» »

NBA sezona 2021-2022

NBA sezona 2021-2022

««
5 / 55
»»

sheeshkar ::

bambam20 je izjavil:

Pa je šla še ena sezona navzdol, pa se še začela ni. Lepo je igrat v klubu, kjer že v štartu veš, da nimaš možnosti za osvojitev prvenstva.

Torej si se odločil, da se boš samo kurčil, ne boš pa povedal, kaj bi lahko naredili drugače, da bi že to poletje postali konkurenti za naslov? Ok, prav, te ne bom več nadlegoval.

Samo še nekaj, v NBA je skoraj vsako sezono vsaj cca. 23-24 ekip, ki nimajo šans za naslov (včasih tudi 27-28). Naj vse kar zapustijo ligo, ali bomo morda končno ugotovili, da je grajenje ekip dolgoročen proces?

Smurf ::

Vsi vemo, da bi z Giannisom bil Luka prakticno nepremagljiv, butasto vodstvo Dallasa pa vseeno ni naredilo trajda za njega!

/s

Goody ::

Čist eno vprašanje iz radovednosti če kdo ve: kako da je Atlanta lahko dala 207m Youngu, Dallas pa lahko da max 202m Dončiču? Sem bral da je to max, ki ga lahko Dallas samo zaradi tega, ker je bil Dončić 2*all-Nba first team?

sheeshkar ::

Goody je izjavil:

Čist eno vprašanje iz radovednosti če kdo ve: kako da je Atlanta lahko dala 207m Youngu, Dallas pa lahko da max 202m Dončiču? Sem bral da je to max, ki ga lahko Dallas samo zaradi tega, ker je bil Dončić 2*all-Nba first team?

Od kje razlika 5m, ne vem. Kolikor razumem, bi oba morala dobiti enako Max pogodbo, ampak Young bo to dobil samo, če bo letos imel All-NBA selekcijo, drugače dobi cca. 170m.

dild0idis ::

Goody je izjavil:

Čist eno vprašanje iz radovednosti če kdo ve: kako da je Atlanta lahko dala 207m Youngu, Dallas pa lahko da max 202m Dončiču? Sem bral da je to max, ki ga lahko Dallas samo zaradi tega, ker je bil Dončić 2*all-Nba first team?


Mogoče je kaka fora z davki.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Kurzweil ::

Evo sem si vzel par minut in zmetal na kup vse trade:

Jimmy Butler has agreed to a four-year, $184 million contract extension with the Miami Heat.
Kyle Lowry has agreed to a three-year, $90 million deal with the Miami Heat in a sign-and-trade agreement.
Chris Paul has agreed to a four-year, $120 million deal with the Phoenix Suns.
Boban Marjanovic has agreed to a deal to re-sign with the Dallas Mavericks.
Zach Collins has agreed to a three-year, $22 million deal with the San Antonio Spurs.
Mike Conley Jr. has agreed to a three-year, $68 million deal with the Utah Jazz.
Trae Young has agreed to a five-year, $207 million maximum extension with the Atlanta Hawks.
Shai Gilgeous-Alexander has agreed to a five-year, $172 million maximum contract extension with the Oklahoma City Thunder.
Lonzo Ball has agreed to a four-year, $85 million deal with the Chicago Bulls in a sign-and-trade agreement for Tomas Satoransky, Garrett Temple, and a second-round pick.
PJ Tucker has agreed to a two-year, $15 million deal with the Miami Heat.
Tim Hardaway Jr. has agreed to a four-year, $72 million deal with the Dallas Mavericks.
The Philadelphia 76ers have waived George Hill.
Gabe Vincent has agreed to a two-year, $3.5 million deal with the Miami Heat.
Otto Porter Jr. has agreed to a one-year deal with the Golden State Warriors.
Semi Ojeleye has agreed to a one-year deal with the Milwaukee Bucks.
Richaun Holmes has agreed to a four-year, $55 million deal with the Sacramento Kings.
Max Strus has agreed to a two-year, $3.5 million deal with the Miami Heat.
Dewayne Dedmon has agreed to a one-year deal with the Miami Heat
Kent Bazemore has agreed to a one-year deal with the Los Angeles Lakers.
Blake Griffin has agreed to a one-year deal with the Brooklyn Nets.
Norman Powell has agreed to a five-year, $90 million deal with the Portland Trail Blazers.
Austin Rivers has agreed to a one-year deal with the Denver Nuggets.
Devonte Graham has agreed to a four-year, $47 million contract deal with the New Orleans Pelicans in a sign-and-trade agreement for a first-round pick.
Reggie Bullock has agreed to a three-year, $30.5 million deal with the Dallas Mavericks.
Trey Lyles has agreed to a two-year, $5 million deal with the Detroit Pistons.
Cody Zeller has agreed to a one-year deal with the Portland Trail Blazers.
Daniel Theis has agreed to a four-year, $36 million deal with the Houston Rockets.
Cory Joseph has agreed to a two-year, $10 million deal with the Detroit Pistons.
JaVale McGee has agreed to a one-year, $5 million deal with the Phoenix Suns.
Alex Caruso has agreed to a four-year, $37 million deal with the Chicago Bulls.
Derrick Rose has agreed to a three-year, $43 million deal with the New York Knicks.
Nicolas Batum has agreed to a two-year deal with the Los Angeles Clippers.
Evan Fournier has agreed to a four-year, $78 million deal with the New York Knicks.
Gary Trent Jr., has agreed to a three-year, $54 million deal with the Toronto Raptors.
Solomon Hill has agreed to a one-year deal with the Atlanta Hawks.
Dwight Howard has agreed to a deal with the Los Angeles Lakers.
Wayne Ellington has agreed to a one-year deal with the Los Angeles Lakers.
Trevor Ariza has agreed to a one-year deal with the Los Angeles Lakers.
Mike Muscala has agreed to a two-year, $7 million deal with the Oklahoma City Thunder.
Alex Len has agreed to a two-year deal with the Sacramento Kings.
Bobby Portis has agreed to a two-year, $9 million deal with the Milwaukee Bucks.
Will Barton has agreed to a two-year, $32 million deal with the Denver Nuggets.
Doug McDermott has agreed to a three-year, $42 million deal with the San Antonio Spurs.
Moe Harkless has agreed to a two-year, $9 million deal with the Sacramento Kings.
David Nwaba has agreed to a three-year, $15 million deal with the Houston Rockets.
Jeff Green has agreed to a two-year, $10 million deal with the Denver Nuggets.
Sterling Brown has agreed to a two-year, $6.2 million deal with the Dallas Mavericks.
Torrey Craig has agreed to a two-year, $10 million deal with the Indiana Pacers.
TJ McConnell has agreed to a four-year, $35 million deal with the Indiana Pacers.
Cameron Payne has agreed to a three-year, $19 million deal with the Phoenix Suns.
Kelly Olynyk has agreed to a three-year, $37 million deal with the Detroit Pistons.
Nerlens Noel has agreed to a three-year, $32 million deal with the New York Knicks.
Alec Burks has agreed to a three-year, $30 million deal with the New York Knicks.
JaMychal Green has agreed to a two-year, $17 million deal with the Denver Nuggets.
Jarrett Allen has agreed to a five-year, $100 million deal with the Cleveland Cavaliers.

Goody ::

thx, da dobi TY 207 v primeru all-nba nisem vedel, da so davki ne verjamem, vedno so navajane bruto plače (pa še texas sploh nima state taxa).

Bobi podpisal za eno sezono - 7m, kar mi je primerjalno ogromno, Portis za dve 9m recimo. IMo se lahko za ene 5m zahvali Luki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

bambam20 ::

sheeshkar je izjavil:


Torej si se odločil, da se boš samo kurčil, ne boš pa povedal, kaj bi lahko naredili drugače, da bi že to poletje postali konkurenti za naslov?





To poletje ne morejo, ker se liga začne jeseni.

Drugače boš pa ti najboljše vedel, kaj jim manjka :)), ker si strokovnjak , ko omenjaš Lowrye pa Furnierje in podobne "težkokategornike"

kow ::

Derrick Rose je dobil malo veliko placo? Je pa res, da ga nisem gledal zadnjo sezono.

Smurf ::

Pomoje je max. salary Doncica in Traeya enaka, ce Trae-ju uspe priti v all-nba team/mvp (Derrick Rose rule). Tistih 5 mio razlike je pomoje napaka pri izracunu nekje.

bambam20 je izjavil:

sheeshkar je izjavil:


Torej si se odločil, da se boš samo kurčil, ne boš pa povedal, kaj bi lahko naredili drugače, da bi že to poletje postali konkurenti za naslov?





To poletje ne morejo, ker se liga začne jeseni.

Drugače boš pa ti najboljše vedel, kaj jim manjka :)), ker si strokovnjak , ko omenjaš Lowrye pa Furnierje in podobne "težkokategornike"

Mislim se zmeri bolje kot tvoj plan z Dwight Howardom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

sheeshkar ::

bambam20 je izjavil:

To poletje ne morejo, ker se liga začne jeseni.

O čem ti to sanjaš? Govorimo o sestavljanju ekipe, danes se je uradno pričela tržnica in smo 3. avgusta, sredi poletja.

bambam20 je izjavil:

Drugače boš pa ti najboljše vedel, kaj jim manjka :)), ker si strokovnjak , ko omenjaš Lowrye pa Furnierje in podobne "težkokategornike"

Sedaj pa prosim citiraj, kje sem želel, da podpišejo Lowryja ali Fournierja. Že tedne govorim proti podpisu Lowryja, za Fournierja pa sem omenil samo, da med njim in Timmyjem ne vidim bistvene razlike, da bi se zanj morali sekirati.

