» »

Kvaliteten stol, ki omogoča kar se da zdravo sedenje

Kvaliteten stol, ki omogoča kar se da zdravo sedenje

«
1
2

shadeX ::

Če tole ni pravi forum za vprašanje potem ne vem kateri je. Predvidevam da večina nas na forumu presedi večino dneva ampak na zdravje oz. dolgoročne posledice zaradi slabega stola oz. nepravilnega sedenja redko kdo pomisli. Vprašanje se nanaša na tiste, ki so to že preštudiral :)

Torej kupujem kvaliteten stol - tak ki je udoben za sedenje in kar se da, omogoča zdravo sedenje.
Zanimajo me vaše izkušnje s stoli, ki jih uporabljate za delo pred računalnikom in vam odlično služijo. Se priporočam za link in ceno.

Hvala

paraboŁa ::

Ikea markus, search no more. Sedel že na vseh možnih spinalisih in stolih v rangu od 50-800€. Nekateri hvalijo herman miller stole. Teh še nisem sprobal, je pa cenovni rang zelo visok.

pegasus ::

Moj Herman Miller je že polnoleten, pa še kar izgleda kot prvi dan. Ena boljših investicij, pa še v markah sem ga dobil takrat ;)

Prospekt ::

Glej stole z nastavljivo višina naslonjal za roke in možnostjo nastavitve sedišča naprej/nazaj, da prilagodiš sedišče dolžini svojih stegen...cena za tak stol seveda 250+.
Komolec naj bi počival na naslonjalu za roko, spodnja tretjina roke z zapestjem na mizi v isti višini kot komolec itd.

Steelcase, prodaja delight v Ljubljani.
https://www.delight-office.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

martincek1 ::

Če hočeš low-mid budget: Ikea Markus (meni sicer ne sede, mi je boljši Mullfjallet)
Če imaš keš: Herman Miller Aeron / Embody / Mirra 2, Steelcase
Če te boli hrbet in bi rad bil model, ki cel lajf lapa nesmisle: Spinalis

Zgodovina sprememb…

drvo ::

Sicer sem ga uporabljal samo teden, morda dva, ko sem bil na rehabilitaciji na Soči. Pri meni je Spinalis v tem času naredil "čudež". Praktično vedno imam težave s križem, po tednu sedenja na spinalisu, sem imel vsaj mesec dni mir. Morda ne ustreza pogoju udobja, za križ pa je vsaj po mojih izkušnjah odličen.

Ganon ::

Zdravo sedenje ne obstaja. :P Za to, da bo med sedenjem hrbtenica v pravilnem položaju, je potrebna samokontrola, v praksi pa vemo, kako je. Še prehitro "zlezeš skupaj" in se presedaš, če je stol še tako dobro nastavljen. Idealno bi bilo sedišče, ki te prisili v pravilno telesno držo. Pri tem naj bi bila uspešna Spinalis ali pa žoga, čeprav boš na slednji težko sedel več ur.

NejcSSD ::

Še en glas za Ikea Marcus, imam ga že 3 leta, zadnje leto in pol delam od doma, torej 8ur na dan minimum, še vedno je kot nov. Zadaj čez hrbet diha, nasloni za roke so gumijasti.

Prejšnj umetno usnje je bil vroč, ves se je olupil v parih letih za v smeti.


Vissle temno siva:
https://www.ikea.com/si/sl/p/markus-pis...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

Rok Woot ::

martincek1 je izjavil:

Če hočeš low-mid budget: Ikea Markus (meni sicer ne sede, mi je boljši Mullfjallet)
Če imaš keš: Herman Miller Aeron / Embody / Mirra 2, Steelcase
Če te boli hrbet in bi rad bil model, ki cel lajf lapa nesmisle: Spinalis


Jaz sem poizkusil v trgovinah, uvoznikih skoraj vse.

Na koncu sem pristal na steelcase leap-u. Pozabil koliko je bil, mislim da okoli 700 (z vzglavnikom). Mi je bil daleč najbolj prijeten. Na žalost sem druge probal le za par minut. Najbolje bi bilo če bi imel vsakega dva tedna, potem bi res vedel kateri mi najbolj ustreza.

