» »

covid prebolevnik - 8 mesecev ena doza

covid prebolevnik - 8 mesecev ena doza

cepljen123 ::

Včeraj sem se hotel it cepit s Pfizerjem, ker sem mislil, da mi bo kot prebolevniku dovolj ena doza, saj sem le par dni iz 180 dnevnega obdobja. Takrat pa šok, saj izvem, da je rok po novem 6 mesecev in da mi ne morejo dati ene doze za PCT.... Na spletni strani NIJZ pa še kar piše osem mesecev. Pa tud to kar berem po netu pravi isto: https://www.nature.com/articles/s43856-.... Zdaj pa mi naj še kdo reče, da gre za zdravje......
  • zaklenil: bluefish ()

kow ::

Meje so arbitrarne, to je normalno. Ne razumem kaj ima relativno nov znanstveni clanek z zakonodajo. Star ni niti 1 mesec.
Si tudi sokiran, ko se po cesti vozi 80 letnik? Ceprav je jasno, da jih je ogromno izjemno nevarnih za okolico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DarwiN ::

Cepljenje oseb, ki so prebolele COVID-19
Ker so osebe še nekaj mesecev po preboleli bolezni zaščitene, se cepljenje lahko varno odloži do
6 mesecev od začetka bolezni (najbolje je cepljenje opraviti 1-6 mesecev po bolezni).
Strokovno stališče je, da za zaščito oseb, ki so v zadnjih 8 mesecih dokazano prebolele COVID19 (izvid o pozitivnem PCR testu), zadostuje en odmerek cepiva proti COVID-19 (če oseba želi,
lahko prejme tudi polno cepljenje v skladu s SmPC). V takih primerih prebolevnik velja za
zaščitenega takoj po cepljenju. Če je minilo več kot 8 mesecev od začetka bolezni in prebolevnik
še ni bil cepljen, prejme polno cepljenje. (Odlok o načinu izpolnjevanja pogoja PCT zaenkrat
omogoča izdajo ustreznega DCP le prebolevnikom, ki so bili z enim odmerkom cepljeni največ do
180 dni od pozitivnega PCR testa; če je minilo več kot 180 dni, morajo za DCP prejeti dva odmerka
cepiva z dvo-odmerno shemo.
)

Malo dvoumno, ampak shit happens.. Se boš pač 2x piknil. The more, the merrier. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Yohan del Sud ::

Sem imel povsem enak problem tri mesece nazaj. Takrat je bilo jasno, da je stroka za en shot, birokracija za dva, izjema in kompromis je bil v tistem momentu pač nesrečni Janssen. Itak računam, da bom rabil še en čip nekje konec zime ali začetku pomladi česarkoli bo takrat že smiselno ali "smiselno". Delta Fajzer pride ven menda šele decembra.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

cepljen123 ::

Našel sem predlog za ravzevljavitev te spremembe. Če se komu da, naj prosim glasuje. Mogoče spremenijo nazaj :)

https://predlagam.vladi.si/predlog/13851

Hvala vam

WizzardOfOZ ::

V nekaterih državah imajo prebolevniki eno leto, nekje 9 mesecev, pri nas in v italiji samo 6. Vmes je bilo par dni 8 mesecev, pa so prestavili nazaj.
Za cepljenje prebolevnikov bi morali narediti spremembo in vsakega testirat na protitelesa. Torej za prebolevnike bi morala biti individualna obravnava. Nekaterim so protitelesa namreč hitro upadla, drugi jih imamo izredno veliko, pa v pol leta niso upadla niti za 10%. In ker je tako velika raznolikost, je težko povleči en pameten zaključek iz tega. Pri naših odgovornih pa pamet itak ni vrlina, zato so potegnili uravnilovko, kjer ni treba nič mislit, ampak je dovolj dobra za večino (razen za tiste, ki imajo veliko protiteles, ker dobijo samo še dodatna protitelesa, ki v ničemer več ne služijo, ker so za alpha verzijo virusa in te pred delto bolj slabo zaščitijo).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Kodrnusa ::

Sam sem se cepil s Pfizerjem 2 x po tem ko sem prebolel covid po cca 8 mesecih. Žena tudi. Glej ga zlomka še sem živ.. Nobenih stranskih učinkov, še roka me ni bolela.. Ne vem kaj se bojite 2h doz?
Drugače pa prebolevniki, ki so 2 krat cepljeni imajo daleč najboljšo zaščito pred covidom...