Ti si tisti, ki se je pritoževal, da Dallas ne podpisuje "težkokategornikov" kot so Portis, Caruso, Batum, Mills in Markief jebeni Morris. :))

bambam20 je izjavil:

medtem ko ti mimo polzijo Nicholas Batum, Alex Caruso, Patty Mills, Bobby Portis, Markieff Morris in podobni , ki ubijajo v obrambi in so tisto, kar Luka potrebuje okoli sebe.

uvodV?? ::

bambam20 je izjavil:

Pa je šla še ena sezona navzdol, pa se še začela ni. Lepo je igrat v klubu, kjer že v štartu veš, da nimaš možnosti za osvojitev prvenstva.


Desno zgoraj imas gumb da se odjaviš.

Lp!

bambam20 ::

Smurf je izjavil:


Mislim se zmeri bolje kot tvoj plan z Dwight Howardom.


Pojdi še lakersom pametovat, da so naredili napako.

sheeshkar je izjavil:

bambam20 je izjavil:

To poletje ne morejo, ker se liga začne jeseni.

O čem ti to sanjaš? Govorimo o sestavljanju ekipe, danes se je uradno pričela tržnica in smo 3. avgusta, sredi poletja.


LIga se začne oktobra.

uvodV?? je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Pa je šla še ena sezona navzdol, pa se še začela ni. Lepo je igrat v klubu, kjer že v štartu veš, da nimaš možnosti za osvojitev prvenstva.


Desno zgoraj imas gumb da se odjaviš.

Lp!


A nekoga že boli? :))


Pa gumb za odjavo ni zgoraj, pač pa precej nižje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Samael ::

Goody je izjavil:

Čist eno vprašanje iz radovednosti če kdo ve: kako da je Atlanta lahko dala 207m Youngu, Dallas pa lahko da max 202m Dončiču? Sem bral da je to max, ki ga lahko Dallas samo zaradi tega, ker je bil Dončić 2*all-Nba first team?


Ni mu dala ampak je vsota pogojena s kriteriji vezanih na drugo leto :)

Cirka 207 mil bo dobil če bo v sezoni 21-22 prišel v ALL STAR team (letos ni), sicer bo dobil $172 mil.

Razlika, če ugibam, najbrž izhaja iz tega, da bo po "Derrick Rose pravilu" pogodba Luke, ki jo bo podpisal v teh dneh, vezana na 30% capa tega leta, pogodba Younga pa bo vezana na 30% cap prihodnjega leta - če bo za to seveda sploh dosegel kriterije.

O Derrick Rose pravilu:

The “Derrick Rose Rule,” which was created after Rose won his MVP while playing on his rookie contract, allows young stars in the NBA to qualify for a higher maximum salary–30% of the cap instead of 25%–early in their careers. When players are eligible for rookie-scale extensions, they can qualify for the “Derrick Rose Rule” if they are named to an All-NBA team in the most recent season or two of the past three seasons, named Defensive Player of the Year in the most recent season or two of the past three seasons, or named MVP in any of the past three seasons.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Goody ::

Thx, makes sense

Smurf ::

A itak, pri Traeju bodo cakali do naslednjega leta ravno zato, da lahko dobi visjo pogodbo? That makes sense.

bambam20 je izjavil:


Pojdi še lakersom pametovat, da so naredili napako.


Lakersi imajo trenutno hude hude probleme, ker jim 3 glavni igralci poberejo ves budget, kar pomeni da morajo vzeti prakticno kar lahko dobijo. Hkrati pa jih resuje to, da so zanimive destinacija za igralce, ki lovijo prstan in so zato pripravljeni oddigrati za drobiz.

Skratka cisto drugacna in neprimerljiva situacija. Ni to noben dokaz, da je Howard dobra izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

eric_cartman ::

Elephant in the room je še vedno KP. Lahko upamo na najboljše in da bo ponovno ratal stari dobri unicorn.. To so res pobožne želje..

Ampak problem je njegova enormna pogodba, ki je noben noče in pa njegov rekordno nizek trade value - delno ga je pri tem potopil tudi Rick, ker ga je izrabljal na tak način.

Obstaja intervju Dončiča, ki namiguje na to, da se ni strinjal z RC-jem glede izkoriščanja KP-ja sploh v finalni seriji. Po drugi strani pa se KPju očitno ni dalo igrat in ni imel nikakršne motivacije glede na zahtevano. Karkoli so imeli.. Jst ne morem verjet, da bi iz ~ 30/8/5 playerja ratal tak polom kot smo ga gledali na koncu.

