek neta nepredstavljivo banka na telefonu nepredstavljivo. Decentralizacija kriptografija spreminjanje svetovnega bančnega sistema in valut nepredstavljivo.

gruntfürmich ::

feryz je izjavil:

Tudi jaz lahko pošljem evre kolegu na drugem koncu sveta ob 2:59 ponoči.
Kaj bi pravzaprav rad povedal s tem pošiljanjem?

z veliko večjimi omejitvami, par dnevnim časovnim zamikom, par vmesnikov in veliko provizije vmes.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

miroB ::

Družbeni dogovor, kaj ima in kaj nima vrednosti se skozi zgodovino in ravoj človeštva spreminja. Meni recimo je neumno in nepredstavljivo, da je cca 100g zlata in nekaj svetlečih kamenčkov, lahko vredno nekaj 100k eur, nekomu pa se to zdi ok. Včasih so ljudje prodajali zemljo, ki so jo izkopali izpod hlevov (pridobivanje solitra).

Ali pa je vrednost crypto valut dolgoročno vzdržna, bomo videli. Oziroma, bomo videli v kakšni obliki se bo blockchain uporabljal v prihodnosti....

vaščan ::

. Tegale poglejte drugače sicer trejda ampak v prvi polovici videa malo pove kaj si misli o criptu pa pomoje kr dobr pove. Jaz bi to napisal kar je rekel pa je lažje video prilimat.

styrian ::

A lahko pove še če bom imel kaj sreče v ljubezni? Po horoskopu sem tehnica.

WhiteAngel ::

feryz je izjavil:

Tudi jaz lahko pošljem evre kolegu na drugem koncu sveta ob 2:59 ponoči.
Kaj bi pravzaprav rad povedal s tem pošiljanjem?


Hm, instant SEPA?

GupeM ::

Verjetno je bolj mislil na PayPal in podobne zadeve, ki nekako res rešuje nekaj od tega, kar naj bi reševal kripto.

Pri klasičnih bankah so težava provizije in počasnost v primeru nakazovanja v tretje države. Instant SEPA je, kar se hitrosti tiče, boljša kot večina kriptovalut.

Paypal pa ima "instantnost" ne glede na to, kam nakazuješ, je pa še vedno vmes nek posrednik, ki se lahko odloči, da bo od jutri naprej računal 1000 € po transakciji.

energetik ::

Tudi npr. XLM je instanten.

GupeM ::

Saj sem napisal večina, ne vse.

simnov ::

jaz pa nič ne bitcoinam sam shibam :D

c3p0 ::

styrian je izjavil:


A misliš da sem star 5 let? :))

Količina denarja je družbeni dogovor, ki se spremenija glede na potrebe družbe. Ni važno v kakšni obliki je. Ravno zato kripto ne more nikoli uspeti.


8? :) Kripto ne rabi bit nič druga.

WhiteAngel ::

Dobro, sam paypal, XLM... kako točno s temi evri potem plačam naslednji trenutek frizerja in bencin na pumpi v nedeljo popoldne? Če želiš stankati evre na svoj TRR, spet čakaš...

feryz ::

gruntfürmich je izjavil:

feryz je izjavil:

Tudi jaz lahko pošljem evre kolegu na drugem koncu sveta ob 2:59 ponoči.
Kaj bi pravzaprav rad povedal s tem pošiljanjem?

z veliko večjimi omejitvami, par dnevnim časovnim zamikom, par vmesnikov in veliko provizije vmes.
Saj se najbrž zavedaš, da si si tole gladko izmislil?
Vse skupaj gre mnogo bolj gladko, z manj zapleti, hitreje in ceneje s fiat, kot s kripto. Da ti pošlješ, kolega pa nekaj kupi s tem.

gruntfürmich ::

zagotovo!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

c3p0 ::

miroB je izjavil:

Družbeni dogovor, kaj ima in kaj nima vrednosti se skozi zgodovino in ravoj človeštva spreminja. Meni recimo je neumno in nepredstavljivo, da je cca 100g zlata in nekaj svetlečih kamenčkov, lahko vredno nekaj 100k eur, nekomu pa se to zdi ok. Včasih so ljudje prodajali zemljo, ki so jo izkopali izpod hlevov (pridobivanje solitra).