GizmoX ::

cepljen123 je izjavil:

Našel sem predlog za ravzevljavitev te spremembe. Če se komu da, naj prosim glasuje. Mogoče spremenijo nazaj :)

https://predlagam.vladi.si/predlog/13851

Hvala vam
Predlagaš volku, naj ne pohrusta ovce?:|

Po mnenju strokovne skupine stopnja protiteles ne korelira s stopnjo zaščite, zato testi na protitelesa niso ustrezni. - Testiranje na protitelesa za štetje med prebolevnike ali cepljene
Določanje koncentracije protiteles pri prebolevnikih ni smiselno, ker ni nobene korelacije z zaščito pred ponovno okužbo. - Kontrola krvi na protitelesa pri prebolevnikih kovida 19
udirač => uni. dipl. inž. rač.

fikus_ ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Za cepljenje prebolevnikov in tretje poživitveno cepljenje bi morali narediti spremembo in vsakega testirat na protitelesa. Torej za prebolevnike in že cepljene bi morala biti individualna obravnava. Nekaterim so protitelesa namreč hitro upadla, drugi jih imajo izredno veliko, . . . . In ker je tako velika raznolikost, je težko povleči en pameten zaključek iz tega. Pri naših odgovornih pa pamet itak ni vrlina, zato so potegnili uravnilovko, kjer ni treba nič mislit,. . . . . .


Sem dodal boldano.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

LeQuack ::

Kodrnusa je izjavil:

Sam sem se cepil s Pfizerjem 2 x po tem ko sem prebolel covid po cca 8 mesecih. Žena tudi. Glej ga zlomka še sem živ.. Nobenih stranskih učinkov, še roka me ni bolela.. Ne vem kaj se bojite 2h doz?
Drugače pa prebolevniki, ki so 2 krat cepljeni imajo daleč najboljšo zaščito pred covidom...


Večji kot so stranski učinki bolj si zaščiten.

fikus_ je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Za cepljenje prebolevnikov in tretje poživitveno cepljenje bi morali narediti spremembo in vsakega testirat na protitelesa. Torej za prebolevnike in že cepljene bi morala biti individualna obravnava. Nekaterim so protitelesa namreč hitro upadla, drugi jih imajo izredno veliko, . . . . In ker je tako velika raznolikost, je težko povleči en pameten zaključek iz tega. Pri naših odgovornih pa pamet itak ni vrlina, zato so potegnili uravnilovko, kjer ni treba nič mislit,. . . . . .


Sem dodal boldano.


Kar bi mogli naresti je tako kot Skandinavci, pozabiti na ta virus. Ne pa neka proitelesa mert kaj je z vami.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Kapitan Jack ::

V kolikor bi se slo za zdravlje, potem bi izmerili protitelesa in postavili casovni okvir. Tisti, ki ima med x - x se mora cepiti na x mesecev itd itd

Kodrnusa ::

LeQuack je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Sam sem se cepil s Pfizerjem 2 x po tem ko sem prebolel covid po cca 8 mesecih. Žena tudi. Glej ga zlomka še sem živ.. Nobenih stranskih učinkov, še roka me ni bolela.. Ne vem kaj se bojite 2h doz?
Drugače pa prebolevniki, ki so 2 krat cepljeni imajo daleč najboljšo zaščito pred covidom...


Večji kot so stranski učinki bolj si zaščiten.

fikus_ je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Za cepljenje prebolevnikov in tretje poživitveno cepljenje bi morali narediti spremembo in vsakega testirat na protitelesa. Torej za prebolevnike in že cepljene bi morala biti individualna obravnava. Nekaterim so protitelesa namreč hitro upadla, drugi jih imajo izredno veliko, . . . . In ker je tako velika raznolikost, je težko povleči en pameten zaključek iz tega. Pri naših odgovornih pa pamet itak ni vrlina, zato so potegnili uravnilovko, kjer ni treba nič mislit,. . . . . .


Sem dodal boldano.


