» »

Štoparski vodnik končno tudi na filmu

Štoparski vodnik končno tudi na filmu

Vanich ::

LoneWolf ::

Nice. Douglas Adams si je dolgo prizadeval za ta projekt, vec kot 10 let, pa ga bo docakal sele posthumno. Stiri mesece pred njegovo smrtjo sem ga imel priloznost videti v zivo na eni od predstavitev na Comdexu, in takrat je debata nanesla tudi na ta film - kot zanimivost, Douglas Adams si je zelel v vlogi Ford Perfecta videt Bruce-a Willisa.

undefined ::

BBC je že dolgo mel pofilmanega Štoparskega vodiča, v nekaj delih... treh, če se ne motim. :)

Vanich ::

Ja, samo je bil porazen. Nekej v stilu Dr.Who .
Poglej slike na netu.

root987 ::

Ima kdo kakšen angleški link? Govorim angleško bolje kot hrvaško...:\
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BigWhale ::

Dr. Who in HHGTTG Tv Seriji sta obe neke vrste klasika... :)

trillian ::

bbcjevo serijo sestavlja 6 delov. trillian je (na mojo grozo in razocaranje) cvileca bjonda z visoko natupirano frizuro v rdecih vrocih hlackah, zaphodova druga glava se precej hitro loci od prve(narejena iz voska in robotkom znotraj in postavljeno na ramo, ker je za tiste case in proracun verjetno bil tehnoloski visek), arthur je presenetljivo podoben tistemu arturju v moji glavi, prefect je pa premajhen, premalo kul in sploh ne tak kot ga jaz vidim. ce imate kje priloznost gledati serijo, jo resnicno priporocam. zanimivo je videt, kako drugi vidijo vse te karakterje. po pravici povedano me je strah filma. nic ne prekasa tvoje domisljije. s kolegom se vcasih greva igro, ko gledava po ulici, kaficu, kjerkoli naokoli in isceva osebe, ki pasejo izgledu karakterjev, kot jih midva vidiva.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

BigWhale ::

Hmm, Kar se tice Trillian, torej, trillian ali si pricakovala, da bo Zaphod kaksno drugacno Trillian odpeljal z zemlje? Morala je bit taka! :P

Kar se pa filma tice, pogledal ga bom, ampak ze vem, da bom razocaran, tako kot sem bil pri Lord Of The Rings. Kjer so dogodke, ki so se dogajali v roku enega leta zazipali v pet minut dogajanja.

Sama izvedba pa v bistvu niti ni vazna. Tist glava od Zaphoda je bla prav smesna, ker je tko trapasto visela dol... ;)

Mah, meni je bil vsec Forbidden Planet!

undefined ::

> Mah, meni je bil vsec Forbidden Planet!

Forbidden Planet je bil sci-fi, tole pa je kvečjem komedija. Nista med sabo sploh primerljiva. :)

BigWhale ::

IceMan, gre se za izvedbo. To da je film low budget in da je bil narejen 40 let nazaj, se ne pomeni, da je zanic in porazen.

undefined ::

> To da je film low budget in da je bil narejen 40 let nazaj, se ne pomeni, da je zanic in porazen.

Nisem tega nikjer trdil. Gre se le za različne zvrsti, je pa res, da je sama izvedba boljša. :)

Isht ::

BigWhale: obtozi Pepco.
Kar se pa poraznosti tice: tako kompleksen film ne bi smeli posneti tako dalec nazaj, ko niti priblizno niso imeli ne moznosti, ne tehnologije, ne denarja za to.
Sam komaj cakam na to izvedbo. Upam sicer, da ne bodo zgodbe zmasakrirali in zreducirali detajle na minimum, kot pri LOTR.
(ceprav imam komentar na vse, ki so sovrazno naperjeni proti novim filmom LOTR: Res je zgodba zbita skupaj, drugace tudi ne more bit. Ampak FILING knjige so pa uspeli obdrzati. Osebe so take, kot morajo bit, posasti so take, kot morajo bit, in lokacije so take, kot mora bit, najbolj pomembno pa je, da je atmosfera taka, kot mora bit. Film deluje sam po sebi, ce nisi bral knjige, kar je spet zelo pomembno).
Ce bo Stoparski vodnik pol toliko smesen, kot je bila knjiga, sem 100% za. Drugace pa mislim, da bi Stoparski vodnik veliko bolje deloval v konceptu risanke (Matt Groenig, save us all).

BigWhale ::

> BigWhale: obtozi Pepco.
Eh?

