» »

WinXP in VPN (virtual private network)

WinXP in VPN (virtual private network)

DanKick ::

Preko ADSL-ja sem z bratom vzpostavil VPN povezavo (VPN server je na njegovi strani, client sem jasno jaz).
Problem je v tem, da pri vzpostavljeni povezavi ne vidim njegovih (in on mojih) pogonov v skupni rabi.
Lepo prosim, če mi lahko kdo napiše, kako nastaviti skupno rabo pogonov, tako da bodo vidni po vzpostavitvi VPN povezave

andrej ::

v run box napisi \\IP_VPN_serverja\
kaj dobis?

DanKick ::

Bravo, tako pa dobim njegove share.
Ni mi pa jasno, zakaj share-ov ne vidim recimo pod Network places ali pod Workgroup computers?

andrej ::

to je zato, ker se ne najdeta preko NetBIOS-a. zakaj se ne najdeta je dolga storija - to je vecn problem winsow. lahko pa probas dodat vsako masino v lmhosts datoteko, ki se nahaja v C:\WINDOWS\system32\drivers\etc. kak se naredi to mas napisano v tem fajlu...

DanKick ::

Ja, problem je tudi ta, da nimam statičnega IP-ja (in ga tudi nočem imeti).
Sem si pa ustvaril account na no-ip strani, kjer imam sedaj statično ime računalnika, ki je vedno vezano na moj trenuten IP naslov.
Je sedaj dovolj, da namesto IP računalnika vpišem to ime, ki sem ga pridobil (recimo mojracunalnik.no-ip.info)?

Matri[X] ::

Pri VPN povezavi dobiš nov IP, ki ti ga dodeli VPN server.

DanKick ::

Ne, pri VPN povezavi se vedno konektam na VPN server z IP-jem, ki ga dodeli SIOL.

Matri[X] ::

Ja, ko se povezuješ. Ko se pa povežeš pa dobita ti in server oba po še en interni IP, ki je lahko statičen, če nastaviš v VPN Server softwaru. Potem pa ta IP dodaš v hosts datoteko.

DanKick ::

Ja, saj v samem povezovanju je fora. Če se hočem, recimo, sedaj priključiti na server, moram najprej poklicati brata in ga vprašati, kakšen trenutni IP ima. Tega bi se rad rešil z no-ip programom. S tem bi namesto IP-ja vpisoval ime računalnika, ki bi si ga brat določil.
Tako si jaz to predstavljam.

Matri[X] ::

No, kaj je potem problem?

DanKick ::

Saj ni problema, le "naglas" razmišljam.
Sedaj delam še bratu account na no-ip strani, tako da bom do zvečer praktično videl, ali stvar deluje.

DanKick ::

Ja, sedaj dela preko domene. Ni mi treba več vpisovati IP številke temveč samo domeno, ki sem jo določil na no-ip strani.
Ne vem pa, kako priti do diskov v skupni rabi. Prej sem do njih prišel kot je rekel Andrej ---> Run ----> \\IP stevilka streznika\, sedaj sem namesto IP številke napisal domeno, recimo \\ime_racunalnika\, pa mi javi, da tega racunalnika ne more najti.
What the ....?!?

DanKick ::

Aja, pa še to. V Lmhosts datoteki je potrebno, kot sam razumem, vpisati IP številko in ime računalnika. IP številke v mojem primeru nimam (oz. ni statična). Je možno definirati omrežni računalnik samo z domeno (imenom), ki sem ga ustvaril na no-ip strani?

Matri[X] ::

Pa sej v hosts ne vpišeš externega ipja, temveč IP vpn serverja in tebe (clienta) v VPN tunelu. Ta ip je lahko statičen ali dinamičen, odvisno od tega kako je nastavljen VPN server. Nevem če veš, ampak 1 računalink ima lahko več IPjev.

DanKick ::

Ja, z mrežo res nimam izkušenj. Sem si pa na VPN serverju nastavil statičen IP, v lmhosts datoteki dodal ta IP in domeno in ga sedaj vidim tudi preko Network places.

DanKick ::

Zanima me, kako bi poslal recimo kratko sporočilo na njegov ekran, ko sva povezana. Ala "you got e-mail" varjanta ali pop-up screen, ki bi se prikazal ob prejetju sporočila.

bosstjann ::

v win xp/2000/nt

net send ip_ali_ime_rač besedilo

primer

net send 192.168.0.4 testno sporočilo


samo za to morjo bit v firevolu odprti porti nevem če pri vpn tut sa na netu je pa to nevarno

Klenobo ::

Da nebom odpiral nove teme. Postavil sem VPN strežnik na Win 2003 server-ju.
Vse lepo se povežem na njega in tudi mreža deluje. Samo, ko sem povezan preko VPNja mi internet ne deluje.
Ves promet hoče iti skozi VPN, kje sem zgrešil?
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

jan01 ::

Kaj komplicirate! Rešitev hamachi-enostavno in varno

OmegaBlue ::

Klenobo, desni klik na VPN povezavo Properties -> networking -> TCP/ip -> properties -> Advanced -> Klukco stran pri use default gateway on remote network.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z OpenVPN povezavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
629376 (6272) čuhalev
»

VPN

Oddelek: Programska oprema
213202 (2760) mk766321
»

Vmware ESXI pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
463472 (2884) Adminer
»

Domači Proxy?

Oddelek: Omrežja in internet
355028 (4060) wungad
»

VPN connection iz domačega omrežja v službo

Oddelek: Omrežja in internet
213935 (3593) darh

Več podobnih tem