» »

NBA sezona 2021-2022

NBA sezona 2021-2022

««
10 / 55
»»

eric_cartman ::

Bom takole rekel. Upam, da jim ne rata. In upam, da tudi Netsom ne rata osvojit naslova. Seveda brez poškodb. To nobenemu ne privoščim.

Ampak teli superteami, se zdaj oblikujejo kot po tekočem traku. In najbolj smešno je, da lahko kar celoten roster podpišejo kot veteran minimum.

NBA bi moral omejit število veteran minimum pogodb na ekipo. Ampak zaradi gledanosti potem dovoljujejo tele super teame z zvezdniškimi imeni. Vse za denar pač.

V resnici je pa smešno in bedno.

Nedasemiveč ::

Pošodba Lebrona/Davisa pa oni niti do končnice ne prilezejo. Pa tudi sicer, bo Lebron James 30. decembra dopolnil že 37 let.

IL_DIAVOLO ::

Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kurzweil ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://www.si.com/nba/mavericks/news/d...

To bi bilo dobro.


Sicer Porzingis za letos obljublja svojo verzijo 2.0... o čemer si lahko vsak misli svoje, jasno je, da je šel Porzingis na operacijo in da če bo rehabilitacija proper, bi mogoče lahko odigral kakšno tekmo več.

Sam pa bom sedaj napisal nekaj precej drznega... jaz bi za Dragiča in Markkanena dal Porzingisa + balast. Prvi razlog je, da zares močno dvomim, da bo Porzingis kdaj vsaj 70% upravičil svojo vrednost, po drugi strani bi z malce sreče Markkanen doprinesel praktično večino tega, kar je do sedaj dodal Kristaps... s tem, da gre za bolj stable karakter in kar je bistveno, Dallasa bi se znebil res ogromne plače latvijca. Markkanen je lani dobil 6M$/sezono... Porzingis pa 32M$... figure it out.

Kar se Dragiča tiče pa smo tu menda že vse povedali... edini minus je seveda to, da je injury prone igralec, ampak za 15-20 minut na tekmo bi bil zlata vreden... zelo koristen in hvaležen igralec, jasno pa zelo kompatibilen z trenerskim štabom in samo ekipo z Luko na čelu.

Zadnjo sezono:

KRISTAPS PORZINGIS - 20,1 točk, 8,9 skoka, 1,6 podaje, 1,3 bloka
LAURI MARKKANEN - 13,6 točke, 7,1 skok, 1,2 podaje, 0,5 bloka

*-s tem, da je imel Markkanen v sezoni, ko ni bilo toliko težav s poškodbami zelo podobno statistiko, kot jo je imel Porzingis lani, vemo, da je šele sedaj Markkanen pripravljen, vemo pa, da ko je zraven Luka, je vse lažje in vsak še dodatno napreduje. S tem, da kot rečeno, je Markkanen karakterno in ekipno precej bolj hvaležen igralec, zadnja leta pa je navkljub poškodbam odigral kakšno tekmo več od Porzingisa.

Se mi zdi, da bi bila to win-win-win situacija za vse vpletene... moje skromno mnenje. S tem, da bi DAL potem imel še konkretno bolj sproščen salary cap, če jim bo seveda uspelo kdaj v prihodnosti pripeljat koga od teh top notch igralcev.

Malce sem poskeniral tudi summer league, bi se tudi tam mogoče našel kdo... govorim seveda o bench-role igralcih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

sheeshkar ::

Kurzweil je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://www.si.com/nba/mavericks/news/d...

To bi bilo dobro.


Sicer Porzingis za letos obljublja svojo verzijo 2.0... o čemer si lahko vsak misli svoje, jasno je, da je šel Porzingis na operacijo in da če bo rehabilitacija proper, bi mogoče lahko odigral kakšno tekmo več.

Sam pa bom sedaj napisal nekaj precej drznega... jaz bi za Dragiča in Markkanena dal Porzingisa + balast. Prvi razlog je, da zares močno dvomim, da bo Porzingis kdaj vsaj 70% upravičil svojo vrednost, po drugi strani bi z malce sreče Markkanen doprinesel praktično večino tega, kar je do sedaj dodal Kristaps... s tem, da gre za bolj stable karakter in kar je bistveno, Dallasa bi se znebil res ogromne plače latvijca. Markkanen je lani dobil 6M$/sezono... Porzingis pa 32M$... figure it out.

Kar se Dragiča tiče pa smo tu menda že vse povedali... edini minus je seveda to, da je injury prone igralec, ampak za 15-20 minut na tekmo bi bil zlata vreden... zelo koristen in hvaležen igralec, jasno pa zelo kompatibilen z trenerskim štabom in samo ekipo z Luko na čelu.

Zadnjo sezono:

KRISTAPS PORZINGIS - 20,1 točk, 8,9 skoka, 1,6 podaje, 1,3 bloka
LAURI MARKKANEN - 13,6 točke, 7,1 skok, 1,2 podaje, 0,5 bloka

*-s tem, da je imel Markkanen v sezoni, ko ni bilo toliko težav s poškodbami zelo podobno statistiko, kot jo je imel Porzingis lani, vemo, da je šele sedaj Markkanen pripravljen, vemo pa, da ko je zraven Luka, je vse lažje in vsak še dodatno napreduje. S tem, da kot rečeno, je Markkanen karakterno in ekipno precej bolj hvaležen igralec, zadnja leta pa je navkljub poškodbam odigral kakšno tekmo več od Porzingisa.

Se mi zdi, da bi bila to win-win-win situacija za vse vpletene... moje skromno mnenje. S tem, da bi DAL potem imel še konkretno bolj sproščen salary cap, če jim bo seveda uspelo pripeljat koga od teh top notch igralcev.

Hja, no, sicer zanimiva ideja predvsem kar se tiče tega, da se znebiš Porzingisove pogodbe, ampak potrebno se je zavedati, da je tudi Markkanen precej nagnjen k poškodbam, poleg tega pa igra precej slabšo obrambo kot tudi trenutna verzija Porzingisa, oziroma bolje rečeno, je v bistvu črna luknja v obrambi. Poleg tega z Markkanenom v peterki nujno potrebuješ centra, medtem ko s Porzingisom to ni nujno potrebno (oziroma je predvsem odvisno v kakšni verziji ga dobiš - "bubble" Porzingis ga ne potrebuje).

