» »

Kakšen vtis dajati o plači?

Kakšen vtis dajati o plači?

1
...
3 4
5
»

TheBlueOne ::

Jaz sem pa se vedno najvec naucil od premoznih. Kjer sem odsrascal in je bila relativna revscina sem dobival samo nasvete za zgarati se in zapravljati cas v solah.

Od premoznih, prvi recimo "mentor" je bil oce od ene od bivsih, ki je imel inzeniring podjetje. Tam sem se naucil kako ravnati pametno v smislu razpolaganja s svojim casom in koliko denarja je potrebnega za podjetnistvo. Kasneje sem se najvec naucil od uspesnih in seveda posledicno relativno premoznih na podjetjih kjer sem delal. Mindset premoznih je pogosto neprimerno bolj zdrav, ker je dosti manj sekirancije zaradi malenkosti, prakticno nic obrekovanja, fovsijo pa zamenja realizacija ciljev.

c3p0 ::

> Denar je vedno fajn imeti. Z njim je vse lažje. Seveda je pa tudi dobro vedeti kake so tvoje meje in se z njimi sprijazniti. Kar zmore precej malo ljudi...

Drži, a ne na vsak način.

zmist ::

bbbbbb2015 je izjavil:

zmist je izjavil:

kuall je izjavil:

Smurf je izjavil:

Politiko ves cas omenjas ti.

Če omenim, da za pridobitev javnega denarja rabiš KP članarino ni to niti kakšna politična izjava ampak dejstvo. Potem se usujejo razni primozi, ki čutijo svojo dolžnost braniti to njihovo ljubo KP. Ko rečem KP seveda mislim pripadnost levičarski ideologiji, biti "naš". Komunajzar seveda nisi, če talaš državno pomoč, kot to mislijo razni ne preveč brihtni ljudje. Komunajzarstvo je zame mentaliteta likvidiranja političnih nasprotnikov v imenu višjega cilja.

Te partijske drhali se je treba znebiti, vecina jih ze disi po zemlji, zal pa razni JJi se vedno dobivajo podporo zadrgnjenih komunajzarjev. Sami UDBOvci, ki bi radi obnovili enopartijski sistem.


Toliko, kot si ti naklobasal na tehnološkem forumu, redko vidim. Verjetno so te vrgli ven iz vseh ostalih forumov, pa si prišel sem težit. Kar nekaj mešaš KP, pa komunajzarstvo, kar še beseda ni.


Poslusaj genialec. Ce ne zastopis, da sem se iz citiranega norca delal (uporabljal sem SDSovsko terminologijo, od katere me bolijo usesa in oci ze vsaj 20 let), bi lahko pa ti morda odsel na med.over.net, kjer bos besedila dejansko razumel.

kuall je izjavil:

zmist je izjavil:

Te partijske drhali se je treba znebiti, vecina jih ze disi po zemlji, zal pa razni JJi se vedno dobivajo podporo zadrgnjenih komunajzarjev. Sami UDBOvci, ki bi radi obnovili enopartijski sistem.

Tat vpije primite tatu. Levičarji ste odgovorni za največje pokole v zadnjem stoletju pod okriljem vaše ideologije komunizma. Tega vas je sram in zdaj druge obtožujete, da so komunisti, da bi preusmerili pozornost iz tega vašega greha.


Si si pogledal dokumente? Ker po tem, ko jih enkrat vidis in kako se partijec JJ smehlja s Kucanom, pa se rokice enako drzita, moras biti pa res malo zabit, da navijas zanj. Pa ne mi vec nakladat o komunistih, potem ko zagovarjas najvecjo stranko partijskih konvertitov v Sloveniji. Razumem, da si se priklonil in samonamazal z vazelinom, nato pa castil kompletno SDSovsko komunisticno srenjo, pa imas zdaj malo stockholmskega sindroma, samo takih kozlarij pa ne mores nabijat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

IL_DIAVOLO ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz sem pa se vedno najvec naucil od premoznih. Kjer sem odsrascal in je bila relativna revscina sem dobival samo nasvete za zgarati se in zapravljati cas v solah.

