» »

FURS pri kriptovalutah predlaga 10-odstotno obdavčitev glavnice

1 2
3
4

IL_DIAVOLO ::

Zakaj bi si izplacal izgubo? Lol
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

spegli ::

Šef fursa pa model, ki bi moral v zapor. SDS kader upm.

poweroff ::

Očitno ukvarjanje s kriptovalutami ljudem poškoduje možgane. Ker toliko oslarij, kot ste napisali v svoje odgovore težko najdeš na kupu.

Torej. Kriptovlagatelji vlagajo denar, da. Ne pa tudi svojega dela.
Če kupim star avto in vanj vložim svoje delo in znanje, to ni samo špekulacija. Jaz sem dejansko v avto vložil nekaj, s čimer sem mu neposredno (s svojim trudom/znanjem) povečal vrednost.

Kriptovlagatelji ne vlagajo svojega znanja in sposobnosti. Oni vložijo kapital, kaj se pa potem dogaja s kriptovaluto pa ni odvisno od njihovega znanja in sposobnosti. Lahko imajo veliko znanja in sposobnosti, pa bo BTC padel. Nasprotno, pri avtu ali programiranju pametno vložena dejavnost in znanje avtomatično povečata vrednost.

Propagiranje kovancev je v bistvu marketing. Ja, s tem se ustvarja nova vrednost. Vprašanje je pa zakaj, kaj je mehanizem zadaj? Mehanizem je podoben kot pri piramidnih shemah. Več ljudi kot uspeš nategniti, večjo vrednost si ustvaril. Tako da ja, določeno delo se z nabijanjem po forumih opravlja. Je pa zanimivo - če recimo zdravnik priporoči določeno zdravilo, etični standardi določajo, da samorazkrije ali je delničar pri proizvajalcu tega zdravila. Analogno bi bilo tudi fer, da bi vsi nabijači, ki nakladajo kako je ta ali oni kovanec "pa res tisto pravo" razkrili kakšni so njihovi neposredni finančni interesi za temi trditvami. Ne pa da svoje nabijanje, ki je v resnici čisti marketing prodajajo kot neka strokovna mnenja.

Branje novic in izobraževanje je sicer delo, vendar s tem ne ustvariš nove vrednosti kovanca. To je v resnici nujen korak pri tem, da pametno vlagaš. Večina "vlagateljev" seveda naseda cenenemu PR-u in samooklicanim "strokovnjakom".

Gruntfurmich, od tebe bi pa pričakoval, da si malo bolj inteligenten kot večina na tem forumu... ne, delo oz. ustvarjanje nikakor ni samo fizično delo. Če bi prebral kaj sem napisal, bi ti bilo to jasno.
sudo poweroff

spegli ::

Zelo ne strinjam. Rabiš precej znanja, da ne spušiš.

Mana ::

Če je meni kaj jasno je to, da birokratam ni nič o kriptovalutah.

kiFni ::

10% je čist kul, če za tiste k so vsaj x5+ v profitu. Za veterane k so pa x100, x1000 pa sploh.
Vsaj 5 menjalnic je šlo v k*rac. Kako boš dubu zgodovino. Boljš 10% kot za neznan izvor 50%.

spegli ::

Itak, da ni. Oni vidijo samo dobičke. Samo v resnici pa 90% spuši kripto.

kiFni ::

spegli je izjavil:

Itak, da ni. Oni vidijo samo dobičke. Samo v resnici pa 90% spuši kripto.

pol pa hodlaj tok dolg, da boš v plusu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

spegli ::

Al pa da gre model kamor spada. V zapor.

Za to da postaneš soliden trader, se rabiš učit 3-4 let. gtfo ni znanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

lebang1 ::

Furs gleda ta forum, pa si je reku, da bo spremenu :D
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/furs...

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Torej. Kriptovlagatelji vlagajo denar, da. Ne pa tudi svojega dela.

