» »

5G telefoni

5G telefoni

quadro933 ::

Pozdravljeni.

Se danes splača nakup 5G telefona? Ali se bo ta tehnologija še kaj razvijala? Operaterji namreč dodatno zaračunavajo to storitev...

Mislil sem nabaviti Samsunga s20 fe, pa nimajo več 5g verzije, samo 4g...

lp

residual ::

kmalu bo zunaj S21 FE, po specsih bo zelo podoben predhodniku ..

mobitel računa 6 oz v akciji 3 evre za full speed 5g internet, ostali dostop do 5G je načeloma zastonj, samo internet hitrost na 5G omrežju pa zaračunavajo
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

pa rabiš take hitrosti zasebno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: residual ()

Gejspodar ::

Zdravo,

Tukaj velja rek "če moraš vprašati, potem ne rabiš"

kow ::

quadro933 je izjavil:

Pozdravljeni.
Se danes splača nakup 5G telefona? Ali se bo ta tehnologija še kaj razvijala? Operaterji namreč dodatno zaračunavajo to storitev...
Mislil sem nabaviti Samsunga s20 fe, pa nimajo več 5g verzije, samo 4g...
lp


Ne. 5G se nekaj let ne bo kaj prida uporaben. To je za tehnoloske navdusence oz. ljudi, ki so premozni.

rejven ::

Sigurno ni tak skok kot 2g-?3g-?4g.
Osebno nimam nobene potrebe trenutno pa mam slucajno 5g telefon (na 4g omrezju).

harvey ::

kow je izjavil:

quadro933 je izjavil:

Pozdravljeni.
Se danes splača nakup 5G telefona? Ali se bo ta tehnologija še kaj razvijala? Operaterji namreč dodatno zaračunavajo to storitev...
Mislil sem nabaviti Samsunga s20 fe, pa nimajo več 5g verzije, samo 4g...
lp


Ne. 5G se nekaj let ne bo kaj prida uporaben. To je za tehnoloske navdusence oz. ljudi, ki so premozni.

Če so mobiteli za 1.000 EUR stanje premožnosti, potem pa tudi ne vem več kaj so merila za materialno stanje. Bolj je vprašanje ali dejansko sploh potrebuješ tak telefon.

5G je uporaben, sploh, ko imaš sedaj pri večini osnovne 5g hitrosti v paketih brez doplačila, za polne hitrosti pa je doplačilo ali namenski paket, zaenktrat so te hitrosti še bolj kot ne hype.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

bambam20 ::

rejven je izjavil:

Sigurno ni tak skok kot 2g-?3g-?4g.


Ne res? Poganjaj ti youtube posnetke na 3G omrežju.

Reaper ::

Kolikor sem bral naj bi Samsung S21 FE opustil zaradi težav pri proizvodnji. Sem novico zasledil ravno dan ali dva nazaj. Sam imam nekaj dni 5G telefon, videl sem, da je kazalo, da imam 5G signal, nisem pa testiral hitrosti itd.

Moje mnenje je da dandanes 5G še ni nuja in komot živiš s 4G modelom. Ko boš kupoval naslednji telefon bo pa že 5G standard.

treker ::

S21 5G - Celje, Speedtest: DL okoli 500 Mbit/s; UL okoli 60 Mbit/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: treker ()

Motion ::

residual je izjavil:

kmalu bo zunaj S21 FE, po specsih bo zelo podoben predhodniku ..

mobitel računa 6 oz v akciji 3 evre za full speed 5g internet, ostali dostop do 5G je načeloma zastonj, samo internet hitrost na 5G omrežju pa zaračunavajo
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

pa rabiš take hitrosti zasebno?

Zelo verjetno da je samsung preklical S21 FE.

https://www.msn.com/en-us/news/technolo...

kow ::

harvey je izjavil:


Če so mobiteli za 1.000 EUR stanje premožnosti, potem pa tudi ne vem več kaj so merila za materialno stanje.

Verjetno poznam kaksnih 100 ljudi, pa se nobenega nisem videl, da bi dal za telefon 1k evrov. Dali so max 700e, pa se to le nekaj njih.
Vecina ljudi rabi denar za avto, nepremicnino, dopust, otroke, kaksni starejsi bi si raje popravil zobe itd. 1k dajo za telefon samo zelo premozni in pa mladina, ki nima se nobene obveznosti.

__Devil__ ::

Po mojem mnenju 5Gja še dolgo nebo mainstream razširjenega saj bi moral imet anteno vsakih nekaj metrov, to pa stane ogromno denarja. V večjih mestih verjetno bo 5G deloval ok če nekaj časa. Še 4G je dokaj slab signal ponekod. 5G pomeni veliko več sevanja? Ali bodo izumili tehnologijo, ki bo se dalo 5G oddajat enako kot 4G, torej visje hitrosti na visje razdalje brez, da postavljajo oddajnike vsakih 100m. Zaenkrat še to ni zame.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

bambam20 je izjavil:

rejven je izjavil:

Sigurno ni tak skok kot 2g-?3g-?4g.


Ne res? Poganjaj ti youtube posnetke na 3G omrežju.

His point exactly. Z 2g na 3g je bil ogromen preskok. Internet je bil končno uporaben.

S 3g na 4g je bil ogromen preskok. Video streaming je postal končno uporaben. Tudi v FHD ali višji kvaliteti.

