» »

NBA sezona 2021-2022

NBA sezona 2021-2022

««
23 / 55
»»

judoka ::

Model me prov iritira letos. 4 sezona, ni vec otrok, a pride 20kg pretezek (v 3 tednih?!) in nadaljuje z pizdenjem nad sodniki, kot
da to kdaj pomaga. Mogoce ne bi bilo slabo za njega da ima eno katastrofalno sezono ki bi mu nardila tak brain damage, da
si ne bi nikoli vec dovolil razlest v bajska. Valda da si v 4/4 neucinkovit ce mas 20 kg viska, si za 1 korak pocasnejsi pa se
pri metu se ti pozna da dihas na skrge.

travislife04 ::

Nedasemiveč je izjavil:

Update:

For the 2021-22 season, the Play-In Tournament will take place April 12-15, 2022, between the last day of the regular season on April 10 and the start of the playoffs on April 16.

Below are some key dates for the 2021-22 season.


o Aug. 2: Teams can begin negotiating with free agents (6 p.m. ET)
o Aug. 6: Teams can begin signing free agents (12:01 p.m. ET)
o Aug. 8-17: MGM Resorts NBA Summer League in Las Vegas
o Sept. 28, 2021: Training camp begins
o Oct. 19, 2021: Regular season begins
o April 10, 2022: Regular season concludes
o April 12-15, 2022: Play-In Tournament
o April 16, 2022: Playoffs begin
o June 2, 2022: NBA Finals begin
o June 19, 2022: Game 7 of NBA Finals (if necessary)
o June 23, 2022: NBA Draft

https://www.eurohoops.net/en/nba-news/1...

Great news for MGM and NBA lovers.
The MGM Resorts NBA Summer League 2021 will occur August 8-17. The NBA Summer League is authoritatively back. Subsequent to taking a break in 2020 because of COVID-19, the NBA reported Wednesday the MGM Resorts NBA Summer League 2021 will occur August 8-17 in Las Vegas. I do work as an employee and login to mlifeinsider login portal I could stay updated all latest news.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Masayoshi ()

eric_cartman ::

Uf.. Težka je tale sezona za MaveBrickse. :))

V slovenščini se bedno sliši.. Zato v angleščini: "This team is so wrong on so many levels".

Luka postaja princeska v ligi. Namesto, da bi izkoriščal svoj potencial, bo kmalu z Zionom skupaj posedal po fast food lokalih. Da ne omenjam pritoževanja. In tega, da zadnja 2 meseca samo še hodi po igrišču.. Sploh ne teče več. Potem pa še prodiranje pod koš, ki ga sploh več ne zmore, ker je tako izven kondicije. Potem pa neke midrange mete stalno izvaja, ki jih je letošnje leto krepko več kot lani - seveda, ker je bil lani v vveliko boljši formi.

In kar najbolj sovražim. Včeraj po novinarski konferenci se je glede svoje teže skliceval na offseason. Pa fakof.. 20 tekem je mimo in 2 meseca.. Če v tem času pri vseh treningih ne moreš zgubit med 5-10kg, glede na to, da si profesionalni igralec, ki je nesramno dobro plačan.. Res podn..

To je pa ta problem, ker se zaradi slabo izdelanega rosterja vsi bojijo, da bo šel in mu noben ne upa nič rečt.. Ampak jst mu ne bi pustil igrat dokler ne shujša.. Ne bi ga dal v igro, če bi bil Kidd. Vsem ostalim playerjem bi pa povedal, da je na njemu kdaj bo shujšal in pomagal pri igri.

Dobro.. Toliko o Dončiču..

Mavs vs. Nets:
Rezultat 9/46 za 3pt pove vse o tekmi.
Prav tako THJ in Bullock 0/13 3pt. Pri čemer je en vsaj malo delal na obrambi (Reggie). THJ pa je samo 3&D player brez D. Torej 3 player za 17 mil.$ na leto, ki ne zadeva nič.

KP - Res da je včeraj igral.. Samo jst bi opustil eksperiment z KP-jem. Pri 20 tekmah je izpustil že 50% tekem. Pa tudi igra ne več tako hudo dobro.. Vsaj včeraj ni.

Brunson - povprečen player, ki je imel par dobrih tekem. Očitno so tolkle ven iz povprečja, ker je kvaliteta igre konkretno padla pri njem.

DFS: Za tako majhen denar veliko nudi. Se mi pa vseeno ne zdi štarter za contender ekipo. Vsekakor pa je včeraj odigral čisto solidno.

Kleber: Vsaj obrambo ima dobro. Čeprav mu met za 3 tudi ni stekel.

Sicer pa pričakovan razplet pri Mavsih. Meltdown v zadnji četrtini.

Mi je že čisto meh glede njihovega uspeha. In če sem malo nesramen. Jim nekako privoščim konkretno slabo sezono.. Ker bi rabili konkreten RESET in konkretno menjavo ekipe. Obdržat samo par igralcev. Vse ostalo pa na smetišče zgodovine.

Problem pa je, ker delajo na kemiji in imajo z MC-jem mogoče že vsi preveč prijateljske odnose. To pa pelje v slab biznis. Ker nobenega noče zamenjat.. In si govori, da so super igralci..

V njihovo simpatičnost/dobrodušnost/prijaznost in povezanost ne dvomim.. Močno pa dvomim v sposobnosti marsikaterega igralca v tem teamu.