Ameriški mediji bodo letos tako ali tako omenjali samo še Netse in Lakerse. Za ostale ekipe ne bo nič medijskega prostora. Ker je očitno, da bodo na polno forsirali zmago teh dveh ekip v finalu.

Upam na prijetno presenečenje. In da bo Kiddu uspelo to, kar ni uspelo Ricku.

Kakor ga nekateri spoštujejo pa je bil že konkreten razlog sedaj, da je mogoče boljše, da zaključi z ero head coacha pri Dallasu.

Zgodovina sprememb…

Horas ::

Smurf je izjavil:

A itak, pri Traeju bodo cakali do naslednjega leta ravno zato, da lahko dobi visjo pogodbo? That makes sense.

bambam20 je izjavil:


Pojdi še lakersom pametovat, da so naredili napako.


Lakersi imajo trenutno hude hude probleme, ker jim 3 glavni igralci poberejo ves budget, kar pomeni da morajo vzeti prakticno kar lahko dobijo. Hkrati pa jih resuje to, da so zanimive destinacija za igralce, ki lovijo prstan in so zato pripravljeni oddigrati za drobiz.

Skratka cisto drugacna in neprimerljiva situacija. Ni to noben dokaz, da je Howard dobra izbira.


mogoče ne, je pa ariza vsekakor dober dodatek pod košem!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Smurf ::

eric_cartman je izjavil:

Elephant in the room je še vedno KP. Lahko upamo na najboljše in da bo ponovno ratal stari dobri unicorn.. To so res pobožne želje..

Moj vidik kar se tega tice je, da ima KP trenutno zelo nizko vrednost na trgu in se ga tezko proda za karkoli pametnega. Hkrati je po dolgem casu zdrav med sezonama in lahko dela na formi. Na podlagi tega bi rekel, da ima Dallas najvec sans, da se izboljsa predvsem s KPjem.

Zadnja leta problem Dallasa ni bilo to, da ne bi imel denarja za igralce, ampak to, da ni bil zanimiva destinacija. Iz tega vidika se mi zaenkrat KP ne zdi ravno tako velik problem.

bambam20 ::

eric_cartman je izjavil:

Jst ne morem verjet, da bi iz ~ 30/8/5 playerja ratal tak polom kot smo ga gledali na koncu.


Kje si našel 30 in 5 ? LOL.

Horas je izjavil:



mogoče ne, je pa ariza vsekakor dober dodatek pod košem!


Kaj ti pišeš. Ariza je s svojimi 203 cm krilni igralec in ne more igrat pod košem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

eric_cartman ::

bambam20 je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Jst ne morem verjet, da bi iz ~ 30/8/5 playerja ratal tak polom kot smo ga gledali na koncu.


Kje si našel 30 in 5 ? LOL.

Horas je izjavil:



mogoče ne, je pa ariza vsekakor dober dodatek pod košem!


Kaj ti pišeš. Ariza je s svojimi 203 cm krilni igralec in ne more igrat pod košem.


Tako hudo slabši ni bil.. Na pamet sem rekel.. Po statistiki za zadnjo sezono je 20/8.9/1.5. Kakorkoli.. Zelo zelo soliden igralec, če bi ostal tak rim protector kot je bil pri NY Knicksih.

GupeM ::

KP bo letos pomoje v napadu precej boljši, če je res kar pravijo glede tega, da je samo ubogal trenerja. Po mojem bi ga katerikoli drugi trener znal bolje izkoristiti.

Če pa bo imel v napadu boljše opcije in mu bo steklo pa se zna zgodit, da bo tudi v obrambi precej bolj motiviran. In kar naenkrat bi lahko postal zver kot je že bil. Upajmo.

Samael ::

Smurf je izjavil:

A itak, pri Traeju bodo cakali do naslednjega leta ravno zato, da lahko dobi visjo pogodbo? That makes sense.


Ne razumem kaj želiš povedati :) Oz. najbrž ti nisi razumel, kaj je bilo povedano zgoraj - preberi moj post bolj pozorno ;-)
Sklenili so dogovor o podaljšanju z drugim letom, le pogoji (a bo ALL STAR ali ne bo) pod katerimi bo plačan, bodo znani šele po koncu prihajajoče sezone in bodo po Derrick Rose pravilu vezani na 30% capa naslednje sezone, ne ko pri Luki, ki je že ipolnil pogoje za max, se ve, kaj mu pripada in bo podpisal zdaj pred začetkom te sezone.. Če se kje motim me popravi :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Vajenc ::

Ben Simmons, sem ga zgrešil? Poleg Kawhija, bi bil od izbire Simmons še najboljša okrepitev za Dallas.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Goody ::

Simmons ima pogodbo, Dallas nima nič za ponuditi v zameno. Hočejo nekaj v stilu Hardena za njega (cel kup pikov, + še kakšen mladi dober)

bambam20 ::

Vajenc je izjavil:

Ben Simmons, sem ga zgrešil? Poleg Kawhija, bi bil od izbire Simmons še najboljša okrepitev za Dallas.