Kar bi mogli naresti je tako kot Skandinavci, pozabiti na ta virus. Ne pa neka proitelesa mert kaj je z vami.


Vidim, da si gledal 24 kur. To ni res. Vsak organizem se odzove drugače. Eni imajo hujše reakcije eni manjše. Naj bi bilo tako, da močnejši imunski sistem povzroči večje reakcije, ni pa nujno. Glede na to, da sem jaz prebolel, je tudi logično, ker sem imel že protitelesa, da cepivo ni povzročilo nobene reakcije... Telo že pozna virus in zato ni močno reagiralo...

jotunn ::

LeQuack je izjavil:

Večji kot so stranski učinki bolj si zaščiten.

Razen ce ne. Strukelj je bil tisti, ki je trdil to, nek drug strokovnjak pa na isti dan za 100% obratno. In ce moram izbirati med "strokovnjakom" Strukljem in komurkoli drugim, ki ima spredaj dr. bom na podlagi zadnjega leta im pol precej bolj verjel tistemu drugemu.

dunda ::

Kapitan Jack je izjavil:

V kolikor bi se slo za zdravlje, potem bi izmerili protitelesa in postavili casovni okvir. Tisti, ki ima med x - x se mora cepiti na x mesecev itd itd


Tole žal ne drži. Z običajnimi testi s tem le potrdimo, da smo bili v stiku s Covidom (in to se zazna po dveh do šestih tednih). V bistvu pomeni, da je bil sprožen imunski odgovor. Ne ve pa se, koliko protiteles je "potrebnih". Potrebovali bi zahtevnejši test za nevtralizacijska protitelesa, kjer se potrebuje živa kultura pod nadzorovanimi pogoji in to več dni.
Logarjeva pravi: “To pomeni, da imamo lahko po eni strani zelo majhno koncentracijo teh protiteles, ki jih določimo v kateremkoli laboratoriju, pa imamo kljub temu veliko koncentracijo nevtralizacijskih protiteles. Mogoče pa je tudi obratno: da imamo veliko koncentracijo navadnih protiteles in majhno koncentracijo nevtralizacijskih. Vsi bi bili veseli, če bi se to dalo tako preprosto izmeriti, a žal to trenutno ni mogoče.”
https://www.kacnje.eu

Matko ::

cepljen123 je izjavil:

Včeraj sem se hotel it cepit s Pfizerjem, ker sem mislil, da mi bo kot prebolevniku dovolj ena doza, saj sem le par dni iz 180 dnevnega obdobja. Takrat pa šok, saj izvem, da je rok po novem 6 mesecev in da mi ne morejo dati ene doze za PCT.... Na spletni strani NIJZ pa še kar piše osem mesecev. Pa tud to kar berem po netu pravi isto: https://www.nature.com/articles/s43856-.... Zdaj pa mi naj še kdo reče, da gre za zdravje......


ga. Beovič pravi, da bi se morali cepiti še kasneje, po 9. mesecih.

Ampak, ker je 6. mesecev politično usklajeno na EU. Je pri nas pač tako...

WizzardOfOZ ::

GizmoX je izjavil:

cepljen123 je izjavil:

Našel sem predlog za ravzevljavitev te spremembe. Če se komu da, naj prosim glasuje. Mogoče spremenijo nazaj :)

https://predlagam.vladi.si/predlog/13851

Hvala vam
Predlagaš volku, naj ne pohrusta ovce?:|

Po mnenju strokovne skupine stopnja protiteles ne korelira s stopnjo zaščite, zato testi na protitelesa niso ustrezni. - Testiranje na protitelesa za štetje med prebolevnike ali cepljene
Določanje koncentracije protiteles pri prebolevnikih ni smiselno, ker ni nobene korelacije z zaščito pred ponovno okužbo. - Kontrola krvi na protitelesa pri prebolevnikih kovida 19


Potem enako velja za cepljene.

LeQuack je izjavil:

Kar bi mogli naresti je tako kot Skandinavci, pozabiti na ta virus. Ne pa neka proitelesa mert kaj je z vami.


