» »

Clean install Windows 7 in posodobitve

Clean install Windows 7 in posodobitve

twom ::

Naredil sem clean install Windows 7 na 10 let starem prenosniku.
Izgleda da sedaj ne delujejo več posodobitve.
Če kliknem "Check for updates" javi napako "WindowsUpdate_80072EFE" "WindowsUpdate_dt000".

Želel sem inštalirati par programov, ki pa zahtevajo SP1.
Sem iskal in kaže da Microsoft ne želi več da se kaj najde.

pegasus ::

https://www.microsoft.com/en-gb/microso...

Kupi enterprise licenco ali namesti modernejši OS.

twom ::

pegasus je izjavil:

https://www.microsoft.com/en-gb/microso...
Kupi enterprise licenco ali namesti modernejši OS.

Imam dual boot z original Windows 10 licenco. Rabim usposobiti Windows 7, ne Ubuntuja, Raspberrya, MacOSa, routerja, printerja, TV-ja, itd.

Hvala vnaprej za konstruktivne odgovore.

_Denny_ ::

Najdi si iso z integriranimi updati kot je recimo "Microsoft Windows 7 AIO 10in1 USB3 x32 x64 DUAL en-US murphy78", ki ima vse posodobitve do septembra 2016, preostanek pa dobiš po inštalaciji prek Windows Updata. Iso fajle tega osebka redno uporabljam brez težav že skoraj 10 let in jih lahko samo priporočam.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Gagatronix ::

Posodobitve za Win7 dobivajo samo se Enterprise userji, ker je podpora za Win7 ukinjena ze leta nazaj.

mihagr ::

pozdrav,
win sedem posodobitve se da še vedno dobiti z "wsus offline". uporabiti pa moraš verzijo wsusa, ki je bila izdana pred koncem posodobitev za win 7, vse starejše verzije so še na voljo za dl. Na tej strani "https://download.wsusoffline.net/" imaš na desni strani "archive" in izbereš verzijo recimo 22.2.2019. preveriš tako, da zaženeš wsus in enostavno pogledaš, če ima v izboru še win 7. Ob zagonu te sicer vpraša če želiš novejšo verzijo, odgovoriš ne, ker si itak želel starejšo verzijo.

mihagr ::

Program ne potrebuje inštalacije, ampak iz zip datoteke kopiraš mapo kamor želiš, ima samo dve exe datoteki, prvo zaženeš in izbereš opcije, potem bo pričel z dk., druga exe datoteka je v mapi "clint", to poženeš ko je končal dl.- lahko traja kar nekaj časa.
Wsus v redu deluje, ko imaš kakršnekoli probleme z updatom win 7,10,32b, 64b, server ali office 2010 ali novejši.

Gagatronix ::

To ni nic drugega kot iskanje problemov. Naj vrze gor Win 8.1 in je problem resen za nekaj casa. Meni na Thinkpadu T430 8.1 laufa cisto spodobno.

Han ::

Tudi za ne-Enterprise Win7 so še na voljo posodobitve, legalno proti plačilu, sicer pa z npr. "BypassESU-v11". Seveda je že v štartu smiselno namestiti sistem z integriranim SP1.

Han ::

twom ::

mihagr je izjavil:

win sedem posodobitve se da še vedno dobiti z "wsus offline". uporabiti pa moraš verzijo wsusa, ki je bila izdana pred koncem posodobitev za win 7

uporabil sem verzijo wsusoffline 119.1 in na koncu downloada dobil ole
Verifying digital file signature of Windows Update catalog file...
Warning: Deleted unsigned file "C:\Users\username\Downloads\wsusoffline1191\client\wsus\wsusscn2.cab".
ERROR: Catalog file ..\client\wsus\wsusscn2.cab signature verification failure.

kaj delam narobe

alexz ::

zadnja verzija ki podpira windows 7 je 11.9

- NOTE: This version will be the last one supporting Windows 7 and Server 2008 (R2)

mihagr ::

twom
napisal sem:
... imaš na desni strani "archive" in izbereš verzijo recimo 22.2.2019. preveriš tako, da zaženeš wsus in enostavno pogledaš, če ima v izboru še win 7.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 7 SP1 obvisi, Hotfix tudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
111013 (819) blackbfm
»

win 7 update ne dela ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5311454 (8981) konspirator
»

Windows Update na Win7 problemi

Oddelek: Operacijski sistemi
183163 (2015) Alexius Heristalski
»

Mreža računalnikov in windows update

Oddelek: Omrežja in internet
293437 (2584) harmony
»

Naslednik WGA je tu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
3110410 (8398) Bistri007

Več podobnih tem