O, seveda. Simmons top igračina.

eric_cartman ::

GupeM je izjavil:

KP bo letos pomoje v napadu precej boljši, če je res kar pravijo glede tega, da je samo ubogal trenerja. Po mojem bi ga katerikoli drugi trener znal bolje izkoristiti.

Če pa bo imel v napadu boljše opcije in mu bo steklo pa se zna zgodit, da bo tudi v obrambi precej bolj motiviran. In kar naenkrat bi lahko postal zver kot je že bil. Upajmo.


Če ne drugega, bo definitivno žoga več pri njemu.

Kar se res veselim je to, da bo Josh Green končno dobil več minut na tekmi.. Tudi če po 10 minut na tekmo, bo boljše kot trash time po 2 minuti na blowout tekmi.

Vajenc ::

Goody je izjavil:

Simmons ima pogodbo, Dallas nima nič za ponuditi v zameno. Hočejo nekaj v stilu Hardena za njega (cel kup pikov, + še kakšen mladi dober)

KP + lanski izbor Dallasa + bodoči picki + $ 8-)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Goody ::

Phila: polite thank you but hard pass. Iščejo pike prve runde+dobrega mladega. Nič od tega Dallas nima.

Smurf ::

Goody je izjavil:

Phila: polite thank you but hard pass. Iščejo pike prve runde+dobrega mladega. Nič od tega Dallas nima.

Kaj da ne, imajo najvecji trenutni asset na trgu, Doncica :D.

Samo ga seveda ne dajo ;).

Zimonem ::

Vajenc je izjavil:

Ben Simmons, sem ga zgrešil? Poleg Kawhija, bi bil od izbire Simmons še najboljša okrepitev za Dallas.

Na dončiča pošlješ dva ali tri igralce. Simmonsa pustiš samega. Nekdo malo merka pod košem.

Nedasemiveč ::

bambam20 sam zdaj pa že mene zanima, kaj bi dejansko ti spremenil pri kadrovanju Dallasa do tega trenutka? Ker zaenkrat samo kritiziraš, ne ponujaš pa nobene alternative, kako bi ekipa izgledala bolje.

Sam sem že v temi prejšnje sezone napovedoval, da bodo tole poletje mnogi razočarani glede trgovanja Dallasa, ker je letošnji free agency enostavno shit v primerjavi z lanskim. Sem pa tu ciljal na publiko, ki nima pojma kako tržnica v ligi NBA deluje, ki ne pozna sistema salary cap itn. in ne denimo tebe, ki sodeč po vpisih vseeno dokaj dobro poznaš ves sistem in igralce, ki so trenutno na voljo.

Mavsi so popolnoma zatajili lani poleti, ko so čakali nerealne želje namesto, da bi delali movese. Na voljo je bilo res polno odličnih igralcev, ki bi delovali dobro poleg Luke, pa tu ne govorimo o super zvezdnikih, pa so Donnie&co. dobesedno spali. Jaz bom Nicota sodil šele poleti 2022.

Me pa boli srce, ko vidim kakšni igralci dobivajo po $20 milijonov na sezono.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Nedasemiveč je izjavil:

bambam20 sam zdaj pa že mene zanima, kaj bi dejansko ti spremenil pri kadrovanju Dallasa do tega trenutka? Ker zaenkrat samo kritiziraš, ne ponujaš pa nobene alternative, kako bi ekipa izgledala bolje.



Če odštejem prvo sezono, ko je bil Luka novinec, bodo sedaj stran vrgli še tretjo sezono. Lani je bil na voljo Baynes ampak frajerji pri Dallasu seveda ne trznejo. Sem napisal, da je na voljo Patty Mills, točno to kar Dallas potrebuje. Kvalitetnega playa, na voljo je bil Alex Caruso, odličen v obrambi, borec, atlet - nič, na voljo je bil odlični krilni igralec Batum - nič...

Na voljo je bil Thais -- nič...

Ja pol pa nič.

Nič: sezona 2021/2022 je že v štartu zafurana. Igrali bodo zato, da bodo lahko nato za uspeh imeli izpad v drugem krogu, če bodo prišli do njega.

Nedasemiveč ::

Samael je izjavil:

Nedasemiveč je izjavil:



- Tim Hardawy Jr.: 4 year deal, $72 million


Povsem identična pogodba kot 4 leta nazaj pri Knicksih, s tem da zdajle izgleda vseeno nekoliko bolj sprejemljivo. Upam, da bo tudi ta naslednja štiri leta igral tako, kot je v letu pred podpisom nove pogodbe.


