» »

NBA sezona 2021-2022

NBA sezona 2021-2022

««
9 / 55
»»

GupeM ::

Kakšna glupost je zdaj ta Udo(b)nis. Ok, razumem da podaljšaš enkrat. Ampak to se vleče že celo večnost. Bi rad podrl rekord najdlje "aktivnega" igralca? In igralca, ki je bil najdlje pri isti ekipi?

DrSergioDJ ::

No saj če bi kaj spremljal njega in Miami bi vedel, da z njim ne podpisujejo zaradi igranja.
...

GupeM ::

A res? Jaz pa sem mislil, da je glavni igralec.

Lahko pa še enkrat počasi in pozorno prebereš kaj sem napisal. Hint: Ne spreglej narekovajev.

Smurf ::

Ne vem zakaj je glupost, pac ima vlogo v ekipi kot mentor. Do najdlje aktivnega igralca pa je se dalec, ker je pozno zacel, mislim da je to njegova 17 sezona (Dirk jih je imel 21 ali koliko ze).

Goody ::

Ga pa dobro plačujejo (assistant coachi niti približno ne dosegajo takšnih številk - povprečno so zelo slabo plačani cca 50k$ na leto, verjetno pa en Kokoškov zasluži vsaj 10krat več). Pa ne sekirajo se kaj dosti da jim zaseda mesto v rusterju.

Še ena zanimivost - cheerleaderke zaslužijo povprečno enako kot assistant coachi...

https://careerexplorerguide.com/nba-coa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Smurf ::

To z navijacicami me preseneca, ker imam v spomoinu, da sem pred leti bral clanek o tem kako bedno so placane (vecinoma se ne morejo s tem prezivljati).

Goody ::

NBA Cheerleader Salary 2021:
EXPERIENCE ANNUAL SALARY
Less than 2 years $17,500
More than 2 years $50,000
More than 5 years $133,000

Že bruto 50k$ je za USA kar bedna plača. (Tako da ja, tudi assistant coachi so povprečno bedno plačani). Z 17,5k pa verjamem da niti preživeti ne morejo.

ja 133k, je pa kar lepa. Samo vprašanje koliko let lahko še po 5 letih delajo kot cheerleaderke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Goody ::

Opa, mogoče pa učim krivo vero, tale stran, ki sem jo gor navajal je malo zmedena. Tale tabela se sploh ne ujema z nadaljnjim besedilom kjer navaja, da so najbolje plačane Cheerleaderke od NY Knicksov, ki da zaslužijo 35k na leto... Se opravičujem, jemljite zgornje podatke z zrnom soli, če sploh.

Smurf ::

Goody je izjavil:

Opa, mogoče pa učim krivo vero, tale stran, ki sem jo gor navajal je malo zmedena. Tale tabela se sploh ne ujema z nadaljnjim besedilom kjer navaja, da so najbolje plačane Cheerleaderke od NY Knicksov, ki da zaslužijo 35k na leto... Se opravičujem, jemljite zgornje podatke z zrnom soli, če sploh.

Ja ta cifra se mi zdi bolj smiselna.

Kurzweil ::

Kawhi Leonard's agreement with the Los Angeles Clippers is for four years, $176.3 million and includes a player option for the final year.

eric_cartman ::

DrSergioDJ je izjavil:

Jaz ga na tiskovki nisem videl, pa smo z ekipo snemali vse dogajanje.
Sem pa uspel dobiti fotko z legendo Dirkom :D


Se opravičujem torej za dezinformacijo.. Mene ni bilo na tiskovki, niti blizu.

Sta pa točno to potrdila Locked On Mavericks Podcast (Nick in Isiah). Pa sem mislil, da sta imela kaj več vpogleda v samo dogajanje in kdo je tam, glede na to, da sta PRESS.

Je pa očitno tudi iz njune strani bila to napačna info.