čisto enako kot vlaganje v delnice ali zlato in ostale zadeve, ki jih držimo z različnimi razlogi in cilji.
lahko pa s kupovanjem raznih kroptosov prispevamo tudi k verigi, recimo. ali pa z miniranjem vzdržujemo verigo ipd.

no, pa če sem še malo piker; s tem ko vlagam svoj denar, vlagam tudi svoje delo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Ok, če je izbira po novem predlogu, je to ok. Ampak 10% na priliv je odlična zadeva za pranje denarja. Kriminalni denar daš v BTC, čez 1min prodaš in si nakažeš na TRR. :))

profesjonalc ::

Zgleda so prebrali moj komentar, da je do 15k letno oprošeno :D

blink ::

poweroff je izjavil:

Očitno ukvarjanje s kriptovalutami ljudem poškoduje možgane. Ker toliko oslarij, kot ste napisali v svoje odgovore težko najdeš na kupu.

Torej. Kriptovlagatelji vlagajo denar, da. Ne pa tudi svojega dela.
Če kupim star avto in vanj vložim svoje delo in znanje, to ni samo špekulacija. Jaz sem dejansko v avto vložil nekaj, s čimer sem mu neposredno (s svojim trudom/znanjem) povečal vrednost.



Denar je akumulirano DELO. Kaj kdo z njim pocne, koliko je druzbenokoristen, pa ni pomembno in je ze v kategoriji moraliziranja in zavisti.

IL_DIAVOLO ::

energetik je izjavil:

Ok, če je izbira po novem predlogu, je to ok. Ampak 10% na priliv je odlična zadeva za pranje denarja. Kriminalni denar daš v BTC, čez 1min prodaš in si nakažeš na TRR. :))


Ni nujno kriminalni denar, je lahko tudi od dela na črno. Smart af, če tako pogledaš.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PacificBlue ::

Ne pisat tega, da te slučajno ne Simič bere.:D

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

PacificBlue je izjavil:

Ne pisat tega, da te slučajno ne Simič bere.:D
Ne več dolgo. Razpis za generalnega direktorja FURS-a: https://www.gov.si/assets/ministrstva/M...

Priložnost, da se v davkarijo vrine kripto "mandžurski kandidat" :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

poweroff ::

blink je izjavil:

Denar je akumulirano DELO. Kaj kdo z njim pocne, koliko je druzbenokoristen, pa ni pomembno in je ze v kategoriji moraliziranja in zavisti.

Očitno sem stopil na rep precej mačkonom...

Dajmo razbit par mitov. Slovenci radi poudarjamo, da smo delaven narod. Pa zelo smo brihtni, inovativni.

V resnici smo pa narod gembarjev in dedičev. Sanje vsakega Slovenca so da bi nekaj podedoval in potem s špekulacijami to dediščino oplemenitil. Vlaganje v znanje, v inovacije, trdo delo za uspeh... to pa ni za povprečnega Slovenca. :))
sudo poweroff

driver_x ::

poweroff je izjavil:

Kriptovlagatelji ne vlagajo svojega znanja in sposobnosti. Oni vložijo kapital, kaj se pa potem dogaja s kriptovaluto pa ni odvisno od njihovega znanja in sposobnosti. Lahko imajo veliko znanja in sposobnosti, pa bo BTC padel. Nasprotno, pri avtu ali programiranju pametno vložena dejavnost in znanje avtomatično povečata vrednost.


Ni čisto res. Jaz že nekaj let razvijam algoritme, ki trgujejo namesto mene. Delujejo (večinoma) s 3% do 5% mesečnim donosom, odvisno od pogojev. To mi je svojevrsten izziv, pa tudi nekaj dodatno zasluženega denarja ne škodi. Ker iz borze sproti pobiram samo "obresti", me predlagana obdavčitev ne bi pretirano prizadela. Se pa ne strinjam, da se izvede obdavčitev tako pavšalno.

janezvalva ::

a ni več tako, da če držiš več kot 5 let, potem ni obdavčitve?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

blink je izjavil:

Denar je akumulirano DELO. Kaj kdo z njim pocne, koliko je druzbenokoristen, pa ni pomembno in je ze v kategoriji moraliziranja in zavisti.

Očitno sem stopil na rep precej mačkonom...

Dajmo razbit par mitov. Slovenci radi poudarjamo, da smo delaven narod. Pa zelo smo brihtni, inovativni.