Spinalis se mi zdi pač predrag, glede na garancijo ... Ko sem kupoval, na blago sploh ni bilo garancije, na fedr 3 leta itd

Aj pa IKEA Markus meni ni bil všeč. Sena pa približno ista kot steelcase, če gledaš zraven še amortizacijo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

drvo ::

Spinalis je res drag. Je pa pri meni v kratkem času naredil čudež. Sili te, da se v stolu ne razkomotiš. Prisili te v "bildanje" hrbtnih mišic. Po dobrem tednu uporabe, koliko sem ga imel možnost uporabljati, me je vsaj za mesec dni rešil bolečin v križu. Če ne bi sprobal, ne bi verjel.

shadeX ::

Zdravo sedenje ne obstaja.


Nikjer nisem trdil da obstaja zdravo sedenje. Vsekakor pa verjamem da obstaja manj zdravo in bolj zdravo sedenje in če je le mogoče bi rad prakticiral slednjega.


Drugače vidim da omenjate Spinalis. Vidim da so določeni modeli tudi po 2000EUR in več, nekateri pa slabega tisočaka, npr tale

Zanimivo je da deluje več ali manj čist "običajen" stol, tale iz linka. Kar me skrbi je tudi da ta material verjetno ne ravno diha preveč (usnje?). Ker zadeva je taka, da če že damo za telefone jurja, mislim da nebi smeli med predsotkov za nakup kvalitetnega stola - kar me pri spinalisu skrbi da ne bi služil svojemu namenu (za ta cenovni rang). Ker določeni ergonomski stoli mi delujejo bolj "hardcore". 1000 nekih različnih nastavitev (ročke, glava, ledvena podpora, ...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

</head> ::

https://www.ergoles.si/collections/pisa...

Imam en model slabšega kot tega zdaj nekih 7 let. Odličen stol. Omogoča udobno sedenje, ostalo boš pa rabil s telovadbo popravit. Stoli niso zdravi. Niti spinalisi, niti hermani za 2k€.

Spinalis je overated IMO.

shadeX ::

Tega sem že gledal in ga tudi dal pod zaznamke v ožji izbor. Lahko poveš še kaj več o tvojem modelu? Kakšna je obraba po 7 letih uporabe? (npr kaj škripa, blago strgano, karkoli ...).

</head> ::

Imam dva stola. Oba 7 let. Na enem se mi je v roku enega leta delno strgala guma na enem ročaju - napaka v katerialu po mojem. Drugače sta oba brezhibna.
En je v uporabi praktično vsak dan zadnjih 7 let.

Sicer sem jaz verjetno čudak, ampak sem velikokrat presedel v stolu tudi po 12 ur (šiht+zvečer), pa mi je na koncu stol še vedno udoben. Je pa seveda pomembno kako sediš, pa če kaj športaš.

Glavno je, da se izogneš gamerskim stolom in pa kakim poceni kopijam, ki so slabe izdelave.

martincek1 ::

In pisarniškim stolom, ki jih izdelujejo podjetja, ki se primarno ukvarjajo s prodajo gamerskih stolov.

FireSnake ::

Zame samo ena prava izbira: Spinalis Hacker.
Še danes mi je žal, da sem ga prodal.

Ko se malo denarja obrne, ga kupim nazaj.

Drugače pa:
Kateri pisarniški stol?
v tej temi sicer hvalijo ene stole na katerih sem jaz sedel - pa ga ne bi imel, če mi ga zastonj dajo.

</head> je izjavil:


Spinalis je overated IMO.


Vreden vsakršnega centa!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

hyuga ::

Kot vedno, priporocam da nabavis malo rabljeni stol Steelcase Gesture. Zgrajen je kot tank-zato je zelo dolgo stabilen (kot sportno vzmetenje). na kratko: to je udobna mrcina. Tam za 450-550e + postnina bi se dal dobit v nemciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

Groot ::

shadeX je izjavil:

Zdravo sedenje ne obstaja.


Nikjer nisem trdil da obstaja zdravo sedenje. Vsekakor pa verjamem da obstaja manj zdravo in bolj zdravo sedenje in če je le mogoče bi rad prakticiral slednjega.