Groot ::

eric_cartman je izjavil:

DrSergioDJ je izjavil:

Jaz ga na tiskovki nisem videl, pa smo z ekipo snemali vse dogajanje.
Sem pa uspel dobiti fotko z legendo Dirkom :D


Se opravičujem torej za dezinformacijo.. Mene ni bilo na tiskovki, niti blizu.

Sta pa točno to potrdila Locked On Mavericks Podcast (Nick in Isiah). Pa sem mislil, da sta imela kaj več vpogleda v samo dogajanje in kdo je tam, glede na to, da sta PRESS.

Je pa očitno tudi iz njune strani bila to napačna info.


Ona dva sta najbrž pobrala info iz tiskovke, kjer je ena novinarka spraševala glede morebitnega podpisa Gogija in je hkrati rekla da je Gogi trenutno v LJ ;)

Kurzweil ::

Tole dogajanje okoli španskega reprezentanta Usmana Garube mi je zanimivo... HOU kamor je namenjen, ga je pripeljal iz madridskega Reala... njegova odškodnina pa je bila 3M$... po nekem pravilu, ki mi je v tem trenutku neznano in nisem v položaju, da bi googlal... ni pa niti relavantno... namreč HOU mi kao ni plačal odškodnine, lahko si mislite, da je Garuba kot 19-letnik do sedaj zaslužil precej manj kot 3M$... HOU menda ni plačal, me res zanima preko kakšnega kanala je fant prišel do 3M$... :|

... sam najprej pomislim na to, da je njegov manager nekaj vložil v tega fanta in bo v prihodnosti od njega pozizal lepo vsoto, v kolikor do nje sploh pride... kaj drugega mi ne pade na pamet...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

bambam20 ::

Fant bo plačal odškodnino od svoje plače.

Kurzweil ::

bambam20 je izjavil:

Fant bo plačal odškodnino od svoje plače.


Nemogoče, da bi tip od plače v RM plačal... edino če misliš od bodoče plače v NBA... če je to tako simple se čudim, da se ne tovrstne prakse ne dogajajo večkrat...

------

If you thought Dennis Schröder rejecting the Lakers' 4 year, $84M offer was bad...

Victor Oladipo rejected a 4-year, $113M deal with the Indiana Pacers and ended up with the Miami Heat on a 1-year vet minimum contract.

Oladipo was even given a second chance by the Houston Rockets when they offered him a 2 year, $45M extension, but he rejected that too.


Ko smo ravno zadnjič o Schroderjevem offerju za 84M$/4 leta... in njegovih 5,6M$... evo Oladipo je padel še precej bolj... sedaj ima mislim da 2,6M$...

Groot ::

Kurzweil je izjavil:

Tole dogajanje okoli španskega reprezentanta Usmana Garube mi je zanimivo... HOU kamor je namenjen, ga je pripeljal iz madridskega Reala... njegova odškodnina pa je bila 3M$... po nekem pravilu, ki mi je v tem trenutku neznano in nisem v položaju, da bi googlal... ni pa niti relavantno... namreč HOU mi kao ni plačal odškodnine, lahko si mislite, da je Garuba kot 19-letnik do sedaj zaslužil precej manj kot 3M$... HOU menda ni plačal, me res zanima preko kakšnega kanala je fant prišel do 3M$... :|

... sam najprej pomislim na to, da je njegov manager nekaj vložil v tega fanta in bo v prihodnosti od njega pozizal lepo vsoto, v kolikor do nje sploh pride... kaj drugega mi ne pade na pamet...


Če se prav spomnim je tudi Dončič moral plačati neko določeno odškodnino Real Madridu. Na kakšen način je bila plačana pa se žal ne spomnim

Samael ::

Ja, dva milijona je bila vsota, o kateri so pisali.

Update:
Naletel sem na tale članek: https://ekipa.svet24.si/clanek/kosarka/...

Ker klubi iz lige NBA lahko za odškodnino plačajo največ 725 tisoč dolarjev, morajo preostanek pokriti košarkarji sami.