Meni je v oči padel tale komentar na redditu:

Duncan got 5Y/90M, Fournier got around 4Y/80M. Those were the two price tags we had to compare THJ with. He got the cheapest of the 3 contracts, with similar production and a skill set as good as those.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Ja THJevih 4y/72mio v danasnjih casih sploh ni slabo. Imam obcutek, da bi izven Mavsov lahko dobil 80mio+, kar je zame majhna zmaga Mavsov. Ker se ravno omenja Fournier, meni se zdi THJ tam tam po kvaliteti, s tem, da ze preverjeno deluje ok z Mavsi in se tudi dobro tukaj pocuti. V resnici sem kar vesel, da so ga obdrzali, ker je ok izbira za 3-4 ofenzivnega igralca.

Nedasemiveč ::

bambam20 je izjavil:

Nedasemiveč je izjavil:

bambam20 sam zdaj pa že mene zanima, kaj bi dejansko ti spremenil pri kadrovanju Dallasa do tega trenutka? Ker zaenkrat samo kritiziraš, ne ponujaš pa nobene alternative, kako bi ekipa izgledala bolje.



Če odštejem prvo sezono, ko je bil Luka novinec, bodo sedaj stran vrgli še tretjo sezono. Lani je bil na voljo Baynes ampak frajerji pri Dallasu seveda ne trznejo. Sem napisal, da je na voljo Patty Mills, točno to kar Dallas potrebuje. Kvalitetnega playa, na voljo je bil Alex Caruso, odličen v obrambi, borec, atlet - nič, na voljo je bil odlični krilni igralec Batum - nič...

Na voljo je bil Thais -- nič...

Ja pol pa nič.

Nič: sezona 2021/2022 je že v štartu zafurana. Igrali bodo zato, da bodo lahko nato za uspeh imeli izpad v drugem krogu, če bodo prišli do njega.


Kaj se je dogajalo lani nima sploh smisla komentirati, ker sem bil tudi sam razočaran, pa vseeno to ni krivda trenutnega vodstva. Patty je pa očitno želel ostati v San Antoniu in 12 milijonov na sezono za naslednja štiri leta in igralca, ki dosega 10 pik na sezono... kaj pa vem no. Mi je potem že bolj všeč prihoda Bullocka, ki bo stal 2 milijona manj na leto + eno leto krajša pogodba. Bomo videli kako se bo razvilo okoli Dragića.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Nedasemiveč je izjavil:



Kaj se je dogajalo lani nima sploh smisla komentirati, ker sem bil tudi sam razočaran, pa vseeno to ni krivda trenutnega vodstva. Patty je pa očitno želel ostati v San Antoniu in 12 milijonov na sezono za naslednja štiri leta in igralca, ki dosega 10 pik na sezono... kaj pa vem no. Mi je potem že bolj všeč prihoda Bullocka, ki bo stal 2 milijona manj na leto + eno leto krajša pogodba. Bomo videli kako se bo razvilo okoli Dragića.



Skoz je debata, da Dallas potrebuje še enega dobrega playmakerja in Patty bi bil točno to. Je tudi kreator in lahko irga tudi po potrebi na poziciji šuterja. Ne vem, kaj ima tukaj, da dosega 10 točk povprečno. Derek Fisher jih še toliko ni, pa je bil zlata vreden play pri lakersih.

Nedasemiveč ::

Se strinjam, da Dallas potrebuje še enega organizatorja ampak saj pravim, Dragić je še vedno na mizi. Če jim ta posel uspe realizirati bo Bullock izpadel kot boljša izbira.

Zgodovina sprememb…

Horas ::

bambam20 je izjavil:

Nedasemiveč je izjavil:



Kaj se je dogajalo lani nima sploh smisla komentirati, ker sem bil tudi sam razočaran, pa vseeno to ni krivda trenutnega vodstva. Patty je pa očitno želel ostati v San Antoniu in 12 milijonov na sezono za naslednja štiri leta in igralca, ki dosega 10 pik na sezono... kaj pa vem no. Mi je potem že bolj všeč prihoda Bullocka, ki bo stal 2 milijona manj na leto + eno leto krajša pogodba. Bomo videli kako se bo razvilo okoli Dragića.



Skoz je debata, da Dallas potrebuje še enega dobrega playmakerja in Patty bi bil točno to. Je tudi kreator in lahko irga tudi po potrebi na poziciji šuterja. Ne vem, kaj ima tukaj, da dosega 10 točk povprečno. Derek Fisher jih še toliko ni, pa je bil zlata vreden play pri lakersih.


uf fisher pri lakersih je pa res bil nepogrešljiv, asistence, trojke v najbol pomembnih ključnih trenutkih.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

bambam20 ::

Nedasemiveč je izjavil:

Se strinjam, da Dallas potrebuje še enega organizatorja ampak saj pravim, Dragić je še vedno na mizi. Če jim ta posel uspe realizirati bo Bullock izpadel kot boljša izbira.