V resnici smo pa narod gembarjev in dedičev. Sanje vsakega Slovenca so da bi nekaj podedoval in potem s špekulacijami to dediščino oplemenitil. Vlaganje v znanje, v inovacije, trdo delo za uspeh... to pa ni za povprečnega Slovenca. :))


To se pa zahvali davkom na delo in plače... kaj hitro ugotoviš da se ti delat NE SPLAČA...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

blink je izjavil:

Denar je akumulirano DELO. Kaj kdo z njim pocne, koliko je druzbenokoristen, pa ni pomembno in je ze v kategoriji moraliziranja in zavisti.

Očitno sem stopil na rep precej mačkonom...

Dajmo razbit par mitov. Slovenci radi poudarjamo, da smo delaven narod. Pa zelo smo brihtni, inovativni.

V resnici smo pa narod gembarjev in dedičev. Sanje vsakega Slovenca so da bi nekaj podedoval in potem s špekulacijami to dediščino oplemenitil. Vlaganje v znanje, v inovacije, trdo delo za uspeh... to pa ni za povprečnega Slovenca. :))

ne da ti ne dam prav, ker se večinoma strinjam s tabo, ampak me je to tvoje pisanje spomnilo na eno mojo misel izpred parih let...

mi je punca govorila da ji moram za darilo nekaj svojega narediti, vložiti svoje delo in trud, da bo inovativno in pristno, ne pa da grem v trgovino in kupim... pa se zamislim in pomislim, kaj jaz počnem s tem pristopom... v šolanje vložil nalepših 18 let (jbg, sem malo dlje 'študiral') svojega življenja da opravljam delo za katerega dobivam kot nadomestilo in univerzalno menjalno sredstvo denar, s katerim ta svoj 18 letni trud in tekoče delo pretopim v nekaj drugega. potem pa da še grem in v svojem redkem prostem času nekaj skupaj spacam samo zato, da bo to nekdo videl kot 'moje' delo, ker 18 let preteklega truda in gotovina pa tega ni vredna ???
sem mar dvojni hlapec in suženj ?:|
:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Mogoče pa ti je namigovala, da ji naredi froca, ampak tega nisi razumel?

Mana ::

Valda, država je res ful pametna. Greš v London, zamenjaš evre v funte in avtomatično plačaš provizijo pri podjetju, kjer menjavaš denar. Podjetje plača od tega davek državi. In sedaj se je naša oblast spomnila, da to ni dovolj in da moraš dati še 10 % ob vsaki menjavi državi. Da mora biti samo to, da imaš kovance obdavčeno. To je tko, kot bi obdavčil denar na denar. Na ta način bi menjaval evre v dolarje in obratno in na koncu bi ti ostal 1 cent od 1 milijona, ker bi ti vse pobrala država.

A ma sploh kdo kaj pameti?

Sicer se mi pa svita kaj ta tehnologija sploh pomeni, tko da, plačali bodo itak se ve kdo, ta pametni so že bogati in so investirali denar, majo tole še malo za hobi. Najebali bodo pa spet ta mali, ki so prepozno prišli. Kot vedno.

Tko dojameš, da bodo v tej državi naredili vse, da bo revež ostal revež.

Mana ::

Očitno je pretežko dojeti, da je BTC isto kot EUR ali USD edina razlika je samo ta, da se mu cena hitreje spreminja. Boš pač kupil z BTC-jem. To bo samo še spodbudilo kripto trg. In kaj boš potem, ko boš direktno z BTC-jem kupil avto (npr. Tesla)? DAl 10 % še državi samo zato, ker si z BTC-jem kupil avto in je zato tvoj denar 10 % manj vreden (ne, ker ne bo pretvorjeno v EUR) ali kako? Sej ne morem verjeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mana ()

c3p0 ::

poweroff je izjavil:


Torej. Kriptovlagatelji vlagajo denar, da. Ne pa tudi svojega dela.
Če kupim star avto in vanj vložim svoje delo in znanje, to ni samo špekulacija. Jaz sem dejansko v avto vložil nekaj, s čimer sem mu neposredno (s svojim trudom/znanjem) povečal vrednost.