Campazzo bo moral tako iz lastnega žepa plačati 5,275 milijona evrov, Madridčani pa so mu šli na roko vsaj toliko, da bo to lahko naredil po obrokih. Dončić je moral Realu plačati 2 milijona evrov, v zadnjih letih pa so Madridčani samo z naslova odškodnin zaslužili že več kot 16 milijonov dolarjev.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Zimonem ::

Saj Dončić je imel podobno zgodbo.

bambam20 ::

Pri Goranu je bilo podobno. Pri Sunsih so mu uredili kredit, da je lahko odplačal odškonino. Od Rookie pogodbe mu ni preveliko ostalo. Goran je to sam povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

IL_DIAVOLO ::

Samo ta basket pa je tudi 100 let za leseno žlico.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zimonem ::

Aleluja!

bambam20 ::

NBA spremljam zgolj zaradi Dončića.

Samael ::

"Bucks Re-Sign Thanasis Antetokounmpo For Two Years"

Mogoče bi morali še Kostasa, da bo za ziher :D
Samael != Samuel

Samael ::

Mavericks Sign Eugene Omoruyi To Two-Way Contract
Za nas zgolj "obrobna" novica, ampak vseeno lep video :)

Samael != Samuel

Kurzweil ::

Portland pa se je po tem, ko je dal priložnost "odsluženemu" Carmelu Anthonyju... tokrat odločil, da sta na vrsti dva metuzalema... namreč Kenneth Faried in Michael Beasley...

Zimonem ::

Samael je izjavil:

Mavericks Sign Eugene Omoruyi To Two-Way Contract
Za nas zgolj "obrobna" novica, ampak vseeno lep video :)


Vse je odvisno od Jasona. Pod Rickom novinci praviloma niso igrali. Pomoje ga bodo dali itak najprej v g ligo.

Kurzweil ::

Dileme ni več, Marko Simonović (210 cm, 1999) kariero nadaljuje v ekipi Chicago Bulls, sklenil je triletno pogodbo, težko 4.3 milijone dolarjev.

Zgodba ne bi bila tako interesantna, če ne bi bila povezana s Slovenijo, točneje z ljubljansko Olimpijo.

Marko Simonović je bil tisti igralec, okoli katerega se je nekdanji direktor Olimpije Roman Lisac poleti 2018 precej trudil. Verjel je, da bi bil lahko prav tedaj 18-letni črnogorski reprezentant tisti, za katerega bi lahko Olimpija tudi nekaj iztržila. 19.6. 2018 je Simonović le podpisal pogodbo z Zmaji. V Ljubljani se ni dolgo zadržal, po letu dni se je selil v Mego, kjer je v klubu doživel meteorski vzpon.

V Ligi ABA v sezoni 2018/2019 je beležil po 4.2 točki in 3.1 skoka na tekmo, letos že 15.8 točke in devet skokov na srečanje!

"Izjemno veseli smo, da smo v igralski kader dodali Marka Simonovića, ki se bo prav zagotovo odlično vklopil v moštvo. Skupaj z Lukom Šamanićem in Issufom Sanonom lahko odkrito trdimo, da ima Petrol Olimpija v svojih vrstah tri izmed najbolj nadarjenih mladih košarkarjev. Želimo, da Petrol Olimpija znova postane valilnica talentov, ne glede na to, ali govorimo o evropskih tekmovanjih ali pa Ligi NBA, in letošnje pripravljalno obdobje je prav zagotovo velik korak na poti k temu, da Ljubljana znova postane eden izmed najboljših razvojnih centrov v Evropi, ki bo privabil v Stožice številne košarkarske strokovnjake in oglednike najbolj uglednih klubov,"" je tedaj dejal direktor Roman Lisac.

Njegove besede so bile nekako preroške:
Simonović je novi član Chicaga, Luka Šamanić se uveljavlja v San Antoniu (njegov član je od 2019.), v dresu Olimpije pa je bil na draftu izbran tudi Sanon, ki pa ostaja v ukrajinskem Dnipru.