Odvisno od tega koliko ljudi nekaj hoče in koliko je tega na voljo. Diamanti so sicer manipuliran trg, so pa v praksi skrajno uporabni za marsikaj, ne le za prstane Ize Login, enako zlato oz. vse drage kovine.

kow ::

feryz je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

feryz je izjavil:

Tudi jaz lahko pošljem evre kolegu na drugem koncu sveta ob 2:59 ponoči.
Kaj bi pravzaprav rad povedal s tem pošiljanjem?

z veliko večjimi omejitvami, par dnevnim časovnim zamikom, par vmesnikov in veliko provizije vmes.
Saj se najbrž zavedaš, da si si tole gladko izmislil?
Vse skupaj gre mnogo bolj gladko, z manj zapleti, hitreje in ceneje s fiat, kot s kripto. Da ti pošlješ, kolega pa nekaj kupi s tem.


Nehaj se delati norca. Poravnava traja ponavadi vec ur, ce ne vec dni (poslji denar na Filipine ali v Nigerijo). Pri kriptu je to od nekaj sekund do max 1h, ce zelis izjemno veliko varnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

feryz ::

In že kupi kruh? Najprej je treba novo temo odpreti na forumih, kako se sploh rokuje s tem čudom. Počakati odgovore. Začeti odpirati račune, itd, itd.
V Nigerijo? Nismo vsi dobili milijone dediščine, da moramo denar pošiljati tja.

Če pa govoriš o civiliziranem svetu, je lahko denar na drugem koncu sveta v eni uri. Pri različnih valutah. Kjerkoli. Ti pa kupi z bitcoinom v eni uri kruh na drugem koncu sveta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

kow ::

Sam si napisal: "Tudi jaz lahko pošljem evre kolegu na drugem koncu sveta ob 2:59 ponoči."

Zdaj me pa zanima kateri "drugi konec sveta" je to...
Prosil bi te, da nehas trolat. In ne, v razvitem svetu ni mogoce poslati denar v 1h. Gladko si si izmislil.
Mozno je, da si tudi tako neizobrazen, da mislis, ce ti na telefonu pise, da si uspesno poslal denar, to dejansko zgodi v trenutku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

boolsheat ::

GupeM je izjavil:

Verjetno je bolj mislil na PayPal in podobne zadeve, ki nekako res rešuje nekaj od tega, kar naj bi reševal kripto.

Pri klasičnih bankah so težava provizije in počasnost v primeru nakazovanja v tretje države. Instant SEPA je, kar se hitrosti tiče, boljša kot večina kriptovalut.

Paypal pa ima "instantnost" ne glede na to, kam nakazuješ, je pa še vedno vmes nek posrednik, ki se lahko odloči, da bo od jutri naprej računal 1000 € po transakciji.


Paypal je centraliziran sistem.

Na paypal lahko deployaš tudi kripto.

Kripto lahko potuje po centraliziranem sistemu in po nativnem decentraliziranem (OK odvisno od tehnologije v ozadju).

feryz ::

Denar lahko pošlješ kadarkoli. Kdaj bo tam, je druga stvar.

Nujni transfer traja kako dolgo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

boolsheat ::

feryz je izjavil:

Denar lahko pošlješ kadarkoli. Kdaj bo tam, je druga stvar.


Gotovine ne moreš pošiljat kar tako...

feryz ::

boolsheat je izjavil:

feryz je izjavil:

Denar lahko pošlješ kadarkoli. Kdaj bo tam, je druga stvar.


Gotovine ne moreš pošiljat kar tako...
Kripto lahko, baje.

Pogovarjamo se o elektronskih transferjih, vsaj kolikor se meni zdi, je o tem govora.

