» »

Letališče Marco Polo - center Benetk

Letališče Marco Polo - center Benetk

Yossarian ::

V sredo pelejm nekoga na letališče Marco Polo, nato pa bi za kakšni 2 do 3 urce šel še v center Benetk na Markov trg. Kakšen nasvet, kako bi bilo najboljše? Avto bi pustil kar na parkirplacu na letališču.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Miha 333 ::

Vodni bus: https://www.alilaguna.it/linee/linea-ar... ali
Bus št. 5 do avtobusne postaje ter nato peš kake pol ure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Yossarian ::

Miha, hvala za tole. Iščem še njihov cenik. A sem prav razumel, da stane povratna vožnja 27 EUR? A je vseeno, na katero od teh treh linij grem (ker vidim, da vse tri peljejo do Sv. Marka za isto ceno)?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

NovakJ ::

Za cca. 25 EUR/dan lahko parkiraš tudi na samem otoku Benetk v nekih ogromnih parkirnih hišah.

Tako da vprašanje če se ti splača parkirati na letališču ki tudi ni ravno poceni.

eric_cartman ::

Ko prideš v Benetke, te "obvoznica" na otok vodi ravno do ogromnih parkirnih hiš. Za dve do tri ure pojdi raje z avtom tja parkirat.

Prva parkirna hiša je bila BP fraj, ko sem bil jaz tam.. Ima tam cca. 7 štukov in je res huge.. Po mojem nima smisla z busom tja rint in potem še nazaj.. Ker tako blizu do letališča pa spet ni veš..

Hemi426 ::

Vse lepo in prav, vsi bi radi malo skali okoli, to nekako razumem...
Ampak si cepljen, ne?
Ker so takšni izleti na prehodu v 4. val že sami po sebi malo kočljivi, če si pa necepljen si pa skrajno neodgovoren!

Pa zakaj avtomobil? Do Benetk je dokaj poceni vlak, ti bo okolje hvaležno.

WhiteAngel ::

Hemi426 je izjavil:

Vse lepo in prav, vsi bi radi malo skali okoli, to nekako razumem...
Ampak si cepljen, ne?
Ker so takšni izleti na prehodu v 4. val že sami po sebi malo kočljivi, če si pa necepljen si pa skrajno neodgovoren!

Pa zakaj avtomobil? Do Benetk je dokaj poceni vlak, ti bo okolje hvaležno.


lol, ravno zato avtomobil, ker je javni prevoz leglo bacilov. Če gre pa za nekaj ur na šetnjo po zraku in vmes spije en kufe, ne bo korone fasal 8-O

no comment ::

Parkiraš v garažni hiši San Marco na Piazzale Roma in jo peš mahneš do trga Sv. Marka. Parking ne bo poceni, bo pa sigurno ceneje kot parking ob letališču + prevoz do Benetk in nazaj.

janezl ::

Če si ljubitelj morskega prometa, se odloči za "vodni avtobus". Povratna karta je 27€. Na urniku vidiš, kako dolgo vozi posamezna linija. Iz ladjice boš spoznal celo laguno in določene točke v Benetkah, ki jih težko, če greš peš.
Če želiš z avtom, potrebuješ okoli 30min vožnje od letališča, mimo Mester, čez nasip do Piazzale Roma. Če prideš okoli poldneva, boš lahko še pol ure čakal na vstop v parkirno hišo.
Na Piazzale Roma, parking Comunale, sem pred 2 tednoma parkiral za 26 EUR (dnevna karta, urnih postavk ni). Potem se usmeriš po tablah in/ali slediš množici do trga sv. Marka, ki je bil kar prazen (delovnik). Vračaš se lahko po isti poti ali poiščeš kako varianto bolj severno. Vsekakor si omejen z kanali in ustreznimi mostički.
Bolj daleč od centra (sv. Marko), lahko najdeš lušten "pajzl", kjer si privoščiš lokalne prigrizke (Chiccetti - obloženi kruhki na 100 in 1 način) in zadevo poplakneš s kozarcem prošekarja ali si privoščiš lokalni Select spritz. Cene so sprejemljive.
73 de Jani

ginekk ::

Hemi426 je izjavil:

Vse lepo in prav, vsi bi radi malo skali okoli, to nekako razumem...
Ampak si cepljen, ne?
Ker so takšni izleti na prehodu v 4. val že sami po sebi malo kočljivi, če si pa necepljen si pa skrajno neodgovoren!

Pa zakaj avtomobil? Do Benetk je dokaj poceni vlak, ti bo okolje hvaležno.



Haha, zakaj bi bilo kočljivo? PCT pač, upoštevaš pravila. Sem sel šel - cepljen - pred dobrim tednom prav tako na Marco Polo.
Absolutno nihče ni preverjal PCT, edino stvar, ki so preverili na letališču je bil vstopni najavni dokument za državo kamor sem letel. Men je zdaj ko sem cepljen čisto vseeno, gibal se bom kakor bo dovoljeno, pa magari so to temno rdeče cone.

Yossarian ::

Hemi, kolega, pomiri se, sem skrajno odgovoren. Z mlajšo hčerko peljem starejšo hčerko in njeno kolegico na letališče, nato pa bi (z mlajšo hčerko) šel obiskat Benetke in še isti dan domov. Vsi smo cepljeni.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

hr_natakar ::

Hemi426 je izjavil:

Vse lepo in prav, vsi bi radi malo skali okoli, to nekako razumem...
Ampak si cepljen, ne?
Ker so takšni izleti na prehodu v 4. val že sami po sebi malo kočljivi, če si pa necepljen si pa skrajno neodgovoren!