Za Markkanena mi niso všeč niti scenariji, kjer bi zanj morali dati Kleberja. Ne pravim, da je Kleber nek nezamenljiv igralec, ampak v tem primeru se znebiš nekoga, ki je precej manj nagnjen k poškodbam (lani je izpustil tekme zaradi Covida, kar ni isto), igra precej boljšo obrambo in tudi sam precej dobro meče za tri, za nekoga, ki v resnici ne rešuje glavnih težav te ekipe.

Bi pa Markkanena z veseljem vzel za cca. 10m na sezono, če zanj ne bi bilo potrebno dati Kleberja ali koga drugega, ki ga ta ekipa v tej sestavi dejansko potrebuje, tudi če sicer ni neka nadpovprečna kvaliteta. Gogi (oziroma en podoben tip playa) je pa nujno potreben ampak spet samo, če lahko obdržijo Brunsona, da s tem ekipa dobi tri zanesljive ball-handlerje.

IL_DIAVOLO ::

Za porzingisa se ve, da je najbolj gnil v obrambi. Da bi bil markaanen slabsi od lesenega, okornega in pocasnega porzingisa, pa resnično dvomim.

Kolena se ima cela, za razliko od porzingisa ki je imel obe koleni pod nozem. Perfekten timing da se ga znebijo po sezoni, ki je ni koncal poskodovan.

Ampak ker verjamem v cubana in kidda, vem da bodo zajebali tudi to.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

sheeshkar ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za porzingisa se ve, da je najbolj gnil v obrambi. Da bi bil markaanen slabsi od lesenega, okornega in pocasnega porzingisa, pa resnično dvomim.

Porzingis je bil do začetka zadnje sezone precej dober v obrambi, do poškodbe v "mehurčku" je bil v širšem krogu kandidatov za All-Defensive drugo ekipo. Lani je imel zelo slabo obrambno sezono in sedaj je vprašanje, če je to nov standard ali se je lani samo vračal po poškodbi. Pa kljub temu je še vedno bil precej boljši v obrambi od Markkanena. Če ne verjameš, si poglej kakšno njegovo tekmo, ker se to zelo hitro opazi, ali pa vsaj preberi kakšen članek.

Smurf ::

Markkanen je tako ofenzivno kot defenzivno slabsi od Porzingisa, niti slucajno ga ne bi menjal zanj.

Gogyto ::

Markanen je v tem primeru zanimiv zgolj z vidika sprostitve plačne mase. In verjetno mentalitete igralca.

eric_cartman ::

Kleber za Lauri-ja ja.

Lauri namesto KP-ja pa ne. Je čisto isti kaliber glede poškodb tudi Markanen. In lansko leto je odigral manj tekem kot KP. S tem, da je bil KP v odstotku metov za 2PT in 3PT boljši od Laurija.

To leto mu še dam. Ker gre "zdrav" v novo sezono. In da vidimo kaj bo Kidd naredil z njimi. To leto se bo pokazalo ali bodo trade-ali KP-ja že do konca trade deadline-a.. Ali pa ga bodo obdržali.

Goody ::

Ma nič ni potrebno več podpisat, Dallas je včeraj naredil ogromen posel ko je podpisal tole

https://twitter.com/Chris_Camello/statu...

;)

Kurzweil ::

The Dallas Mavericks have hired Jared Dudley as an assistant coach.

eric_cartman ::

Kurzweil je izjavil:

The Dallas Mavericks have hired Jared Dudley as an assistant coach.


Nisem nikjer zasledil koliko ima ena ekipa assistant coachev.

Zaenkrat so trije.
Igor Kokoškov, Jared Dudley, Kristi Toliver..

Je to to?

Samael ::

& Darrell Armstrong, God Shammgod, Peter Patton
Samael != Samuel

Kurzweil ::

The Milwaukee Bucks have signed head coach Mike Budenholzer to a three-year contract extension.

Badwolff ::

Lauri v Cleveland 67/4
Nance v Portland
DJJ in lieu protected pick v Chicago

sheeshkar ::

Badwolff je izjavil:

Lauri v Cleveland 67/4
Nance v Portland
DJJ in lieu protected pick v Chicago

Preden bo kdo kritiziral Maverickse, da so kaj zajebali - za to ceno nimajo prostora v salary capu, oziroma bi se poleg Kleberja morali odreči še kakšnemu relativno kvalitetnemu igralcu. Po mojem mnenju absolutno pravilna odločitev, da niso šli v to.

Goody ::

Ne vem kaj eni vidite v Kleberju...letos je bil katastrofa, tako v obrambi kot napadu. Še posebej v PO.Sam bi ga takoj še s kom zraven trejdal za LM.

uvodV?? ::

sheeshkar je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Lauri v Cleveland 67/4
Nance v Portland
DJJ in lieu protected pick v Chicago

Preden bo kdo kritiziral Maverickse, da so kaj zajebali - za to ceno nimajo prostora v salary capu, oziroma bi se poleg Kleberja morali odreči še kakšnemu relativno kvalitetnemu igralcu. Po mojem mnenju absolutno pravilna odločitev, da niso šli v to.

Pa še kakšen future first pick. Po moje tudi pravilno da niso šli v to, pa čeprav bi si želel Laurija.

sheeshkar ::

Goody je izjavil:

Ne vem kaj eni vidite v Kleberju...letos je bil katastrofa, tako v obrambi kot napadu. Še posebej v PO.Sam bi ga takoj še s kom zraven trejdal za LM.

Saj ne gre za to, da bi kdo bil mnenja, da je Kleber individualno boljši od Markkanena. Gre za to, da je Markkanen za 17m dolarjev na sezono v kombinaciji z njegovo zgodovino poškodb, izjemno slabo obrambo ter dejstvom, da bi morali poleg Kleberja dodati še enega relativno kvalitetnega rotacijskega igralca (ki jih Dallas definitivno nima viška), je to pač absolutno preveč.