Ok, mlatimo prazno slamo, saj to je jasno. Kripto fanatiki bodo trdili svoje, o tem ni govora. Ostali pa svoje.
Vi kar opazujte grafe. Jaz se ta čas raje odločam, s katero zafiro se bom popoldne peljal.
Ali s tisto za stopetdeset jurjev ali s tisto za sto jurjev.
Zraven pa moram izbrati, katera bo nadomestila obe kmalu. Tudi nabavna cifra nove zna biti večja od obeh zgoraj naštetih seštetih skupaj.
Nimam pa kojnov. Siromak, jebi ga. Mi pa socialna priskoči na pomoč vsake kvatre, pa se izide.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

miroB ::

c3p0 je izjavil:

miroB je izjavil:

Družbeni dogovor, kaj ima in kaj nima vrednosti se skozi zgodovino in ravoj človeštva spreminja. Meni recimo je neumno in nepredstavljivo, da je cca 100g zlata in nekaj svetlečih kamenčkov, lahko vredno nekaj 100k eur, nekomu pa se to zdi ok. Včasih so ljudje prodajali zemljo, ki so jo izkopali izpod hlevov (pridobivanje solitra).


Odvisno od tega koliko ljudi nekaj hoče in koliko je tega na voljo. Diamanti so sicer manipuliran trg, so pa v praksi skrajno uporabni za marsikaj, ne le za prstane Ize Login, enako zlato oz. vse drage kovine.


Blockchain je(bo) tudi uporaben še za kaj drugega, kot potrjevanja transakcij mešetarjanja z bitcoini. Vem, da je zlato in diamanti uporabno še za kaj drugega, ampak hotel sem povedati, da cena nekaj 100k eur za nakit, nekomu pomeni sprejemljivo ceno, nekomu pač ne...
Odvisno koliko ljudi, kaj hoče. Nekateri hočejo imeti (pre)drag nakit, nekateri pa bitcoine...

GupeM ::

kow je izjavil:

Sam si napisal: "Tudi jaz lahko pošljem evre kolegu na drugem koncu sveta ob 2:59 ponoči."

Zdaj me pa zanima kateri "drugi konec sveta" je to...
Prosil bi te, da nehas trolat. In ne, v razvitem svetu ni mogoce poslati denar v 1h. Gladko si si izmislil.
Mozno je, da si tudi tako neizobrazen, da mislis, ce ti na telefonu pise, da si uspesno poslal denar, to dejansko zgodi v trenutku.

Preberi moj post zgoraj. PayPal. Instant.

Slabost je seveda centraliziranost in da se PayPal lahko odloči in ti reče da tvojega denarja pa ne bojo poslali. Ali pa ti rečejo, da pošljejo za 75% provizije. Načeloma se pa da. Ponavadi celo lažje kot s kriptom.

Pa ne me narobe razumet. Tudi sam sem v kriptu in ga podpiram. Samo prikazujem dejstva takšna kot so in ne izkrivljam resnice.

3p ::

Še en zorni kot. Če kojni niso ponzi, zakaj imamo potem vsaj 1673 mrtve-kojne? ( https://99bitcoins.com/deadcoins/ ).

miroB je izjavil:


Blockchain je(bo) tudi uporaben še za kaj drugega, kot potrjevanja transakcij mešetarjanja z bitcoini. Vem, da je zlato in diamanti uporabno še za kaj drugega, ampak hotel sem povedati, da cena nekaj 100k eur za nakit, nekomu pomeni sprejemljivo ceno, nekomu pač ne...
Odvisno koliko ljudi, kaj hoče. Nekateri hočejo imeti (pre)drag nakit, nekateri pa bitcoine...


To smo poslušali pred prejšnjim krahom. Pa še zdaj nismo videli kake "killer aplikacije", razen za špekuliranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

styrian ::

Ne samo da imajo mrtve kojne, imamo tudi za vedno izgubljene Bitcoine.