> Ampak FILING knjige so pa uspeli obdrzati. Osebe so take, kot morajo bit, posasti so take, kot

Ne, sorry, niso. Orke sem si jaz popolnoma drugace predstavljal, ne ene brezzobe posati, ki niso imele pet dek mozganov, ker tako glupi orki vseeno niso. :) Recimo. Me prav zanima kako bo narejen Shelob.

Obcutek knjige proti filmu je sto proti ena, vsaj zame. Vec mesecne priprave na vsa potovanja, tako se takrat, ko se je Frodo odpravljal iz Shire-a, in cas po Elrondonovem svetu, tudi tam je bilo vse precej hitro. Da ne govorimo o tem, da je Arwen prisla ze v prve pol ure filma... Pa tudi zaljubljenost Eowyn v Aragorna je bila malo pretirana.

Pomanjkanje Toma Bombadila v filmu je pa cisto bizarna zadeva, ker brez njega ne bi bilo malih hobitkov...

> morajo bit, in lokacije so take, kot mora bit, najbolj pomembno pa je, da je atmosfera taka, kot
> mora bit. Film deluje sam po sebi, ce nisi bral knjige, kar je spet zelo pomembno).

Ne, ni taka atmosfera, ja bitka v Helm's deep je bila precej dobro narejena in je bila fenomenalna ampak atmosfera se dalec ni taka kot v knjigi.

PS: Moje precej subjektivno mnenje...

PPS: HHGTTG na filmu? Ne, brez veze, mogoce nadaljevanka v vsaj 25 delih za eno knjigo. Hec je v tem, da so pomembni vsi ti mali detajli. Recimo, ce bo v filmu manjkal Marvin in Zem, kako debatirata sredi mocvirja. Ali pa dialog Arthurja in Marvina, ko se pogovarjata o oceanih...

Isht ::

Mene je recimo totalno ubilo, ko je Marvin zaradi skakanj iz realnosti v realnost in po casu gor in dol na nekem planetu zabil par miljonov let brez kakrsnekoli druzbe ;)
Klinc, bolje film, pa ceprav ne popolnoma dodelan, kot pa da ga sploh ne bi bilo. Prevec ljudi sploh ni bralo LOTR ali HHGTTG in zavoljo njih je treba posnet ta film, ker jih bo mogoce potem zagrabilo.
Kar se pa zacetka LOTR tice: res je, cist je bizaren. ze recimo dejstvo, da izpade, kot da je med Bilbovo zabavo in frodojevim odhodom iz sajerske minilo par dni, v katerih je Gandalf odjahal do Minas Tiritha, zvedel vse potrebno in prisel nazaj (ce racunas, da potem vandrajo dol do gondorja prakticno eno leto... hmm). Ampak, okej. Ce ne bi bral knjige, ne bi bil tako pozoren. Bolj me je zmotilo, ko v LOTR2 Legolas rece: The uruks have turned north-east. mislim, kam so se pa obrnili, proti Mirkwoodu? Ampak okej, a slip, it happens. Ali pa tole: Gondor drzi levo stran Osgiliatha. Frodo, Sam, Gollum in Faramir so bli na DESNI strani, ko so se srecali. In Anduin je ena preklemano siroka reka, ki jo ne mores ravno prebresti. Kje in kako so se znasli na LEVI strani Anduina? (da ne omenim, da potem nasi junaki veselo marsirajo proti mordorju, zopet NE DA BI PRECKALI najvecjo oviro v Middle Earth poleg gorovij).

AAAMPAK lej, spet smo sli stran od teme.
Stoparski vodnik mora biti, ker bo potem folk vsaj priblizno zanimalo, kaj je to zaena cudna stvar, in bodo odjahali v knjiznico si sposodit se knjigo.

Isht ::

>> BigWhale: obtozi Pepco.
>Eh?
Pepca Kardelj je prvo verzijo HHGTTG ocenila za zanic in porazen.

Alexius Heristalski ::

Drugace pa mislim, da bi Stoparski vodnik veliko bolje deloval v konceptu risanke (Matt Groenig, save us all).

Se podpišem pod tole. Že Futurama je izjemno zanimiva in morda majčkeno podobna Vodniku ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POZOR vsi ljubitelji znanstvene fantastike! (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8317156 (12328) Tanja.C
»

fore Štoparskega vodnika po galaksiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
508000 (6772) gzibret
»

Hitchhiker's Guide to The Galaxy film prikolica

Oddelek: Sedem umetnosti
452230 (1242) ]Fusion[
»

Anekdota:NICK

Oddelek: Loža
452050 (1573) abcde7
»

Žalosten dan

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
442456 (2456) Tjulenj

Več podobnih tem