V kolikor bi Markkanena nekako uspeli dobiti na TPE, kjer se ne bi bilo potrebno odreči nikomur (in njegova plača s tem ne bi presegla 10-12 milijonov), bi ga z veseljem vzel. Ampak očitno to ni bila realna opcija.

IL_DIAVOLO ::

Malo sem se bolje pozanimal o tem fincu. Ocitno se je nekje zalomilo pri razvoju :)

Očitno je res drvo in je baje celo bolj soft od porzingisa oz. se marsikaj drugega.

Slabše verzije porzingisa pa res ne želim gledat.

Par commentov:

Bro this dude is 7 feet tall and average 0.2 more rebounds than curry.


Markkanen can only shoot trees, atrocious at defense, and thus he is a 7ft version of Ben McLemore


Let me guess, it is what i thought since he was a rookie, he is a mediocre power forward or big who can kinda shoot, but is inconsistent and cant defend grandma on the court


Tako da ne, z moje strani ne bo nobenega očitka, da ga niso vzeli :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

eric_cartman ::

Pri Dallasu je samo ena stvar smešna..

All-star playerjev ne dobijo, ker niso trg kamor bi si All Star igralci želeli.. Vsi drugi pa so "overpayed". A ni to malo smešno?

Ni problem samo v Lauriju.. To delajo za čisto vsakega igralca na trgu. Čakajo Kawhi-ja in Lowry-ja in Dame-a. Ker vsi ostali so bedni in preplačani..

Potem pa Hawksi preplačajo določene igralce in pridejo v konferenčni finale, Mavsi pa so first round out na playoffih.

bambam20 ::

eric_cartman je izjavil:

Pri Dallasu je samo ena stvar smešna..

Potem pa Hawksi preplačajo določene igralce in pridejo v konferenčni finale, Mavsi pa so first round out na playoffih.


Zdaj bodo celo szeono čakali na Dragića. Še prej so na Giannisa. Loleki pač.

sheeshkar ::

Vidva bi torej vzela Markkanena za 17m na sezono ter poleg tega zanj tradeala Kleberja in še enega igralca (plus verjetno še kakšen pick)?

Smurf ::

bambam20 je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Pri Dallasu je samo ena stvar smešna..

Potem pa Hawksi preplačajo določene igralce in pridejo v konferenčni finale, Mavsi pa so first round out na playoffih.


Zdaj bodo celo szeono čakali na Dragića. Še prej so na Giannisa. Loleki pač.

Dragica predvsem cakajo slovenski navijacem. Maverickom ni neka grozna prioriteta.

sheeshkar je izjavil:

Vidva bi torej vzela Markkanena za 17m na sezono ter poleg tega zanj tradeala Kleberja in še enega igralca (plus verjetno še kakšen pick)?

Prej so nekaj omenjali, da bi menjali KPja zanj :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Samael ::

sheeshkar je izjavil:

Vidva bi torej vzela Markkanena za 17m na sezono ter poleg tega zanj tradeala Kleberja in še enega igralca (plus verjetno še kakšen pick)?

Ah, kje ...
Smiselno bi bilo za TPE (ja, to bi bil dober deal) / pa zgolj Kleberja - pa ne ker Maxija ne bi maral, ampak ker je Markannen pet let mlajši, tržno bolj zanimiv, hkrati pa obstaja možnost, da še ni dosegel ceilinga, medtem, ko je Maxi najbrž že tam. Prinese pa menjava za Maxija, garača v obrambi, Dallasu drugi problem ... ampak ja, ta trejd preprosto narediš, če je na voljo.

Na splošno pa mislim, da je ob Porzingisu, ki počne skorajda vse kar počne Markannen, le da boljše, le ta redundanten, bi ga pa bilo pod omenjenima pogojema zgoraj smiselno imeti zgolj, če se izkaže, da tudi to sezono Porzingis ne bo naredil napredka in se ga bodo znebili ali pa kot trade asset.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Goody ::

sheeshkar je izjavil:

Vidva bi torej vzela Markkanena za 17m na sezono ter poleg tega zanj tradeala Kleberja in še enega igralca (plus verjetno še kakšen pick)?


Ste mi prav smešni eni, ki dejansko zagovarjate, da je fajn da Dallas ne naredi nič. Si predstavljam, da v kolikor bi spremljali Atlanto bi lani tulili zakaj hudiča so podpisali BB in to za tak denar, še posebej ker že imajo par dobrih mladih bekov. Atlanta je naredila korak naprej, Dallas pa jih brez sprememb pač ne bo. Razen seveda če se zgodi čudež in postane KP zopet unicorn brez poškodb.

Smurf ::

Goody je izjavil:


Ste mi prav smešni eni, ki dejansko zagovarjate, da je fajn da Dallas ne naredi nič. Si predstavljam, da v kolikor bi spremljali Atlanto bi lani tulili zakaj hudiča so podpisali BB in to za tak denar, še posebej ker že imajo par dobrih mladih bekov. Atlanta je naredila korak naprej, Dallas pa jih brez sprememb pač ne bo. Razen seveda če se zgodi čudež in postane KP zopet unicorn brez poškodb.

Erm kolikor se spomnem, se je vecina zdela bogdanoviceva pogodba ok. Ne odstopa v nobeno smer.

Goody ::

Aja Smurf, kaj pa je Dallasu grozna prioriteta? Gre sam Cuban razlagat da rabijo nujno enega dobrega pleja, naredijo pa nič...

Kolikor se jaz spomnim je on podpisal še za večji denar kot LM, okoli 5/80...

Ja, saj tudi LM pogodba ne odstopa v nobeno smer, razen v glavah Dallasovih navijačev, ki si očitno želite status quo, pa radi šparate Cubanov denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Samael ::

Goody je izjavil:

Ja, saj tudi LM pogodba ne odstopa v nobeno smer, razen v glavah Dallasovih navijačev, ki si očitno želite status quo, pa radi šparate Cubanov denar.