In še.. Barkley je povedal svoje v oddaji, s čimer pa se strinjam:
"I hate to see Dallas wasting this kid's career".


Luka je lahko v zlati formi, pa tega rosterja ne bo pripeljal mimo prve runde playoff-ov.

Masayoshi ::

Ajd, zadnji stavek ravno ne zdrži po moje. Tako lani kot predlani niso bili daleč (poškodbo, oziroma lani obupno igro KP daleč)da bi izločili Clipperse s Kawhijem (ki bi, imo, prišli daleč, če se Kawhi ne bi poškodoval). Ampak letos je pa pogreb - ne zlata forma LD in katastrofa pri metu praktično na vseh tekmah.

Mato989 ::

V osnovj e po moje težava to da ima Dallas 2 igralca (KP in LD) na takih plačah noben pa ni nek presežek (sploh letos) za ekipo glede na plače... in če potem dodaš še 2-3 podpovprečne igralce glede na plačo prideš do crap ekipe.

Ne more top salary igralec kot je KP manjkat 50% tekem vsako leto in ne more McDončič s tako plačo kot jo ima biti v taki kondiciji kot nekdo ki rekreativno igra basket.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

judoka ::

Trolom ni jasno da je LD se na rookie pogodbi..

Masayoshi ::

Nič novega glede McMata...

Mato989 ::

LD bo do poletja 2027 zaslužil več kot 200mil before taxes in v Texasu kolikor vem so davki med nižjimi... če meni daste 200mil v 6 letih bom če nič drugega v top formi ker se bom ukvarjal samo s tem...

Kako je lahko LBJ v formi pa kako nima Curry 20kg preveč itd... Dončič pa ne more shujšat 20kg ali pa vsaj 15kg, in potem kot berem zgoraj pravi da je kriv offseason?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

judoka ::

Ti majstr si nepomemben osebek z 0 talenta in psihopatskimi tendencami. Ni cudno da si zagrenjen in zleht. Edina varianta
da prides do kesha je da gres v politiko, a tam bos mel mocno konkurenco.

Groot ::

Ok če pustimo Matota ob strani.

Tudi sam sem malce presenečen nad fizičnim stanjem Luke. Sploh glede na to da je bil letos njegov offseason zaradi kvalifikacij za OI in OI precej aktiven. Sam sem se po koncu OI bolj bal tega da se mu bo ta loading poznal na začetku sezone, kot se je dejansko kar nekaj ostalim reprezentantom (npr. Blažič, Murič, da poškodb nekaterih sploh ne omenjamo). Ampak da mu je uspelo v tistih par tednih priti do tega stanja je pa že res počasi malce neresno. Kolikor sicer res ne podpiram trolanja Matota, se pa tukaj vsaj delno strinjam z njim da bi Luki morda koristilo malce trde roke. Nivo igralcev v ligi je pač tako visok, da zgolj talent pač ne bo dovolj za nivo, ki ga vsi mi in pa tudi Luka sam pričakujemo nekako od njega.

FTad ::

Groot je izjavil:

Ok če pustimo Matota ob strani.

Tudi sam sem malce presenečen nad fizičnim stanjem Luke. Sploh glede na to da je bil letos njegov offseason zaradi kvalifikacij za OI in OI precej aktiven. Sam sem se po koncu OI bolj bal tega da se mu bo ta loading poznal na začetku sezone, kot se je dejansko kar nekaj ostalim reprezentantom (npr. Blažič, Murič, da poškodb nekaterih sploh ne omenjamo). Ampak da mu je uspelo v tistih par tednih priti do tega stanja je pa že res počasi malce neresno. Kolikor sicer res ne podpiram trolanja Matota, se pa tukaj vsaj delno strinjam z njim da bi Luki morda koristilo malce trde roke. Nivo igralcev v ligi je pač tako visok, da zgolj talent pač ne bo dovolj za nivo, ki ga vsi mi in pa tudi Luka sam pričakujemo nekako od njega.


Tudi sam se tokrat strinjam z Matotom. Tudi Jordan je v svojih letih stopil v fitnes, ko je videl, da ga the Pistons boys vedno skoraj polomijo in je v offseason treniral. Ce Luka vidi, da ga zmanjkuje v zadnji cetrtini in da je nabral kilograme, bi se moral vzeti v roke in nekaj ukreniti. Mogoce se še ni dosti zresnil in bo potreben nek hladen tus, da se zacne tega zavedati. Isto s pritozevanjem nad sodniki. Nekdo ga bo moral bitch slappat, da se zresni.

sheeshkar ::

Če lahko malce zamižimo na eno oko glede (ne)pripravljenosti na začetku sezone, je po več kot 20ih tekmah Lukova fizična pripravljenost res nekaj, kar si zasluži kritiko. Največji del krivde seveda leži na njemu in v kolikor želi izpolniti svoj potencial ter dejansko postati najboljši igralec v NBA, bo moral resno spremeniti svoj stil življenja. V ta koš lahko vržemo tudi njegove proste mete, ker ni prav nobenega razloga, da so še vedno tako slabi, ker ima dovolj talenta in njegova mehanika meta je dovolj dobra, da bi jih lahko redno metal vsaj blizu 80%.