Drugače vidim da omenjate Spinalis. Vidim da so določeni modeli tudi po 2000EUR in več, nekateri pa slabega tisočaka, npr tale

Zanimivo je da deluje več ali manj čist "običajen" stol, tale iz linka. Kar me skrbi je tudi da ta material verjetno ne ravno diha preveč (usnje?). Ker zadeva je taka, da če že damo za telefone jurja, mislim da nebi smeli med predsotkov za nakup kvalitetnega stola - kar me pri spinalisu skrbi da ne bi služil svojemu namenu (za ta cenovni rang). Ker določeni ergonomski stoli mi delujejo bolj "hardcore". 1000 nekih različnih nastavitev (ročke, glava, ledvena podpora, ...).


V prejšnji službi uporabljal ta stol (Spinalis Apollo) cca. 2 leti vsakodnevno 8-9 ur in bil super zadovoljen. Tudi sicer sam lahko le pohvalim Spinalis. Še njihov najbolj osnovni stol je po mojem mnenju boljši kot marsikaj od tega kar nekateri omenjajo tukaj. Bistveni problem Spinalisa, poleg žal visokih cen, je v tem, da ga ljudje poizkusijo in sedijo na njem 5 min ter nato rečejo da jim ne odgovarja. Vsaj sam sem opazil, da se je treba Spinalisovih stolov malce navaditi, ko pa si enkrat domač z njim, pa ga ne bi menjal za nič.

dunda ::

V službi že kakšnih pet let uporabljam Spinalis Hacker. Kot so že mnogi napisali: zelo drag, na nek način neudoben, po drugi strani pa (kljub mojim častitljivim letom in precej visoki teži) nimam težav s hrbtom. Recimo, da je za to tudi zasluga stola.
Doma uporabljam en cenen stol, ki je star verjetno že petnajst ali dvajset let. Seveda tam manj sedim, vse škriplje, ni udoben. Ampak ne najdem prave zamenjave. Spinalis se mi zdi res drag, še nekaj stolov sem preizkusil, pa me ni prav nobeden prepričal. Tisti Ikein, ki ga toliko ljudi hvali, se mi je zdel celo med slabšimi in ga nisem vzel.
https://www.kacnje.eu

bambam20 ::

Sponalisov stol ne omogoča ležernega sedenja, saj se sedalni del takoj nagne, če želimo lenarit. Ga še nimam, ampak razmišljam v tej smeri.

Za pravilno sedenje pomaga tudi, če si damo na stol fizioterepevtsko žogo. Ta skrbi, da se ne nagnemo nazaj in nas drži v ravnem položaju.

dunda ::

Ja, sam sem tudi nekaj uporabljal tisto veliko žogo. Saj ni slabo, ampak je hudič, ker ne moreš dovolj naprej zaradi predalov mize.
https://www.kacnje.eu

bambam20 ::

dunda je izjavil:

Ja, sam sem tudi nekaj uporabljal tisto veliko žogo. Saj ni slabo, ampak je hudič, ker ne moreš dovolj naprej zaradi predalov mize.

Nisem pisal o veliki zogi na kateri sedis. Govorim o tisti majhni, ki si jo postavis na stol v ledveno podrocje.

shadeX ::

Vedno bolj gledam te Spinalis. Kot razumem, želijo posnemati "žogo", kjer moraš vedno loviti ravnotežje. Malo me skrbi, da bo zadeva malo neudobna na dolgi rok, čeprav verjamem da ni dvoma o najboljši investiciji v bolj zdravo sedenje kot drugi stoli.

Če razedlim po kategorijah, ki so mi pomembne in dodam oceno glede na informacije ki jih trenutno imam: (več je boljše)

Spinalis Hacker (tega sem gledal)

Cena: 2/10
Zdravje: 9/10
Udobje: 5/10

Avg: 5.3

Malo bom sicer kontroverzen, ker razumem da gamerski stoli so načeloma vsi isti šmorn, le druga nalepka - sem pa našel od Razerja, ki ima nastavitev za ledveno oporo in ne tistih standardnih "blazinic". Razer naj bi želel doseči to da ljudje pravilno sedijo v tem stolu.



Zagotovo sta dva stola v dveh popolnoma različnih kategorijah (jabolke in hruške), bi pa rad vseeno dobil neko zlato sredino in dal skoz čim več možnosti preden se odločim.



Cena: 5/10
Zdravje: 6/10
Udobje: 6/10

Avg: 5.6


Kakšno mnenje o tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

Vedno bolj gledam te Spinalis. Kot razumem, želijo posnemati "žogo", kjer moraš vedno loviti ravnotežje.