Vir: Kosarka.si

... dobro je, zalužil bo polovico zaslužka, kot ga ima za naslednjo sezono predvidenega Victor Oladipo. Sicer pa se zdej ne spomnem... vem, da je imela Olimpija primarno z njim deal, da z morebitnim odhodom v NBA dobi %... sem pa že tudi slišal, da sedaj Cedevita Olimpija do tega zneska ni več upravičena, ker bi naj to sedaj bil nov klub, vsaj pravno-formalno in je tista pogodba nična... bi bila škoda, če je to res...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Kurzweil ::

Košarkarji Los Angeles Clippersov so se okrepili z Ericom Blesoeom, ki prihaja iz Memphisa, v nasprotno smer pa potujejo Patrick Beverley, Rajon Rondo in Daniel Oturu.

bambam20 ::

Če se temu lahko reče "okrepitev". Bledose je bil velik krivec za neuspehe Bucksov, saj je vsak playoff izginil.

Horas ::

pri clippersih se je bolj šlo za sprostitev financ, in pa 2beka so se znebili v zameno za tega erica.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Goody ::

Tudi v Memphisu pravijo da se trojica ne bo zadržala pri njih. Rondo v Mavse (ga imajo zelo radi ;)), al pa Beverley - you are too short, press. ;)

bambam20 ::

Goody je izjavil:

Tudi v Memphisu pravijo da se trojica ne bo zadržala pri njih. Rondo v Mavse (ga imajo zelo radi ;)), al pa Beverley - you are too short, press. ;)



Rondo bi bil dober uprade. Pravi organizator. Beverly je izguba denarja.

Goody ::

Ti pa ne poznaš zgodovine Ronda v Mavsih... gugl it.

bambam20 ::

Goody je izjavil:

Ti pa ne poznaš zgodovine Ronda v Mavsih... gugl it.


POznam. Rondo ti pač v obraz pove, če imaš slabo košarkaško znanje. Večina to slabo prenašajo.

eric_cartman ::

bambam20 je izjavil:

Goody je izjavil:

Ti pa ne poznaš zgodovine Ronda v Mavsih... gugl it.


POznam. Rondo ti pač v obraz pove, če imaš slabo košarkaško znanje. Večina to slabo prenašajo.


Rondo se raj takoj upokoji, kot pa da pride v Dallas igrat.

Zamere, ki jih je imel so bile sicer uperjene proti Carslileu..

Ampak verjamem, da ga posledično tut MC ne želi več blizu Dallasa.

Čeprav je meni tako kot Schroeder zelo antipatičen..pa je za razliko od slednjega Rondo meni veliko boljsi player. Tak nadležen, v dobrem smislu.

Ampak ja.. folk ga sovraži zelo. :)
Reddit skupina za Maverickse ima upvote gumb Nowitzkija, ko pa stisneš downvote pa je Rondo faca gor.. :D

bambam20 ::

eric_cartman je izjavil:



Zamere, ki jih je imel so bile sicer uperjene proti Carslileu..


Saj vem. Velemojster, ki ni več zdržal pritiska, da trenira top telent desetletja je raje "šel" v Indiano, kjer bo lahko v miru izpadal v prvem krogu končnice.

Badwolff ::

bambam20 je izjavil:

eric_cartman je izjavil:



Zamere, ki jih je imel so bile sicer uperjene proti Carslileu..


Saj vem. Velemojster, ki ni več zdržal pritiska, da trenira top telent desetletja je raje "šel" v Indiano, kjer bo lahko v miru izpadal v prvem krogu končnice.


Za razliko od Dallasa, kjer bi izpadel v prvem krogu v nemiru?

Kurzweil ::

Marcus Smart has agreed to a four-year, $77.1 million contract extension with the Boston Celtics.
Josh Hart has agreed to a three-year, $38 million deal with the New Orleans Pelicans.

Kurzweil ::

Zvezdnik košarkarjev Philadelphie Joel Embiid je podaljšal pogodbo s klubom še za štiri leta. Vrednost podpisa, ki bo 213 cm visokega centra zadržal pri 76ersih do leta 2027, je 196 milijonov dolarjev.

bambam20 ::

A koleno si je pozdravil? Nisem nič zasledil, kaj je z njegovim kolenom.