Se pa sprašujem, če del krivde za njegovo pripravljenost ne leži tudi na Jason Kiddu, ker Luka je tudi v prejšnjih sezonah na začetku vedno bil slabo pripravljen, a ga je Carlisle nato v roku 10-15 tekem vedno "porihtal". Morda to, da naj bi Kidd bil "prijazen" do igralcev vseeno ni neka prednost, še posebej v kombinaciji z njegovim očitnim pomanjkanjem taktičnih sposobnosti. Veliko je govoril tudi o tem, kako bodo delali na Lukovem pritoževanju čez sodnike, pa tudi tu ni nekega večjega napredka.

Ne vem, celotna franšiza od Cubana navzdol resno potrebuje brco v rit in morda sem pristranski, ker ne maram Jason Kidda (kot trenerja), ampak z njim kot glavnim trenerjem resnično ne vidim prav nobene prihodnosti in je zaenkrat točno to, kar smo se nekateri bali, ko ste kakšni na vsak način želeli menjati Carlislea, ki je proti njemu to, kar je Željko Obradović za Jurico Golemaca.

Masayoshi ::

No ja, vidimo tudi kako igra Indiana. Carlisla kovat v zvezde je po mojem mnenju kar mimo.

Kurzweil ::

Luka ima kakšen kilogram viška... absolutno pa ne bi njega krivil za karkoli... je pa seveda treba stopnjevat formo in kot ste nekateri že napisali, Luka tradicionalno začenja sezone rezervirano in s kakšnim kilogramom preveč... bilo bi super, če bi spravil dol kakšno kilo... kolikor pa ga poznamo, vključno z njegovim očetom, pa mislim, da bomo morali s tem živet... podobno mislim, kar se tiče njegovega jezikanja... če sem na trenutke letos še mislil, da bo počasi šlo na bolje, pa vedno bolj kaže, da ne more iz svoje kože... tudi tu bi lahko potegnili kakšno vzporednico s fotrom... Nekateri omenjate zadnje četrtine Luke... dejansko je bil med tekmo serviran podatek, da Luka letos v zadnjih četrtinah zadeva iz igre kar 20% bolj učinkovito kot lani... komentatorja pa sta lepo povedala, da ima Luka ob sebi ekipo lige NBA, ki je razen njega najmanj clutch, torej ko pride do odločilnih trenutkov, odpovejo vsi...

Sicer pa če me kaj moti, je to, da Luka Dončič res odlično na sebe vleče igralce, odlično podaja, potem pa soigralci ne zadenejo ničesar... mene, kar se igre tiče, zelo moti Bullock, ki je letos naravnost obupen... na tej tekmi proti BKN je bilo toliko situacij, kjer je Luka naredil vse, da navleče obrambo nase, podajal povsem odprtim igralcem... recimo Bullock in Hardaway pa sta v večini imela res čiste situacije in metala trojke 0/13... Powell je zapravil vsaj 4 odlične alley-upe Dončiča... če bi bil Luka član kakšne ekipe, kjer sta vsaj dva povprečna in konstantna šuterja in kakšen proper igralec, ki bi te pick and rolle Dončiča dejansko realiziral... v tem primeru sem prepričan, da bi bil Luka prvi asistent lige!

Kdor je gledal tekmo, pa se bo verjetno strinjal s tem, da tudi sodniki niso bili najbolj naklonjeni DAL, čeprav je bil slednji domačin... Durant in Harden sta še vedno zaščitena in zdi se mi, da vedno bolj gre v pozabo odločitev pred to sezono, da se bo precej manj sodilo to izsiljevanje prostih metov... nekaterim zvezdnikom s sploh ne oz. jim je dovoljeno vse... pravtako je tekmo let zanimivo skoraj ne videno, da bi kakšen sodnik še dosodil flopping...

Se je pa včeraj spet pokazalo, da je vedno bolj pozabljena umetnost mid-range šuta lahko ubijalska, če imaš igralca tipa Durant, Leonard in podobne, ko se na eni strani matraš z organzacijo, trošiš energijo, potem pa ti ne zadevajo ničesar, od alley-upov... pick and roll situacij... pa do meta za 3... DAL se je matral in matral... Durant, Harden in Aldridge pa so ubijali z meti iz pol-razdalje, kjer se seveda troši minimalno energije, po drugi strani pa ubija voljo do igre, kot ti pride v ritem Durant in podobni igralci, ki pa včeraj, tako kot večina BKN... niti ni bil razpoložen, kot zna bit... teh problemov je enostavno preveč... če je recimo Brunson še nekako menjava za Luko, ki si jo tako želimo že praktično od začetka... pa ni proper centra... kot pa kaže trenutno, pa je DAL letos povsem izgubil potentnost v napadu... če se prav spomnim je komaj 22. napad lige.

Ko pa bo ekipa DAL sledila Dončiču ob njegovih čudovitih podajah, potem pa bo tudi spacing boljši, Luka precej razbremenjen... ko/če bo nevarnost pretila še iz kje drugje... tako pa zaenkrat slab met za 3 točke Luke, kar je lani recimo potem precej izboljšal... nabiješ cono v obrambi... in gledaš samo še zaletavanje... ko pa je met tako obupen za 3 točke kot včeraj, pa je čudo božje, da si sploh v igri za zmago.

DAL pa je na tej tekmi držalo v igri predvsem dejstvo, da so izgubili samo 4 žoge, kjer lahko izpostavim še enkrat Luko, ki je tokrat izgubil eno samo žogo!