Kriptovlagatelji ne vlagajo svojega znanja in sposobnosti. Oni vložijo kapital, kaj se pa potem dogaja s kriptovaluto pa ni odvisno od njihovega znanja in sposobnosti. Lahko imajo veliko znanja in sposobnosti, pa bo BTC padel. Nasprotno, pri avtu ali programiranju pametno vložena dejavnost in znanje avtomatično povečata vrednost.


Kupim danes USD, čez eno leto 20% zrase proti EUR, menjam nazaj in dobim precej več EUR kot sem vložil, minus proviziji ob menjavah. Davek je 0%. Kje je tu delo?

Kar pišeš glede znanja pa je nasploh zgrešeno. Razen kratkoročnih gemblerjev, ki se jim je posrečilo, je tu na dolg rok hudo težko delat denar, enako kot v vsaki obliki trejdanja. Brez znanja si lahko le srečen. Tisti, ki vse stavijo na cifro in en met rulete. Ja, 1/36 šans je za lep dobitek, tu in tam bo kaka srečna zgodba. Ostali pa nazaj za tekoči trak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

mr_chai ::

Simiču se vidi, da je bil v fuzbalu. Zna sprejet in vrnit loptico.

Mana ::

Po domače povedano, ne bo se splačalo menjavat BTC-ja (in drugih valut) v EUR, ker bi samo s pretvorbo izgubil dodatnih 10 % (kot da ni že sedaj provizij), in zaradi tega bi BTC hitro postal uveljavljeno plačilno sredstvo pri trgovcih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mana ()

Mana ::

In kako bo potem trgovec, ki je sprejel 1 BTC vedel, da si kupil 1 BTC za 300 Evrov (leta 2018), ga unovčil za 40.000 (stvar boš kupil za 1 BTC, ne 40.000 EUR), da bi to nabil okoli 4000 evrov dodatne vrednosti izdelka? Vaš izdelek pa stane 1 BTC+ 4000 EUR.

Če si ga kupil za 30.000 EUR, sedaj stane 40.000. Izdelek stane 1 BTC + 1000 EUR?

Ali da si ga kupil aprila za 50.000, sedaj je vreden 40.000, ko kupiš izdelek, da si na zgubi za 10.000. Ti bo znižal izdelek za 1000 Evrov? Ti bo rekel: "Izdelek stane 1 BTC, nazaj dobiš 1000 EUR?"

Da naprej o konvertiranje naprej v druge valute ne govorim....

Očitno je pri nas inteligenca tako pobegnila kot afganistanski vojaki....

Lonsarg ::

Trgovec ne rabi nic vedit. FURS ne bo njega ampak bo tebe terjal za 10% od zneska s katerim si placal trgovcu.

Ce gre to skozi:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

energetik ::

Finta je samo, da FURS ne more vedeti, da si ti iz svoje denarnice plačal trgovcu z BTC. Razen če te izda sam trgovec.

Mana ::

energetik je izjavil:

Finta je samo, da FURS ne more vedeti, da si ti iz svoje denarnice plačal trgovcu z BTC. Razen če te izda sam trgovec.


A je problem. BTC zamenjaš za ADO ali ETHER po trenutni ceni in potem nazaj, če bo BTC bo najbrž tudi ETHER, ali pošlješ BTC nekomu tretjemu, seveda po trenutni ceni. Cene se stalno spreminjajo...

Če bo šla birokracija v to, bo na koncu bankrotirala.

energetik ::

Kaj?

Mana ::

energetik je izjavil:

Kaj?


Ja prav imaš, 10 % na izplačilo ne glede na to ali imaš dobiček ali izgubo. Ali 25 % na dobiček. Zakaj, če lahko plačaš direktno z BTC-jem. Bomo pa postali prva država, ki plačuje s kripto valutami. Če bodo vsi trgovali z BTC-jem ne bo potrebe po konvertiranju sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mana ()

WizzardOfOZ ::

Mana je izjavil:

energetik je izjavil:

Kaj?