Ja, samo kaj točno pa boš z Markkanenom za 17 mil + Kleber + pick? Ga imel za rezervo, ko bo Porzingis sedel? Sila draga rezerva ... ker ko ga enkrat preplačaš tudi tradeable asset ni več.
Samael != Samuel

sheeshkar ::

Goody je izjavil:

Ste mi prav smešni eni, ki dejansko zagovarjate, da je fajn da Dallas ne naredi nič.

Sedaj pa prosim za kakšen citat, kjer to kdorkoli trdi. Glede na lahkotnost s katero si podal te obtožbe, ti to ne bi smel biti problem najti.

Goody je izjavil:

Si predstavljam, da v kolikor bi spremljali Atlanto bi lani tulili zakaj hudiča so podpisali BB in to za tak denar, še posebej ker že imajo par dobrih mladih bekov.

Prosim za kakšen citat, kjer je kdorkoli trdil, da Bogdanović lani ni bil dober deal Atlante ali da si ga ne bi želeli v Dallasu, glede na to, da gre točno za igralca, o katerem mnogi od nas govorimo, da je nujno potreben (sekundarni kreator, ki zna ustvariti tudi lasten met), medtem ko drugi konstantno sanjajo o nekih težkih centrih, kot da smo še vedno sredi 90ih.

Opažam tudi, da nihče od dežurnih pritoževalcev ni sposoben odgovoriti na moje vprašanje, če bi za ta denar (in Kleberja+ostalo) vzeli Markkanena. Jaz sem že večkrat povedal, kje je moja meja glede Markkanena. Kje je torej vaša? Je ni?

Nekaterim očitno niso jasne niti osnove salary capa, TPE, MLE itd. (tudi jaz sem daleč od eksperta za te zadeve, ampak sem si prebral vsaj nekaj člankov na to temo, da se zavedam kompleksnosti v kateri operirajo Mavericksi to poletje, zato sem že na začetku dejal, da naj letos nihče ne pričakuje čudežev in da se dela predvsem podlago za prihodnje poletje).

Kljub vsemu temu pa seveda to ne pomeni, da sem v tem trenutku jaz zadovoljen s trenutnim stanjem, ker še vedno niso podpisali dodatnega kreatorja, kar je (oz. bi morala biti) absolutna prioriteta. Se pa zavedam, da prestopni rok še ni končan, da obstaja nekaj zank zaradi katerih morda čakajo, da se iztečejo nekateri roki in da se morda določene zadeve dogovarja (ali pa so že dogovorjene) v ozadju. Bomo videli in osebno bom končno oceno podal ob koncu prestopnega roka. Koliko pa je novi front office dejansko sposoben, bomo pa realno videli šele prihodnje poletje (in komur to ni jasno, nam samo sporoča, da nima pojma in mu je namen samo jokanje po forumu).

Samael je izjavil:

Goody je izjavil:

Ja, saj tudi LM pogodba ne odstopa v nobeno smer, razen v glavah Dallasovih navijačev, ki si očitno želite status quo, pa radi šparate Cubanov denar.

Ja, samo kaj točno pa boš z Markkanenom za 17 mil + Kleber + pick? Ga imel za rezervo, ko bo Porzingis sedel? Sila draga rezerva ... ker ko ga enkrat preplačaš tudi tradeable asset ni več.

Točno tako. Markkanen za cca. 10 mil je v redu, ker se ga lahko v primeru slabih iger še vedno tradea. Markkanen za 17 mil je črna luknja v salary capu za naslednja 3 leta (in to Dallas že ima v Porzingisu, zato vsi lahko samo sanjamo, da se KP vrne na neko spodobno raven).

Zgodovina sprememb…

sheeshkar ::

Goody je izjavil:

Kolikor se jaz spomnim je on podpisal še za večji denar kot LM, okoli 5/80...

Ja, ker je boljši igralec, ki je v svoji karieri pokazal precej več od Markkanena. Očitno imate nekateri še vedno v glavi tistega Markkanena, ki je proti nam odlično igral na Eurobasketu 2017. Od takrat je minilo že 4 leta v katerih je Markkanen tretjino časa utrjeval prijateljstva s fizioterapevti, na parketu pa ni bistveno napredoval in je hkrati še slabši v obrambi kot Bogdanović.

Poleg tega je Bogdanović točno tak tip igralca, ki bi ga Dallas nujno potreboval, medtem ko Markkanen to definitivno ni (še posebej pa ne za ta denar).

Goody je izjavil:

Ja, saj tudi LM pogodba ne odstopa v nobeno smer, razen v glavah Dallasovih navijačev, ki si očitno želite status quo, pa radi šparate Cubanov denar.

Nikogar ne briga za Cubanov denar, temveč za salary cap, ki za razliko od Cubanovega premoženja še zdaleč ni neomejen (o Cubanovem denarju se lahko gremo pogovarjati šele, ko bodo v situaciji, da bo potrebno plačevati luxury tax in takrat zagotovo nihče ne bo zagovarjal Cubana, če bodo na račun tega škrtarili pri kakšen kvalitetnem igralcu, ampak to trenutno ni v igri, torej povsem nepomembno in spet kaže na popolno nepoznavanje situacije). In ne, Markkanenova pogodba definitivno odstopa v eno smer, še posebej za Dallas, ki ga ne potrebuje, ker jim ne reši skoraj nič.

Tudi to se je potrebno zavedati, da morda Markkanen lahko eni ekipi pomeni več, ker jim morda kaj reši, medtem ko Dallasu ne reši praktično ničesar. Sicer ne poznam situacije Cavaliersov, ampak morda potrebujejo takšen tip igralca in jim ga ni bilo problem malo preplačati (poleg tega so Cavsi daleč od neke resne ekipe, torej res upam, da jih ne boste primerjali z Dallasom).

eric_cartman ::

Nekaterim očitno niso jasne niti osnove salary capa, TPE, MLE itd. (tudi jaz sem daleč od eksperta za te zadeve, ampak sem si prebral vsaj nekaj člankov na to temo, da se zavedam kompleksnosti v kateri operirajo Mavericksi to poletje, zato sem že na začetku dejal, da naj letos nihče ne pričakuje čudežev in da se dela predvsem podlago za prihodnje poletje).