Jaz vidim precej večje probleme drugje... ne rečem, da je kakšen kilogram viška pri Luki določen problem, ampak zdaleč, da bi bil to največji oz. ob vsem kar se trenutno dogaja... morda celo eden manjših problemov!

Kidda sem imel rad kot igralca... določene stvari ima prav, kot to, da da večjo vlogo Porzingisu oz. razbremeni Luko, da Luko spravi v boljše stanje, kar se ugovarjanja sodnikom tiče... overall pa se mi zdi preveč pasiven in nekako hermetičen trener, tudi jaz ne vidim v njem nekega rešitelja... že ko vidiš energijo Nasha in tisto posedanje Kidda, dobi človek občutek, kot da Kiddu malce manjka volje in želje to njegovega dela. DAL se proti koncu sezone običajno izboljša, ampak limit igralcev in rosterja je pač prevelik... že en konstanten rutiner pri metu, bi Luki in vsem nam polepšal življenje... tako pa ne več, kdaj bo dan, ko bo več dodala ekipa, sploh Hardaway in Porzingis... celotna visoka linija DAL ima posamezne kvalitete, ampak dejansko pa prav nobenega visokega igralca, ki bi bil neka dodana vrednost, razen Porzingisa, ko mu gre... Brunson je dober ofenzivec in bolj malo od kreatorja... Ntilikina je dober defender, v napadu pa od njega ne moreš pričakovat ničesar... potem imaš tu pol ekipe fikusov Green, Brown, Burke, Marjanović, Omoruyi, Caulie-Stein, Bullock,... in potem switch button igralce tipa Powell, DFS, Kleber in podobne, ki so tako kot bencin v Jugoslaviji... na parne in neparne dneve...

Brez Luke Dončiča bi se tale ekipa potegovala za top draft pick ;)

eric_cartman ::

Masayoshi je izjavil:

No ja, vidimo tudi kako igra Indiana. Carlisla kovat v zvezde je po mojem mnenju kar mimo.


Uf.. Zdaj si pa ustrelil kozla.. Indiana gre v complete rebuild - naznanjeno uradno od njihovega GM-a.

Ne moreš delat primerjave takšne. Tam ima Rick res slab roster in ne preostane drugega kot rebuild.

Se pa da lepo primerjavo potegnit s tem, ker je Rick s praktično identičnim rosterjem postavil predlansko leto Mavse na 1. mesto za offensive RTG in lansko leto na 6. mesto za offensive RTG, kar je neverjetno glede na to kakšen roster je imel.

Pa če to še nadaljujemo. Letos imamo enega najlažjih urnikov v ligi in smo trenutno na 22. mestu po težavnosti z indeksom 15.98. (http://powerrankingsguru.com/nba/streng...

Lansko leto smo imeli pol folka na Covidu. KP-ja, ki je igral pod kritiko in pa enega najtežjih urnikov in smo bili mislim da na 4. ali 5. mestu po težavnosti. V tem času smo dosegali rezultat mislim da 8-14 in smo bili konkretno pod .500.

Ampak sedajšnji team nima izgovorov zaradi poškodb ali pa Covid-a. In ne samo to.. Večino tekem, ki so jih zgubili so igrali doma- in ne na poti. Zato lahko odštejemo kakšne back to back tekme, kjer potem gostujejo v Denver-ju, kjer je nadmorska višina provbem za kondicijo. To je bilo na začetku sezone 1krat.

Masayoshi ::

Ja, glede LD se tudi sam strinjam in sem napisal, da je najmanj kriv. Vsak tretji met na odprti trojki bi pa res THJ, Bullock, Brunson, Klebber, tudi KP pa res morali zadeti no. Če bi včeraj, bi udobno zmagali. Mene nervira Kidd, ko tako vstraja z Bullockom, čeprav ne gre in ne gre. Pa makar da več poiskusi s Frankom, S.Brownom ali pa tudi z Omoyurijem, ki je obrambeno in napadalno pokazal nekaj vsebine tako v predsezoni kot v G ligi. Kakor so Kidda nekateri novinarji na začetku sezone spraševali zakaj Bullock tako malo igra, bi ga jaz sedaj zakaj tako veliko igra.

sheeshkar ::

Masayoshi je izjavil:

No ja, vidimo tudi kako igra Indiana. Carlisla kovat v zvezde je po mojem mnenju kar mimo.

Carlisle je glavni trener že 20 let in vsaj od njegovega prvega obdobja v Indiani konstantno spadal med top trenerje v NBA. Vse to ignorirati zaradi rezultatov prvih 20 tekem pri novi ekipi, ki je že pred njim bila slabša od Mavericksov, je malo smešno. Nisem pa nikjer napisal, da je popoln trener, primerjavo sem dal za Jason Kidda, ki v svoji trenerski karieri ni pokazal praktično nič in Mavericsi so z menjavo Carlisle-Kidd nazadovali, kar je vidno tudi v tem, da so iz TOP 5 napada v zadnjih sezonah šli v spodnji del lige ter hkrati popolnoma nič napredovali v obrambi, glavni zvezdnik, ki je pod Rickom kljub že tako zelo visokemu nivoju še napredoval vsako sezono, sedaj nazaduje in z izjemo Porzingisa na nekaj izbranih tekmah (ki pa jih je imel tudi kdaj pod Rickom), stagnirajo ali so slabši praktično tudi vsi ostali Lukovi soigralci. Carlisle je iz ekip Mavericksov v zadnjih letih resnično znal iztisniti vsako kapljico kvalitete posameznih igralcev, morda za ceno bolj trde (in baje kdaj nesramne) roke, ki pa so jo več kot očitno potrebovali vsi, z Luko na čelu. Ali je zato najboljši trener v ligi? Ne, ima napake. Ampak kot smo nekateri pogosto govorili, za Maverickse bo težko najti tako dobrega, kaj šele boljšega, ker ti so večinoma zasidrani v drugih ekipah. Glede na skavting Mavericksov pri igralcih, pa je prav tako zelo težko pričakovati, da bodo sposobni odkriti trenerskega "dragulja" kot sta se v zadnjih sezonah odkrila Nick Nurse ali Monty Williams.