Ja prav imaš, 10 % na izplačilo ne glede na to ali imaš dobiček ali izgubo. Ali 25 % na dobiček. Zakaj, če lahko plačaš direktno z BTC-jem. Bomo pa postali prva država, ki plačuje s kripto valutami. Če bodo vsi trgovali z BTC-jem ne bo potrebe po konvertiranju sploh.


Pa saj lahko že sedaj plačuješ direktno z BTC. GoCrypto že dela na tak način.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

ViperR ::

Sej za mesecne stroske te noben ne bo loviu za davek placat. Problem bo bil, ko bos hiso z bitcoini kupu...

poweroff ::

driver_x je izjavil:

Ni čisto res. Jaz že nekaj let razvijam algoritme, ki trgujejo namesto mene.

To je seveda zelo velik vložek, ker si vložil nekaj svojega dela, predvsem pa veliko znanja in inovativnosti. To jaz zelo spoštujem.

Če pa nekdo kupi nek kriptokovanec in potem čaka in upa, da bo zrasel, je pa to zame gamblanje.

Mato989 je izjavil:

To se pa zahvali davkom na delo in plače... kaj hitro ugotoviš da se ti delat NE SPLAČA...

To lahko reče samo lenuh. >:D Če tvoje razmišljanje še malo razširimo... se tudi živeti ne splača?

gruntfürmich je izjavil:

mi je punca govorila da ji moram za darilo nekaj svojega narediti, vložiti svoje delo in trud, da bo inovativno in pristno, ne pa da grem v trgovino in kupim... pa se zamislim in pomislim, kaj jaz počnem s tem pristopom...

No ja, odvisno kako gledaš na zadeve. Če greš na večerjo v top v restavracijo, bo sigurno boljša hrana kot če bi skuhal doma. Po drugi strani je pa mogoče juhica, ki jo sam skuhaš (pa po možnosti še prežgeš), bistveno več vredna, ker si osebi pokazal, da si se zanjo pripravljen potruditi.
Lahko pa seveda gledaš tako, da za vse najemaš zunanje izvajalce. Po možnosti tudi za ukvarjanje z otroci... konec koncev pa se potem lahko vprašaš zakaj ne tudi za sex? Pač, najameš profesionalnega ljubimca za svojo drago in ga plačaš, namesto, da bi se sam trudil. :))

Mana je izjavil:

Boš pač kupil z BTC-jem.

Točno v tem je problem.

Z BTCjem ne moreš kupiti nič pametnega, razen kakšnih drog in orožja. Je pač ta valuta preveč volatilna za normalne nakupe. Pa ne mi zdaj vleči primerov, ko lahko nekje v neki obskurni trgovini kupiš pico ali liter mleka.

Ko boš šel v lokalni mercator in na mizo položil kriptodenarnico, se pa lahko pogovarjamo o tem, da z BTCjem lahko res kupuješ stvari...
sudo poweroff

WizzardOfOZ ::

z bitcoinom lahko v sloveniji kupiš veliko. v btc ima večina trgovin gocrypto pa imaš možnost tam kupit marsikaj in plačuješ s kriptovalutami.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

IL_DIAVOLO ::

Seveda se delat ne splaca. Dela se samo zato, da se lahko kupuje kripto, krije redne stroske in živi kolko tolko normalno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Machete ::

poweroff je izjavil:


Ko boš šel v lokalni mercator in na mizo položil kriptodenarnico, se pa lahko pogovarjamo o tem, da z BTCjem lahko res kupuješ stvari...


https://www.dnevnik.si/1042923044
V njihovih izpostavah širom Slo lahko nabavljaš vso možno živilsko in nekaj druge drobnarije.
Drugih trgovin je tudi kar veliko, tu je nekaj primerov https://www.menjeql.com/2021/05/slovens..., zagotovo jih je pa več. Tudi sam sem že občasno tako plačal. Bi še več, če mi ne bi bilo škoda zapravljati precious crypto.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

poweroff ::

Tole z Žitom je seveda čista marketinška poteza. Lepo, da so uvedli, ampak koliko se je pa res prijelo? Kolikšen promilček plačil imajo s cryptom?
sudo poweroff

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

Tole z Žitom je seveda čista marketinška poteza. Lepo, da so uvedli, ampak koliko se je pa res prijelo? Kolikšen promilček plačil imajo s cryptom?