Prihodnje poletje, ko vstopi v igro Dončičeva pogodba bodo imeli veliko nulo z denarjem. In ne bodo mogli naredit NIČ. Zato so vsi polagali in stavili na Mavse za to sezono, ko so dejansko imeli čez 30mil. $ keša, naredili pa bore malo.

Temu pač ne moreš rečt dober offseason.

Vidva bi torej vzela Markkanena za 17m na sezono ter poleg tega zanj tradeala Kleberja in še enega igralca (plus verjetno še kakšen pick)?

Sem izrecno napisal v zgornjem postu, da se ne gre samo za Laurija.. Tako delajo z vsemi playerji.. Po njihovo noben ni vreden denarja razen all star playerji, ki jih pa itak ne bodo dobili.

Problem bi bil skupaj spariti KP-ja in Laurija na igrišče, ker bi bila obramba neobstoječa.

Ampak obenem praviš, da je Markannen drag, ni pa drago to, da so za lansko leto najeli Reddick-a za 8 mil € plus draft pick, zato da niti stopil ni na igrišče!? Te odločitve meni niso jasne.. Ni bilo škoda dat draft picka za Reddicka, pa čeprav ni odigral niti ene tekme in je povrh vsega še povedal, da noče bit v Dallasu...

Kje hudič je bil Cuban takrat, da je bremzal tako odločitev??? Aja. Verjetno so bli vsi drugi proti z Donnijem na čelu.. Pa sta Voulgaris in Cuban rekla.. Hmmm.. That's a good move.

Ampak pri Lauri-ju pa je škoda pick-a?

Smurf ::

Goody je izjavil:

Aja Smurf, kaj pa je Dallasu grozna prioriteta? Gre sam Cuban razlagat da rabijo nujno enega dobrega pleja, naredijo pa nič...

Kolikor se jaz spomnim je on podpisal še za večji denar kot LM, okoli 5/80...

Ja, saj tudi LM pogodba ne odstopa v nobeno smer, razen v glavah Dallasovih navijačev, ki si očitno želite status quo, pa radi šparate Cubanov denar.

LM in Bogdan sta cisto drug tip igralcev, ne vem zakaj se sploh primerja. Dallas bi trenutno 1 play prisel prav, po drugi strani pa res neke velike potrebe po tipo igralca Markkanen nimajo, ker ne resi nobenega izmed njihovih problemov.

edit: no ja sej vidim, da so vmes ostali ze odgovorili precej bolje.

eric_cartman je izjavil:


Ampak obenem praviš, da je Markannen drag, ni pa drago to, da so za lansko leto najeli Reddick-a za 8 mil € plus draft pick, zato da niti stopil ni na igrišče!? Te odločitve meni niso jasne.. Ni bilo škoda dat draft picka za Reddicka, pa čeprav ni odigral niti ene tekme in je povrh vsega še povedal, da noče bit v Dallasu...

Reddickovih 8 mio je v resnici zastonj za ekipo, ker mu je pogodba potekla na koncu leta in tako ni z nicemer obremenil ekipe. Draft pick je bil nerelevanten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

sheeshkar ::

eric_cartman je izjavil:

Prihodnje poletje, ko vstopi v igro Dončičeva pogodba bodo imeli veliko nulo z denarjem. In ne bodo mogli naredit NIČ. Zato so vsi polagali in stavili na Mavse za to sezono, ko so dejansko imeli čez 30mil. $ keša, naredili pa bore malo.

Temu pač ne moreš rečt dober offseason.

Kot prvo, nihče ne pravi, da gre za dober offseason. Lahko pa seveda tudi ti najdeš kakšen citat.

Kot drugo, si morda prebral kaj o tem, kako zelo omejeni so bili to poletje glede salary capa itd.? Ker zadeva še zdaleč ni tako preprosta, da so imeli na voljo veliko denarja, a naredili nič.

Kot tretje, ali bomo morda končno slišali, kje so pravzaprav tako drastično zajebali? Koga so izpustili zaradi nesposobnosti ali neodločnosti? Se zavedate, da je bil trg zelo slab? Če je največja "riba" 35 letni Lowry (ki so ga lovili, a je pač raje šel v Miami, ki ga je po mojem mnenju tudi preplačal), potem je lahko vsem jasno o čem govorim.

eric_cartman je izjavil:

Sem izrecno napisal v zgornjem postu, da se ne gre samo za Laurija.. Tako delajo z vsemi playerji.. Po njihovo noben ni vreden denarja razen all star playerji, ki jih pa itak ne bodo dobili.

Boš dal kakšen primer takšnega igralca? Seveda naj se pri tem upošteva omejitve salary capa s katerimi so se morali spopadati to poletje... Če pa govoriš o preteklih sezonah, se pa v določenih primerih seveda lahko strinjam, ampak letos imajo novo vodstvo, torej jih malo težko krivimo za pretekle napake, ane? Razen, če imaš kakšne informacije, da vse z absolutno močjo vodi Cuban, v tem primeru se potem lahko strinjava in je situacija precej slabša kot si lahko predstavljamo.

eric_cartman je izjavil:

Ampak obenem praviš, da je Markannen drag, ni pa drago to, da so za lansko leto najeli Reddick-a za 8 mil € plus draft pick, zato da niti stopil ni na igrišče!? Te odločitve meni niso jasne.. Ni bilo škoda dat draft picka za Reddicka, pa čeprav ni odigral niti ene tekme in je povrh vsega še povedal, da noče bit v Dallasu...

Menjava Johnson-Reddick ni imela nobenega vpliva na salary cap (niti na ekipo, glede na neigranje Johnsona), ne takrat in ne danes. Ali je bilo vredno picka? Očitno ne, ampak ravno v prejšnjem odstavku se pritožuješ, da vedno lovijo samo All-Star igralce, za ostale pa ne bi nič dali, sedaj pa v resnici ravno obratno (ampak samo zato, ker smo generali samo po bitki, ane).

eric_cartman je izjavil:

Ampak pri Lauri-ju pa je škoda pick-a?