Tako je. Sedalni del je narejen tako, da moraš loviti ravnotežje.

shadeX ::

Našel sem tole podjetje. Je že kdo naročal stole od njih? Zgleda da majo kar dobre ergonomske stole v njihovi spletni trgovini, po relativno dobrih cenah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Steinkauz ::

Pr nas ma cela firma itrek. So kul stoli, za svoj dnar pa sploh

FireSnake ::

shadeX je izjavil:


Kakšno mnenje o tem?


Ko enkrat na daljši rok sediš na Spinalisu (tudi sam imam izkušnje le s hackerjem) so vsa druga priporočila ... smešna.

Zdravje je samo eno, denar pa pozabiš takoj.

shadeX je izjavil:

Našel sem tole podjetje. Je že kdo naročal stole od njih? Zgleda da majo kar dobre ergonomske stole v njihovi spletni trgovini, po relativno dobrih cenah.


Ne glej tega sranja!
V temi, ki sem jo zgoraj linkal je povazava na eno temo.
V tisti temi so tudi eni priporočali tole:
https://www.ergovision-office.com/ergon...
Pa ti bom povedal: na tem sem sedel 3 leta. Tega ne bi imel, če mi ga zastonj dajo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Groot je izjavil:

shadeX je izjavil:

Zdravo sedenje ne obstaja.


Nikjer nisem trdil da obstaja zdravo sedenje. Vsekakor pa verjamem da obstaja manj zdravo in bolj zdravo sedenje in če je le mogoče bi rad prakticiral slednjega.


Drugače vidim da omenjate Spinalis. Vidim da so določeni modeli tudi po 2000EUR in več, nekateri pa slabega tisočaka, npr tale

Zanimivo je da deluje več ali manj čist "običajen" stol, tale iz linka. Kar me skrbi je tudi da ta material verjetno ne ravno diha preveč (usnje?). Ker zadeva je taka, da če že damo za telefone jurja, mislim da nebi smeli med predsotkov za nakup kvalitetnega stola - kar me pri spinalisu skrbi da ne bi služil svojemu namenu (za ta cenovni rang). Ker določeni ergonomski stoli mi delujejo bolj "hardcore". 1000 nekih različnih nastavitev (ročke, glava, ledvena podpora, ...).


V prejšnji službi uporabljal ta stol (Spinalis Apollo) cca. 2 leti vsakodnevno 8-9 ur in bil super zadovoljen. Tudi sicer sam lahko le pohvalim Spinalis. Še njihov najbolj osnovni stol je po mojem mnenju boljši kot marsikaj od tega kar nekateri omenjajo tukaj. Bistveni problem Spinalisa, poleg žal visokih cen, je v tem, da ga ljudje poizkusijo in sedijo na njem 5 min ter nato rečejo da jim ne odgovarja. Vsaj sam sem opazil, da se je treba Spinalisovih stolov malce navaditi, ko pa si enkrat domač z njim, pa ga ne bi menjal za nič.

Kupili pred časom en njihov stol, po nekaj dneh uporabe je postal obešalnik za obleko. Enostavno ni udoben.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Groot ::

zmaugy je izjavil:

Groot je izjavil:

shadeX je izjavil:

Zdravo sedenje ne obstaja.


Nikjer nisem trdil da obstaja zdravo sedenje. Vsekakor pa verjamem da obstaja manj zdravo in bolj zdravo sedenje in če je le mogoče bi rad prakticiral slednjega.


Drugače vidim da omenjate Spinalis. Vidim da so določeni modeli tudi po 2000EUR in več, nekateri pa slabega tisočaka, npr tale

Zanimivo je da deluje več ali manj čist "običajen" stol, tale iz linka. Kar me skrbi je tudi da ta material verjetno ne ravno diha preveč (usnje?). Ker zadeva je taka, da če že damo za telefone jurja, mislim da nebi smeli med predsotkov za nakup kvalitetnega stola - kar me pri spinalisu skrbi da ne bi služil svojemu namenu (za ta cenovni rang). Ker določeni ergonomski stoli mi delujejo bolj "hardcore". 1000 nekih različnih nastavitev (ročke, glava, ledvena podpora, ...).