Gogyto ::

Kurzweil je izjavil:

Marcus Smart has agreed to a four-year, $77.1 million contract extension with the Boston Celtics.


Najboljši deal Bostona v zadnjem času.

bambam20 ::

Gogyto je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Marcus Smart has agreed to a four-year, $77.1 million contract extension with the Boston Celtics.


Najboljši deal Bostona v zadnjem času.


Resno? S tem so si zapravili 4-i leta.

Gogyto ::

Smart je to, kar vsaka ekipa rabi, ne glede na kvaliteto. Osebno bi raje obdržal Smarta kot Browna, recimo. So mi pa, recimo, nedotakljivi trije - Tatum, Smart in Brown. Ostalo lahko iz Keltov gre kadarkoli. Pogojno tudi Brown. Smart nikakor.

bambam20 ::

Gogyto je izjavil:

Smart je to, kar vsaka ekipa rabi, ne glede na kvaliteto. Osebno bi raje obdržal Smarta kot Browna, recimo. So mi pa, recimo, nedotakljivi trije - Tatum, Smart in Brown. Ostalo lahko iz Keltov gre kadarkoli. Pogojno tudi Brown. Smart nikakor.


Saj zato pa Boston ne bo videl naslova, dokler bo Smart vodja ekipe.

Kurzweil ::

Smart je odličen igralec... fighter, dober defender in tudi v napadu je zelo soliden... v zadnjem obdobju je bil malce poškodovan... sicer pa je vodja ekipe brez dvoma Tatum in ne Smart...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Gogyto ::

Tako je. Je pa res, da bo Jason to letos moral pokazat tudi konkretno. Zaenkrat tega ni počel najbolje.

bambam20 ::

Marcus Smart v vsem svojem sijaju.



Goody ::

V sedanji NBA ni to sicer denar za kaj več kot solidnega role playerja. Nekaj takega je lani pokasiral recimo B. Bogdanović

Kurzweil ::

32-letni Derrick Rose bo tudi v naslednjih treh sezonah nosil dres New York Knicksov. Nova pogodba je vredna 43 milijonov ameriških dolarjev.

Kurzweil ::

Kako tole mene ne prepriča:

LOS ANGELES LAKERS Updated Roster:

G: Russell Westbrook/Kendrick Nunn/Mac McClung
G: Wayne Ellington/Malik Monk/Austin Reaves*/Chaundee Brown
F: LeBron James/Kent Bazemore/Trevor Ariza/Talen Horton-Tucker/Joel Ayayi
F: Anthony Davis/Carmelo Anthony
C: Marc Gasol/Dwight Howard

Če se recimo Westbrook prilagodi Jamesu kot je ob podpislu obljubljal še rečem, Nunn je soliden backup play... na SG je milo rečeno tema... na krilu je average, kjer seveda izstopa James, ki pa je že precej postaran... na PF Davis, pri katerem samo čakam, kdaj se spet poškoduje, kar mu seveda nikakor ne privoščim, ampak tole zadnje obdobje kaže res slabo... Carmelo je dober za kakšnih 10min... potem pa dva dinozavra na centru, ki ne moreta dohajat tempa... zadnjič sem gledal eno analizo, kjer so prišlo do zaključka, da je trojec Westbrook-James-Davis preko katerih bo seveda šlo 90% napadov... dejansko najslabša "velika trojica" do sedaj, kar se meta za tri točke tiče... je pa seveda zelo prodorna in atletska... tudi sicer nima LAL nekih pretiranih šuterjev... kar pomeni, da jih zna ena klasična cona 2-3 ubijat. Bomo videli, jaz tej ekipi nikakor ne pripisujem možnosti za naslov... res ogromno bo odvisno od sreče s poškodbami... glavo Westbrooka... bo pokazal čas...
««
9 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759195684 (92993) Samael

Več podobnih tem