Od premoznih, prvi recimo "mentor" je bil oce od ene od bivsih, ki je imel inzeniring podjetje. Tam sem se naucil kako ravnati pametno v smislu razpolaganja s svojim casom in koliko denarja je potrebnega za podjetnistvo. Kasneje sem se najvec naucil od uspesnih in seveda posledicno relativno premoznih na podjetjih kjer sem delal. Mindset premoznih je pogosto neprimerno bolj zdrav, ker je dosti manj sekirancije zaradi malenkosti, prakticno nic obrekovanja, fovsijo pa zamenja realizacija ciljev.


Lepo povedano. In respect, da ti je uspelo iz revnega okolja postati nekdo. Velika redkost.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

No no, mislim da malo pretirava s to njegovo revščino. A nisi enkrat napisal, da je bila tvoja mama nekje v JS, pa ne ravno čisto najnižje?
30 let nazaj s(m)o bli itak skoraj vsi revni, polovica pa brez služb vsaj en čas.

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

No no, mislim da malo pretirava s to njegovo revščino. A nisi enkrat napisal, da je bila tvoja mama nekje v JS, pa ne ravno čisto najnižje?
30 let nazaj s(m)o bli itak skoraj vsi revni, polovica pa brez služb vsaj en čas.


Referentka samohranilka.

dexterboy ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz sem pa se vedno najvec naucil od premoznih. Kjer sem odsrascal in je bila relativna revscina sem dobival samo nasvete za zgarati se in zapravljati cas v solah.
Od premoznih, prvi recimo "mentor" je bil oce od ene od bivsih, ki je imel inzeniring podjetje. Tam sem se naucil kako ravnati pametno v smislu razpolaganja s svojim casom in koliko denarja je potrebnega za podjetnistvo. Kasneje sem se najvec naucil od uspesnih in seveda posledicno relativno premoznih na podjetjih kjer sem delal. Mindset premoznih je pogosto neprimerno bolj zdrav, ker je dosti manj sekirancije zaradi malenkosti, prakticno nic obrekovanja, fovsijo pa zamenja realizacija ciljev.

No, evo, to se pa lepo bere. Ker ravno od bogatih bi se moral kaj naučiti, jaz sem se bolj to, kako ne furati firmo na način, da jo ne zafuraš...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

jest10 ::

zmist je izjavil:



Jaz imam za svoje potrebe dovolj visoko placo (4-5x osnovne place) in bi si z vecjo placo samo zakompliciral zivljenje in imel precej manj prostega casa.

Najvecja napaka, ki jo vsi naredijo je, da gledajo samo na placo, potem pa izgubijo desetletja zivljenja na relaciji "kuca - posao". Imas pa seveda tudi sociopate, ki uzivajo, da se postavljajo kaksen nov avto (ki ga absolutno ne rabijo) imajo.


To je tudi ena zanimiva zadeva pri nekaterih. Jim poveš koliko delaš, ter da bi lahko mesečno dobil še do 2x toliko denarja za več dela. In te zabodeno gleda, kako si neumen, zakaj ne služiš...
Jebat ga, sem raje vsak mesec 10-14 dni frej, kot pa da bi delal vsak dan za denar, ki ga ne bi mogel kvalitetno porabiti.

Mike_Rotch ::

Lepo povedano. In respect, da ti je uspelo iz revnega okolja postati nekdo. Velika redkost.


Torej, če si reven si nula?

Slaba filozofija je tole.

Machete ::

Saj ni rekel, da si nula, ampak, da so predpogoji slab(š)i.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kuall ::

zmist je izjavil:

partijec JJ

Kakšen zabit argument je tole. A se samo delate zabite a ste res?
Vsak politik je bil prisiljen biti partijec. To je isti bolni argument, kot če bi rekel, da je posiljena ženska sama hotela seks.

Po drugi svetovni vojni je oblast prevzela Komunistična partija Slovenije, ki je vsem političnim strankam, vključno s SLS prepovedala delovanje.