Zdaj smo spet tam, ČE. Celotna stvar je zgrajena zgolj okoli ČE-jev. Če bo to in to, če bo ta in ta. Dallas nima vizije, to je največji problem.

Nedasemiveč ::

[Charania] Rudy Gay is signing a two-year, $12.1M deal with the Jazz, with a player option, his agents Raymond Brothers and Sam Permut said.

Tole je pa vrhunski posel Utaha.

IL_DIAVOLO ::

Tale max pogodba traeju je se najbolj bizarna :O

Kaj v nba salary cap se sploh deluje?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Badwolff ::

Zakaj? Na obe alineji?

sheeshkar ::

bambam20 je izjavil:

Nedasemiveč je izjavil:

bambam20 sam zdaj pa že mene zanima, kaj bi dejansko ti spremenil pri kadrovanju Dallasa do tega trenutka? Ker zaenkrat samo kritiziraš, ne ponujaš pa nobene alternative, kako bi ekipa izgledala bolje.



Če odštejem prvo sezono, ko je bil Luka novinec, bodo sedaj stran vrgli še tretjo sezono. Lani je bil na voljo Baynes ampak frajerji pri Dallasu seveda ne trznejo. Sem napisal, da je na voljo Patty Mills, točno to kar Dallas potrebuje. Kvalitetnega playa, na voljo je bil Alex Caruso, odličen v obrambi, borec, atlet - nič, na voljo je bil odlični krilni igralec Batum - nič...

Na voljo je bil Thais -- nič...

Ja pol pa nič.

Nič: sezona 2021/2022 je že v štartu zafurana. Igrali bodo zato, da bodo lahko nato za uspeh imeli izpad v drugem krogu, če bodo prišli do njega.

Preden pričnem kritizirati... Hvala, ker si se potrudil in odgovoril na naša vprašanja o tvojih predlogih.

To so tvoji predlogi? Baynes? Caruso? Batum?... A resno misliš, da bi z njimi bili konkurenčni za naslov? Sem mislil, da boš vsaj napletel kakšen NBA 2k trade za Bradley Beala, Lillarda ali vsaj John Collinsa, glede na to, kako se jeziš nad dosedanjimi tradei in sezono razglašuješ za povsem uničeno... Ja, z Aron faking Baynesom bi lani gotovo povozili cel Zahod, pa še Giannisa v finalu. In Caruso je tisti manjkajoči člen, ki bi pozdravil vse težave v letošnji sezoni. Daj no, bodi vsaj malo realen. :))

In kdo pravi, da niso bili v pogovorih za vse te igralce z njihovimi agenti, pa so jih zaradi kopice različnih razlogov pač zavrnili? Za Portisa je postalo javno, da je bil Dallas opcija, ki jo je zavrnil, enako tudi Lowry. Če bi se Lowry (ali kakšen podoben prost igralec v tem plačilnem rangu) odločil za Dallas (za denar, ki ga je sedaj dobil), bi se morali odreči Hardawayu - bi res bili bistveno na boljšem? Morda malenkost ja, ampak gotovo ne toliko, da bi bili kar med konkurenti za naslov. Debato o Caruso vs. Bullock smo že imeli in dejstvo je, da med njima ni bistvene razlike v kvaliteti, tudi če meniš, da je Caruso malo boljši s čimer se sicer strinjam. Sterling Brown pa je podpisal za tako majhen znesek, ki ga ne bi sprejel nihče od tvojih naštetih igralcev, torej je samo pozitivno, da so ga uspeli dobiti. Gre za potencialnega 3&D igralca, ki bo v najslabšem primeru minimalna obremenitev za salary cap.

bambam20 je izjavil:

Nedasemiveč je izjavil:

Se strinjam, da Dallas potrebuje še enega organizatorja ampak saj pravim, Dragić je še vedno na mizi. Če jim ta posel uspe realizirati bo Bullock izpadel kot boljša izbira.


Zdaj smo spet tam, ČE. Celotna stvar je zgrajena zgolj okoli ČE-jev. Če bo to in to, če bo ta in ta. Dallas nima vizije, to je največji problem.