eric_cartman ::

Jaz vidim precej večje probleme drugje... ne rečem, da je kakšen kilogram viška pri Luki določen problem, ampak zdaleč, da bi bil to največji oz. ob vsem kar se trenutno dogaja... morda celo eden manjših problemov!

Realno verjetno 5kg, da bi bil malo hitrejši.

Ampak..Lep približek njegovega obnašanja je tole:
Imaš super talent in vse pogoje, da zmagaš tekmo. Si zelo izkušen voznik in voziš že nekaj let s profesionalnimi dirkači.. Imaš ferrarija in vsi ostali Renault 5ko. Ampak ti se odločiš, da boš med vožnjo gledal v telefon in te vsi - tudi slabši vozniki - prehitevajo po levi in desni. Tekme sicer ne zaključiš zadnji.. Ampak.. Če bi vsaj spustil telefon iz rok bi imel popolno in lahko šanso, da bi bil prvi.

Lepše ne znam opisat njegovega stanja.

Zgodovina sprememb…

Masayoshi ::

No Eric, sam pa res nikakor ne mislim da ima Indiana slab roster, imajo kar kopico dobrih igralcev. Le nikakor jim ne gre. Zato gredo v rebild.

Sheesskar - Kidda prav tako ocenjuješ po prvih dvajsetih tekmah v novi ekipi... Tudi mene Kidd ne prepriča, ampak kljub temu menim, da je še prezgodaj za neko premišljeno oceno. Glede Carlisla pa ja, vem da ga kar cenijo, ampak mene res ne prepriča - njegove šablonske menjave v rednem delu in pomanjkanje flowa igre kjer je on trener. Tudi lani v PO je sicer dobro zamešal karte z Marjanovičem in KPjem, ampak je pa pri tem preveč tekem vstrajal, ko so Clippersi že pogruntali kao proti temu.

judoka ::

Brez Luke Dončiča bi se tale ekipa potegovala za top draft pick ;)


To je res, bomo videli kaj naredi nova ekipa v FO, prejsnja je bila res slaba.

Prioriteta je da se znebijo KP-ja, ker je totalno negospodarna investicija, glede na to da je njegov cikel sestavljen iz forma-poskodba-rekuperacija in v temu ciklu je v formi priblizno 10 % casa, ce sem radodaren. Plus njegov skill set je limitiran in s tem tudi to kako se z njim lahko igra.

Donke si pa zasluzi kritiko za neprofesionalnost, that's it. Definitivno ni krivec pri neuspehih.

bambam20 ::

judoka je izjavil:

Model me prov iritira letos. 4 sezona, ni vec otrok, a pride 20kg pretezek (v 3 tednih?!)


Kako pretežek, če ima 105 kg?

Mato989 ::

Dončič bi lahko bil top 3-5 igralec, samo naj gre k Lebron Jamesu na treninge... brez tega bo samo še en "Jason Kidd" overall =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sheeshkar ::

Masayoshi je izjavil:

Sheesskar - Kidda prav tako ocenjuješ po prvih dvajsetih tekmah v novi ekipi...

Jezus no, a nisem jasno poudaril, da ima Carlisle za seboj 20 let odlične kariere in Kidd... povsem nasprotno? To nič ne šteje pri kritikah? Šteje samo razmerje zmag in porazov zadnjih 20 tekem brez konteksta?

Masayoshi ::

Šteje, samo za Carlislea zadnjih par let nikakor ni ravno pozitivnih. Pravzaprav že od naslova dalje ne. Takrat se mu je pa odlično poklopilo. Tako da o 20 let odlične kariere je verjetno vseeno stvar zornega kota in vredno neke debate. Ja, lahko rečeš da v Dallasu (v Indiani ima bistveno boljšega kot pa ima rezultate) ni imel rosterja pravega, verjetno pa tudi ni imel prav 0 besede pri izboru.

P.s.: pa ja je čisto kul, da nekateri kujete Carlislea v zvezde, nekaterim nam pa nikakor ni nek presežek. Tudi same rezultate, ki jih je dosegel lahko interpretiraš tako ali drugače.

judoka ::

@kobayashi

Vprasi se kdaj je mel Carlisle nazadnje dobro ekipo.

