» »

Ustanovitev podjetja za izdajo igre

Ustanovitev podjetja za izdajo igre

tt2 ::

Me zanima, če ima kdo izkušnje s sledečim. Namen imam izdati igro na Steam platformi. Ker se pa nekako nagibam k temu, da igre ne bi izdal pod svojim imenom, temveč pod okriljem podjetja, me zanima, kako v Sloveniji to najhitreje in najceneje ustanoviti? So pri tem mogoče kakšne pasti, na katere je potrebno biti pozoren? Ogromno ljudi namreč izda igro pod ustanovljenim lastnim podjetjem, čeprav so solo razvijalci. Igra ni nič posebnega, zato ne pričakujem nobenega zaslužka, vseeno pa iz varnostnih razlogov, kolikor sem seznanjem, je igro bolje izdati pod okriljem podjetja kot pa svojega imena. Bom hvaležen za vsak nasvet.

shadeX ::

Igra ni nič posebnega, zato ne pričakujem nobenega zaslužka,


in

temveč pod okriljem podjetja, me zanima, kako v Sloveniji to najhitreje in najceneje ustanoviti?


Does not compute. Firmo ustanoviš z namenom zaslužka. Firma ni zastonj.

Sicer pa zakaj bi želel publishat nekaj kar ni nič posebnega in ne pričakuješ zaslužka. Garantiram da začenjaš z zadevo na napačnem koncu. Če pa hočeš publishat igro, kjer vseeno pobereš kakšno donacijo oz. plačilo je itch.io izjemna platforma za začetek. Pa ni potreba nobenega podjetja.

Sicer pa: Produkt (oz. storitev) -> Cash Flow -> Podjetje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

AntinceL ::

Če bo igra zastonj, potem nima smisla delat firme. Če igra ne bo zastonj, potem moraš imet od zadaj pravno osebo (vsaj SP). Dvomim, da bi šlo z drugimi načini (avtorska pogodba?)

Ales ::

shadeX je izjavil:

... Če pa hočeš publishat igro, kjer vseeno pobereš kakšno donacijo oz. plačilo je itch.io izjemna platforma za začetek. Pa ni potreba nobenega podjetja.

O ja, pa je. Samo zato, ker prodajaš preko nekega posrednika še ne pomeni, da lahko to kar tako počneš.

tt2 ::

Ima kdo izkušnje z objavljanjem aplikacij na Google ali App trgovini? Predvidevam, da osebe, ki objavijo svoje izdelke na teh mestih, morajo tudi imeti podobno urejene te zadeve.

Tidule ::

Treba najprej razčistit kaj bi pravzaprav rad.

Če gre za pridobitno dejavnost (prodaja igre) potem rabiš imet ustrezno urejen status (sp, d.o.o. ...). Platforma preko katere prodajaš tukaj ni pomembna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Začenja se sodni proces v sporu med Epic Games in Applom

Oddelek: Novice / Tožbe
307872 (4219) Mr.B
»

Kolega je naredu igro - založniki?

Oddelek: Igre
201715 (756) showsover
»

Unity

Oddelek: Programiranje
314581 (2091) Kurzweil
»

Epic Games zagnal lastno spletno trgovino

Oddelek: Novice / Igre
228198 (4537) opeter
»

Reynard

Oddelek: Igre
5641 (439) bostjang

Več podobnih tem