Torej bos nehal bluzit da s cryptom ne mors nic kupit?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bluefish ::

Oh, lahko. Ampak je v tem hipu uporaba oz. kupovanje podobno temu, da greš v fizično menjalnico ali banko, menjaš evriče v zimbabvejske dolarje, v trgovini kupiš špecerijo (ob tem upaš, da ni kdo čez noč delal pump'n'dump izbranega kovanca), trgovec pa nato zbrane kovance spet pretvori v evriče, da plača dobaviteljem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

gruntfürmich ::

bluefish je izjavil:

Oh, lahko. Ampak je v tem hipu uporaba oz. kupovanje podobno temu, da greš v fizično menjalnico ali banko, menjaš evriče v zimbabvejske dolarje, v trgovini kupiš špecerijo (ob tem upaš, da ni kdo čez noč delal pump'n'dump izbranega kovanca), trgovec pa nato zbrane kovance spet pretvori v evriče, da plača dobaviteljem.

uporabnika ne zanima kaj se dogaja v ozadju s transakcijo, in če se v trenutku tvoj nakazan kripto pretvori v evre na računu trgovca.
glavno je da to vse že normalno funkcionira vrsto let, samo zanima nas kje je najmanjša provizija.
in čisto nič drugega !!!

poweroff je izjavil:

Tole z Žitom je seveda čista marketinška poteza. Lepo, da so uvedli, ampak koliko se je pa res prijelo? Kolikšen promilček plačil imajo s cryptom?

tako kot so se prijele plačilna kartice namesto gotovine...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Če bi FURS hotel in ne bi bilo zadaj še drugih igric, bi vse vaše variante hitro padle v vodo.

Namreč, kaj je problem spremljati nakazila z bančnih računov kripto borz? En mesec dela, ki ga morajo tako banke opraviti... Eno poročilo in avtomatska pošta prejemniku z FURSa. Potem pa v akcijo, da dokaži nakazila...

Sreča pri vseh davčnih zadevah je predvsem v tem, da inteligentnih ljudi na davčnih uradih ni, ker le ti raje izkoriščajo luknje davčnega sistema za lastno bogatenje.

Davčni sistem je pa postal praktično v vsaki evropski državi tako kompliciran in poln lukenj, da ni v interesu to spucat, saj bi potem precejšen del bogatih ljudi plačal precej več davka.

Zato vsem ustreza status quo. Zaposleni imajo lagano spotski job, bogati, ki plačajo finančne strokovnjake in odvetnike, pa veselo ne plačujejo davkov za svoje precej višje zaslužke. Vsake toliko časa najdejo enega reveža, ki mu potem naprtijo kazen, zapor, odvzem premoženja, kdo ve kaj še... Zraven pa gre 99,999% denarja mimo njih brez plačila davka. Kot pri mamilih. Dobijo tono kokaina, se hvalijo potem en mesec po medijih, 9000 ton ali več pa nihče niti ne povoha. Pač nekega reveža so dali v zapor, šefi harajo dalje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

WhiteAngel ::

poweroff je izjavil:


Ko boš šel v lokalni mercator in na mizo položil kriptodenarnico, se pa lahko pogovarjamo o tem, da z BTCjem lahko res kupuješ stvari...


A Tuš šteje? ;)

poweroff ::

gruntfürmich je izjavil:

tako kot so se prijele plačilna kartice namesto gotovine...

Plačilnih kartic niti pod razno ne moreš primerjati s kriptom. Če boš dobro razmislil, boš videl kakšno oslarijo si napisal.

Kot sem rekel - par primerov kjer je mogoče plačevati s cryptom je zgolj delanje poceni PR-a.

Kot je rekel bluefish: za EUR kupiš crypto, greš v trgovino, kjer kupiš izdelek in ga plačaš s crypto. Vmes seveda upaš, da vrednost kovanca ne bo zanihala v nezavest, isto upa tudi trgovec. Zato trgovec kripto kovanec takoj zamenja v manj volatilno valuto - EUR.