Masayoshi ::

Ja, je res. Je pa tudi res to, da je prav znan po tem, da je res težko dal kakšnemu second round rukiju večjo priložnost. Lej, sem očitno v manjšini tukaj, da Carlisle ni nek presežek. Ampak v kar dolgem spremljanju NBA sem prišel do tega zaključka. Seveda je možno da se motim. Kidda sem pa res premalo spremljal, da bi ga lahko dobro ocenil. Je pa cel kup ljudi tako prepričanih, da napadalne akcije določa Kokoškov ? ;)

Zgodovina sprememb…

sheeshkar ::

Masayoshi je izjavil:

v Indiani ima bistveno boljšega kot pa ima rezultate

Ja, tako dober roster imajo, da grejo v rebuild in so baje pripravljeni tradeati tudi Sabonisa. :))

Carlisle je v Detroitu 2001-03 v svoji prvi službi pripravil zelo dobro podlago, ki jo je nato Larry Brown že v naslednji sezoni popeljal na višjo raven ter do NBA prstana. Nato je v Indiani vodil odlično ekipo, ki so jo nekateri uvrščali tudi med kandidate za naslov, pa se je zgodil Malice at the Palace, ki jim je to povsem uničil. V Dallasu je v edini sezoni, ko je tam imel kvalitetnega centra (Tyson Chandler), osvojil prstan, kjer je z enim superzvezdnikom premagal kopico zelo dobrih ekip, vključno s superteamom Heatov. Nato so takoj izgubili Chandlerja in ostali z vedno starejšim Nowitzkijem - v tem obdobju s to ekipo nihče ne bi bil bistveno boljši, kar lahko jasno vidimo zadnja leta pri Spursih, ki jih vodi morda celo najboljši trener vseh časov, pa zaradi pomanjkanja kvalitete komaj (če sploh) pridejo v playoff.

Rick Carlisle ni popoln. Lahko najdemo tudi boljše trenerje v zadnjih 20ih letih. Ampak teh ni prav veliko in v primerjavi z Jason Kiddom je Rick trenerski genij. Pa upam, da me Kidd kot trener Mavericksov povsem demantira in bom z veseljem požrl te besede.

bambam20 ::

judoka je izjavil:

@kobayashi

Vprasi se kdaj je mel Carlisle nazadnje dobro ekipo.


2019, 2020 in 2021. Tip je šalabajzer prve kalse. Tako kot 99% NBA trenerjev.

Masayoshi ::

sheeshkar je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

v Indiani ima bistveno boljšega kot pa ima rezultate

Ja, tako dober roster imajo, da grejo v rebuild in so baje pripravljeni tradeati tudi Sabonisa. :))



No, zdaj pa ga že mal biksaš. Ja, Indiana je pred sezono veljala za praktično sigurnega PO kandidata. Po projekcijah oktobra so bili preko 75% sigurni udeleženci PO. To je sedaj zaradi slabih iger padlo pod 40%.

Horas ::

bambam20 je izjavil:

judoka je izjavil:

Model me prov iritira letos. 4 sezona, ni vec otrok, a pride 20kg pretezek (v 3 tednih?!)


Kako pretežek, če ima 105 kg?
125kg pa res.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Jnou ::

Razumem, da je Dončić tukaj večini najljubši igralec ampak kakšne pišete nekateri. Po kakšni logiki ni popolnoma sam kriv, da je debel in da za vsako malenkost joka sodnikom? Kdo pa je kriv za to in na kakšen način? Pa pri obeh problemih ni treba "delati na temu" kot rad Luka reče v intevjujih. Za oba problema je popolnoma enostavna rešitev, ki jo lahko Luka stori v sekundi - zapri gobec. Tako na igrišču kot v McDonaldsu.

Masayoshi ::

Heh, ali si funkcionalno nepismen ali pa trol, bogsigavedi...Vsi, ki smo pisali o krivdi/nekrivdi Dončića smo pisali o krivdi/nekrivdi, za današnji poraz oziroma o seriji porazov Dallasa in ne za to o čem pišeš ti.

na temo Carlisle, Indiana: https://kosarka.info/je-bil-rick-carlis...

Zgodovina sprememb…

Jnou ::

Nanašalo se je predvsem na post Kurzweila pa tudi na splošno je v tej temi občutek (saj po Slo je povsod isto), da se išče izgovore v genetiki itd. Ne, tudi če je naš in če navijamo zanj, je dejstvo, da je neprofesionalen in neodgovoren. Ja soigralci so slabi ampak če bi bil on fit in posledično na MVP nivoju bi rezultati bili zagotovo boljši. To, da je profesionalen športnik, ki služi 200+ mio fizično dobro pripravljen bi moral biti minimum minimuma, ne pa da se že leta in leta išče izgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jnou ()

bambam20 ::

Horas je izjavil:

bambam20 je izjavil:

judoka je izjavil:

Model me prov iritira letos. 4 sezona, ni vec otrok, a pride 20kg pretezek (v 3 tednih?!)


Kako pretežek, če ima 105 kg?


125kg pa res.



Možno. Zagotovo nima 100 kg.

Samael ::

Jnou je izjavil:

Ja soigralci so slabi ampak če bi bil on fit in posledično na MVP nivoju bi rezultati bili zagotovo boljši.