Glede na to, da se moraš s parkrat več protitelesi kot prebolevnik vseeno cepit, 2x cepljenemu pa ni treba niti testov delat, je to velika bedarija, ampak individualna obravnava bi bila edina prava, če bi hoteli skrbeti za zdravje ljudi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Kodrnusa je izjavil:

Sam sem se cepil s Pfizerjem 2 x po tem ko sem prebolel covid po cca 8 mesecih. Žena tudi. Glej ga zlomka še sem živ.. Nobenih stranskih učinkov, še roka me ni bolela.. Ne vem kaj se bojite 2h doz?
Drugače pa prebolevniki, ki so 2 krat cepljeni imajo daleč najboljšo zaščito pred covidom...


Prebolel covid, glej ga zlomka, še sem živ, nobenih respiratorjev, še dihanja nisem imel oteženega, vi se pa bojite zbolet?

Skratka, nismo vsi enaki, eni bomo imeli komplikacije, eni pač nič, to velja tudi za doze.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

FoxKnox ::

Avenger je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Sam sem se cepil s Pfizerjem 2 x po tem ko sem prebolel covid po cca 8 mesecih. Žena tudi. Glej ga zlomka še sem živ.. Nobenih stranskih učinkov, še roka me ni bolela.. Ne vem kaj se bojite 2h doz?
Drugače pa prebolevniki, ki so 2 krat cepljeni imajo daleč najboljšo zaščito pred covidom...


Prebolel covid, glej ga zlomka, še sem živ, nobenih respiratorjev, še dihanja nisem imel oteženega, vi se pa bojite zbolet?

Skratka, nismo vsi enaki, eni bomo imeli komplikacije, eni pač nič, to velja tudi za doze.


Bravo, srečko, uspelo ti je, zaenkrat.
Poznam umrle od kovida, ni bilo enostavno umret, osebno poznam prebolevnike, sami zdravi, polni energije, športniki, s posledicami, tudi jaz sem bil srečko pri svojih srednjih letih, prebolel brez posledic, ampak sem šel po dozo, tko za vsak slučaj.

feryz ::

Res poznaš umrle od covida?
Jaz niti enega. Pa lahko naštejem enih 15 ljudi iz moje vasi, ki so letos zaključili z bivanjem na zemlji.

jotunn ::

No jaz poznam 3, ki so umrli zaradi covida. Ne s covidom ampak zaradi njega. Poznam jih pa tudi enih 30, ki so ga preboleli brez najmanjsih tezav (par dni vrocine ne stejem kot neko strasno tezavo). Je pa res, da ne poznam niti enega, ki bi imel tezave zaradi cepljenja. Ampak ne eno, ne drugo ni neka referenca za delanje zakljuckov.

feryz ::

Za ljudi je.
Branje nekih suhoparnih številk v medijih, mogoče oz. verjetno celo zlaganih, ne ustvari prave slike pri ljudeh.
Osebne izkušnje pa brez dvoma jo.

jotunn ::

Ok to mi je jasno da ti rad delas statisticne zakljucke na vzorcu 3 oseb, ampak vseeno. Statisticne zakljucke se dela ravno na suhoparnih miljonskih stevilkah ne pa na osebnih izkusnjah, ki vkljucujejo 0.00000001 promil vsega.

FireSnake ::

Ker je edina tema na to temo :)

https://www.rt.com/usa/536666-project-v...

Mnenja dobrodošla.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

jest10 ::

LeQuack je izjavil:



Kar bi mogli naresti je tako kot Skandinavci, pozabiti na ta virus. Ne pa neka proitelesa mert kaj je z vami.


A skandinavci, ki so konkretno precepljeni? Komot. Še mi se tako precepimo, kot oni.

feryz ::

Če piše, da je v ponedeljek zaradi korone umrlo 8 ljudi, potem so zapremej zato tudi umrli. Mar ne?
Tudi če piše, da so dohtarji preobremenjeni in jih varnostnik štemplja, medtem ko so oni kdo ve kje, potem, posledično, tudi so preobremenjeni? Ker piše. Mar ne?
Yep, v medijih piše.

Mi smo konkretno precepljeni. Stari pa bodo umirali dalje. Kar tako, ker sonce sije ali dež pada.
Skandinavci niso nič pozabili. Trenutno hodlajo. Bomo videli, kam bodo šle številke.