Zakaj zavajaš? Pri Lauriju je "škoda" 17 mil, Kleberja, še enega igralca in poleg vsega še kakšnega picka. Sem že večkrat povedal, da bi ga vzel za cca. 10 mil preko TPE (če bi to bilo sploh mogoče), morda bi razmislil o sign&trade za Kleberja plus pick druge runde (spet, za cca. 10 mil plače). Očitno to ni bilo realno, če so Cavsi ponudili precej več kot to, kar pa za Dallas definitivno ne bi bil dober trade.

Goody ::

Joj pametni, ti moral narisat da bi jaz takoj vzel LM za Kleberja in recimo WCS pa še pick če bi bilo potrebno. Zdaj se že nabija da je bil Kings BB mnogo boljši igralec od LM...si ga sploh kaj gledal tam? Ena povprečna partija pa 5 totalno zanič. Pa sploh nisem debatiral o tem da Dallas bolj rabi tip igralca BB ali LM. Sem samo primerjal plači ko je enim tak problem letos denar. Kaj bo potem drugo leto...vse kar je dosegljivo in se ne realizira predstavite kot zanič trade. Dejansko ste apologeti status quo, čeprav tega ne priznate. Kaj je recimo letos bilo/je dosegljivo za Dallas po vašem pa da bi bilo dobrr deal? Pa ne mi sanjat nemogoče deale tipa LM za 10m....

Samael ::

eric_cartman je izjavil:

Zato so vsi polagali in stavili na Mavse za to sezono, ko so dejansko imeli čez 30mil. $ keša, naredili pa bore malo.

Niso, Eric, niso.
Samo tisti manj realistični, pa toliko bolj nestrpni so polagali in stavili na Mavse za to sezono, pa še ti običajno potem silijo v neke trejde, ki bi bili za ekipo naravnost katastrofalni in jo porinilo v še slabši položaj, kot je bila, ko so draftali Luko.

Tole zdaj še vedno ni to to in jasno, še kar nekaj jim manjka, ampak jaz v teh zadnjih potezah ne vidim status qua, ampak enega dveh možnih scenarijev, ki smo ju omenjali že v preteklosti. Če ne bo šlo dobiti superzvednika, je najboljša preudarna gradnja ekipe, kjer se preveč ne zakreditiaš, temveč vsako leto dodaš nekaj malega, boljšega, se rešiš slabšega, izpopolnjuješ puzzle preko dobrih pogodb.

Ambicije in pričakovanja so že, vendar če gledaš objektivno, v tem offseasonu sicer res niso dobili nobene velike ribe, ki bi kakorkoli prevesila, po drugi strani pa kot je videti in meni osebno najpomebnejše, ga tudi usrali niso s kakšnim nepreudarnim nakupom, se pa rešili slabe pogodbe JRicha, prišli za relativno nizko ceno do dveh vsaj doslej (da se prehitro ne zarečem) dobrih strelcev, podpisali za zmerno (pravijo, da pod tržno vrednostjo) s Timmyjem ... in so najbrž spet nekoliko boljša ekipa, kot so bili preteklo sezono - brez da bi ga dolgoročno karkoli usrali.
Zdaj vem, da za ene ne dovolj boljša, ampak takšna je pač realnost. Če ne bo šlo "na silo" so tile manjši preudrani puzzli praktično najbolj naravna stvar, ki lahko iz sezone v sezone izboljša ekipo.

Goody je izjavil:

Dejansko ste apologeti status quo, čeprav tega ne priznate. Kaj je recimo letos bilo/je dosegljivo za Dallas po vašem pa da bi bilo dobrr deal? Pa ne mi sanjat nemogoče deale tipa LM za 10m....

Daj ti povej. Kaj je bilo letos DOSEGLJIVO za Dallas, pa v to niso šli in si posledično nezadovoljen. Ker to zanima tudi mene - kaj točno se jim je ponujalo, pa so rekli ne, to ni ok ... Namreč, ne morem se znebiti občutka, kot da Dallasu očitaš, da bi lahko naredil nek dober, kakovosten deal, ki bi res izboljšal ekipo, pa tega niso naredili. Lahko poveš o tem kaj več?
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

sheeshkar ::

Goody je izjavil:

Joj pametni, ti moral narisat da bi jaz takoj vzel LM za Kleberja in recimo WCS pa še pick če bi bilo potrebno.

Ja, glede na to, da sem prosil za to, mi je očitno bilo potrebno "narisati", ane? Hvala za odgovor, da bi bil za Markkanena pripravljen dati vse to in ga poleg tega še plačati 17 mil za naslednje 4 leta.

S tem bi namesto 3&D Kleberja, ki je precej bolj zanesljiv glede zdravja, ima pol manjšo plačo in je pripravljen prihajati s klopi (ter edinega spodobnega backup centra v ekipi, ki je WCS plus še picke, ki jih že tako primanjkuje) dobili igralca, ki je sicer boljši v napadu, a hkrati čista katastrofa v obrambi (kar gre lahko skozi v rednem delu, ampak te pošteno tepe v playoffu, glede na to, da izgubiš enega redkih kvalitetnih obrambnih kril v Kleberju), ki je do sedaj vsako leto izpustil ogromno število tekem (nekaj takšnega imamo že v Porzingisu), ki je "baby Porzingis" (torej zelo podoben tip igralca, kar pomeni, da ga dejansko ne potrebuješ v prvi peterki) in vse to plačuješ 17 milijonov na sezono vsaj naslednja 3 leta, kar pomeni, da dobiš še enega igralca, ki ga praktično ne moreš tradeati.

Zanimivo mnenje, to je vse kar bom rekel.

Goody je izjavil:

Zdaj se že nabija da je bil Kings BB mnogo boljši igralec od LM...si ga sploh kaj gledal tam? Ena povprečna partija pa 5 totalno zanič.

Nihče ni rekel, da je Bogdanović neka superzvezda brez napak, ampak očitno si ti tisti, ki nima pojma o Markkanenu, če meniš, da je boljši od Bogdanovića.

Goody je izjavil:

Pa sploh nisem debatiral o tem da Dallas bolj rabi tip igralca BB ali LM. Sem samo primerjal plači ko je enim tak problem letos denar.