Rezultati česa?
Ja, če bi igral s povprečjem 40/10/10, ko ti kao elitna 3&D igralca igrata samo 3, pa še to pri vseh odprtih metih včeraj recimo 0/13, bi imeli glih eno zmago več. Ful big deal.
Ne da ga zagovarjam, bo moral tudi sam marsikaj popraviti, ampak ne glede na vse je on trenutno še najmanjši problem te ekipe.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Jnou ::

Ni to tako enostavno. Če bi bil fit bi bil hitrejši, prodornejši, boljši v obrambi, sebi in ostalim bi lahko kreiral boljše mete itd. Saj je Luka dober in ostali igralci slabi ampak to ni izgovor, da se tako zapusti. Moral bi stremeti k temu, da je čim boljša verzija sebe, ne pa se zadovoljit z tem kar je sedaj kar je še vedno fenomenalno, bi bilo pa lahko še nivo boljše.

judoka ::

Ne zdej tople vode odkrivat

Samael ::

Ja, ni enostavno in vsi skupaj z Luko so nazadovali. Luka se bo moral vzeti v roke, ne bo pa to niti slučajno zadostovalo, da ekipa z igro, kot jo igra te dni, poseže po čem večjem.

Malce offtopic - mislim, da bo imel Dallas kmalu tudi problem kaj z Brunsonom - ki si je letos precej napumpal vrednost.
Tip je v iztekajočem se letu in podobno, kot THJ lani, igra košarko svojega življenja, kar posledično pomeni, da bo želel biti plačan. Ampak, a je igralec s tako omejenim arzenalom (ne igra obrambe, ne kreira za druge, itd...) vreden 17 - 20 mil/leto, kolikor bo najbrž želel dobiti? Bojim se, da je njegova trenutna igra bolj odraz plačilnega leta, kot pa nivo, ki ga lahko vzdržuje.
Mislim, da so pri Dallasu tu v eni veliki dilemi in da bi znalo biti pri Brunsoni več vrednosti v menjavi, kot pa v podaljšanju (čeprav se glede na trenutni roster brez alternativ to sliši bogokletno).
S tem ne mislim, da je Brunson slab, problem je, da lahko njegovo preplačanje brez bolečih rezov v rosterju pomeni zgolj vzdrževanje status qua. Ko se bodo vlekle poteze je iluzorno pričakovati, da bodo rezultatske spremembe prinesli zgolj trejdi Powell-a in podobnih.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Jnou ::

Jaz itak mislim, da je naredil napako, ker je podaljšal z tem gnilom Dallasom.

Samael ::

Saj je samo 4 leta. Čisto logično, da je želel biti max plačan. Saj niti dobro v prime leta ne bo vstopil, ko bo že prosti igralec.
Še noben rookie se ni odrekel temu denarju. Nekaj je, kar želimo mi, drugo pa realnost :)
Samael != Samuel

sheeshkar ::

Pa v moderni NBA ni več noben problem zahtevati trade, tudi z več leti na pogodbi. Za Luko bi se v takšnem primeru "stepla" skoraj celotna NBA. V kolikor se zadeve poleti 2022 ne bodo pričele izboljševati, lahko v naslednji sezoni pričakujemo prve namige o odhodu ter nato čez dve leti dejanski trade request (malce špekuliram, da ne bo kdo preveč resno vzel).

Samael ::

Kaj čemo narediti z Brunsonom? :)
Je ena redkih svetlih točk to sezono, ki jo bo treba pa najbrž tudi močno preplačati. Tu je še DFS... ne vem, kakšna je njegova tržna vrednost, ampak najbrž manjša kot Brunsonova.
Samael != Samuel

Jnou ::

8 let v nesposobni franšizi je ogromno za enega športnika, sploh takega ki verjetno ne bo imel pretirano dolge kariere ala LBJ. Ja, lahko zahteva trade, imam pa vedno bolj občutek, da se mu ne gre toliko za naslove. Mu je očitno kar fletno v Dallasu, kjer lahko v miru je in lenari, ekipa mu je podrejena, številke ima super...

sheeshkar ::

Samael je izjavil:

Kaj čemo narediti z Brunsonom? :)
Je ena redkih svetlih točk to sezono, ki jo bo treba pa najbrž tudi močno preplačati.

Situacija z Brunsonom je samo še en razlog, zakaj bi morali pripeljati še enega kreatorja. S tem bi sedaj praktično nepogrešljivi Brunson postal manj pogrešljiv, Mavericksi bi mu tako lahko dali neko normalno ponudbo in če bi jo sprejel, super, če ne, pa hvala lepa in adijo.

Glede na njegovo majhno pogodbo pa se ga ne splača tradeati, ker za ta denar ne bodo dobili tako dobrega igralca. Izjema bi seveda bil kakšen večji trade, kjer bi ga Mavericksi po potrebi morali spustiti v zameno za to, da se pripelje nekoga res kvalitetnega, ampak za kaj takšnega bi seveda morali ocenjevati glede na primer tradea.

Jnou je izjavil:

8 let v nesposobni franšizi je ogromno za enega športnika, sploh takega ki verjetno ne bo imel pretirano dolge kariere ala LBJ. Ja, lahko zahteva trade, imam pa vedno bolj občutek, da se mu ne gre toliko za naslove. Mu je očitno kar fletno v Dallasu, kjer lahko v miru je in lenari, ekipa mu je podrejena, številke ima super...

Spet en novorojenček, ki si je očitno moral ustvariti nov profil. Po možnosti zaradi trolanja s prejšnjim...

Ja, štekamo, Luka fat. Zeh. Gremo dalje.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

sheeshkar je izjavil:

Glede na njegovo majhno pogodbo pa se ga ne splača tradeati, ker za ta denar ne bodo dobili tako dobrega igralca.

