» »

PyCharm je postal bloatware

PyCharm je postal bloatware

HotBurek ::

Dobro jutro.


V vednost, danes je prišla ven nova verzija 2021.2

PyCharm uporabljam že kakšnih 4 leta. Vse od začetka opažam, da je vsaka naslednja verzija večja, dlje časa rabi za zagon, porablja več CPU-ja, je bolj štekajoča... Pa tudi nove povsem ne bodi ga treba funkcionalnost dodajajo. Zadnja je JetBrains Space.


Škoda, da verjetno povsem nevede uničujejo kvaliteten produkt. Šel sem čez nekaj starih verzij. Npr. 2016 ima hitri zagon, program je zelo odziven. Praktično bloatware free.


Računam na to, da nekdo, ki zna programirat, napiše v C-ju preprost Python editor, da ima autocomplete, lepe fonte, brez bloatware-a. In ja, Java je odlična platforma za delat bloatware. Bljak.


Tule so pa vse verzije:
https://www.jetbrains.com/pycharm/downl...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window
  • spremenilo: HotBurek ()

darkolord ::

Računam na to, da nekdo, ki zna programirat, napiše v C-ju preprost Python editor, z autocomplete, lepim fontom, brez bloatware-a.
VS Code. Ni sicer v C, je pa light pa kul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

bluefish ::

Spyder.

HotBurek ::

Kako lahko za neko funkcijo vidiš, kje/kdo vse se to funkcijo kliče? V PyCharm je to Ctrl+B in dela v obe smeri, če se funkcijo kliče samo enkrat.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

shadeX ::

Sam uporabljam Jetbrains Rider 2021.1.2 in se mi ne zdi da se nalaga dolgo časa. Na Riderju sem cca 1 leto, v tem času se zadeva ni bistveno spremenila, vsaj po mojih izkušnjah.

IgorCardanof ::

Ravno zaradi stvari kot jih opisuješ prisegam na lightweight IDE. Večkrat so mi hoteli uturit PyCharm in podoben bullshit, pa a je res smiselno, če potem vse postane laggy?

HotBurek ::

Ugibam, da je bolši procesor pri drugih tisto, kar naredi uporabo dokaj normalno.

Jst imam Intel(R) Core™2 CPU 4400 @ 2.00GHz × 2, disk je pa SSD.

Firefox, PyCharm, DBeaver... Z vsako naslednjo verzijo dodajo nek plugin, neko integracijo... pač neki, samo da je. In se nabira, čeprav vsaj nekaj uporabnikov novih funkcij sploh ne rabijo.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

shadeX ::

Čeprav zdaj ko si omenil sem šel pogledat v task manager. CPU-ja sicer ne zaseda v idle (0%), je pa heavy na RAM-u. Celih 1.5GB. Še Chrome z 18 zavihki žre manj kot GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

IgorCardanof ::

Sam nimam tako slabega računalnika, pa če se lotim nekaj spisat v PyCharmu bom najprej potreboval 3 minute, da se dobro zažene. Ne hvala.

A110 ::

Spyder je zakon. Sploh če delaš kaj malo bolj "znanstvenega"

DamijanD ::

3 minute? V tem času se polni vs zažene z odprtim solutionom ene parkrat...

elrado ::

Windows, Linux, Mac??? Pycharm sem uporabljl na macu, Ideo (s kar nekaj plugini) pa uporabljam na Linuxu, in na obeh je zagon precej hiter. To se nekaj dogaja pri tebi :). Seveda PyCharm/Idea hitrostno nista na ravni nvima a vseeno nista počasna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako bi naredil program

Oddelek: Programiranje
221670 (938) Spura
»

Python web development

Oddelek: Programiranje
81405 (1180) kr?en
»

V katerem editorju programirate?

Oddelek: Programiranje
404709 (3483) terryww
»

Kateri IDE za python programiranje?

Oddelek: Programiranje
242286 (1786) Mavrik
»

Kateri programski jezik / okolje je IN ?

Oddelek: Programiranje
192612 (1882) FrEaKmAn

Več podobnih tem