» »

Problem ruterja

Problem ruterja

slowebb ::

Pozdravljeni,

Imam sledeči problem: zaradi slabega dometa wifija na a1 modemu sem prključil moj starejši Linksys WRT54GL. Ob zagonu vseh naprav(telekom ont, modem, ruter) obe TV javijo, da izgubijo povezavo za internet. Če pa se ruter priklopi po zagonu vseh ostalih stvareh pa deluje. Probal sem: official firmware kot tudi dd-wrt. Vprašanje je sledeče: ali je to kriv ruter, da nebi prehitro kupil novega za bv.

crniangeo ::

slowebb je izjavil:

Pozdravljeni,

Imam sledeči problem: zaradi slabega dometa wifija na a1 modemu sem prključil moj starejši Linksys WRT54GL. Ob zagonu vseh naprav(telekom ont, modem, ruter) obe TV javijo, da izgubijo povezavo za internet. Če pa se ruter priklopi po zagonu vseh ostalih stvareh pa deluje. Probal sem: official firmware kot tudi dd-wrt. Vprašanje je sledeče: ali je to kriv ruter, da nebi prehitro kupil novega za bv.

Izklopi dhcp na routerju, ali se bolje, pokaži kako si zvezal vse skupaj
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

hojnikb ::

vrzi ga v smeti, ker to sodi samo se v reciklazo ali pa muzej. Nabavi kaksen extender ali poceni modern router in izklopi dhcp. Done.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

slowebb ::

https://imgur.com/2vXW5y0
Torej na modemu: direktni kabel to tv, plc(ki prenese internet do drugega boxa) in kabel do routerja.

Sem izklopil dhcp in sem probal na prvo na vhod wan na ruterju iz modema potem pa kot switch(vhod2, in pcji3,4) Vendar ni pomagalo. Zdaj se sprašujem, če je res ruter kaj kriv, da deluje po vzpostavitvi interneta, če pa vse istočasno nažgem pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slowebb ()

chrush ::

Dobro bi bilo videti se, kako si recimo dd-wrt nastavil.
Navodila imas recimo Wiki dd-wrt

Ta linksysov router je podobno kot Golf 2. Prvo pri njem crken uporabnik/sofer.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

hojnikb ::

poleg izklopljenga dhcp je fino da je tudi router v istem subnetu kot ostale naprave. torej ce je modem v 192.168.0.x tudi linksysa prestavi tja. Pa seveda,wan port jasno nebo delal, razn ce ga assignas v switch.
#brezpodpisa

slowebb ::

Hvala vsem za pomoč! Sem uredil. Kaj se je zgodilo je, da dhcpja nisem dejansko ugasnil in potem sem še dodal subnet in je vse začelo delovati brez problemov.
Predlaga kdo kakšen ruter(40-80€) z zelo dobro brezžično povezavo? 1m nad ruterjem je malo debeljši zid in tam so vsi uprabniki wifija.

hojnikb ::

luknja, kabl pa router prestavit
#brezpodpisa

crniangeo ::

powerliner :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813774 (12363) styled
»

Siol modem žično na wrt54gl v1.1 dd-wrt za WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
217574 (7410) NeMeTko
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622124 (21040) MTB
»

Težava pri nastavitvi Linksys WRT160NL

Oddelek: Omrežja in internet
234788 (4025) Spajky
»

Problem z mrežno (Vista) in to ZELO nadležen!

Oddelek: Strojna oprema
323013 (2312) M-XXXX

Več podobnih tem