» »

Acer tablica - tov. zaklenjen BIOS ?

Acer tablica - tov. zaklenjen BIOS ?

Sunna ::

oy

Zanima me, če morda bi kdo imel kakšen predlog. Acer w510 tablico imam od nove(!). Nikoli nobenega gesla nikjer dal,
niti v windowsih, kaj šele bios. Par dni nazaj se odločim format nardit prvič in nov OS in .... bios - "enter current password" . Probam nič, admin,administrator,ime od uporabniških rač., user, -, etc...

Res ne vem kaj storiti, prvič to doživel. Sem prebral praktično ves internet na temo in na Acer forumih avtomatično zaklepajo thread-e na temo (kao se ne sme o tem) in krivijo uporabnike. Ki pa pravijo, da niso nikoli nastavili (koliko uporabnikov pa gre v bios sploh).... En rekel, da za 90$ na uradnem servisu uštimajo.
Ima kdo še kako idejo, morda kak default ACER password ipd. ? Pa zelo čudno mi je, da eni nimajo tega problema,je leto izdelave spremenljivka, geografija...?

p.s. to je tablica tako da razni kratki stiki in reset biosa, odstranitev baterije ipd.. pri tablicah zgleda odpadejo, nima cmosa ampak eeprom čip ?
bootat pa tudi ne morem nič (ala recovery zadev, da bi kaj usilil).
Kake ideje? Je kak način preko winsov, ala da v DOS-u kak program doseže bios?

thx
  • spremenilo: Sunna ()

errhec ::

dd

Sunna ::

errhec je izjavil:

https://forum.xda-developers.com/t/bios...


hvala, vendar kot sm reku, cel internet sm prebral praktično, tudi to. File je disable-an. Moraš zaprosit,,odgovori nihče. Obstaja še en file,ki se ga najde, vendar je plačljiv in deluje kot scam.
Nimam pa žal zunanjega usb dvd/cd roma, kjer "naj bi" bootal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunna ()

errhec ::

Sam sem ga snel. Kaj ni dostopno?
Naloži se na USB.
dd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei bojda želi prodati seriji telefonov P in Mate

Oddelek: Novice / Android
3611300 (7546) gozdar1
»

Android -ROOT (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
596757 (3388) max157
»

Asus Transformer Prime TF201

Oddelek: Pomoč in nasveti
101477 (1383) Heisenberg
»

LG Optimus 4X HD (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
43191270 (41206) dr.Akula
»

NLB Klik dela na Androidu

Oddelek: Mobilne tehnologije
3912182 (4655) Gogyto

Več podobnih tem