» »

WIN2000 in FAT32/NTFS

WIN2000 in FAT32/NTFS

robinson33 ::

Postavljam vprašanje, ob katerem se bodo poznavalci nasmehnili, mene pa vseeno zanima, ali Windows 2000, nameščeni na FAT32 particiji, vidijo in znajo uporabljati NTFS particijo.

LP

ToniT ::

DA!

robinson33 ::

A res??

A bi potem tole šlo: Imam dual boot Win98 - Win2000, oba sta nameščena na istem disku, vsak na svoji particiji. Na drugem disku imam podatke. Vse skupaj je FAT32. Ker pa se ukvarjam tudi z video obdelavo, me malo moti omejitev dolžine datoteke 4GB. Torej bi na drugem disku dodal podaljšano particijo in jo formatiral na NTFS, na kateri bi iz Win2000 kreiral in uporabljal datoteke nad 4GB.

Particije, na kateri imam nameščene Win2000, nočem pretvoriti v NTFS, ker želim ohraniti maksimalno združljivost.

Ali bodo Win2000 znali formatirati v NTFS, čeprav so nameščeni na FAT32?

In ali bom lahko normalno dostopal do podatkov na NTFS, tudi na primer z Media playerjem oziroma katerimkoli drugim programom?

Program za kreiranje AVI datotek mi zdaj, preden sprožim končno izdelavo, napiše predvideno velikost datoteke in posebej opozori, če je ta večja od 4GB (res se pa ta hip ne spomnim, če se vseeno loti postopka izdelave). Ali bo potem, ko bo kot ciljni pogon označena nova NTFS particija, imel ta program oziroma jaz kakšne težave?

Hvala za odgovore in LP.

Poldi112 ::

Iz fat32 v NTFS ni noben problem. Ne vem pa koliko zmogljiva orodja dobis zraven win. Jaz in vecina ostalih(predvidevam) delamo to z Partition Magic. Ker res lahko prav caras s particijami. Premikas, spreminjas velikost, tip, vse kar hoces. In ce imas win na drugem disku to res ni noben problem.

ToniT ::

@robinson33:
Odgovori po odstavkih:
1. DA
2. Ni problema
3. DA
4. DA

Vsi odgovori veljajo za Win 2000

Ukaz za pretvorbo particije (diska) iz FAT32 na NTFS je:
convert d: /FS:NTFS

Pri čemer je d: particija (disk), ki ga želiš pretvoriti.
Ukaz zaženeš iz command prompta!

Han ::

Tudi Windows 98 lahko bere NTFS particijo s pomočjo NTFS for Windows 98.

robinson33 ::

Hvala vsem za odgovore.

LP

robinson33 ::

Se moram pohvaliti, da mi je ravnokar uspelo zastavljeno. Disk sem si razparticioniral in formatiral NTFS particijo, do katere imam povsem transparenten dostop.

ToniT, na mojo srečo si se pri točki 4 zmotil. Video program, ki pri ciljni FAT32 particiji pojamra glede dosežene 4GB limite in obstane, pri ciljni NTFS particiji dela brezhibno.

Sem prav vesel, da ste me opogumili, da sem se tega lotil.

:)

ToniT ::

Tisto z omejitvijo je bila za mene 5. točka. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTFS ali FAT32

Oddelek: Pomoč in nasveti
212704 (2257) bluefish
»

FAT32 ali NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706795 (5256) Mavrik
»

Delanje particij (NTFS)

Oddelek: Operacijski sistemi
151823 (1686) pivmik
»

FAT32 pretvorba v NTFS?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172309 (2035) astras
»

W2K clean install help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131952 (1815) andrej

Več podobnih tem