Pa zakaj avtomobil? Do Benetk je dokaj poceni vlak, ti bo okolje hvaležno.

Vse lepo in prav, ce te toliko skrbi neodgovornost, zakaj pa ne potrkas na vrata bolnisnic in vprasas zakaj ne sprejemajo pacientov na zdravljenje? jaz osebno do zdaj ne poznam nobenega iz okolice, ki bi umrl zarad korone. Poznam pa osebo, ki je umrla zarad tega, ker jo niso sprejel na zdravljenje. Caka se tudi po 3 dni na sprejem. A to te ne moti? Ce ze govoris o odgovornosti. je povsem normalno, ce zdrav clovek hodi naokoli. Ce ima clovek simptome se bo ze sam izoliral, dokler se ne pozdravi, tako kot pri navadni gripi.

Yossarian ::

Takole je bilo. Najprej sem se hotel zapeljati do Garage San Marco Venezia. Na poti na otok so nadcestne table že obveščale, da je parkiranje možno le na parkingu Tronchetto. Takoj ko sem prišel na otok, so policisti res vse usmerjali na parking Tronchetto. Parkiram in že me redarji usmerjajo, da če hočem na trg Sv. Marka, lahko grem s hidrobusom. In res, kupim karti (tja za 7,5 €, nazaj pa za 5 €, skupaj torej 12,5 € po osebi), čez 15 minut smo že štartali. Vožnja traja cca 20 minut in parkirali smo kakšnih 300 m vstran od trga. Nazaj so peljali vsako uro, za parking (celodnevni) sem plačal 22 EUR in to je to, če bo kdo imel podobna vprašanja.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

eric_cartman ::

Oj, veš kaj me samo zanima, ko si bil ravno že tam.

Kako je s Covid varnostjo? Si sploh lahko kaj pogledaš ali je vse zaprto?

Mi bi sli radi pogledat otok Burano pri Benetkah in me zato zanima.

Hvala

HappyPills ::

Smo bili tam kak mesec nazaj. Vse je odprto. Parking najcenejsi je zraven mestre (myparking) zelezniske ki stane cca 10€ za cel dan potem pa vlak 3€ povratna ki te prifura do st lucije. Vzamte celodnevno vodni bus. Priporocam da prespite ker je zakon zvecer.

Zdaj je oravi cas za benetke ker ni mase folka.

Mal vec info kle
https://www.trideseta.com/post/v-benetk...

darkolord ::

Yossarian je izjavil:

Takole je bilo. Najprej sem se hotel zapeljati do Garage San Marco Venezia. Na poti na otok so nadcestne table že obveščale, da je parkiranje možno le na parkingu Tronchetto. Takoj ko sem prišel na otok, so policisti res vse usmerjali na parking Tronchetto. Parkiram in že me redarji usmerjajo, da če hočem na trg Sv. Marka, lahko grem s hidrobusom. In res, kupim karti (tja za 7,5 €, nazaj pa za 5 €, skupaj torej 12,5 € po osebi), čez 15 minut smo že štartali. Vožnja traja cca 20 minut in parkirali smo kakšnih 300 m vstran od trga. Nazaj so peljali vsako uro, za parking (celodnevni) sem plačal 22 EUR in to je to, če bo kdo imel podobna vprašanja.
Tam se je treba paziti, ker so ob in NA cesti tudi "redarji", ki to niso. Ko vidijo, da si tujec, te probajo preusmeriti na njihovo parkirišče in prodati vožnjo z njihovo ladjico.

Yossarian ::

eric cartman, na meji (Vrtojba) ni nikogar, v mestu je že gneča, zunaj nihče ne nosi maske, znotraj pa vsi. Za cerkev Sv. Marka je bila kolona dolga vsaj 50 m na žgočem soncu. Glede Burana ne vem, saj sva s hčerko naredila bolj kratek sprehod, ampak vodni busi so kazali vozne rede za raznorazne destinacije.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

TensorTensor ::

Pozdravljeni, če je že tema v zvezi s covid in letališči, bom kar tu zastavil vprašanje. Čez nekaj dni bom imel let iz Italije v Nemčijo in bom za ta namen potreboval hitri test oziroma digitalno covid potrdilo. Testiral sem bom dan prej v Italiji, zanima pa me, če ti to potrdilo naprintajo tam oziroma ali je kaksna naveza z Zvem portalom in se ga lahko dobi tam. Hvala.
/

UganiKdo ::

Povezave med testiranjem v italiji in Zvem ni. Potrdilo ti pa tam kjer te testirajo nedvomno lahko natisnejo, vprašanje samo koliko časa rabijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ljubljana-Benetke

Oddelek: Loža
348371 (1076) FrRoSt
»

GoOpti izkušnje

Oddelek: Loža
234684 (1878) Invictus
»

Matematiki rabim pomoč

Oddelek: Loža
51241 (1092) Bellatrix
»

Poceni v Francijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7922808 (17807) Karaya 52
»

Brnik - Parkirišče

Oddelek: Loža
217950 (1606) bostjan321

Več podobnih tem