Čakaj malo, ali tvoji predlogi Carusa, Batuma, Theisa, Baynesa in podobnih "težkokategornikov" pa niso ČE-ji? :))

Preberi si še malo o vseh omejitvah, s katerimi se mora spopadati novo vodstvo Mavericksov glede salary capa, MLE, Bi Annual Exception, trade exception, restrikcije glede sign&trade itd. ter zraven upoštevaj, da niso imeli draft pickov (niti jih nimajo dovolj v prihodnje), da nimajo igralcev, ki bi bili trade assets in da je tu še gigantska pogodba Porzingisa, ki jo lahko tradeaš samo za vrečko čipsa, pa ti bo morda jasno, da letos poleti preprosto ni mogoče zgraditi ekipe, ki bi lahko bila že takoj konkurenčna. Ko boš malo preučil vse to, ti bo morda jasno, da novo vodstvo ima neko novo vizijo in da so v primerjavi s prejšnjimi leti naredili nekaj povsem drugačnih potez, ki bodo v pozitivni luči lahko potencialno prišle do izraza šele naslednje leto in šele takrat bo pravi test njihovih sposobnosti.

bambam20 ::

sheeshkar je izjavil:

ti bo morda jasno, da novo vodstvo ima neko novo vizijo in da so v primerjavi s prejšnjimi leti naredili nekaj povsem drugačnih potez, ki bodo v pozitivni luči lahko potencialno prišle do izraza šele naslednje leto in šele takrat bo pravi test njihovih sposobnosti.


Ni videt, da imajo vizijo, če so šli podaljšat pogodbi z WCS-om in Bobanom.

No, si le potrdil, da je prihajajoča sezona stran vržena.

Goody ::

En meni zanimiv za Dallas bi bil Kendrick Nunn. Je sicer RFA ampak Miami naj ne bi imel namena ga zadržati.

Nedasemiveč ::

bambam20 je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

ti bo morda jasno, da novo vodstvo ima neko novo vizijo in da so v primerjavi s prejšnjimi leti naredili nekaj povsem drugačnih potez, ki bodo v pozitivni luči lahko potencialno prišle do izraza šele naslednje leto in šele takrat bo pravi test njihovih sposobnosti.


Ni videt, da imajo vizijo, če so šli podaljšat pogodbi z WCS-om in Bobanom.

No, si le potrdil, da je prihajajoča sezona stran vržena.


To so vseeno minimalne pogodbe, ki ti prav pridejo ob morebitnih tradeih. Konec koncev bo lahko izmed omenjenih predstavljal tudi 13. ali celo 14. igralca. Bomo videli, kaj bodo do konca prestopnega skupaj navrgli.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Traja leta da sestavis manevrski prostor za dobre trade, dallas jih ne, vse se dogaja izven dallasa, niso relevantni za ostale. Noben ne pričakuje, da bodo iz odpadnikov sestavili šampionsko ekipo, ker pac ni realno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

sheeshkar ::

bambam20 je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

ti bo morda jasno, da novo vodstvo ima neko novo vizijo in da so v primerjavi s prejšnjimi leti naredili nekaj povsem drugačnih potez, ki bodo v pozitivni luči lahko potencialno prišle do izraza šele naslednje leto in šele takrat bo pravi test njihovih sposobnosti.


Ni videt, da imajo vizijo, če so šli podaljšat pogodbi z WCS-om in Bobanom.

No, si le potrdil, da je prihajajoča sezona stran vržena.

Nič ni stran vrženo, ti samo ne razumeš razlike med biti konkurenčen za naslov in postopnim grajenjem ekipe. Po tej logiki bo naslednjo sezono "stran vrglo" cca. 25 ekip. Vrhunska logika, ni kaj. :|

Boban je enoletna pogodba, ki ne vpliva na nič. Je igralec, ki je koristen za 10-15 minut na tekmo, podpisali pa so ga predvsem zato, ker ima odličen vpliv na slačilnico. Tudi o tem smo že govorili, kako pomembno je imeti tudi takšne igralce in velika večina ekip v zgodovini lige je imela kakšnega takšnega igralca (Scalabrine, Perkins, Haslem, tudi Sašo Zagorac na EB 2017 je bil eden izmed takšnih...). WCS je poceni pogodba, ki jo lahko tudi tradeaš in ni popolnoma nič vplival na morebitne okrepitve.

Aja, pa še nekaj za vse, ki pravite, da Dallas odkar imajo Luko ni še nič naredil, da bi bili lahko konkurenčni... Seveda so, naredili so trade za Porzingisa+THJ, kjer z izjemo nekaj pickov niso izgubili praktično nič in dobili takrat 23/24 letnega potencialnega superzvezdnika. Na žalost se ni izšlo zaradi poškodb, ampak prosim ne pretvarjajmo se sedaj, da je to takrat veljalo za slab trade. Po bitki pa je vsak kreten lahko general. Pa tudi če gremo pametovati za nazaj, je trade bil uspešen že zaradi THJ.

Goody ::

R. Hood v Mil, James Johnson v Brooklyn, Bjelica v GSW

R.Gay v Jazz, Ariza v Lakerse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()
««
5 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759197604 (94913) Samael

Več podobnih tem