» »

Lončarstvo - s.p. ?

Lončarstvo - s.p. ?

hyuga ::

Pozdravljeni,

zanima me, če obvezno rabiš registrirati s.p. za prodajanje in izdelovanje lončarskih izdelkov? Promet ni velik. Kako je s stojnicami?

Zanima me tudi kako je z izvajanjem lončarskih delavnic. Se da kako brez s.p.-ja?

upam, da mi bo kdo lahko pomagal. hvala
  • spremenilo: hyuga ()

fikus_ ::

Če imaš/živiš na kmetij-o/-i, je to lahko dopolnilna dejavnost, do 5000€/leto.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

XyNOBvxWVJ ::

Prodajanje, izdelovanje lončarskih izdelkov, promet ni velik (kaj to pomeni, ne vem, ampak ok), stojnice, lončarske delavnice...
Sp - tvoj ali 'izposojen'.

svecka ::

dokler ne delaš glinene izdelke, ki so namenjeni prehrani je še ok...čim imaš pa namen prodajati npr pivski kozarec ali koržnik, boš moral skoz na testiranje pošiljat glazuro, da ti odobri ministrstvo.

harvey ::

Zanima me tudi kako je z izvajanjem lončarskih delavnic. Se da kako brez s.p.-ja?

Društvo je ena od oblik.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Invictus ::

Kar boš prodal, lahko mirne roke na črno. Če ne misliš ravno tovarne postavit s pečjo...

Če bi rad registriral dejavnost, še preveri ali rabiš obrtno dovoljenje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

To je skoraj sigurno prej obrt kakor umetnost. Pomeni, da si takoj clan obrtne zbornice, kar nekaj malega stane. Verjetno bi bil zate popoldanski s.p.(ce si polno zaposlen) ampak moras vsak mesec pokriti se tiste slabe 100€ stroskov. Menda nekje okoli 70€ + recimo 30€, da imas na koncu leta se za kaksno racunovodsko storitev.

To je, ce se ni kaj dosti spremenilo od nekaj let nazaj... :)


Me pa zanima, koliko zadeve obvladas, kaksno opremo imas, od kod ti znanje... Tako iz radovednosti.

Stikalo ::

Če si redno zaposlen je "popoldanski" s.p. tam imaš cca stroškov 1200€ letno. Če imaš polni s.p. imaš cca 600€ stroškov mesečno, oz cca 7k€ letno. Če tega res ne prodajaš velike količine delaš na črno, če bi kaj prodal v trgovine pa daj preko kakšnega kolega.

harvey ::

TheBlueOne je izjavil:

To je skoraj sigurno prej obrt kakor umetnost.

Ja in ne, če ima kakšno originalno poslikavo npr podglazurno tehniko poslikave kot kamniška majolka ali pa originalne umetniške izdelke, ni vse samo lonci in sklede :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

TheBlueOne ::

harvey je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

To je skoraj sigurno prej obrt kakor umetnost.

Ja in ne, če ima kakšno originalno poslikavo npr podglazurno tehniko poslikave kot kamniška majolka ali pa originalne umetniške izdelke, ni vse samo lonci in sklede :)


Uf dvomim, da se bi izslo. Ko je nekaj pregovorno obrt je praviloma obrt. Ampak morda vseeno lahko zadeve prijavi drugace. Ne vem kak je riziko, ce dejavnost narobe prijavis, ce je sploh.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje SP

Oddelek: Loža
387778 (6679) fraising
»

Osebno dopolnilno delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10621382 (18389) Okapi
»

Postranski dohodek

Oddelek: Loža
359599 (8445) Vikking
»

Prodaja preko interneta.

Oddelek: Loža
315575 (4865) St235
»

Zanimive poslovne s.p. ideje... not (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26432728 (23379) CaqKa

Več podobnih tem