» »

Funk

Funk

Gandalfar ::

Katere funk cdje/skupine mi priporocate?

Zaenkrat sem to zvrst zasledill pri Will Smithu in Tic Tac Toe kaj vec pa niti ne poznam.. :/

Isht ::

Ouch ...
Will Smith in Tic Tac Toe?

Ayayay, Gandalfar, tvoja funk kariera se ni dobro zacela.
Poskusi z Jamiraquai, po moznosti prve 4 cedeje (Emergency on planet Earth, Travelling without moving, Space cowboy, Synkronized). zadnji, peti cd, se je ze preselil v house tako da ga ne priporocam. Jamiraquai je nekako sodoben naslednik klasicnega funka.

Will Smith pa spada pod zvrst Hip hop, ne funk. Sicer hiphop uporablja precej elementov fanka, ker ima korenine v fanku iz sedemdesetih in osemdesetih.
Funk pa je nastal sredi sedemdesetih, znacilen je pa po izrazitih bas linijah in kitarskem zvoku, precej pa uporablja sintetiziranih zvokov.

Poskusi Herbieja Hancocka, Sugarhill Gang, The Whispers, Bootsy Collins, Isaac Hayes, James Brown, the JBs, Curtis Mayfield, Sly and the Family Stone, Parliament Funkadelic, George Clinton, Zapp and Roger, Isley Brothers, Ohio Players, Rick James, Con Funk Shun, Mtume, Barry White, Graham Central Station, Rufus and Chaka Khan, toplo pa priporocam, da pobrskas med kakimi (res) starimi racunalniskimi igrami in poisces Interstate '76, originalni CD namrec poleg igre vsebuje se cel kup audio trackov, ki jih lahko poslusas tudi v glasbenem stolpu, zadeva je do smrti funky.

Tic ::

Isht: Jamiroquai je prav :)
persona civitas ;>

--Switch-- ::

Podobno temo sem hotu tudi sam odpret!
Priporočam ti pa James Browna.

Isht ::

Tic: tnx, my mistake.

Xplicit ::

mogoce si mislu G-Funk - Warren G, Nate Dogg, (mogoce celo) Snoop Dogg

Isht ::

Xplicit: ce je mislil na G-funk, potem mi je zal, da sem sploh sel odgovarjati. Ta osladna verzija hiphopa je po mojem mnenju popolnoma zgresena in sploh ne bi smela obstajati. Sam sicer ne poslusam hiphopa redno, poznam pa kar precej underground hiphop scene, da znam lociti med povprecjem in kvaliteto.

Upam, da je tema namenjena funku, ki pa je edina pametna alternativa popu in rocku, ki se je tako grdo sfizil v zgodnjih osemdesetih.

Xplicit ::

no no no, ne zdej kenslat g-funka, ok sej priznam da se je v zadnjih nekaj letih postal malce prevec osladen, sam jest sm bl mislu un zacetni pravi g-funk - 1991-93, 94

drugac pa mi je funk na splosno dbest posebi ksn george clinton in shugarhill gang

Isht ::

Kar se tice G-funka: Funky obcutek mi enostavno ne sodi v kontekst (oprosti izrazu) 'geto nigerjev, ki bi radi fu*ali'. ampak ok, to je ze druga tema.
Dovolj besedicenja, clovek je itak samo vprasal, kaksen funk mu priporocamo.
Sicer pa: Gandalfar, kak feedback bi bil prirocen. Zato da nehamo razpredati teorije o tem, kaksno zvrst glasbe si v bistvu mislil. Kaj pravis?

Tr0n ::

Se zdaj mi ni kaj prevec jasno, kako je prisel na Will Smitha in Tic Tac Toe :).

Gandalfar ::

Ja, hvala za vse nasvete. Bom malo poslusal izvajalce, ki ste mi jih priporocili pa vam potem povem, ce je to tisto kar sem iskal.

Hvala se enkrat :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

križci krožci c # (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5010775 (9434) Yacked2
»

Katere internetne radie poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
648633 (4815) galu
»

kero podlogo za misko

Oddelek: Kaj kupiti
181844 (1532) Macketina
»

Kateri komad ti zdele najbolj sede ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
15711564 (9059) bodom

Washa playlista (mp3)

Oddelek: Loža
29112903 (111245) Lord650

Več podobnih tem