Če zlato izgubiš, vsaj nekje ostane (četudi v zemlji).

kow ::

GupeM je izjavil:


Preberi moj post zgoraj. PayPal. Instant.


"instant".

To je samo IOU. Ti reces, Paypalu da mi poslje denar. Jaz dobim obvestilo od Paypala, da imam denar. Instant.
A v resnici ni bilo nobenih transakcij v uradnem financnem sistemu. Ce Paypal danes propade, jaz tega denarja ne bom nikoli videl. Oz. bom moral cakati na paypalovo stecajno maso itd.

Skratka, to nima veze s kriptom ali bancnim sektorjem. Enako lahko Visa namesto svojega omrezja uporablja kripto, pa se ti bo zdelo, da si s kartico instant placal kruh v trgovini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

GupeM ::

Sploh nima veze, kaj je v ozadju. Ko mi PayPal reče, da imam denar, ga lahko v istem trenutku zapravim. Lahko ga tudi withdrawam na svojo kreditno kartico in z njo v trgovini kupim kondome.

kow ::

Ker ima Paypal tvojo identiteto in dovolj velike provizije, da pokrije zavarovalnine obcasnih prevar. Paypal ti lahko kadarkoli zavrne dostop do denarja. Se enkrat. Ce paypal propade, bo pac trgovina s kondomi ostala brez denarja. Poravnava se zgodi nekaj ur ali dni kasneje, kot nakup.

Bitcoin pa ima krajso poravnavo, recimo 30-60min, pa imas prakticno zagotovljeno poravnavo. In tega detajla feryz me razume.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

tomaz- ::

feryz je izjavil:

boolsheat je izjavil:

feryz je izjavil:

Denar lahko pošlješ kadarkoli. Kdaj bo tam, je druga stvar.


Gotovine ne moreš pošiljat kar tako...
Kripto lahko, baje.

Pogovarjamo se o elektronskih transferjih, vsaj kolikor se meni zdi, je o tem govora.

Ok, mlatimo prazno slamo, saj to je jasno. Kripto fanatiki bodo trdili svoje, o tem ni govora. Ostali pa svoje.
Vi kar opazujte grafe. Jaz se ta čas raje odločam, s katero zafiro se bom popoldne peljal.
Ali s tisto za stopetdeset jurjev ali s tisto za sto jurjev.
Zraven pa moram izbrati, katera bo nadomestila obe kmalu. Tudi nabavna cifra nove zna biti večja od obeh zgoraj naštetih seštetih skupaj.
Nimam pa kojnov. Siromak, jebi ga. Mi pa socialna priskoči na pomoč vsake kvatre, pa se izide.


ok, imaš pač malce drugačen pogled na celotno zadevo, ane.. Jaz jih pa imam, pred leti sem jih nabavil 9 komadov, vmes še enega zgolj zato, da imam cifro deset. In če računaš, da je bil takrat bitcoin manj kot tisočaka :):)
Sicer ne vozim zafire, imam pa ravno tako avto v šestštevilčnem razredu, brez pomoči kovančkov. Ti so bili kupljeni takrat bolj "za hec" in bodo čakali do moje penzije, se pravi še cca deset let. Kje bodo takrat, bom videl - če bo šlo cca tako kot dosedaj, bo čisto OK, če pade na nulo, bo lep spomin - ne bom pa niti pod razno obubožal :)
Zafira pa ne bo nikoli padla, ker mi ne sede - sem bolj pristaš drugega tabora :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitcoin dosegel zgodovinski rekord (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7623067 (15535) Prospekt
»

eToro

Oddelek: Loža
3819339 (4801) Picajzl
»

Bitcoin presegel 10.000 dolarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
29678261 (68018) Machete
»

Indeksnega sklada za bitcoin ne bo

Oddelek: Novice / Kriptovalute
1810671 (7654) mkmorfius
»

Bitcoin podira rekorde in prehiteva zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5928385 (24776) dreta

Več podobnih tem