Utk ::

Zakaj se bi zgledovali po Danski, zakaj se ne bi po Poljski. Oni so še manj cepljeni, manj ukrepov in skoraj nič korone.
Sicer bo 4. val tudi njih dosegel, ni dvoma, ampak ko je bil 4. val v Španiji, Portugalski itd., niste nič govorili, da se bi morali zgledovat po njih. Zdaj ko se je pri njih umiril, se bi pa čudežno morali. Sej tudi se, pač čakamo, da val mine.
Logika vam ne dela najbolj...

LeQuack ::

jest10 je izjavil:

LeQuack je izjavil:



Kar bi mogli naresti je tako kot Skandinavci, pozabiti na ta virus. Ne pa neka proitelesa mert kaj je z vami.


A skandinavci, ki so konkretno precepljeni? Komot. Še mi se tako precepimo, kot oni.


Italijani pa Francozi so tudi, pa ne sprostijo ukrepov. Se pravi je odločitev samo politična.
Quack !

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Zakaj se bi zgledovali po Danski, zakaj se ne bi po Poljski. Oni so še manj cepljeni, manj ukrepov in skoraj nič korone.
Sicer bo 4. val tudi njih dosegel, ni dvoma, ampak ko je bil 4. val v Španiji, Portugalski itd., niste nič govorili, da se bi morali zgledovat po njih. Zdaj ko se je pri njih umiril, se bi pa čudežno morali. Sej tudi se, pač čakamo, da val mine.
Logika vam ne dela najbolj...


Pa ti veš, da na poljskem, če si bolan in ugotovijo, da imaš korono, policija skrbi, da si doma v karanteni in ne kot pri nas, ko te enkrat iz nijz pokličejo in je to vse kar se je zgodilo. In če te tam dobijo, da bi moral biti v karanteni, pa nisi, plačaš konkretno kazen, pa za par let te lahko zaprejo. Pri nas pa vem da so bolani okol skakal, ker so moral otroka peljat v vrtec ali šolo in to ni nikogar niti zanimalo, pa še danes nikogar ne zanima, če taki okoli hodijo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Goran's Blog ::

Kaj porečete pa na to, da sami ki so pri Pfizerju trdijo,da je naravna zaščita boljša od cepljenja.
https://www.rt.com/usa/536666-project-v...

Meizu ::

cepljen123 je izjavil:

Včeraj sem se hotel it cepit s Pfizerjem, ker sem mislil, da mi bo kot prebolevniku dovolj ena doza, saj sem le par dni iz 180 dnevnega obdobja. Takrat pa šok, saj izvem, da je rok po novem 6 mesecev in da mi ne morejo dati ene doze za PCT.... Na spletni strani NIJZ pa še kar piše osem mesecev. Pa tud to kar berem po netu pravi isto: https://www.nature.com/articles/s43856-.... Zdaj pa mi naj še kdo reče, da gre za zdravje......


Joj šok... kaj pa je, tisto eno rundo boš še naredil in je. Saj ne boš umrl zaradi tega.

FireSnake ::

Goran's Blog je izjavil:

Kaj porečete pa na to, da sami ki so pri Pfizerju trdijo,da je naravna zaščita boljša od cepljenja.
https://www.rt.com/usa/536666-project-v...


Sem te prehitel:
https://slo-tech.com/forum/t791319/p732...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

solatko ::

jotunn - Statistično je letalski prevoz najbolj varen, dokler nisi na padajočem letalu. Ena komplikacija po cepljenju ustvari v človeku delen odpor, sploh če je v polni kondiciji in popolnoma zdrav, statistika je tukaj samo zato, da izkrivlja sliko. Podatka, koliko ljudi na svetu je umrlo zaradi covid-a ne boš našel v nobeni statistiki, ker niso delali obdukcij.

Kaj pa če sem ravno jaz tisti 0,000001?

