» »

Telefon ne zazna sim in ne polni

Telefon ne zazna sim in ne polni

blackRa ::

Pozdravljeni,

imam Samsung Galaxy S21, ki mi je včeraj nerodno padel na trdo podlago. Ekran sicer ni počen, se je pa po padcu takoj pojavilo obvestilo, da naj vstavim SIM kartico, čeprav je ta bila vstavljena. SIM kartico sem nekajkrat vzel ven ter vstavil a je ni zaznalo. Nato sem jo iz slot 1 vstavil na slot 2 in jo je zaznalo. Zvečer napravo želim priključit na polnjenje in enostavno ne polni. Probal z drugim polnilcem in enako. Mobilni podatki delujejo.

Telefon je pod garancijo a ni zavarovan. Zanima me ali bi morebitno popravilo napake bilo všteto v garancijo ali pa bom moral popravilo plačati?

Tidule ::

Mehanske poškodbe ne sodijo v garancijo, drugo pa je kako pedanten bo servis glede tega. Praviloma so zelo. Ampak dokončnga odgovora ti nihče razne servisa ne more dat.

blackRa ::

V čem pa je lahko težava glede na opisano? kakšno ceno lahko pričakujem za popravilo? ali pa bi se bolj splačalo pri privat serviserju?

Tidule ::

Na to ti nihče ne more odgovorit brez, da odpre telefon. Vedno ga lahko neseš na uradni servis, se narediš neumnega ni počakaš kak bo odziv, potem se pa odločiš ali se popravilo splača ali ne, če zavrnejo garancijo.

FoxKnox ::

Tidule je izjavil:

Na to ti nihče ne more odgovorit brez, da odpre telefon. Vedno ga lahko neseš na uradni servis, se narediš neumnega ni počakaš kak bo odziv, potem se pa odločiš ali se popravilo splača ali ne, če zavrnejo garancijo.


Če na ohišju ni vidnih poškodb, bi se mogoče lahko izvlekel z mehansko napako v garanciji, za probat je.Meni je enkrat uspelo.

matobeli ::

Men je tudi že uspelo, lepilo popustilo na displayu. Ampak je bilo bolj malo praskic na tistem telefonu.

blackRa ::

Na ohišju ni vidnih nobenih poškodb. Edina težava je, da ne zazna SIM kartice ko je v slotu 1 in ne polni. Bom ju3 nesel in naj pošljejo na servis. Hvala za pomoč.

Han ::

Ne polni tudi brezžično (indukcijsko)?

ziga1990 ::

Vprašanje kaj bo servis videl ko bo telefon odprl, ker lahko notri vidi mehansko poškodbo in zavrne garancijo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

eventyrer ::

Najbrž je prišlo do udarca na matično ploščo. Bohvedi kaj je crnilo.

Zaznava SIM kartice in polnenje baterije sta dve različni stvari. Če ti oboje na dela se je udarec verjetno prenesel na neko vezje ki je pač... odpovedalo.

Nesi na servis, tudi če boš moral plačati popravilo se to bolj splača kot če bi kupil nov telefon.

V prihodnje pa obvezno telefon obleči v ovitek (recimo znamke Spigen).

Scorpy84 ::

ziga1990 je izjavil:

Vprašanje kaj bo servis videl ko bo telefon odprl, ker lahko notri vidi mehansko poškodbo in zavrne garancijo


Sploh pa ce kaksen zaposleni spremlja tale forum. En folk nikoli ne bom razumel...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavrnitev garancije zaradi počenega zaslona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10917457 (6842) slon
»

P20 PRO- poškodovan zaslon- zavrnitev garancije

Oddelek: Mobilne tehnologije
465905 (3784) Dimnik
»

Garancija zavrnitev TELERAY (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9119731 (14441) ziga1990
»

Kupil pokvarjen telefon - garancija ne velja - kaj storiti?

Oddelek: Loža
336387 (5410) slomakita
»

GSM na servis- trdijo da je bil zmočen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10721065 (18092) amigo_no1

Več podobnih tem