» »

[c++ & win32] kako najlažje do trenutno pravilnega IP-ja

[c++ & win32] kako najlažje do trenutno pravilnega IP-ja

Vesoljc ::

je kakšna specifična win32 funkcija al bo treba po registru brskat?!?

delam v VC++6

aja, iščem "moj" IP...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...
  • spremenil: Vesoljc ()

Senitel ::

Najprej z gethostname dobiš ime localne mašine, potem pa z gethostbyname dobiš struktruo hostent, v kateri najdeš vse svoje IP-je.

Vesoljc ::

tnx...

ok, iz hostent-a lahko dobim celotno "ime" (recimo bla.domena.si), vendar pa IP-ja še vedno ne znam extractat iz char FAR * FAR * h_addr_list. wtf is network byte order? :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Senitel ::

...da so bajti v obratnem vrstnem redu. Najprej si h_addr_list[i] (char*) castaš v int* (pač nekaj 4 bajtov velikega) in potem pretovriš v int. Potem pa iz tega inta dobiš 4 bajte, torej štiri cifre IP naslova, vendar so v obratnem vrstnem redu (torej z ip & 0x000000FF dobiš prvo cifro IP-ja in ne zadnjo). IP-jev je toliko, doker h_addr_list[i] ni enak NULL.

Vesoljc ::

muchos gracias ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Vesoljc ::

h_addr_list[0] je vedno "correct" al ne? oziroma kako veš ker je trenutno aktivn?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Senitel ::

Kako misliš "trenutno aktiven"? Vsaka mrežna kartica ima svoj IP, vsaka dial up povezava (če je vzpostavljena) ima svoj IP,... Če pa imaš računalnik brez mrežne kartice in brez vzpostavljene dial up povezave pa tudi IP-ja nima nobenega.

Vesoljc ::

mah ja... mejčken sem se narobe izrazu... problem je sam v tem, ker nevem ker ip je pravi... ker recimo na testni mašinci sem najdu not 4 ip-je, 2 mrežni, pa še dva od nekje.. proxy neki? whatever..

zdej me sam zanima, ali je varno narest, da je h_addr_list[0] default?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Senitel ::

Jah default... Odvisno kaj rabiš... Vsi IP-ji, ki jih dobiš so v tistem trenutku veljavni. Če se hočeš povezat na določen IP računalnika, potem moraš vedet na katerem delu omrežja si (preko katere mrežne prideš do računalnika). Lokalno so vsi IP-ji povsem veljavni, če se pa povezuješ na računalnik preko omrežja je pa lahko en sam.
Če imaš 4 IP-je in ne veš od kod, si poženi ipconfig...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na stran samo za določene IP-je

Oddelek: Programiranje
17863 (666) Digo991
»

Winsock knjižnica

Oddelek: Programiranje
7666 (561) fiction
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384841 (4360) SasoS
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947252 (5635) Azrael
»

DEBIAN problem

Oddelek: Omrežja in internet
161796 (1606) AirBladE

Več podobnih tem