V prejšnji službi uporabljal ta stol (Spinalis Apollo) cca. 2 leti vsakodnevno 8-9 ur in bil super zadovoljen. Tudi sicer sam lahko le pohvalim Spinalis. Še njihov najbolj osnovni stol je po mojem mnenju boljši kot marsikaj od tega kar nekateri omenjajo tukaj. Bistveni problem Spinalisa, poleg žal visokih cen, je v tem, da ga ljudje poizkusijo in sedijo na njem 5 min ter nato rečejo da jim ne odgovarja. Vsaj sam sem opazil, da se je treba Spinalisovih stolov malce navaditi, ko pa si enkrat domač z njim, pa ga ne bi menjal za nič.

Kupili pred časom en njihov stol, po nekaj dneh uporabe je postal obešalnik za obleko. Enostavno ni udoben.


Dober pisarniški stol ni enako udoben fotelj ;) za tiste, ki želite udobje, lahko vzamete razne gamerske stole. Ampak ne potem jamrat da imate probleme s križem.

LogiTeCh123 ::

Spinalis hacker imam že več let (5+) nebi menjal za nič. 10/10

drvo ::

zmaugy je izjavil:

Groot je izjavil:

shadeX je izjavil:

Zdravo sedenje ne obstaja.


Nikjer nisem trdil da obstaja zdravo sedenje. Vsekakor pa verjamem da obstaja manj zdravo in bolj zdravo sedenje in če je le mogoče bi rad prakticiral slednjega.


Drugače vidim da omenjate Spinalis. Vidim da so določeni modeli tudi po 2000EUR in več, nekateri pa slabega tisočaka, npr tale

Zanimivo je da deluje več ali manj čist "običajen" stol, tale iz linka. Kar me skrbi je tudi da ta material verjetno ne ravno diha preveč (usnje?). Ker zadeva je taka, da če že damo za telefone jurja, mislim da nebi smeli med predsotkov za nakup kvalitetnega stola - kar me pri spinalisu skrbi da ne bi služil svojemu namenu (za ta cenovni rang). Ker določeni ergonomski stoli mi delujejo bolj "hardcore". 1000 nekih različnih nastavitev (ročke, glava, ledvena podpora, ...).


V prejšnji službi uporabljal ta stol (Spinalis Apollo) cca. 2 leti vsakodnevno 8-9 ur in bil super zadovoljen. Tudi sicer sam lahko le pohvalim Spinalis. Še njihov najbolj osnovni stol je po mojem mnenju boljši kot marsikaj od tega kar nekateri omenjajo tukaj. Bistveni problem Spinalisa, poleg žal visokih cen, je v tem, da ga ljudje poizkusijo in sedijo na njem 5 min ter nato rečejo da jim ne odgovarja. Vsaj sam sem opazil, da se je treba Spinalisovih stolov malce navaditi, ko pa si enkrat domač z njim, pa ga ne bi menjal za nič.

Kupili pred časom en njihov stol, po nekaj dneh uporabe je postal obešalnik za obleko. Enostavno ni udoben.


Smisel Spinalisa ni udobje, sili te k pravilni drži in s tem posledično krepitvi mišic, kar pripomire k razbremnitvi hrbtenice. Na dolgi rok ti je hrbtenica hvaležna. Sam sem ga imel možnost uporabljati le na rehabilitaciji v Soči za teden ali dva. Prej vsakodnevne bolečine v križu. Po uporabi(4-5 ur dnevno) vsaj mesec ali dva težav in bolečin nisem imel. Res pa je, da traja, preden se navadiš, ker je način sedenja povsem drugačen od navajenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

shadeX ::

Zadeva je sledeča.

Danes sem namensko šel v LJ in obiskal Ergovision in Ergoles. Moj feedback: Še bolj sem zmeden kot prej. Vsega skupaj sem preizkusil okoli 20 različnih ergonomskih stolov v vseh cenovnih rangih in noben ni bil v smislu "tega moram nujno met", niti tisti za 900EUR. Cena nikakor ne vpliva na udobje.
Ker sem po cele dneve pred ekranom mi je poleg zdrave hrbetnice pomembno nekoliko tudi udobje.. ampak tega ergonomski stoli očitno ne dajo, vsaj v takšni meri kot gamerski kjer se počutiš kot na kavču. Razumem pa da je to moj trejd, ki ga moram narediti da si dolgoročno ne poškodujem preveč hrbetnice.