S 4g na 5g pa ne pridobiš praktično nič.

Scorpy84 ::

Nekje 5G pride prav. Kjer je lte malo bolj zaseden, hitrost ravno nekje, da se da brskat, ping na trenutke visoki, presaltam raje na 5G. Ampak se da preziveti tudi brez 5G, vprasanje ali bo lte ostal pri takih hitrostih, ker ze zdaj ponekod precej pocepne, sploh v vecernih urah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

TelemachSLO ::

Scorpy84 je izjavil:

Nekje 5G pride prav. Kjer je lte malo bolj zaseden, hitrost ravno nekje, da se da brskat, ping na trenutke visoki, presaltam raje na 5G. Ampak se da preziveti tudi brez 5G, vprasanje ali bo lte ostal pri takih hitrostih, ker ze zdaj ponekod precej pocepne, sploh v vecernih urah.


Katerega operaterja pa uporabljaš, če ni skrivnost ? Hvala

__Devil__ ::

Glede na to, da je 5G do 1gb (možno je (bo?), če se ne motim?) hitrosti je to ektstremen preskok, največji v zgodovini glede hitrosti. Ampak vprašanje je glede signala. Bi pa s tem pridobili streamanje vsebin v višjih resolucijah kot je recimo 8K. Več vsebine in več kvalitete, več informacij.

Scorpy84 ::

TelemachSLO je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Nekje 5G pride prav. Kjer je lte malo bolj zaseden, hitrost ravno nekje, da se da brskat, ping na trenutke visoki, presaltam raje na 5G. Ampak se da preziveti tudi brez 5G, vprasanje ali bo lte ostal pri takih hitrostih, ker ze zdaj ponekod precej pocepne, sploh v vecernih urah.


Katerega operaterja pa uporabljaš, če ni skrivnost ? Hvala


Telekom.

MarkoMan ::

Meni je 5g zanimiv, saj doma uporabljam samo mobitel hotspot.

Ima kdo izkušnje z Telemach 5G v Ljubljani? Dela ok?
Za cca.13,5eu na mesec (povprečno) dobiš 5g in 80Gb Podatkov.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

TheBlueOne ::

Meni je 5g super. Ni sans, da vzamem telefon brez njega.

quadro933 ::

verjetno bom kar 5g telefon vzel, ker ne mislim hitro menjat

slikar ::

MarkoMan v Lj na železniški postaji Telemach 5G DL 902 UL 94,6 za tvojo lokacijo pa ne vem boš moral stestirat sam.

acookook ::

Jaz sem kupil 5g fon, ker je hardwersko bil dosti bližje flagship modelu, kot pa non 5g modelu kateremu pa je spet bil cenovno bližje

feryz ::

Zakaj bi se pa spraševal, če rabiš 5G telefon?
Ko ga kupiš to preprosto ima. In ni dilem okrog tega.

Rabiš pa seveda tega ne. 3G, bolj ali manj, zadošča. Ampak, kot pravijo, od viška glava ne boli.

fujtajksel ::

quadro933 je izjavil:


Mislil sem nabaviti Samsunga s20 fe, pa nimajo več 5g verzije, samo 4g...


Konkretno pri tem naj bi 5G verzija imela boljši proc z nižjo porabo.

quadro933 ::

ja, poznam ta model, se ga pa ne da več dobit, S21 FE pa je bil odpovedan, kot je že rečeno zgoraj.

Vse ostalo je pa bistveno dražje. Iščem namreč telefon z dobrim zaslonom ter dobro kamero za normalen keš, kar pa je problem :(

kow ::

Raje povej kaj tocno bi rad (katere lastnosti telefona so pomembne in katere manj) in kaksen imas budget...

quadro933 ::

telefon z dobrim zaslonom in dobro kamero, gledam pa prek operaterja, nekje 600 eurov. Xiaomija imam zdaj in odpade.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

__Devil__ je izjavil:

Glede na to, da je 5G do 1gb (možno je (bo?), če se ne motim?) hitrosti je to ektstremen preskok, največji v zgodovini glede hitrosti. Ampak vprašanje je glede signala. Bi pa s tem pridobili streamanje vsebin v višjih resolucijah kot je recimo 8K. Več vsebine in več kvalitete, več informacij.

Ja, koliko klientov na enkrat? Kaj ti pomaga 1Gbps na strani klienta, če je pa od bazne do vozlišča tudi 1Gbps? Pa dobro, tudi če bi bilo 10Gbps (še vedno dokaj redko), je to max. 10 klientov, ki bi lahko sočasno prenašali z 1Gbps, ostale se pa v tistem času kar dol pomeče al kako? 8K video = max. 64 Mbps v HEVC, ne vem pa kakšen smisel ima predvajanje takega videa na 6" zaslonu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5G hitrosti v Sloveniji

Oddelek: Omrežja in internet
203567 (1403) Anney
»

Telekom ali A1

Oddelek: Mobilne tehnologije
91565 (1324) Tene
»

samsung s20 fe (2021)

Oddelek: Mobilne tehnologije
172395 (1861) ngc2392
»

V Sloveniji dobili omrežje 5G (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9822722 (8947) Geho
»

Na Kitajskem začelo obratovati omrežje 5G (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5810215 (7671) rabelj5

Več podobnih tem