» »

VW radio

VW radio

mimii ::

Pozdravljeni,

zanima me ce si mogoce lasti kdo ta radio ?
Vse okej ? Po tujih forumih sem bral da naj nebi bil okej ? Hvala za vse informacije

€ 171,43 30% Off | RCD360 Carplay Car Radio Mirror Link Headunit MQB PQ Vehicle Stereo For VW Polo Golf MK5 MK6 Passat Jetta B6 B7 Eos Bettle
https://a.aliexpress.com/_ms3EjYT

xda develope ::

Glej tako je s tem...RCD 330 brez kakršnih koli plusov ali projev je najboljša in najbolj zanesljiva varianta. Kar se pa tiče forumov...je res da na dosti forumih mečejo slabo luč na druge variante RCD 330ke kot so rcd 340 ali 360 ali 360 pro...Načeloma kupiš pri zanesljivem prodajalcu ter pogledaš reviewe na konkretnem izdelku. Tega ki si ti linkal jaz nebi kupil ker ima premalo prodanih in premalo ocen. Približno teden/dva imam v svojem golfu RCD 360 PRO noname od prodajalca Lemon Shark in sem kar se kvalitete in vsega tiče kar zadovoljen edini minus je radio ki ga pa itak redko poslušam.Lahko hitro vidiš koliko prodanih kosov ter koliko reviewow ima. Torej najboljše je original rcd 330. Če pa že kupuješ rcd 360 ga pa kupi pri kakem večjem prodajalcu z dobrimi ocenami. Če te zanima še kaj specifičnega lahko pišeš na ZS

CudesaOdMesa ::

Tudi jaz imam vprašanje, pregledal sem RCD330 forum, na aliexpress in ebay pa so opisi generično kitajski in ne povejo nič konkretnega.
Očitno je, da je verzij precej, nikjer pa ni eksplicitno napisano, kakšna je razlika med RCD330 in RCD360.
Rabljenega RCD330 ni za dobiti, 360ko pa na ebayu za ~110EUR.
Npr. tole je za kupit? Če ne, zakaj?
Pa še tole, kar mi je v bistvu prioriteta - prostoročno telefoniranje zvok je ok?

hojnikb ::

to so reciklirani vwji radii (vsaj interne komponente ala chipset pa software) ostalo je pa kitajsko vprasljive kvalitete. Racunaj tudi, da bo treba updejtat canbus gateway ce mas kak starejsi avto (recimo golf mk5) ker sicer bos mel battery drain.
#brezpodpisa

feryz ::

Jaz sem dobil danes predračun za menjavo radia v zafiri. Cena? Sitnica. 2 jurja in pol. Seveda sem potrdil, kaj pa čm?

CudesaOdMesa ::

Ja bojda so 330 za kitajski, menda nek litovski itd. trg.
Canbus imam nagledan.
Trenutno imam zvok za prostoročno telefoniranje praktično neuporaben, kazen za telefon pa je že skoraj za en radio. Menjati bom torej vsekakor moral, sem se pa zagledal v tele radie, ker so dost poceni pa sicer mogoče nekomu brezveze, ampak meni je všeč fizični gumb za štelanje glasnosti.
Ravno zaradi tega me zanimajo izkušnje s temi RCD360, da bo zvok v ku*cu in ga bom moral pol leta prodajati na bolhi.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

CudesaOdMesa je izjavil:

Ja bojda so 330 za kitajski, menda nek litovski itd. trg.
Canbus imam nagledan.
Trenutno imam zvok za prostoročno telefoniranje praktično neuporaben, kazen za telefon pa je že skoraj za en radio. Menjati bom torej vsekakor moral, sem se pa zagledal v tele radie, ker so dost poceni pa sicer mogoče nekomu brezveze, ampak meni je všeč fizični gumb za štelanje glasnosti.
Ravno zaradi tega me zanimajo izkušnje s temi RCD360, da bo zvok v ku*cu in ga bom moral pol leta prodajati na bolhi.

ce se ti gre izkjucno za prostorocno bo kombinacija single din konverzije pa recimo en taksen radio precej dobra zadeva za dani namen
https://www.bigbang.si/jvc-kdx272bt-avt...
https://www.ebay.com/itm/361253027416

ni fancy smensi z carplay pa barvnim zaslonom, ampak za dani namen precej bolsi kot kitajski radii. Mam tocno taksno kombinacijo v svoji kanti in dela precej dobro. Pa se canbusa nerabis, ker se zveze direkt na kontaktno varovalko
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

