» »

gforce 4Ti na robu

gforce 4Ti na robu

Janes ::

oz. kako (od)instalirati nvidio?

Zamenjal sem 2mx z 4Ti in je vse razen battlefielda delalo, le da se je zraven v zvočnikih pojavilo pisaknje (lahko sem slisal celo hd-ja) tako da sem danes sel po novo kartico. Lepo tiho dela, le da sedaj računalnik zmrzne takoj ko sistem kliče grafiko - drugače mi zdaj dela že več kot uro, tako da nemoteno srfam po teh forumih..

Vprašanje, ki pa ga imam je, kako inštalirati - v navodilih piše, da rabim najprej VGA grafiko, oz. da morajo to misliti windowsi, meni pa xp ne pustijo izbrati si drajverja za nobeno drugo grafično kot Nvidia - niti STANDARD VGA!?

Če kak majstor ve kaj storiti, lepa hvala :))

frenk ::

zbriši vse trenutne video driverje in na novo namesti detonatorje

Janes ::

Z M$ Gumbi sem jo že dal uninstall, ostanejo samo še micro$oftovi drajverji....

Saj ravno to je problem, winsi jo spoznajo kot Nvidio in si VGA sploh ne morem na noben meni poznan način izbrati...ni opcije, samo nvidini gonilniki so opcija...

Ne vem, moram to ročno iz systema pobrisat, za test pa tudi ne mislim formatirat... :))

:D

Lith ::

pejt v BIOS in pod nekimi naprednimi opcijami za AGP vključi (ENABLE) FAST WRITE AGP ali podobne stvari (ker jih ne vem na pamet ti težko točno povem, če pa te muči, pa napiši kaj imaš pod opcijami)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

frenk ::

ja probaj še v safe mode vse driverje zbrisat("z gumbkom":)), nazadnje pa še v system odstrani to kartico in če te praša za driverje jih ne naložit in ponovno zaženi...potem pa naloži detonatorje:)

Janes ::

Seveda me muči ;( >:D

Lith v Biosu imam samo 'Flexible AGP 8x' in to mam auto (4x,8xopciji); pa 'Init Display First' = AGP.

frenk tvojega ogovora pa ne razumem čisto,
nazadnje pa še v system odstrani to kartico
, misliš ročno del nvid4.dll npr?

Hvala za pomoč, zdaj skušam še z windows update, tam je drajver iz maja letos, zadnja možnost ki jo vidim. . . Jutri pa po Radeona :8)


P.S. za -12V napetost mi verjetno ni treba skrbet če niha od -8V do -9V?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Janes ()

frenk ::

Janes: tist system sm mislu da greš v nadzprno ploščo, dvakrat klikneš na sistem ikonco, poj boš pa verjetno že vedu kva mislm:)

-12V linija baje ni pomembna tko da nimaš nč za skrbet...pomembne so 12V, 5V in 3.3V:)

ERGY ::

Pejd v sistem, ki se nahaja na nadzorni plosci in najdi svojo graficno, zatem ji daj update driver(seveda si odzipaj tnove na disk al pa ce mas na cdju) s ta novimi in to je vsa umetnost. Ni ti treba nc odstranjevat ms driverjow.:)
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaš rojstni dan (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1078565 (6555) Looney
»

Število zbrisanih postov

Oddelek: Slo-Tech
71177 (641) blblb

Več podobnih tem