Od vseh tistih 20 stolov sta mi bila še najbolj uredu ITrek in zanimivo Essent (oboje od Ergovision). Tega sem potem ovrgel, ker se mi ni dobro prilegel hrbetnici ko sem se nagnil nazaj. Od Ergolesa mi je še najbolj ustrezal Enjoy model (mogoče za odtenek bolj udoben kot iTrek ker je bolj mehek). Tega sem tudi potem ovrgel, ker mi deluje preveč poceni za približno isti denar (vprašljiva kvaliteta na dolgi rok?) in pa v nagnjenem položaju ni bil tako udoben kot ITREK.

Ostal mi je Itrek in tega sem tudi sedaj naročil (tam na naslovu nimajo skladišča zato sem moral opraviti naročilo prek spleta), za 399EUR. Itrek sem izbral ker se mi je res dobro prilegal telesu in tudi v nagnjenem položaju sem čutil udobje. Kar me malo moti pri temu je poceni look in material tistih ročk, ampak vseeno to ni bil tako velik vpliv da se nebi odločil za njega. Najbolj močan dejavnik pri izbiri tega je, da res deluje "ergonomski", npr ledvena podpora je popolnoma nastavljiva in se prilega hrbtenici, medtem ko tega nisem čutil tako intenzivno pri nobenemu drugemu stolu.

Če mi ne bo ustrezal ga sicer lahko vrnem v 30 dneh ampak mislim da to ne bo potreba.

Druga zadeva je Spinalis, ker vidim da vztrajno pravite da je to prava zadeva. V kratkem bo tudi partnerka kupovala nov stol in takrat gremo pogledat še spinalis. Če mi bo bolj ustrezal bom tega kupil potem sebi in njej dal Itreka, ampak kot rečeno mislim da bo zadeva dobro služila svojemu namenu.

To je zaenkrat to, hvala vsem za odgovore. Ko dobim stol, dopišem feedback.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

drvo ::

Hrbtenica ti bo hvaležna, če si boš omislil spinalis. Udobje pa odmisli, ker je naslon bolj za okras. Na začetku je občutek sedenja nenavaden, ko se navadiš, ne več. Ampak, vsaj pri meni, je v kratkem času naredil čudež. Tudi sam razmišljam, da bi si ga omislil, četudi le za tisto urico ali dve, ki jih preživim za računalnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

shadeX ::

Ja za spinalis ne dvomim da je še boljša izbira za hrtenico. Sicer nimam problemov s hrbtenico in od itreka verjamem da me bo držal v pravi poziciji, vsaj toliko da se škoda nebo delala na dolgi rok. Sem v letih, kjer sem ugotovil da se splača prej investirat v nekaj malo boljšega kot pa potem kadar se težave pričnejo - vseeno pa se na tej točki še ne bi ravno odpovedal udobju (ki verjamem, da ga pri spinalisu ni toliko) - oz. vsaj še kar ga je ostalo. Udobni stoli so gamerski, ampak smrt za hrbtenico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Prospekt ::

Še vedno, pa je najbolj ugodno vsak dan 15 minut investirati v vaje za hrbet. Teh 15 minut ne mora nadomestiti noben stol.

Rok Woot ::

hyuga je izjavil:

Kot vedno, priporocam da nabavis malo rabljeni stol Steelcase Gesture. Zgrajen je kot tank-zato je zelo dolgo stabilen (kot sportno vzmetenje). na kratko: to je udobna mrcina. Tam za 450-550e + postnina bi se dal dobit v nemciji.


A si sedel na leap-u, meni je veliko bolj udoben kot gesture? So pa vsi zgrajeni kot tanki :) Jaz imam nek ekstra trpežen blago, moram reči, da je stol kot nov, po več letih močne uporabe

Kar se spinalisa tiče, jaz na žalost lahko tudi tam sedim napačno, enako na žogi. Drugače je pa žoga super, pa še poceni je. Ne moti me, da je spinalis stol tudi 2k. Samo če je 2k pričakujem, da ima garancijo na vse, vsaj 5 let. Na blago oz usnje, sploh nimajo garancije oz jo niso imeli, ko sem jaz kupoval stol.. Torej, če se ti strga po dveh mesecih, pač tvoj problem.