FireSnack ::

Plača se mora popravljat navzgor na pol leta v teh časih nore inflacije. Jaz konstantno težim in vedno uspem izsilit svoje.

Gagatronix ::

Ce je placa edino o cemer se znas pogovarjat imas dosti vecje probleme kot pa to koliko te placajo.

FireSnack ::

Edino kar šteje na tem svetu je denar. Prej boš skapiral, prej boš na pravi poti do prvega milijona. Prvi milijon je najteže zaradit.

mat xxl ::

FireSnack je izjavil:

Plača se mora popravljat navzgor na pol leta v teh časih nore inflacije. Jaz konstantno težim in vedno uspem izsilit svoje.


Morda, če si v položaju, da lahko, to ni neumno, vseeno pa sam, kot delodajalec vseeno nisem navdušen nad takim sistemom, čeprav, ja , če nekdo lahko tako izsiljuje in je res dober, se pač ugrizneš v jezik, in mu greš nasproti. Jasno pa je treba letno plače prevetriti in če deluješ v panogi, kjer plače ne smejo biti problem, potem je treba prvič, da so te, krepko nadpovprečne glede na branžo in pa da, se letno popravljajo, saj ti samo tako ljudje ne bežijo, ker ja, ko hoče povprečen stran, se ne sekiraš, ko pa kdaj vrhunski kader, pa to zelo boli...., čeprav so tudi taki, ki gredo na veliko slabšo plačo, v veliko podjetje, kjer vedo, da bodo tudi veliko manj delali, pa se še tako niso pretegnili.

Skratka fer odnos mora biti vedno obojestranski in pa ja, ob ustrezni izobrazbi kadra mora biti tudi branža ta prava, ker v enih branžah, skoraj z minimalno plačo ne morejo biti konkurenčni in tam, je res žalost.

maldic ::

FireSnack je izjavil:

Edino kar šteje na tem svetu je denar. Prej boš skapiral, prej boš na pravi poti do prvega milijona. Prvi milijon je najteže zaradit.

To seveda ni res. Poglej ultra bogate, ki imajo milijarde. V nekaterih primerih so manj srecni in zadovoljni kot pa kaksen, ki zivi preprosto zivljenje. Opazamo, da je veliko revnih bolj srecnih in veselih kot pa ultra bogati. Je pa res, da vas dost dobi napacen obcutek, zato, ker sistem spodbuja potrosnisko miselnost.

Mike_Rotch ::

FireSnack je izjavil:

Edino kar šteje na tem svetu je denar. Prej boš skapiral, prej boš na pravi poti do prvega milijona. Prvi milijon je najteže zaradit.


Če ti je denar najbolj pomembna stvar na tem svetu delaš nakaj zelo narobe. S plačo namreč praktično nihče ne zasluži milijonov.

V tem milijonskem kontekstu je povsem vseeno ali zaslužiš 3, 4 ali 6 jurjev mesečno.

FireSnack ::

maldic je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Edino kar šteje na tem svetu je denar. Prej boš skapiral, prej boš na pravi poti do prvega milijona. Prvi milijon je najteže zaradit.

To seveda ni res. Poglej ultra bogate, ki imajo milijarde. V nekaterih primerih so manj srecni in zadovoljni kot pa kaksen, ki zivi preprosto zivljenje. Opazamo, da je veliko revnih bolj srecnih in veselih kot pa ultra bogati. Je pa res, da vas dost dobi napacen obcutek, zato, ker sistem spodbuja potrosnisko miselnost.

Ni res. Šteje samo denar. Med tistimi ki imajo denar je nesrečnih samo nekaj procentov, med tistimi ki ga nimajo je procent višji.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupit macbook air M1 v Sloveniji

Oddelek: Kaj kupiti
304325 (3427) c3p0
»

Michelinove zvezdice (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23224279 (17263) gruntfürmich
»

Hvala vladi, da si bom lahko sam zgradil kurnik (WTF!?) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28256048 (49125) amigo_no1

Več podobnih tem