Ja ljuba duša, potem pa res nimaš pojma o čem govoriš. Ti ni jasno, da so plače pogosto odvisne tudi od potrebe, ki jih ima neka ekipa (še posebej glede igralcev, ki niso All-Star kaliber)? Absolutno je za Dallas precej bolje, če bi za tak denar dobili igralca tipa in kvalitete Bogdanovića, kot pa Markkanena, glede na to, da Dallas že ima enega preplačanega steklenega visokega igralca, ki v resnici igra kot bek na trojki, se izogiba rakete, ne obvlada pick&rolla itd. Koliko nek igralec paše v sistem oziroma koliko ekipa potrebuje takšnega igralca, so zelo pomembna vprašanja in izvajati menjave samo za to, da se nekaj spremeni, je idiotizem, ki bi ga nato prihodnje leto najbolj spljuvali ravno tisti, ki v tem trenutku najbolj jokajo.

Goody je izjavil:

Kaj je recimo letos bilo/je dosegljivo za Dallas po vašem pa da bi bilo dobrr deal?

Glede na to, da pritoževalci ves čas samo jokate, kako so nesposobni, bi morali na to vprašanje odgovoriti predvsem sami. Ok, ti si dal odgovor za Markkanena s katerim se za ta denar absolutno ne strinjam in ja, v tem individualnem primeru je status quo stoprocentno boljša izbira.

Še enkrat bom ponovil, da ne bo kakšne pomote. Osebno sem daleč od strokovnjaka za salary cap in podobno. Ampak glede na določene zapise določenih osebkov, imam očitno kljub zelo pomanjkljivemu znanju vseeno tega precej več od nekaterih. Torej, glede na vse, s čimer se je novo vodstvo moralo v tem offseasonu spopasti (resno pomanjkanje trade assets, resno pomanjkanje bodočih pickov, resno pomanjkanje mladih igralcev za razvijanje, lani drugi najboljši igralec ekipe je bil free agent itd.), so začeli dobro. Znebili so se Richardsona in dobili TPE (v kolikor ga bodo uspeli uporabiti, je to zelo dober deal, če ga ne bodo, potem so se samo znebili slabe pogodbe, ampak ne gre za noben uspeh), za bolj ugodno pogodbo kot se je pričakovalo (in kot so jo ponudili rivali) so uspeli pripeljati nazaj THJ, kar je bilo pozitivno (namesto njega bi lahko pripeljali npr. kakšnega Fournierja, ampak ne glede na to, kaj si kdo misli, sta THJ in Fournier praktično enakovredna po kvaliteti, torej se s tem ne spremeni nič bistvenega), na MLE in podobne izjeme so na zelo ugodne pogodbe podpisali dva 3&D igralca v Bullocku in Brownu, kar je bilo dobro (namesto Bullocka bi morda lahko dobili kakšnega Carusa, ampak enako kot pri THJ/Fournier, tukaj ne gre za bistvene razlike v kvaliteti). Ekipa še vedno nujno potrebuje enega kreatorja in kar se mene tiče, se bo tu pokazalo, ali je ta offseason polomija, ali pa vsaj nekaj povprečnega.

Kar se tiče prihodnjega poletja in zakaj se bo šele takrat videlo dejansko sposobnost novega vodstva - takrat bo KP imel eno leto manj na pogodbi (enako tudi kakšen drug igralec) in s tem postal precej bolj zanimiv za kakšen trade (še posebej, če bo to sezono ostal bolj zdrav kot v preteklosti), tudi razni Kleber/DFS/Powell in sedaj tudi Brown ter Bullock bodo še vedno zanimivi za tradeanje, bili bodo eno leto bližje bodočim draft pickom in naslednje poletje naj bi bilo vsaj malo boljše glede izbire na trgu, torej lahko pričakujemo (ali zahtevamo) precej več kot letošnje poletje.

Zgodovina sprememb…

Goody ::

Si zelo daleč od kakršnegakoli strokovnjaka v kolikor trdiš da je Kleber dober obrambni krilni igralec ali pa letos nisi gledal nobene tekme. Lani je bil soliden v obrambi ja, letos je bil pa totalna luknja. Prebijal ga je kdor je hotel, enostavno ni bil sposoben ostati spredaj. Pa ja, sedaj sem totalno prepričan da nisi gledal nobene tekme Kingsov, al pa mogoče eno in si zadel da je BB solidno odigral. Tudi LM je recimo solidno odigral tekmo proti Dallasu. Pa ljuba duša res ti je potrebno risat - primerjal sem plače in potrebe kluba. Atlanta je, glede na to, da ima cel kup mladih dobrih bekov/kril ravnotako "potrebovala" BB kot Dallas potrebuje LM, pa ga je plačala še več. Nisem vlekel nobene paralele o tem da bi Dallas dal toliko za BB kot za LM.

sheeshkar ::

Goody je izjavil:

Si zelo daleč od kakršnegakoli strokovnjaka

Zakaj ponavljaš stvari, ki sem jih že jaz povedal? Imaš Tourettov sindrom?

Goody je izjavil:

v kolikor trdiš da je Kleber dober obrambni krilni igralec ali pa letos nisi gledal nobene tekme. Lani je bil soliden v obrambi ja, letos je bil pa totalna luknja. Prebijal ga je kdor je hotel, enostavno ni bil sposoben ostati spredaj.

Jp, letos je bil slabši od lani. Celo sezono je imel tudi težave s Covidom. Clippersi so zanj obupen matchup. Ampak kljub vsemu je svetlobna leta boljši od Markkanena v obrambi.

Goody je izjavil:

Pa ja, sedaj sem totalno prepričan da nisi gledal nobene tekme Kingsov, al pa mogoče eno in si zadel da je BB solidno odigral. Tudi LM je recimo solidno odigral tekmo proti Dallasu.

Spet, nihče ne pravi, da je Bogdanović skriti All-Star igralec brez napak. Je pa do sedaj v svoji NBA karieri (ter v karieri na splošno) pokazal več kot vedno poškodovani Markkanen, pa se lahko na glavo postaviš. Pa ok, tudi če se pretvarjamo, da to ni res - kako za vraga je Markkanen zato vreden 17 mil za 4 leta?