Seveda je postopek nakupa in post operacij (menjava v EUR) skrajno kompliciran, celo v primerjavi s fizično menjavo bankovcev, kaj šele v primerjavi plačila s kartico.

Skratka, dokler bodo kriptovalute tako volatilne, kupovanje normalnih dobrin z njimi ne bo mogoče. Drugo je seveda pri drogah in ilegalnemu orožju... tam te volatilnost ne moti toliko, poleg tega ilegalne stvari nimajo tako fiksno določene vrednosti kot običajna špecerija (ko rabiš fix, si pač pripravljen dati bistveno več denarja zanj kot če nisi krizi).

Skratka, ravno volatilnost je problem. Volatilnost je pa posledica špekulantstva. Zato v bistvu špekulantje onemogočajo, da bi kriptovalute postale mainstream.
sudo poweroff

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

tako kot so se prijele plačilna kartice namesto gotovine...

Plačilnih kartic niti pod razno ne moreš primerjati s kriptom. Če boš dobro razmislil, boš videl kakšno oslarijo si napisal.

Kot sem rekel - par primerov kjer je mogoče plačevati s cryptom je zgolj delanje poceni PR-a.

Kot je rekel bluefish: za EUR kupiš crypto, greš v trgovino, kjer kupiš izdelek in ga plačaš s crypto. Vmes seveda upaš, da vrednost kovanca ne bo zanihala v nezavest, isto upa tudi trgovec. Zato trgovec kripto kovanec takoj zamenja v manj volatilno valuto - EUR.

Seveda je postopek nakupa in post operacij (menjava v EUR) skrajno kompliciran, celo v primerjavi s fizično menjavo bankovcev, kaj šele v primerjavi plačila s kartico.

Skratka, dokler bodo kriptovalute tako volatilne, kupovanje normalnih dobrin z njimi ne bo mogoče. Drugo je seveda pri drogah in ilegalnemu orožju... tam te volatilnost ne moti toliko, poleg tega ilegalne stvari nimajo tako fiksno določene vrednosti kot običajna špecerija (ko rabiš fix, si pač pripravljen dati bistveno več denarja zanj kot če nisi krizi).

Skratka, ravno volatilnost je problem. Volatilnost je pa posledica špekulantstva. Zato v bistvu špekulantje onemogočajo, da bi kriptovalute postale mainstream.


Zakaj se izmikaš, rekel si da z BTC ni moč nič kupit, zdaj ko smo ti dokazali da je MARSIKJE možno kupovat z cryptom pa obračaš besede =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sniff ::

Če bereš z razumevanjem, boš dojel, da piše, da ni praktično kupovati s kriptom, ne pa da se ne da. Tuki je tudi jasno, da je "definicija" kripto kot valuta, na katero se radi obešate ko jambrate glede obdavčitve, iz rit potegnjena, ker je regulator zaspal.

Mato989 ::

sniff je izjavil:

Če bereš z razumevanjem, boš dojel, da piše, da ni praktično kupovati s kriptom, ne pa da se ne da. Tuki je tudi jasno, da je "definicija" kripto kot valuta, na katero se radi obešate ko jambrate glede obdavčitve, iz rit potegnjena, ker je regulator zaspal.


Crypto je tudi USDC ki je stablecoin...

No pa da ti povem kako nepraktično je... oz. ni...

MENI in vsem ki imamo crypto je ZAGOTOVO bolj praktično (če želimo) plačat s crypto cardom, kot pa it na menjalnico, spremenit v EURE, nakazat na banko, čakat da pride in nato plačat z EURi...

Torej, je bolj praktično kar direkt plačat z crypto cardom ali ne?

Seveda se lahko pogovarjava ali je to plačevanje s cryptom ali ne, ampak to je filozofska debata, bistvo je da mojega crypta ne prodam manualno za EUR in ne čakam da pride na moj TRR v SLO... in to je za mene plačati s cryptom.

Včeraj sem na pumpi s crypto kartico plačal 60€ bencina... sem torej plačal s cryptom ali ne?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto trading in davki 2020 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
681116829 (27769) Jerry000
»

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
993169803 (80289) CaqKa
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507149592 (113738) Aquafriend

Več podobnih tem