JA23 ::

@shadeX
Kako si kaj zadovoljen s stolom?
Napovedal si poročilo. :)

MaticSLO ::

Kaj pa npr "zero gravity" stol? To verjetno najbolj razbremeni hrbtenico.

Samo potem potrebujes cel setup da ti drzi zaslone





Poceni varijanta.. tu pa verjetno vrat trpi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaticSLO ()

x3ca ::

Men je Ikea Markus neudoben.

Ergoles Enjoy so povsod na polno hvalili, ampak mene pa po 2 urah zacne hrbet bolet.

S kavci in fotelji nimam problemov.

Groot ::

Seveda da te na proper stolu začne bolet hrbet, če si pa do sedaj vedno sedel popolnoma neprimerno. Zato tudi nimaš problemov s kavči in fotelji. Če prehajaš iz sedenja na nekem "udobnem" običajnem stolu, ti bo ergonomski stol sprva vedno neudoben, saj je pozicija sedenja povsem drugčna. Posledično delajo druge mišice, ki do sedaj niso delale. Ampak z vztrajanjem se navadiš in na dolgi rok ti bo hrbet zelo zelo hvaležen.

Največja napaka vseh, ki si kupijo ergonomski stol je, da na njem sedijo pol ure in rečejo da je neudobno.

MaticSLO ::



paraboŁa ::

Nobeno predolgo sedenje ni zdravo. S stolom za 3000€ ne boš nič bolj zdrav kot z nekim OK stolom za par sto €. Poskrbi za to, da boš večkrat vstal, si pretegnil noge in naredil kakšen počep. Investiraj v stoječo mizo in menjavaj sedenje/stanje pri delu. Sploh če cel delovni čas poteka za računalnikom.

FireSnake ::

@paraboŁa: edini pameten nasvet!

Dodal bi še: aktivno ukvarjanje s športom. Vsaj eno uro trikrat tedensko.

Drugače pa, glede stola. Po vsem, kar sem poskusil je Spinalis Hacker daleč nad vsemi. Pa sem sedel tudi na veliko dražjih od tega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Netrunner ::

Jaz imam spinalisa basic in sem zelo zadovoljen. Je sicer precenjen vendar dober.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

McMallar ::

Jaz sem tudi zadovoljen z mojim Hackerjem. Mesec nazaj je dopolnil 14 let in se vedno "deluje" kot mora.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Comandante ::

dunda je izjavil:

Ja, sam sem tudi nekaj uporabljal tisto veliko žogo. Saj ni slabo, ampak je hudič, ker ne moreš dovolj naprej zaradi predalov mize.

Jaz sem en cas uporabljal to zogo. V osnovi za kaksno urco ok, potem pa me je zacelo vedno boleti med lopaticama. Sem se je resil, zdaj uporabljam normalen stol + 10-20% casa stojim ob mizi. Predvsem slednje pomaga.

Netrunner ::

Comandante je izjavil:

10-20% casa stojim ob mizi. Predvsem slednje pomaga.

Jaz planiram nabaviti dvižno mizo, vendar si ne predstavljam kako bo delo za računalnikom stoje :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Comandante ::

Netrunner je izjavil:

Comandante je izjavil:

10-20% casa stojim ob mizi. Predvsem slednje pomaga.

Jaz planiram nabaviti dvižno mizo, vendar si ne predstavljam kako bo delo za računalnikom stoje :)

Treba se je navaditi, to je dejstvo, ampak se da. Meni pase predvsem kaksno urco po kosilu, ker se mi sicer spi :)

Not A Number ::

Nov Herman Miller Aeron Remastered za 1013 € neto iz Nemčije. Link, če koga zanima. Ta teden imajo znižane -15%.

Mislim, da je cena kar solidna.

bastadu ::

Meni ne pokaže takšne cene. Ali moraš vpisati kakšno kodo?
Edit: Pozabi, sem že našel kodo BLACK15 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pisarniški stol?

Oddelek: Kaj kupiti
415935 (513) Nebomgabiksa
»

Nakup pisarniskega stola... (NE ergoles)

Oddelek: Loža
4510284 (2985) kuglvinkl
»

Spinalis stoli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15442643 (8374) SeMiNeSanja
»

Kateri računalniški stol? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6120496 (13582) dmk

Več podobnih tem