Saj glih to je problem. Da je njegova mala pogodba v izteku in da bo glede na dobro predstavo tega leta naslednja vse prej kot mala. Govori se o cifrah 17 - 20 mil na leto. To je za igralca s tako omejenim arzenalom astronomska vsota.
Zdaj pa, a ga toliko plačati ali pa pred podaljšanjem poslati ven in zanj dobiti kaj solidnega? V sezoni pred iztekom pogodbe si ustvarja neko vrednost, ki je v preteklosti ni imel. Vrednost, ki se bo odrazila v plači kot tudi vrednost za potencialni trejd. Eno ali drugo - ampak če mu ne misliš toliko plačati, ga trejdaš pred iztekom pogodbe. Tu je dilema :) To, da mu rečejo adijo je najslabši možni scenarij.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Jnou ::

Sem nov uporabnik, ki je par tednov nazaj šele odkril ta forum. Je zanimiv, le nekateri očitno težko sprejmete drugačno mnenje. Ne nakladam nekaj neumestnega ampak nekaj o čemer se govori na ameriški glavni TV, je danes po vseh podcastih itd. zaradi tega, ker so ta problem izpostavili tudi Reggie, Shaq itd. Luka ima ogromno plusov, ne zakrivam si pa oči pred minusi.

sheeshkar ::

Samael je izjavil:

Saj glih to je problem. Da je njegova mala pogodba v izteku in da bo glede na dobro predstavo tega leta naslednja vse prej kot mala. Govori se o cifrah 17 - 20 mil na leto. To je za igralca s tako omejenim arzenalom astronomska vsota.
Zdaj pa, a ga toliko plačati ali pa pred podaljšanjem poslati ven in zanj dobiti kaj solidnega? V sezoni pred iztekom pogodbe si ustvarja neko vrednost, ki je v preteklosti ni imel. Vrednost, ki se bo odrazila v plači kot tudi vrednost za potencialni trejd. Eno ali drugo. Tu je dilema :)

Tudi pri tem se bo videla dejanska sposobnost novega vodstva.

17-20 mil za Brunsona? Pa misliš, da bi kakšna druga ekipa dejansko ponudila toliko?

Ne znam sicer reči, kaj je njegova realna vrednost, ki bi jo bilo vredno ponuditi, ampak upam, da imajo v glavi neko cifro in da v kolikor je ne bo sprejel, naj ga raje izpustijo. Če pa v takšnem primeru niso sposobni najti ustrezne alternative za Jalen faking Brunsona, potem pa naj kar razpustijo ekipo.

Kodrnusa ::

Tukaj je Dončič zaščiten kot kočevski medved. To ne spremeni dejstva da ni dal enega koša iz igre v zadnji četrtini, in da je šel Harden mim njega kot da ga ni minuto do konca. Ampak ne, ostali so vse krivi ne on...
Roke na srce, Durant do zadnje četrtine ni naredil nič, Mills (3 v ligi v % trojk) je imel 4/0 do zadnje četrtine. In ja imeli so tudi oni odprte mete pa niso nič zadeli. Se je pa v zadnji četrtini pokazala kvaliteta Duranta, ki je mislim da zgrešil samo 1 met.
Realno nobeden ni pričakoval zmage ampak ko imaš 17+ pa mislim da bi vseeno morali pokazati malo boljši odpor. Pač celotna ekipa ne funkcionira in pika.
Pa tako kot je napisal uporabnik Jnou, to so besede ameriških strokovnjakov, ki mislim da bi jih morali tudi uporabniki na tem forumu vzeti za sveto .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Samael ::

sheeshkar je izjavil:

17-20 mil za Brunsona? Pa misliš, da bi kakšna druga ekipa dejansko ponudila toliko?

Ne vem, ampak najslabše bi bilo, da ga pustijo ne da bi zanj dobili karkoli - kar se zna zgoditi, če ne sprejmejo njegovih zahtev. Jaz mislim, da je vseeno smiselno razmisliti o kakšnem paketu za trejd, dokler ima še neko vrednost.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

sheeshkar ::

Jnou je izjavil:

nekateri očitno težko sprejmete drugačno mnenje

Misliš tisto mnenje, ki smo ga ravno danes tudi precej bolj obširno zapisali praktično vsi v tej temi? Ja, sprejemamo to mnenje, ker se vsi strinjamo, da Luka ni v ustrezni fizični pripravljenosti. Sam si pa že večkrat izrazil to mnenje, zato se že ponavljaš in hkrati tudi prehajaš v žaljive skrajnosti.

Samael je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

17-20 mil za Brunsona? Pa misliš, da bi kakšna druga ekipa dejansko ponudila toliko?

Ne vem, ampak najslabše bi bilo, da ga pustijo ne da bi zanj dobili karkoli - kar se zna zgoditi, če ne sprejmejo njegovih zahtev. Jaz mislim, da je vseeno smiselno razmisliti o kakšnem paketu za trejd, dokler ima neko vrednost.

Osebno mislim, da bi bilo slabše, če ga preplačajo, kot da ga izpustijo. Ok, kakšen milijon, dva več od realne vrednosti se lahko preplača, če nimaš ustrezne alternative. Kaj več pa ne.

Glede tradeanja pa po mojem mnenju povsem odvisno od samega trade paketa. Težko govoriti povsem na pamet. Ampak se načeloma strinjam.

Zgodovina sprememb…

««
23 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759197270 (94579) Samael

Več podobnih tem