Goody je izjavil:

Pa ljuba duša res ti je potrebno risat - primerjal sem plače in potrebe kluba. Atlanta je, glede na to, da ima cel kup mladih dobrih bekov/kril ravnotako "potrebovala" BB kot Dallas potrebuje LM, pa ga je plačala še več. Nisem vlekel nobene paralele o tem da bi Dallas dal toliko za BB kot za LM.

Nimam pojma, kaj sploh želiš povedati, ker je že v tem odstavku toliko protislovij, da sem sedaj prepričan, da me jebeš v glavo.

Res mi ni jasno, kako lahko kdorkoli misli, da je napaka, da Dallas ni dal 17 mil za 4 sezone plus Kleberja, plus še enega rotacijskega igralca, plus kakšen pick za "baby Porzingisa", še posebej, če v ekipi že imaš "OG" Porzingisa.

Že če bi namesto Porzingisa v ekipi imeli npr. Jarrett Allena, bi se takšen trade lahko veliko bolje zagovarjalo. A vam res ni jasno, da so takšne stvari pomembne pri dolgoročni gradnji ekip?

Goody ::

Ti imaš resne težave s komunikacijo, razumevanjem teksta, osnovnim spoštovanjem drugače mislečih sogovornikov...da o košarki sploh ne bi. Vse dobro.

sheeshkar ::

Goody je izjavil:

Ti imaš resne težave s komunikacijo, razumevanjem teksta, osnovnim spoštovanjem drugače mislečih sogovornikov...da o košarki sploh ne bi. Vse dobro.

Poglej se v ogledalo. Pričel si z s tem, kako smo smešni in spustil krepkega slamnatega moža. Nato si bil "spoštljiv" približno toliko kot jaz, sedaj pa se delaš nedolžnega, ker ti je zmanjkalo argumentov. Res bolje da zaključiva.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Ma kakšen Bogdanović. Tip se pod pritiskom zlomi. Velja za oba. Tako za srbskega kot hrvaškega. Nimate tukaj 98% pojma kako se dobra ekipa sestavlja za pohod na nba naslov.

sheeshkar ::

bambam20 je izjavil:

Nimate tukaj 98% pojma kako se dobra ekipa sestavlja za pohod na nba naslov.

Se povsem strinjam. Osebno res nimam pojma, kako bi kot GM dejansko sestavljal ekipo. Po drugi strani pa je res fascinantno, da to govori človek, ki je še pred nekaj tedni v takšnih debatah kot neko rešitev predstavljal Alex Carusa. :))

Goody ::

sheeshkar je izjavil:

Goody je izjavil:

Ti imaš resne težave s komunikacijo, razumevanjem teksta, osnovnim spoštovanjem drugače mislečih sogovornikov...da o košarki sploh ne bi. Vse dobro.

Poglej se v ogledalo. Pričel si z s tem, kako smo smešni in spustil krepkega slamnatega moža. Nato si bil "spoštljiv" približno toliko kot jaz, sedaj pa se delaš nedolžnega, ker ti je zmanjkalo argumentov. Res bolje da zaključiva.


Samo o argumentih, nisi zmagal z argumenti, če neprestano zgolj ponavljaš enakega, zapovrh še neresničnega. Pa enačiti biti smešen s psihološkimi sindromi je tudi en tak tvoj fajn argument. Nima smisla res ne, boš zopet napisal celo stran kjer boš ponavljal eno in isto.

Pa priznaš da nimas pojma, hkrati te pa to ne ustavi, da obkladaš drugače misleče s psihološkimi sindromi.

Btw, ni simptom ljudi s Tourettovim sindromom da ponavljajo za drugimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

sheeshkar ::

Goody je izjavil:

Samo o argumentih, nisi zmagal z argumenti, če neprestano zgolj ponavljaš enakega, zapovrh še neresničnega.

Kot prvo, kar se mene tiče, tukaj ni nekega "tekmovanja", kjer bi jaz ali ti lahko "zmagal" z argumenti (kdo je sploh sodnik?).

Kot drugo, ja, moj argument je znan in večkrat razložen, kako to ne bi koristilo Dallasu. Tvoj vsaj meni ni znan, ker ga ne znaš razložiti, kako bi Markkanen koristil Dallasu. Bo šlo?

Goody je izjavil:

Pa enačiti biti smešen s psihološkimi sindromi je tudi en tak tvoj fajn argument. Nima smisla res ne, boš zopet napisal celo stran kjer boš ponavljal eno in isto.

Se globoko opravičujem, ker sem te tako prizadel. Mi je pa zanimivo, da ti misliš, da se sam NE ponavljaš.

Btw, ni simptom ljudi s Tourettovim sindromom da ponavljajo za drugimi.

Sicer je to res offtopic in nepomembno, ampak eden izmed možnih simptomov je tudi ponavljanje, vendar ni prisoten pri vseh, oziroma ni nujen za takšno diagnozo.

Zgodovina sprememb…

Goody ::

No pa še skačeš iz protislovja v protislovje, najprej kako je meni zmanjkalo argumentov, nato pa kako ne "tekmuješ" z argumenti... smešen in dolgočasen si. Pozdrav.

P.s.: pa preden ljudi obkladaš z boleznimi, sindromi, se nauči kaj so ti sindromi. Zgolj predlog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

sheeshkar ::

Goody je izjavil:

No pa še skačeš iz protislovja v protislovje, najprej kako je meni zmanjkalo argumentov, nato pa kako ne "tekmuješ" z argumenti... smešen in dolgočasen si. Pozdrav.

P.s.: pa preden ljudi obkladaš z boleznimi, sindromi, se nauči kaj so ti sindromi. Zgolj predlog.

Torej lahko zaključimo, da nimaš pojma, kako bi Markkanen za tak denar in v takšnem tradeu bil koristen za Maverickse?

Goody ::

No pa dajte, kolikor vas že je.

Smurf ::

Najboljse je to, da je Goody sedaj objavil vsaj ene 20 postov od jutra, pa se niti v enem ni utemeljil kaj je added value Markkanena pri Maverickih. Oz. zakaj bi ga potrebovali.
««
10 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759195667 (92976) Samael

Več podobnih tem