CudesaOdMesa ::

Pošteno, hvala za info

Vanadium ::

Kaka je razlika med temi RCD in RNS 510? Ok to da ma moj RNS 510 navigacijo in da dela obupno počasi to pač pustimo na strani. Iščem nekaj kar bi pasalo lepo notri OEM style pa da bi imel android auto (fajn je če dela canbus kakor se zagre in prikaz klime ipd...) Imam pa passat B7 2013/11

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

xda develope ::

Vanadium je izjavil:

Kaka je razlika med temi RCD in RNS 510? Ok to da ma moj RNS 510 navigacijo in da dela obupno počasi to pač pustimo na strani. Iščem nekaj kar bi pasalo lepo notri OEM style pa da bi imel android auto (fajn je če dela canbus kakor se zagre in prikaz klime ipd...) Imam pa passat B7 2013/11

Zdravo, razlika je da noben Rns ne podpira android auta poleg tega pa so vsi že zelo stari, sploh pa rns 510 ki imajo hdd začnejo delati obupno počasi. Jaz sem v golfa pred pol leta vrgel rcd 360 pro od lemon sharka in deluje vse bp, kar se pa tiče canbusa prikazuje temperaturo, uro, senzorje, prikaz klime pa ni mogoč na teh rcd 330 in podobnih. Izgled je kot originalen, vmesnik je pa tudi VW stil. Android auto ima na vsake toliko kake svoje cake ampak samo izklopiš in vklopiš kabel in je ponavadi problem rešen. V passata bi pasalo brez kakršnih koli predelav(plug&play). Če te še kaj zanima ali pa za morebiten test če si kje iz LJ mi pa piši na ZS.

Zgodovina sprememb…

dunda ::

Sicer že kar dolgo nimam več VWja, ampak pred časom sem o RCD330 napisal tole na blogu.
Mogoče bo kakšna koristna informacija.
https://www.kacnje.eu

Vanadium ::

Dobro sej klima me ne moti toliko, bi me pa zelo motilo če:
- ne prikazuje original kamero katero ima avto,
- park senzorje,
- ter orginal bluetooth...

Pomoje da tiste 2 leti kolikor še načeloma planiram imet passata bom zgleda trpel počasnost...

xda develope ::

Vanadium je izjavil:

Dobro sej klima me ne moti toliko, bi me pa zelo motilo če:
- ne prikazuje original kamero katero ima avto,
- park senzorje,
- ter orginal bluetooth...

Pomoje da tiste 2 leti kolikor še načeloma planiram imet passata bom zgleda trpel počasnost...

Original kamere mislim da ne bo prikazovalo bi moral vprašati prodajalca. Park senzorje pa prikazuje brez problema, meni je celo lepši in bolj uporaben prikaz pri RCD 330 kot pri RNS 510, ki ga ima kolega. Original bluetooth pa ne bo uporaben zato ker ima RCD 330 svojo bluetooth povezavo in svoj mikrofon tako da tudi mikrofon ki ga imaš vgrajenega v stropu ne bo uporaben. Kar se pa tiče počasnosti je pa v večini primerov težava v disku, menjava pa ni ravno najlažja ker gre za neke stare diske z čudnimi priklopi.

Popravek, za kamero obstaja pretvornik.

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

Gre za navadn ide hdd disk, kasnejša serija rns510 in s tem tudi zadnja iz teh serij je imela ssd ide ampak tudi te niso blesteli po hitrosti

llc ::

Da malo ukradem temo. A tile ta novi (v letošnjih VW) "Composition Media" radii ki so "Ready2Discover", a imajo BT handsfree že privzeto vključen, ali je za doplačat?

All ::

Tud jest iscem kaksno kvalitetno resitev za zamenjavo RNS510.
Pogoji.
Delujoc original BT
Delijoca original kamera.
Dab+
Wireless Carplay
Spodoben zvok
Delujoc original usb/aux prikljucek

Cena za kej spodobnega bi bla verjetno jurcka, sam nocem bit pa poizkusni zajcek ;)

PS: IDE ssd se dobi od kitajca(vsaj dobil se je)

xda develope ::

All je izjavil:

Tud jest iscem kaksno kvalitetno resitev za zamenjavo RNS510.
Pogoji.
Delujoc original BT
Delijoca original kamera.
Dab+
Wireless Carplay
Spodoben zvok
Delujoc original usb/aux prikljucek