Na vsak način, raje čakam okužbo in pričakujem, da jo bom prebolel tako kot sem nekaj grip in celo zelo hudo pljučnico, če pa grem, bom pač v statistiki umrlih neceplenih.
Delo krepa človeka

Zimonem ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Utk je izjavil:

Zakaj se bi zgledovali po Danski, zakaj se ne bi po Poljski. Oni so še manj cepljeni, manj ukrepov in skoraj nič korone.
Sicer bo 4. val tudi njih dosegel, ni dvoma, ampak ko je bil 4. val v Španiji, Portugalski itd., niste nič govorili, da se bi morali zgledovat po njih. Zdaj ko se je pri njih umiril, se bi pa čudežno morali. Sej tudi se, pač čakamo, da val mine.
Logika vam ne dela najbolj...


Pa ti veš, da na poljskem, če si bolan in ugotovijo, da imaš korono, policija skrbi, da si doma v karanteni in ne kot pri nas, ko te enkrat iz nijz pokličejo in je to vse kar se je zgodilo. In če te tam dobijo, da bi moral biti v karanteni, pa nisi, plačaš konkretno kazen, pa za par let te lahko zaprejo. Pri nas pa vem da so bolani okol skakal, ker so moral otroka peljat v vrtec ali šolo in to ni nikogar niti zanimalo, pa še danes nikogar ne zanima, če taki okoli hodijo.

In ti tudi in tovariši v vaši šoli.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

jnovak ::

Ne razumem, kaj je tako pretresljivega v izjavi (random) Pfizer zaposlenega?

Itak je logično - šibke osebe umrejo, tiste ki okužbo preživijo, so bolj zaščitene tudi za naprej (naravna selekcija, survival of the fittest).
Sam point zdravstva je ravno v tem, da tudi "šibkejšim" nudi način, da preživijo in živijo dlje (ali v obliki preventive, cepljenja, ali pa kurative, zdravljenja).

Ampak ne bomo zdaj o tem filozofirali :)

Invictus ::

jnovak je izjavil:


Sam point zdravstva je ravno v tem, da tudi "šibkejšim" nudi način, da preživijo in živijo dlje (ali v obliki preventive, cepljenja, ali pa kurative, zdravljenja).

Point zdravstva zadnjih, že kar nekaj let, je v čim večkem dobičku dobaviteljev in zdravnikov.

Zdravje pacientov je na šestem mestu...

Vmes si daj sam ostale 4 bolj pomembne zadeve...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jnovak ::

Filozofiranje.
Gonja po bogastvu definitivno ni nekaj kar bi bilo omejeno na "zadnjih nekaj let" ali pa le na "zdravstvo".

Zimonem ::

Za z generacijo počasi zmanjkuje , cepiv Švedi so umaknili še moderno. Tja nekje do konca leta 2023, bomo videli, kaj je sploh od teh zvarkov na hitro zamašenih skupaj.

feryz ::

Samo eden bo ostal v razvitem svetu.
3x lahko ugibate kateri.

Kayzon ::

solatko je izjavil:

jotunn - Statistično je letalski prevoz najbolj varen, dokler nisi na padajočem letalu. Ena komplikacija po cepljenju ustvari v človeku delen odpor, sploh če je v polni kondiciji in popolnoma zdrav, statistika je tukaj samo zato, da izkrivlja sliko. Podatka, koliko ljudi na svetu je umrlo zaradi covid-a ne boš našel v nobeni statistiki, ker niso delali obdukcij.

Kaj pa če sem ravno jaz tisti 0,000001?

Na vsak način, raje čakam okužbo in pričakujem, da jo bom prebolel tako kot sem nekaj grip in celo zelo hudo pljučnico, če pa grem, bom pač v statistiki umrlih neceplenih.


Lepo napisano,cestitke.

Cifix63 ::

cepljen123 je izjavil:

Včeraj sem se hotel it cepit s Pfizerjem, ker sem mislil, da mi bo kot prebolevniku dovolj ena doza, saj sem le par dni iz 180 dnevnega obdobja. Takrat pa šok, saj izvem, da je rok po novem 6 mesecev in da mi ne morejo dati ene doze za PCT.... Na spletni strani NIJZ pa še kar piše osem mesecev. Pa tud to kar berem po netu pravi isto: https://www.nature.com/articles/s43856-.... Zdaj pa mi naj še kdo reče, da gre za zdravje......