Cena za kej spodobnega bi bla verjetno jurcka, sam nocem bit pa poizkusni zajcek ;)

PS: IDE ssd se dobi od kitajca(vsaj dobil se je)

Edini radio ki ustreza skoraj vsem pogojem je MIB2, če imaš za kakega golf 6 ali passat b7 je varianta MIB2 PQ

CudesaOdMesa ::

Evo da podam feedback.
Po nasvetu nekaterih forumašev (hvala) sem nabavil RCD360 pro
Malce sem bil skeptičen, ker je ipak 360 napram 330, poleg tega pa še 2x dražji od nekaterih drugih enakih ponudb na Aliju. O drugih napravah nimam pojma, so pa ene ponudbe na ebay.de identične in 2x jeftinije.
V glavnem:

1. Naročil 5. 1., dobil sporočilo 7.1. da je že v Sloveniji. Prišel je včeraj, torej 20. 1.
2. CANBUS je zraven.
3. Glavna zadeva, ki me je zanimala, je zvok pogovora preko BT. In zvok je vrhunski, sliši se te praktično enako kot direkt preko telefona.
4. Glasba preko BT špila tako kot mora, komad prikazuje lokacijo komada, začetek in konec, ne moreš pa prestavljati naprej in nazaj po komadu, kar je škoda.
5. O AF, RDS al pa celo DAB+ tukaj nimamo kaj razpravljati, ker tega radio nima in to tudi vsi komentirajo na spletu.
6. Mirrorlink ali Carplay od včeraj nisem usposobil. Oba telefona sem poskusil povezati, zaenkrat neuspešno. Niti se nisem preveč matral, ker mi je prioriteta prostoročno telefoniranje in muzika. V glavnem, ni plug&play. V prihodnosti bom poskusil z nastavitvami, ampak out of the box zadeva tako še ne deluje. Kar se mene tiče, bi tale zadeva itak morala laufat wireles, ampak to bo pri naslednjem avtu.
7. Z MFA sodeluje kot je treba (komande, kamera).

Pod črto: če imaš v kur*u avto, je tole vrhunska zadeva. Če imaš avto z MIB2, tega ne rabiš brati ali pa bereš in se smeješ zraven.
Moji pogoji (če pustimo osnovne funkcije ob strani) so bili:
Zelo dober zvok za sogovornika ✓
Fizični gumbi za ON/OFF Volume ✓
Bi nabavil še enkrat? ✓

Tale kitajc temu zadostuje. Še enkrat hvala za input @xda develope, @hojnikb in pa @dunda

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

xda develope je izjavil:

All je izjavil:

Tud jest iscem kaksno kvalitetno resitev za zamenjavo RNS510.
Pogoji.
Delujoc original BT
Delijoca original kamera.
Dab+
Wireless Carplay
Spodoben zvok
Delujoc original usb/aux prikljucek

Cena za kej spodobnega bi bla verjetno jurcka, sam nocem bit pa poizkusni zajcek ;)

PS: IDE ssd se dobi od kitajca(vsaj dobil se je)

Edini radio ki ustreza skoraj vsem pogojem je MIB2, če imaš za kakega golf 6 ali passat b7 je varianta MIB2 PQ


Dejansko tega katerega je xda napisal izpolnjuje vse pogoje ker je OEM, sam sem študiral kaki 2 leti nazaj da bi si ga omislil, pa je cela jeba bila z odstranitvijo komponetne zaščite oziroma mora bit pravilno že ven vzet iz avta kjer je bil orginal namontiran, pa tudi baje moraš nov kabel za kamero potegnit in drugo kamero dat tako da sem obupal nad tem ker bi bil znesek 1000+€ takrat. Vidim pa da so v slo cene tudi že padele malo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VW - Menjava radia

Oddelek: Na cesti
102241 (1545) sirotka
»

Kateri avto radio z navigacijo in bluethoot vmesnikom za Passata priporočate?

Oddelek: Zvok in slika
263635 (2641) nokia6310
»

carplay / android auto naprave

Oddelek: Mobilne tehnologije
145382 (4968) primo
»

Passat - menjava avtoradia

Oddelek: Na cesti
144492 (3021) FTad
»

Vgradnja Avto radia RNS 510 v Golf IV

Oddelek: Na cesti
103211 (3022) Klemzz

Več podobnih tem