Hrvaška je te dni dvgnila mejo na 1 leto (12 mesecev). Italija ima že od prej mejo 1 leto. A vsi smo v EU in na tem majhnem prostoru Evrope.

freesty ::

solatko je izjavil:

jotunn - Statistično je letalski prevoz najbolj varen, dokler nisi na padajočem letalu. Ena komplikacija po cepljenju ustvari v človeku delen odpor, sploh če je v polni kondiciji in popolnoma zdrav, statistika je tukaj samo zato, da izkrivlja sliko. Podatka, koliko ljudi na svetu je umrlo zaradi covid-a ne boš našel v nobeni statistiki, ker niso delali obdukcij.

Kaj pa če sem ravno jaz tisti 0,000001?

Na vsak način, raje čakam okužbo in pričakujem, da jo bom prebolel tako kot sem nekaj grip in celo zelo hudo pljučnico, če pa grem, bom pač v statistiki umrlih neceplenih.


Ali pa dobis Covid in si lahko ravno ti tisti 0,001. Jaz sem se odlocil za boljse šanse. Preboleli/cepljeni bomo pa tak prej kot slej vsi. Mogoce edino ne hkrati na zalost.

Mi je pa najbolj zanimivo, da se anticepilci zbirajo na protestih brez mask in upostevanja razdalje. Velika verjetno za covid okuzbo. Torej borijo se proti PCT pogojem a hkrati bodo sami poskrbeli, da dobijo PCT pogoj ;)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

KTr1sk ::

Verjetno je veliko teh, ki bi na tak način radi dobili PCT, pa jim ne uspe (ali pa tudi)...no jaz pa nisem bil "nikjer" pa sem dobil v januarju Covid, ampak k sreči ni bilo nič posebej drugače kot pri gripi.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zimonem ::

Ker gripa pa nima zapletov? In kljub prebolelosti jo še vedno dobiš.

Utk ::


Mi je pa najbolj zanimivo, da se anticepilci zbirajo na protestih brez mask in upostevanja razdalje. Velika verjetno za covid okuzbo. Torej borijo se proti PCT pogojem a hkrati bodo sami poskrbeli, da dobijo PCT pogoj ;)

Če bi po protestih začele okužbe naraščat, bi "stroka" trdila, da zarad protestov. Ker se je pa po protestih epidemija umirila in začela celo upadat, bi bilo edino pošteno rečt, da je to zarad protestov, a ne bi? Sej logično bi bilo oboje enako...

WizzardOfOZ ::

Zimonem je izjavil:

Ker gripa pa nima zapletov? In kljub prebolelosti jo še vedno dobiš.

Ne istega seva. Na sev, ki si ga prebolel si imun vsaj 5 let. In vsako leto pride vsaj en nov sev gripe.

Mene pa bolj zanima ena druga stvar. zakaj prebolevnike cepijo s starim cepivom za sev kovida, ki so ga že preboleli in že imajo protitelesa proti njemu? To je v bistvu brez veze. Razumem, da bi cepili z novim cepivom, ki ščiti proti novemu sevu (recimo delti), ki ga še niso preboleli.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Sc0ut ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Ker gripa pa nima zapletov? In kljub prebolelosti jo še vedno dobiš.

Ne istega seva. Na sev, ki si ga prebolel si imun vsaj 5 let. In vsako leto pride vsaj en nov sev gripe.

Mene pa bolj zanima ena druga stvar. zakaj prebolevnike cepijo s starim cepivom za sev kovida, ki so ga že preboleli in že imajo protitelesa proti njemu? To je v bistvu brez veze. Razumem, da bi cepili z novim cepivom, ki ščiti proti novemu sevu (recimo delti), ki ga še niso preboleli.


Zato ker smo prebolevniki en nebodigatreba, samo 2x pik je vsemogocen, ce si prebolevnik pa si nek fighter in the low pits
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Molnupiravir v kliničnih testih za polovico znižal smrti in hospitalizacije zaradi co (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11019469 (12054) Invictus

Covid-19 pregled dogajanja, zdravljenje, cepiva... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16815613 (12396) BigWhale

Kako boste izpolnili CT pogoj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13614723 (10922) BigWhale

Prebolevniki vs cepljeni kovid-19 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22026910 (24725) WizzardOfOZ

Covid tema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737835 (7215) r3dkv1c4

Več podobnih tem